Laptop hybrydowy - czy jest sens kupować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Laptop hybrydowy - czy jest sens kupować?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1 Ostatnio edytowany przez Eileen (2015-08-16 21:48:30)

Temat: Laptop hybrydowy - czy jest sens kupować?

Wątek z cyklu "problemy pierwszego świata - dramat Eileen". Jak w tytule - planuję zakup laptopa hybrydowego/2w1, czyli jednego z modeli z odłączanym "ekranem", która sam działa jak tablet. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś z Was posiada tego typu urządzenie i czy... korzysta z niego?

Problem jest taki, że chciałabym taką "zabawkę", ale właśnie nie jestem pewna, czy nie wyląduje w kącie jako niepotrzebny gadżet. Byłam ostatnio zmuszona wymienić laptop na nowy (kot zdemolował poprzedni -.-), więc hybryda nie ma mi zastąpić komputera, a być po prostu jego uboższą wersją do spakowania do torebki, żebym nie miała już nigdy dylematu, czy brać gdzieś laptop, czy nie. W związku z tym nie będę celować w jakieś lansiarskie modele, generalnie ten laptop ma być tylko do przeglądania stron, czy najprostszej gierki (a i to niekoniecznie). No i do pisania - stąd 2w1 zamiast tableta. Zakładam więc, że nie wydam więcej niż 2000 zł, bo to to nie musi mi dodatkowo parzyć kawy. ;p

No i teraz właśnie nie wiem, czy po pierwszej radości z nowego zakupu tenże zakup nie zostanie odłożony na półkę. Miałam kiedyś tablet i tak właśnie się stało - zakończył jako urządzenie-na-którym-gram-w-angry-birds. Co prawda był słabiutki jak na dzisiejsze możliwości, to było dobrych parę lat temu, kiedy tablety nie były jeszcze tak popularne, ale dlatego mam wątpliwości. Bo 2 tys. jak na laptop to niedużo może, ale jednak jak się okaże niewypałem, to wolę nawet ciuchy za to kupić. big_smile

Więc lista pytań:
- Czy myśleliście o zakupie takiego laptopa? Czy korzystacie z niego? Jest Wam potrzebny? Do czego używacie?
- Czy może lepszym wyjściem będzie kupno porządniejszego tableta zamiast hybrydy? Z tym że mam dobry smartfon, z Windowsem również (bo taką chcę hybrydę), który takie podstawowe rzeczy spełnia, jedynym minusem jest brak klawiatury, więc czy jest sens dodatkowo targać ze sobą tablet? A z drugiej strony w takim budżecie kupię całkiem dobry tablet, a hybrydę - w dolnych stanach przeciętności. tongue
- A może jeszcze inaczej - tablet + dołączana klawiatura? ._.

Ach, generalnie nie pytam o konkretne modele, bo to sobie sama znajdę, parametry do mnie przemawiają ;p, ale jakby mimo wszystko ktoś miał jakieś urządzenie, z którego sam korzysta i jest zadowolony - czyli czego nie wyczytam z parametrów do końca big_smile - to jak najbardziej chętnie się zapoznam. Chociażby do porównywania z tym, czego chcę/co który ma. tongue

PS. Wiem, że ten wątek wygląda jak "chcę natychmiast wydać pieniądze komunijne, obojętnie na co", ale zaręczam, że jestem dorosła i przy zdrowych zmysłach. big_smile

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-08-16 22:16:03)

Odp: Laptop hybrydowy - czy jest sens kupować?

Powiem krótko. Cena hybryd niestety nie ma odzwierciedlenia w ich wydajności. Moim zdaniem więc, na dzień dzisiejszy jest to słaba opcja. Te najtańsze to zwykłe padło szczerze mówiąc.  Więc jeśli już to kupiłbym lepszy tablet + klawiaturę. Będzie sporo taniej, a wcale nie gorzej.

3 Ostatnio edytowany przez Eileen (2015-08-16 23:00:15)

No właśnie też się nad tym zastanawiałam. Z tym że mam uraz do Androida, na dobrego iPada musiałabym wydać pewnie z 3-4 tys., co oznaczałoby, że muszę zrezygnować z drugiej rzeczy, którą planuję kupić, a tabletów z Windowsem jest najmniej. No i tak przeglądałam te, co są, to w sumie rozdzielczość lepsza, parametry kamery/aparatu lepsze najczęściej, natomiast RAM i procesory wypadają podobnie. Albo ja nie umiem szukać. A właśnie na jakimś egzemplarzu z nieco lepszym prockiem by mi zależało (ach, te granie - nerdem być tongue). Natomiast jeśli chodzi o RAM, to z 4 GB to np. w media expert nie znalazłam żadnego. Oczywiście mowa o tych z Windowsem.

