Imiona dla Dzieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Imiona dla Dzieci

Witam jestem w ciąży ale jeszcze nie wiem czy to będzie chłopiec czy dziewczynka tylko nie mam dużo pomysłów na imię macie jakieś fajne propozycję

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Imiona dla Dzieci
nika3639 napisał/a:

Witam jestem w ciąży ale jeszcze nie wiem czy to będzie chłopiec czy dziewczynka tylko nie mam dużo pomysłów na imię macie jakieś fajne propozycję

Weź kalendarz z imionami i wpisuj na kartkę te, które się podobają. Osobno dla chłopca, osobno dla dziewczynki. A potem wybrać to jedyne. Trzeba też pamiętać aby imię pasowało do nazwiska, najlepiej aby się nie rymowało jedno z drugim np. Diana Śmietana.
Nie wybieraj imion z zagranicznych seriali ani obcojęzycznych jeśli nazwisko jest pospolite. Anna Kiełbasa brzmi normalnie, natomiast Dżesika Kiełbasa to połączenie dziwaczne i śmieszne.
Ogólnie unikać imion pretensjonalnych, udziwnionych, bardzo rzadko występujących.
Pamiętać o dziecku aby dobrze się czuło ze swoim imieniem. Pamiętać o zdrobnieniu, czy przyjemne dla ucha.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Można tez poszukać miłych skojarzeń. Na przykład z osobami które lubimy, które w jakiś sposób wpłynęły pozytywnie na nasze życie. Może być skojarzenie z imionami z literatury, filmu.
Mój starszy syn otrzymał imię - bohatera książki czytanej w dzieciństwie, która mnie zafascynowała.  Drugie imię otrzymał "na cześć" batonika, którego oboje z mężem uwielbialiśmy smile
Młodszy syn ma imiona po pradziadku i dziadku - czyli dostał zestaw tych starszych imion, ale kojarzących się nam z radościami dzieciństwa.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

4

bbasia napisał/a:

Mój starszy syn otrzymał imię - bohatera książki czytanej w dzieciństwie, która mnie zafascynowała.

Mój brat podobnie - nosi imię bohatera książki, którym zafascynowana była moja mama smile. Tak więc to jest jakaś myśl. Imię musi się rodzicom podobać, ale dobrze jest, jeśli równocześnie łączą się z nim miłe skojarzenia.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Kiedy dowiedziałam się,że będę mieć dziewczynkę nie miałam pomysłu na imię.
Te co mi się podobały nie podobały się mężowi.Czytałam akurat biografię księżniczki kastylijskiej i pomysł sam przyszedł smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

6

ciężko coś doradzić, bo nie wiemy, jakie typy masz ;-) mój syn otrzymał imię po swoim dziadku- Tomasz, Tomek, Tomuś smile
imię znane, ale teraz już mało popularne, natomiast, nikt nigdy nie prosił o powtórzenie, jak ma na imię wink

7

Weź kalendarz i jak ktoś Ci doradził spisz te które Ci się podobają. Możesz też poszukać w internecie, ja np wiem że jeśli będę miała dzieci to będą one nosiły imiona słowiańskie.

8

Po emisji serialu 'Niewolnica Isaura" znalazło się kilka mam czy rodzin, które zdecydowały się nadać takie imię dziecku.
Również imię Filip zyskało na popularności po jednym z seriali/ chwilowo zapomniałam tytuł, chyba  "Posłaniec szczęścia".
Z naszych polskich seriali to dużo dziewczynek ma na imię Amelia bo mamy oglądały "Na dobre i na złe" gdzie doktor Zosia urodziła Anielkę.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

9

Może sięgnij w głąb historii swojej rodziny i poszperaj w drzewie genealogicznym, może imię jakiejś prababci albo pradziadka Ci spasuje;) pomysł z kalendarzem też dobry, można zrobić sobie listę i zastanowić się co będzie najlepsze;)

10

Ciężko utrafić w takie imię, które spodoba się obojgu rodzicom. Kiedyś rozmawiałam z moim chłopakiem (choć nie planujemy dzieci w najbliższym czasie), tak teoretycznie jakie imiona nam się podobają dla dzieci.
Moje typy to:
Chłopiec:
Jan (chłopakowi się nie podoba, ale ja kiedyś wywalczę to imię dla synka, ponieważ jest przepiękne), spodobało mi się po przeczytaniu "Ogniem i mieczem"
Michał, też mi się bardzo podoba, a mojemu nie...
Oprócz tych dwóch to żadne imię męskie mi się nie podoba jakoś wyjątkowo, ale takie, które jeszcze mogłyby być to: Tomek, Grzesiek, Konrad, Staś, Wojtek

Co do imion damskich podoba mi się więcej:
Helenka, Basia, Amelka, Emilka, Milenka, Julia, Wiktoria, Alina, Joanna, Zuzia, nie wiem czy dobie jeszcze coś przypomnę smile
Bardzo ładne są też: Nadia, Laura i Felicja, ale dziecku bym tak nie dała na imię, bo ciężko zdrobnić, a poza tym nie każdy lubi mieć nietypowe imię. Ja jako osoba nie lubiąca się rzucać w oczy jestem nawet zadowolona z mojego pospolitego "Aleksandra"

11

Aleksandra ( Ola ) to bardzo ladne imie, z mezem bierzemy je pod uwage jak kiedys urodzi nam sie corka:)

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018