Lady Gaga - hit czy kit ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Lady Gaga - hit czy kit ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

1

Temat: Lady Gaga - hit czy kit ?

Stefani Joanne Angelina Germanotta, bo tak oficjalnie brzmi prawdziwe imię i nazwisko znanej ogólnie pod pseudonimem LadyGaga artystki urodziła się w Nowym Yorku.  Już w wieku czterech lat wykazywała zainteresowanie muzyką, w tm wieku rozpoczęła także naukę gry na pianinie. Mając lat trzynaście skomponowała swoją pierwszą balladę,  już niecały rok później  rozpoczęła granie koncertów przed publicznością W wieku siedemnastu lat uzyskała wcześniejszy dostęp na nowojorski uniwersytet Tisch School of the Arts, gdzie studiowała muzykę. Rozwijała swoje zdolności pisarskie tworząc eseje i teksty analityczne dotyczące takich tematów jak sztuka, religia, czy polityka. W wieku lat dwudziestu Lady GaGa zaczęła pracować dla artystów jednej z wytwórni jako tzw. tekściarz (songwriter) oraz występować publicznie w klubach w centrum Manhattanu.  Lady GaGa zadebiutowała w sierpniu 2008 roku krążkiem "Fame". Szokuje ekstrawaganckimi kostiumami, oraz ekscentrycznymi teledyskami i zachowaniem na scenie. O jej życiu prywtanym - krążą legendy. Czy jest to jednak świadome podsycanie zainteresowania mediów, łaknących skandali ? Czy prawdziwy image artystki ?

Znana z przebojów "Poker Face" , "Paparazzi"  czy "Just Dance" , ostatnio promuje swoje dwa nowe przeboje :

z Beyonce "Telephone"

oraz budzącym duże kontrowersje "Bad Romance"

http://www.youtube.com/watch?v=MsthwTUTylQ

Cała fabuła teledysku opowiada - oczywiście w dość wyrafinowany jak na LadyGagę przystało sposób - o sprzedanej kobiecie, która mści się na mężczyźnie, który ją kupił... Stroje tancerek mają przypominać stroje duchów ze sławnego onegdaj teledysku Michaela Jacksona.

Co sądzicie o tej 24 letniej wokalistce ? Jak podobają się Wam jej piosenki ? Czy Lady Gaga to "hit" czy "kit" ? Zapraszam do dyskusji smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

co do muzyki Gagi- moze nie jest najwyzszych lotow , ale za to na impreze, w sam raz. wesole, zywe, rytmiczne utwory, przy ktorych mozna sie dobrze bawic. Mnie ze wsyztskich nieustannie najbardziej podobaja sie pierwsze jej single czyli poker face i just dance.

jesli chodzi o sama Gage, ma swoj styl, to jej trzeba przyznac, jest rozpoznawalna. Jak dla mnie moze robic co chce, ubierac sie jak chce, dla mnie liczy sie muzyka a nie to, ze np. ubrala sie jakos dziwnie czy powiedziala cos glupiego. Bo na roznych portalach itd ciagle o niej glosno, ze zrobila to, czy powiedziala tamto. Jak dla mnie jest ok, a sluchanie jej pierwszych singli wciaz jest dla mnei przyjemnoscia

3

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Hmmm...z pewnością to postać bardzo wyrazista, wie czego chce...
jej ubiór i image - jak dla mnie "kiczowaty"...no ale taki już jest rynek muzyczny - trzeba się jakoś wyróżnić, żeby się wybić...

Co do muzyki - tak jak Ikaa - uważam, że jak na imprezkę - spoko, można się fajnie pobawić...
Utwór Just Dance jest według mnie numer 1 w jej wykonaniu....reszta średnia...
czasami jednak słuchając jej piosenek mam jakiś "przesyt"...

Zdecydowanie wolę artystki takie jak Beyonce i jej twórczość...jej głos mnie powala...

4

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

To teraz moja kolej na opinię smile

Wg mnie Lady GaGa to tylko chwilowe zapełnienie luki w przemyśle muzycznym-nie jest to ktoś wyjątkowy, rewelacyjny, jej piosenki nie powalają talentem na kolana.

