Modowy koncert życzeń ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Modowy koncert życzeń ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Modowy koncert życzeń ;)

Moda zmienia się jak w kalejdoskopie, ale też często lubi powracać. Na przykład kilka, może kilkanaście, lat temu modne były dzwony, które wcześniej królowały mniej więcej latach 70-tych ubiegłego wieku. W ubiegłym roku wróciła moda na fasony "nietoperzowe", które pamiętam z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Całkiem niedawno ulica pełna była neonów, a te kojarzę gdzieś z czasów szkoły średniej. Pamiętam też trend na buty z okrągłymi noskami, z wydłużonymi czubkami, na szpilkach, słupkach i koturnach, bo to wszystko przecież... już było. Nie da się zaprzeczyć, że regularnie powraca moda na fasony, kolory i dodatki.
Gdybyście dziś miały sięgnąć pamięcią wstecz i powiedzieć do czego tęsknicie i co chętnie na powrót zobaczyłybyście na ulicy, co by to było?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez zbytdelikatna (2015-10-23 08:40:52)

Odp: Modowy koncert życzeń ;)

Moda punkowa , nie żartuję. Było kolorowo i egzotycznie smile Fantastyczne makijaże, nietuzinkowe stroje, fryzury. Mówię o tej modzie z lat 80 - tych, bo dzisiejszych punków trudno odróżnić od przeciętnych obywateli wink

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".

3

Hmm, a ja lubię lat 70-tych, a teraz wraca z czego bardzo sie cieszę.

4

zbytdelikatna napisał/a:

Moda punkowa , nie żartuję. Było kolorowo i egzotycznie smile Fantastyczne makijaże, nietuzinkowe stroje, fryzury. Mówię o tej modzie z lat 80 - tych, bo dzisiejszych punków trudno odróżnić od przeciętnych obywateli wink

O tak moda punkowa budzi we mnie prawdziwy sentyment bo mój mąż był punkiem kiedy go poznałam wink. Bardzo fajne czasy a dziś faktycznie ten duch punkowy w zasadzie już umarł na ulicach ...

5

blanka8000 napisał/a:
zbytdelikatna napisał/a:

O tak moda punkowa budzi we mnie prawdziwy sentyment bo mój mąż był punkiem kiedy go poznałam wink. Bardzo fajne czasy a dziś faktycznie ten duch punkowy w zasadzie już umarł na ulicach ...

Oj, tak - moda punkowa!!!

6

A mi się marzy moda, która nie zmieniałaby się tak często wink . Po co zmieniać kolory i wzory co sezon? To naprawdę kłopotliwe.
Mam w szafie 2 marynarki jak nowe w kolorze pudrowego różu oraz bluzkę w kwiaty ( praktycznie nowa, raz założona). Kolor i kwiaty poszły w zapomnienie i nawet jeśli się doczekam ich powrotu za kilka lat, to już będzie inny fason, więc i tak nie założę.
Na jesień/zimę były modne kratki i m.in. brudny żółty. Teraz czytam, że na wiosnę grochy i lawendowy lub jaskrawy żółty.  Nie wynosiłam jeszcze spodni i bluzek, kupionych na jesień i co mam z nimi teraz zrobić? Chciałabym je jeszcze ponosić, a nie marnować kasy na nowe, których nie zdążę wynosić. Mam więc do wyboru: albo chodzić w niemodnych kolorach wink albo co 3 m-ce wydawać pieniądze bez potrzeby tongue .

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

7

tajemnicza75 napisał/a:

A mi się marzy moda, która nie zmieniałaby się tak często wink . Po co zmieniać kolory i wzory co sezon? To naprawdę kłopotliwe.

Ja akurat stawiam na klasykę, a moje ulubione kolory i tak w zasadzie zawsze są modne. Jestem typową zimą, kocham kolor czarny, czarny i... czarny big_smile przełamywany srebrem biżuterii, a w odzieży i dodatkach bielą, szarością, czerwienią lub sporadycznie morską zielenią. Niewiele mam ubrań w innych kolorach. Wzorów zasadniczo też nie lubię, ewentualnie jakieś klasyczne kropki czy pepitkę.
W każdym razie zmieniają się fasony, na przykład teraz głównie spodni, bo z biodrówek obecnie przechodzi się na te z wyższym stanem, zmieniają się też szerokości nogawek, ale tkaniny i kolory, które królują w mojej szafie są chyba ponadczasowe. Tym niemniej to też nie jest tak, że nie lubię zaszaleć, ale wtedy od razu zakładam, że ponoszę taki ciuch sezon czy dwa i trzeba się będzie pożegnać - być może dlatego żegnam się wówczas bez żalu wink.

