Młoda mama - pomocy! Proszę o porady. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Młoda mama - pomocy! Proszę o porady.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Młoda mama - pomocy! Proszę o porady.

Witam ślicznie wszystkich forumowiczów. Chciałabym podzielić się z Wami moim.. 'problemem'? Albo inaczej, moimi przeżyciami i ewentualnie poprosić o rady.

Mam 21 lat (został miesiąc do skończenia, ale zaokrąglę!), dosłownie tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży (oczywiście wpadka tongue). Jak wielu z Was wie 21 lat to taki dość wczesny okres na posiadanie dziecka. Niestety problemy pojawiają się tutaj w kwestii 'rodzin'.

Jestem z chłopakiem.. 4 miesiące. Dość krótko, wiem. Jak wiecie wpadki zdarzają się różne (dyskoteki, przygodny seks, ale wydaje mi się, że moja sytuacja nie jest jeszcze taka "patologiczna"). Ale.. nie znam jego rodziców. Przez ten czas (znamy się w sumie prawie rok) od kiedy z nim jestem.. po prostu wstydziłam się poznać jego rodziców. Sama straciłam mamę 5 lat temu, może dlatego pojawiła się taka blokada emocjonalna. No i teraz ta wpadka.. mojemu tatkowi już powiedziałam - przyjął to bardzo dobrze (martwi się jedynie o moje zdrowie, bo nie jest z nim najlepiej), mam także brata, który mnie wspiera. Mój chłopak dość dobrze przyjął wiadomość o nieplanowanej ciąży (wydaje mi się, że to głównie ze względu na to, iż ja to bardzo dobrze znoszę.. a raczej nie pokazuję tych wszystkich negatywnych emocji, tych strasznych myśli, które krążą mi po głowie), wydaje mi się, że jest dość odpowiedzialny (studiujemy razem, on ma 24 lata, ja mam 21. Jest najlepszym studentem na roku, ale czasami mam wrażenie, że ma sieczkę w głowie. Taki duży chłopiec tongue).

Tutaj rodzi się moje pytanie - kiedy porozmawiać (I JAK) z jego rodzicami. Czy najpierw zapoznać ich od tak, a dopiero później powiedzieć im o wpadce? Dodam, iż dowiedziałam się o ciąży.. miesiąc po fakcie, więc ten stworek we mnie ma już trochę ponad 5 tygodni.

Z góry dziękuję za odpowiedzi smile

Aleksander, 24.02.2016 :3
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Młoda mama - pomocy! Proszę o porady.

Wg mnie Twoja sytuacja nie jest bardzo trudna... najważniejsze, że chłopak wydaje się być odpowiedzialny, chcecie być razem i myślicie rozsądnie wink a to, jak i kiedy powiecie jego rodzicom to sprawa drugorzędna, jesteście dorośli smile porozmawiaj z chłopakiem i zdecydujcie, w jaki sposób przekazać tę radosną nowinę smile nie ma się, co martwić... jestem pewna, że po przeżytym szoku - hehe - na pewno się ucieszą smile powodzenia i dbaj o siebie smile

Fabian ur.09.05.2015 smile 10pkt., 3290kg., 54 cm.

3

Wiesz, ponieważ nie jesteście małżeństwem myślę, że Twój chłopak najpierw sam powinien porozmawiać z rodzicami i im o tym powiedzieć a następnie ciebie przedstawić, najwyższa pora! :-)
Powodzenia.

4

Dziękuję za każdą odpowiedź smile

JuliaKaa napisał/a:

... Twój chłopak najpierw sam powinien porozmawiać z rodzicami i im o tym powiedzieć...

Sądzę, że masz rację, ale wydawało mi się, iż najlepszym pomysłem będzie przedstawienie mnie wcześniej, niż przekazanie wieści o rodzicielstwie tongue Naprawdę nie wiem co począć.
A jutro jest poważna rozmowa między moim tatą, a przyszłym tatą mojego dzieciaka smile

5

Wiesz, wydaje mi się, ze skoro Cię nie znają to mógłby to być zbyt duży szok dla nich, kiedy oprócz tego, że cie poznają to jeszcze dowiedzą się, ze będą dziadkami. Daj im w spokoju to przetrawić, potem będzie okazja aby Cie poznać.