Jednak trzeba jej przyznać że potrafi zrobić wiele szumu w show-biznesie. Począwszy od wyglądu, na kontrowersyjnych wypowiedziach kończąc. Wg mnie nie ma w niej nic wyjątkowego-no może odwaga związana ze stylem prezentowania się "na forum" jednak sądzę że za chwilę sławy i mnóstwo pieniędzy większość ludzi nie miałaby problemu z takim wizerunkiem.

Muzycznie.. hmm tak jak napisały dziewczyny-na imprezę ok, pobujać się można ale szału nie ma...

5

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

na pewno jest zjawiskiem, może nawet jakimś znakiem naszych czasów? zaczynała jako "ta podobna do Christiny Aguilery", później "ta co nagrała Poker Face", teraz - jest już marką samą w sobie. wygląda dziwnie - ubiór, makijaż, styl bycia... po części przyłączę się więc do wcześniejszych głosów: Lady Gaga wypełnia na pewno jakąś lukę w przemyśle muzycznym - jest już więcej niż gwiazdką jednej piosenki, ale wciąż mniej niż gwiazdą jednej płyty/sezonu. osobiście bardzo zainteresowana LG jako socjologicznym zjawiskiem, z niecierpliwością czekam na... kolejny krążek:-)

6

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Lady Gaga to celebrytka i tyle, nie przepadam za nią....

7

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

"Just dance" naprawdę lubię, "Poker face" toleruję, ale to co było później to po prostu tragedia... A widziałyście teledysk do  "Love game"?? No cóż...

8 Ostatnio edytowany przez Ansja (2009-12-28 00:20:26)

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Moim zdaniem Lady Gaga może się tylko "porównywać" do Madonny, czy do Michaela Jacksona- jeżeli chodzi o nieudolne próby nawiązania do jego ponadczasowych i legendarnych teledysków. Chyba trzeba zadać sobie pytanie "co ona chce przekazać" ? Ja widzę ją jako inteligentną kobietę, świadomą swoich atutów i "pięciu minut", które zostały jej dane. ALE! Czy nie jest tak, że za wszelką cenę prze do przodu, aby tylko kolejny utwór okazał się hitem i aby jej temat nie został włożony pomiędzy zakurzonych artystów z kilkoma utworami w dorobku? (o jednym już nie wspomnę).
Wszystko tworzone jest jakby "na siłę", naciągane do granic ludzkiej możliwości.. Czy ktoś zauważył jak inaczej wygląda w teledysku "Telephone" ? W porównaniu z "Poker face", odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z dwiema różnymi osobami. I tu nie chodzi tylko o wygląd.. Na potrzeby tego utworu drapieżna i przerysowana Gaga jest niczym zmysłowy anioł, któremu nie wyrosły skrzydła- jest "niepełna", czegoś brakuje w tym "plastiku".. Staram się słuchać utworów wielu wykonawców,dlatego jej kawałki nie są mi obce- w sumie ciężko, żeby by było inaczej, kiedy jesteśmy zasypywani komercją w radio czy tv..  Ale dla mnie po kilku razach wydaje się to nie warte uwagi, bo nie odnajduję tego, czego szukam u bardziej płodnych wykonawców, pochłoniętych wizją stworzenia czegoś wyjątkowego, a nie nastawionego na zysk.

Jak dla mnie - KIT.

9

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Dla mnie Gaga to kit.
Muzyka nie w moim typie ale czasem do niej podryguję, nie da się ukryć wink Jednak to co ta osoba sobą reprezentuje to jedna wielka pomyłka. To, że szokuje - spoko zwraca na siebie uwagę, w show biznesie ponoć tak trzeba. Ale momentami jest po prostu obleśna. Mnie to odrzuca i jestem na nie smile

10

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Słuchać ja jej moge bo fajne ma piosenki (szczególnie paparazzi) ale patrzeć to ja na nią nie chce !

11

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Jak dla mnie zdecydowanie hit. Bardzo lubię jej piosenki a co do stylu to chociaż menager wiedział jak najszybciej i najskuteczniej można zwiększyć jej popularność. Babka się wyróżnia i mimo iż jej stroje mi się nie podobają to lubię ją za oryginalność smile

12

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

http://www.youtube.com/watch?v=OR9EEEZaQLI



big_smile kojarzy mi się z urodzinami mojego chłopaka ^^

13

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

jak dla mnie 'bad romance' to hit------------> ogólnie hit wink

14

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

"Just dance" to według mnie hit. Dobrze mi się przy tym tańczy, a raczej pseudo-tańczy, bo z gracją podczas tańca to u mnie ciężko wink.
Pozostałe piosenki i cała Lady Gaga... Kit. Szczególnie powalające są jej buty (e4.pudelek.pl/p1744/bb3205110007f8444afec927).

