co robic jesli mam 17lat a jestem w ciązy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » co robic jesli mam 17lat a jestem w ciązy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: co robic jesli mam 17lat a jestem w ciązy

Mam 17lat i jestem w ciazy rodze 3lub 4miesiace przed 18urodzinami i chciala bym wiedziec czy moj chlopak przed porodem moze wystąpic o opieke nad dzieckiem gdy sie urodzi tzn zeby byl prawnym opiekunem i jak to zrobic z g?ry dziekuje

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co robic jesli mam 17lat a jestem w ciązy

Tez urodzilam przed 18. Mozecie wziasc slub cywilny za zgoda rodzicow oczywiscie. W moim przypadku bylo to tak. Sandra od poczatku byla moja ja bylam jej opiekunem,urodzila sie w lutym a w kwietniu mialam miec 18. Ja meldowalam mala w urzedzie mama tylko zlozyla podpis obok mnie ojca malej nie bylo w metryce. Zmienilismy to dopiero gdy skonczylam 18 takie sa procedury. Sama skladalam papiery o becikowe i rodzinne oczywiscie mama musiala sie podpisac obok. dzis moja corcia ma juz 5miesiecy ale gdy bylam w ciazy mialam podobne obawy do ciebie i wiele rzeczy mnie martwilo. Jedno pytanie ile chlopak ma lat?

Jeśli bedziesz jak liść miotany przez wiatr spadniesz gdziekolwiek...

3

Slubu niestety niedostaniemy bo sad sie na to niezgodzi ja powinnam byc w osrodku wychowawczym za szkole wiec o slubie niema raczej mowy dlatego zostalo mi zeby chlopak byl prawnym opiekunem dziecka ma prawie 20 lat

Reklama

4

Moj mial 32 lata i nic z tego nie wyszlo poniewaz jako nieletnia nie moglam wskazac go jako ojca. Uwiez mi wiem z wlasnego doswiadczenia ze to nie mozliwe. Chlopak moze starac sie o uznanie ojcostwa i prawa rodzicielskie dopiero po jego urodzeniu ale zaczym sad mu je przyzna do tego czasu dziecko musi miec opiekuna. Ja nie mialam osrodka na karku tylko kuratora a on tez wiele mi pomogl. Jesli masz kuratora porozmawiaj z nim pokaz ze jestes odpowiedzialna ze sie zmienilas i potrafisz wziasc odpowiedzialnosc za siebie i malenstwo. To duzo pomoze ja tak zrobilam czasem stwarzalam pozory ale zalezalo mi na dziecku dlatego poswiecilam dla niego wszystko.

Jeśli bedziesz jak liść miotany przez wiatr spadniesz gdziekolwiek...

5

Wiem ja tez sie zmienilam od kad sie dow ze jestem w ciazy ale troche zapuzno na to dzis  bylam w sadzie i tam dowiedzjalam sie ze wniosek o opiekuna prawnego pisze sie po urodzeniu a gdy sie urodzi to dziecko wydadza ze szpitala tylko musi byc moj opiekun prawny wiec sie uspokoilam

Reklama

6

No dobrze, ale ten chłopak pracuje? Jaką ma opinię? Skąd wiesz, że sąd się nie zgodzi?
Zawierając związek małżeński przed osiemnastymi urodzinami stajesz się w świetle prawa osobą pełnoletnią.

Szczęście polega na tym - całe szczęście, by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów... wink

7

No tak pracuje  no wiesz takie sa warunki przynajmiej kyratorka mi tak tlumaczyla ze jesli dziewczyna nieuczęszcza do szkoly to sad sie do takiego wniosku nieprzychyli zwlaszcza gdy powinnam byc w osrodku a sie tam wogule niewstawilam

8

Czemu tak szybko postanowiliście się kochać z chłopakiem?

9

No niestety takie są skutki seksu
Ja ci nie pomogę bo się na tym nie znam.  jak miała 19 lat i ślub brałam jak miała 19 lat więc nie wiem co musisz załatwić ale jak pisze że za 3-4 mięsiące urodzisz to chyba trochę za późno. Z tego co wiem do 18 roku życia nad twoim dzieckiem może mięc prawna opiekę twoja mama albo rodzicę twojego chłopaka

10

Masz może nutka23 gg?

11

rico22 napisał/a:

Masz może nutka23 gg?

A po co ci. To nie jest temat wątku.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » co robic jesli mam 17lat a jestem w ciązy