6 Ostatnio edytowany przez kasia2303 (2015-07-07 22:25:28)

Po pierwsze gratuluje:)) a po drugie uwazam ze lepiej bedzie gdy najpierw poznasz rodzicow chlopaka.Dobrze ze masz wsparcie ze strony swojej rodziny, to jest bardzo wazne i najwazniejsze ze chlopak wydaje sie odpowiedzialny. Nie wy pierwsi i nie ostatni wpadliscie;) jak chlopak przezyje rozmowe z twim tata to dobrze;)) a tak powaznie to jesli jestescie odpowiedzialni i jesli dobrze sie dogadujecie to wierze ze wszystko bedzie dobrze:) powodzenia;)

7

Też uważam że powinien powiedziec im sam. Ty swojemu tacie mówiłaś sama? Może być im trudno przetrawić wiadomość o waszej wpadce i wydaje mi się że lepiej gdy ich syn sam im to przekaże, na pewno bądą nimi targały różne emocje.. Później przyjdzie czas na zapoznanie się.  Gdybyś chciała najpierw ich poznać będziesz czuła się dziwnie ze świadomością że oni nic nie wiedzą. Taka zbędna konspiracja. Nie kombinujcie tylko jak najprościej i najszybciej niech się dowiedzą. Będą mieli czas a ten im się przyda na pewno. I Tobie również.

Olivier :* urodzony 23.01.2014, waga 3700 g, długość 58 cm

Oleg :* urodzony 04.11.2015, waga 3400g, długość 54 cm

8

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile

9

No cóż, generalnie jak dla mnie te 4 miesiące, to nawet nie jest "dość krótko", a tyle co nic.

Ale! Jestem pod wrażeniem Twojego spokoju. Tego, jak podeszłaś do sprawy. Jestem od Ciebie starsza o dwa lata, w związku od dwóch lat z bardzo dojrzałym i odpowiedzialnym człowiekiem. Znam znaczną część jego rodziny, nie sądzę, by ktoś nas traktował jako "przelotną znajomość". Więc teoretycznie o tyle byłabym "do przodu", ale... gdybym się teraz dowiedziała, że jestem w ciąży, to najpewniej przeżyłabym stan przedzawałowy, swoje wyryczała i dopiero wtedy zaczęła to wszystko do siebie dopuszczać. Także, naprawdę duży szacun.

Pytanie, czy jego rodzice wiedzą, że syn ma dziewczynę, ale Cię nie znają czy w ogóle nie wiedzą o Twoim istnieniu?

Ja bym wolała poznać ich zanim dowiedzą się o ciąży. Przecież teraz jeszcze "nic nie widać". Po prostu sama nawet lepiej bym się czuła poznać ich tak na luzie, niż siedzieć jak na szpilkach i czekać na pytanie "i co teraz zamierzacie zrobić?".

Nie wiem, jacy są jego rodzice- bardziej liberalni czy może konserwy. Wiadomo, jeśli konserwy to gorzej. Zdecydowanie jestem zdania, że Twój chłopak powinien sam z nimi porozmawiać. To on ich zna najlepiej i wybacz, ale Ty jesteś dla nich póki co... zupełnie obcą osobą. Myślę, że i tak mogą być w "lekkim" szoku. Ta rozmowa niekoniecznie musi być przyjemna, baa może się nawet zakończyć mniejszą bądź większą awanturą. Ktoś napisał "jesteście dorośli". Okej, Twój chłopak studiuje i co? Sam się utrzymuje czy może mieszka z rodzicami? Jeśli jest od nich zależny, to będą oni świadomi, że w mniejszym czy większym stopniu ich także "pociągnie ta sytuacja".

No, ale jak to rozegracie, to już Wasza sprawa. Powodzenia.

10

No tak tylko autorka najpierw ich późna. Albo ją polubią albo nie ale to nie istotne w tej sytuacji. A tydzień później powiedzą że jest w ciąży? Albo poczekają miesiąc, a może aż będzie widać. Rodzice z reguły głupi nie są i się zorientują o co chodziło z całym zapoznawaniem. Policzą sobie co kiedy a w którym jest miesiacu/ tyg w momencie przekazania informacji. Moim zdaniem zbędne wysiłki. Im mniej kombinowania w takich sytuacjach tym lepiej.

Olivier :* urodzony 23.01.2014, waga 3700 g, długość 58 cm

Oleg :* urodzony 04.11.2015, waga 3400g, długość 54 cm

11

Też uważam, że powinien najpierw sam porozmawiać z rodzicami, a dopiero później przedstawić Ciebie. Uszy do góry, najważniejsze że masz wsparcie w nim i w swoim tacie.
PS. Też w wieku 21 lat zaszłam w ciążę wink też "wpadka", ale to było najlepsze co mogło mi się w życiu przydarzyć wink

12

malamiki możesz powiedzieć coś więcej? Jak dzidzia? Zdrowa?
Jak radziłaś sobie na początku? (:

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Młoda mama - pomocy! Proszę o porady.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018