No i nie wiem, bo jak pisałam, ostatni tablet miałam parę lat temu i z androidem - co zrobię na tablecie z Windowsem, czego absolutnie nie zrobię na smartfonie z windowsem? tongue

[edit] W sumie nie znam się na tabletach... A napisałeś, że sporo taniej, a nie gorzej. A jakby zrobić wersję "tyle samo, a lepiej"... da się? big_smile

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

4

Jak z windowsem to parodia nie sprzet.
Szkoda przepłacać tablet 10'' z modemem 3G mozna wydrapac za 700 z samym wifi za mniej.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

5 Ostatnio edytowany przez Eileen (2015-08-16 23:01:29)

Czemu parodia? Serio pytam, bo tablet miałam tylko z androidem, więc nie wiem. big_smile A telefon zdecydowanie wolę z Windowsem.

6

Eileen napisał/a:

Czemu parodia? Serio pytam, bo tablet miałam tylko z androidem, więc nie wiem. big_smile A telefon zdecydowanie wolę z Windowsem.

Z windowsem to moim zdaniem dziadostwo z przerosnietym systemem operacyjnym. Były nawet laptopy z sytemem win RT ktory został bodajze wycofany.
Android to nie dostosowana na sile winda tylko system ktory jest typowo pod cos z dotykowym ekranem.
Microsoft nie wie co robi chyba tak do konca na tych mobilnych rynkach szkoda czasu tracic na role krolika w jego testach.

7

Hm, nie wiem, mi na smartfonie Win8 pasuje. No ale w sumie jako że jedno mam z Win, to drugie może być z Androidem, jeśli faktycznie ma być lepsze (absolutnie się nie znam). Ładniutkie te tablety całkiem, tylko dlaczego one nie mają normalnego USB najczęściej... ;_; Cała technologia przeciwko mnie. big_smile
Dziękuję za pomoc. ^^

8

Znam widdowsa bardzo dobrze z roznych stron i z roznych powodów.
Androida znam tylko od strony uzytkownika telefonu(juz drugi) i tabletu .
Musze powiedziec ze android jest prosty jak dla małpy i jako uzytkownik jestem zadowolony w 100% . Ze sprzetu w sumie tez.

9

Nadużyję jeszcze Twojej cierpliwości. tongue Samsung Galaxy Note 10.1 (bo jest biały i ma rysik big_smile) - lepsze to to niż pomysł z hybrydą? tongue

10 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2015-08-17 15:51:40)

Eileen napisał/a:

Nadużyję jeszcze Twojej cierpliwości. tongue Samsung Galaxy Note 10.1 (bo jest biały i ma rysik big_smile) - lepsze to to niż pomysł z hybrydą? tongue

Bawiłem sie tym. Moje zdanie o rysiku jest takie ze jezeli chodzi o rysowanie czy notatki to jest za duza bezwładność , moze slamazarność.
Nie za bardzo to spelnia swoja funkcje. Typowo do malowania to kupiłbym jakis tania podstawke dotykowa z rysikiem bo to akurat dziala o wiele , wiele lepiej.
Tak wiec ten rysik oceniam jako dodatek z ktorego ja np bym nie korzystał bo hmm nie dzialalo to tak plynnie jakbym chcial.
Marka Samsung jest dobra jezeli chodzi o te sprzety ale kupilem Lenovo o 20% taniej. Komponenty te same w zasadzie a nie przepłacam za produkty flagowe i marke Samsung.
np takie cos od razu z modem lenovo yoga 2 lte
http://www.tabletmaniak.pl/172220/lenov … 2-10-test/

11

Dostałam na urodziny tablet Samsung Galaxy Tab S 10.5. Szczerze, polecam.
Nigdy nie chciałam mieć tableta, bo wydawało mi się, że lapek wystarczy.
Ale ten jest naprawdę świetny, nie mogę narzekać. Spory ekran, można film obejrzeć, w gierkę zagrać, na forum popisać.
Cienki, lekki. Dokupujesz klawiaturę, etui i jazda. Polecam.