Z drugiej strony moda jest dziś tak różnorodna, że wiele rzeczy można ze sobą doskonale łączyć nadając im w ten sposób drugie życie. Z kolei chyba najgorsze co można zrobić z modą, to ślepo za nią podążać, bo wtedy wpada się właśnie z tę pułapkę, że co jakiś czas trzeba byłoby wymieniać większą część swojej garderoby, również te rzeczy, które nadal są w doskonałym stanie, a równocześnie się je lubi i naprawdę żal się z nimi rozstawać.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

8

Ja patrzę z sentymentem na nastolatków ubranych w stylu grunge lub metalowym, gdy jeszcze czasem się uwidocznią na ulicy : ) Nie to, że chciałabym się tak ubrać, nie ten wiek, ale taka moda w wydaniu młodych ludzi wydaje mi się jakoś sympatyczniejsza, niż dzisiejsze perfekcyjne stylizacje i makijaże noszone już przez dziewczyny z gimnazjum. No i przypomina młode czasy.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

9

Olinka napisał/a:
tajemnicza75 napisał/a:

Ja akurat stawiam na klasykę, a moje ulubione kolory i tak w zasadzie zawsze są modne. Jestem typową zimą, kocham kolor czarny, czarny i... czarny big_smile przełamywany srebrem biżuterii, a w odzieży i dodatkach bielą, szarością, czerwienią lub sporadycznie morską zielenią. Niewiele mam ubrań w innych kolorach. Wzorów zasadniczo też nie lubię, ewentualnie jakieś klasyczne kropki czy pepitkę.

To masz fajnie big_smile . Ja czarnego nie lubię i słusznie, bo w nim strasznie wyglądam: chudo i smutno. Ja mam sprawę utrudnioną, bo lubię określone kolory, które nie zawsze są w czołówkach modowych wink . A ten pudrowy róż co go mam w szafie, to nie mam za bardzo czym przełamać wink . Srebro już rzekomo niemodne, a niebieskiego nie lubię.

Z drugiej strony moda jest dziś tak różnorodna, że wiele rzeczy można ze sobą doskonale łączyć nadając im w ten sposób drugie życie. Z kolei chyba najgorsze co można zrobić z modą, to ślepo za nią podążać, bo wtedy wpada się właśnie z tę pułapkę, że co jakiś czas trzeba byłoby wymieniać większą część swojej garderoby, również te rzeczy, które nadal są w doskonałym stanie, a równocześnie się je lubi i naprawdę żal się z nimi rozstawać.

Dlatego postanowiłam być tego sezonu niemodna i wynosić te pudrowe ciuchy wink . Nie dam ciągnąć za nos jakiemuś projektantowi mody big_smile .

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

10

Ja akurat w czarnym kolorze wyglądam dobrze i naprawdę dobrze się w nim czuję.

tajemnicza75 napisał/a:

Srebro już rzekomo niemodne, a niebieskiego nie lubię.

Jeśli chodzi o biżuterię, to kocham srebro, a jeżeli noszę złoto, to wyłącznie białe, a przy tym zupełnie nie dbam czy akurat jest na topie, czy nie jest smile. Z drugiej strony wydaje mi się, że srebro zawsze dobrze się prezentuje, zwłaszcza to w klasycznym wydaniu, czyli 'ubrane' w proste, ale ciekawe formy.

tajemnicza75 napisał/a:

Dlatego postanowiłam być tego sezonu niemodna i wynosić te pudrowe ciuchy wink . Nie dam ciągnąć za nos jakiemuś projektantowi mody big_smile .

I słusznie big_smile. Po to projektanci wymyślają coraz to nowe trendy, żeby na tym zarabiać. Poza tym nawet jeśli pięć minut pudrowych róży już minęło, to przecież wcale nie znaczy, że od razu stały się niemodne wink.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » Modowy koncert życzeń ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018