15

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

hit muzyka, jej wizerunek kit... oszpeca się tymi 'kreacjami'...

16

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Hmm.. według mnie to jest KICZOWATA, ma może z dwie piosenki fajne, ale do mnie zupełnie nie przemawia. A jej teledyski wieją tandetą... (jest to tylko moja opinia i wiadomo, że wielu osobom może się podobać)

smile

17 Ostatnio edytowany przez London69 (2010-04-01 21:08:39)

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Sama Lady Gaga jest ok, ma swoj styl i tworzy coś nowego, innego, zaskakującego za każdym razem.
Jej piosenki bardzo wpadają w ucho (przyanjmniej mi) i każda którą usłysze robi na mnie wrażenie. wink Niektóre teksty może trochę zbyt ekstrawaganckie, ale dają się przełknąć. Jak dla mnie hit wink
Wcześniej pisała teksty dla Akona, Pussycad Dolls, a że sama ma talent to nalezy jej się to i b. dobrze, że się tak wybiła. Co do ubioru- napewno nie robi tego dla większej kasy, bo z tego co słyszałam to od zawsze się dziwacznie ubierała. ;)Ma swój styl, jak większość gwiazdek i przez to nie jest 'zwykła'.

18

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

wiecie co moze jestem dziwna, ale ja do tej pory nie jestem pewna czy wiem na pewno jak ona wygląda, jakoś nie pociągają mnie kolejne celebrytki i wielkie odkrycia w tej kwestii, ale na pewno potencjał ma skoro robi taką karierę i w tak krótkim czasie tak wywindowała na szczyty popularności

19

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

KIT w każdym calu.
1- imho jej styl to totalne bezguście
2- kiczowata i strasznie komercyjna muzyka
3- tona tapety na twarzy
4- ciało również ma nie atrakcyjne

20

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

oj zdecydowanie kit ! sad

21

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Kit. Jej stroje, jej zachowanie, co jedne nagranie to gorsze i jeszcze bardziej kiczowate.

22

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Piosenki lubię, nawet bardzo. Ale jej styl jest dla mnie dziwny. Ale taki ma "imidż" - szokuje. x)

23

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Ja lubie 1 piosenke jej Alejandro :-)

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Zdecydowanie KIT, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę. Niektóre kreacje - fantastyczne, ale tym już się zajmowali profesjonalni, awangardowi projektanci.

25

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Wygląda jak dla mnie kiczowato -ale jak Jej nie widzę to chętnie słucham smile

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Jak dla mnie totalny kit. Nie mam nic do jej fanów, każdy ma inne gusta muzyczne, ale trzeba mieć porządnie zrytą banię, by ubierać się w mięso roll
Nie wiem jaką jest osobą bo nigdy mnie to nie interesowało, na pewno ma w sobie coś z manipulatorki. Resztę przemyśleń zostawię dla siebie.

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Kit do kwadratu. Najlepiej zarabiająca piosenkarka na świecie. Aż chciałoby się zakrzyknąć: "O tempora! O mores!".

28

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Dla mnie nie jest zła, bo jak ktoś kiedyś w wątku wspomniał, do potańczenia jak dla mnie ta muzyka jest dobra smile Czasem do posłuchania też, sporo słuchałam na początku "Alejandro" i innych i nie uważam, by to było jakieś złe, dla mnie niezłe, wpada w moje ucho wink A to co robi w teledyskach to inna kwestia, szokuje, ale cóż...nie ona jedna, teraz można powiedzieć, że takie czasy, gdzie szokują, za czym też nie przepadam...

29

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Muzyczny kit, wizerunkowy hit.