12

Jessu, przez ostatnie dwa dni nauczyłam się chyba na pamięć oferty najpopularniejszych sklepów. Oczopląs. ;_; Wyszło mi, że budżet się poszedł... ekhem... Bo jakoś tak mi się ten Galaxy Note 10.1 podoba, biały. Tyle że z LTE to ok. 2000 zł + etui + karta pamięci + klawiatura... Ale nawet bym się szarpnęła, tylko że koło mnie nigdzie tego nie ma (w sumie całe województwo sprawdziłam), są tylko wersje bez modemu.

Zastanawiam się też nad tym, co Cyniczna napisała. Też ładny i też biały, brak rysika może jakoś zniosę. Tyle że podobna sytuacja - w większości sklepów w pobliżu wersja bez modemu. A ja chcę go najpierw zobaczyć mimo wszystko.

W sumie doszło nawet do tego, że zastanawiam się nad Galaxy Tab S2 10.5 z LTE, tyle że to już z modemem 2300 zł. Ale też jest śliczny i biały. No i przy zamówieniu w przedsprzedaży dają kartę pamięci 128 GB.

W takim tempie nie wybiorę nic do końca września, ale budżet mi się zwiększy dwukrotnie. :X

13

Eileen napisał/a:

W sumie doszło nawet do tego, że zastanawiam się nad Galaxy Tab S2 10.5 z LTE, tyle że to już z modemem 2300 zł. Ale też jest śliczny i biały. No i przy zamówieniu w przedsprzedaży dają kartę pamięci 128 GB.

Brałabym. Moim zdaniem to najlepsza opcja.

14

Eileen napisał/a:

Jessu, przez ostatnie dwa dni nauczyłam się chyba na pamięć oferty najpopularniejszych sklepów. Oczopląs. ;_; Wyszło mi, że budżet się poszedł... ekhem... Bo jakoś tak mi się ten Galaxy Note 10.1 podoba, biały. Tyle że z LTE to ok. 2000 zł + etui + karta pamięci + klawiatura... Ale nawet bym się szarpnęła, tylko że koło mnie nigdzie tego nie ma (w sumie całe województwo sprawdziłam), są tylko wersje bez modemu.

Zastanawiam się też nad tym, co Cyniczna napisała. Też ładny i też biały, brak rysika może jakoś zniosę. Tyle że podobna sytuacja - w większości sklepów w pobliżu wersja bez modemu. A ja chcę go najpierw zobaczyć mimo wszystko.

W takim tempie nie wybiorę nic do końca września, ale budżet mi się zwiększy dwukrotnie. :X

No ja mam brzydki lenovo ale w etui wiec nie widac ale za wersje z modemem zaplacilem 1000.
Nie czuje sie poszkodowany. Jak spadnie to pies mu morde lizał wink

15

Ja tam nic do Lenovo nie mam, mam lapka z Lenovo, poprzedni laptop też był z Lenovo, wcale nie uważam, że Lenovo = brzydkie. tongue Chociaż faktycznie mniej mi się w tabletach podoba to-to walcowate coś z baterią, ale jak pomyślę o długości pracy, to nagle zaczyna się podobać. ;p
  Teraz zaczęło się od hybryd, które raczej też zbyt piękne nie są, ale no... ten galaxy note z rysikiem padł mi na mózg. Z cyklu "być kobietą, być kobietą". Nie no, to chyba pierwsza rzecz, w której lecę aż tak bardzo na wygląd. I na S pena. ;d

Zastanawiam się tylko tak ogólnie - lepiej kupić ten nieszczęsny galaxy note 10.1, czy w podobnej cenie hybrydę/laptop konwertowalny? Jak tak przeglądałam sklepy internetowe, to znajdzie się coś z 4 GB RAM (a nawet parę z 8 GB widziałam ._.), czyli lepiej niż Samsung i tak samo z trochę lepszym procesorem (+ większy dysk i porty USB jak w laptopie), ALE za to z gorszą rozdzielczością (1366x768, bardzo rzadko więcej)? No i Samsung ma Android 4.3, a pseudo-laptopy Windowsa.

Ogólnie jestem nieszczęśliwa i rozdarta, problemy miłosne przy tym to pestka. I nie mówcie tylko, żebym w końcu podjęła decyzję, bo wczoraj zrobiłam to 4 razy. Każda była inna. ;_;

16

Temat aktualny czy już kupiłaś ? Mam pewne doświadczenie ze sprzętem ogólnie i akurat tutaj konkretnie być może wariant znacznie tańszy a nie gorszy big_smile
Tylko jeszcze kwestia doboru DOBREJ klawiatury by Ci pozostała, bo na tym się nie skupiłaś.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Laptop hybrydowy - czy jest sens kupować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021