Dla osób zajmujących się fotografią jej teledyski to prawdziwa dawka inspiracji i fajnych smaczków.
Ja jej teledyski oglądam bez dźwięku tongue

30

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Jak dla mnie to przebrzmiała gwiazda. Stosunkowo krótko utrzymywała się na topie. Przez kilka lat można było usłyszeć jej przeboje w rozgłośniach radiowych, a teraz o niej ani widu ani słychu. Nie ma co ją porównywać do Madonny właśnie ze względu na staż utrzymywania się na topie.

Dlatego oceniłbym jej działalność na estradzie oraz poza estradą jako kit.

31

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Lady Gaga w porządku, jest niezła w swoim gatunku.

32 Ostatnio edytowany przez wirtualnaona (2014-02-11 00:09:16)

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Oceniając jej muzykę, a nie koniecznie styl lansowania i bywania to bardzo przypadły mi do gustu wybrane utwory, z najnowszych: Applause jest świetny: wykonanie+teledysk uważam za bardzo dobry performance, Aura->taka psychodelka, Manicure-> świetny pop-rockowy kawałek, Blood Mary, Judas, Born This Way. No i w przeciwieństwie do innych co po niektórych gwiazd popkultury ma dobry wokal i przekazuje jakąś treść w teledyskach i utworach. Budzi skrajne emocje, być może balansuje na pograniczu kiczu, ale ma swój styl.

33

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Na wstępie - do mnie kompletnie ten gatunek nie przemawia, ale uważam, że artystów należy oceniać w obrębie gatunku właśnie, bo jak porównać taką Adele do King Crimson np. to wyjdzie, że Adele to chłam, popelina i w ogóle dno.

Uważam, że w swoim gatunku Lady Gaga jest znakomita. Więcej nie napiszę, bo to nie moje klimaty.

34 Ostatnio edytowany przez Wielbiciel Lidiji Bacic (2014-02-11 15:35:31)

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Vian napisał/a:

Na wstępie - do mnie kompletnie ten gatunek nie przemawia, ale uważam, że artystów należy oceniać w obrębie gatunku właśnie, bo jak porównać taką Adele do King Crimson np. to wyjdzie, że Adele to chłam, popelina i w ogóle dno.

Uważam, że w swoim gatunku Lady Gaga jest znakomita. Więcej nie napiszę, bo to nie moje klimaty.

A ja oceniam piosenkarki/piosenkarzy nie w obrębie gatunku prezentowanej przez nich twórczości, lecz głównym wyznacznikiem jest dla mnie wokal. Do tego dodałbym osobowość sceniczną, a także inteligencję.

35

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Cóż, Lady Gaga ma tyle scenicznej osobowości, że mogłaby się nią podzielić z jeszcze trójką gwiazdek i by jej sporo zostało. Inteligencji chyba też jej nie brakuje, skoro utrzymuje się na topie już ładne parę lat, podczas gdy inni błyskają i gasną. smile Co do wokalu - tu już dla mnie nie można tego oddzielić od gatunku. Przykładowo Violetta Villas miała wybitny głos, tylko co z tego jak całokształt fatalny.

36

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Vian napisał/a:

Na wstępie - do mnie kompletnie ten gatunek nie przemawia, ale uważam, że artystów należy oceniać w obrębie gatunku właśnie, bo jak porównać taką Adele do King Crimson np. to wyjdzie, że Adele to chłam, popelina i w ogóle dno.

Uważam, że w swoim gatunku Lady Gaga jest znakomita. Więcej nie napiszę, bo to nie moje klimaty.

Ot i właśnie!
Też nie jest to mój klimat, ale parę kawałków ma takich, że człowieka mimo wszystko nie boli jak to leci gdzieś tam z radia. Kompozycje jakieś ambitne nie są, ale jak na takie popowo dance'owe granie to nawet się to kupy wszystko trzyma. Sam wizerunek, zabawa formą i wszechobecna groteska, świadomie użyty kicz to jest coś, co niewielu artystom z list przebojów wychodzi dobrze, a jej i owszem.
Lubię jej teledyski. Są ciekawe.

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
WitchQueen napisał/a:
Vian napisał/a:

Na wstępie - do mnie kompletnie ten gatunek nie przemawia, ale uważam, że artystów należy oceniać w obrębie gatunku właśnie, bo jak porównać taką Adele do King Crimson np. to wyjdzie, że Adele to chłam, popelina i w ogóle dno.

Uważam, że w swoim gatunku Lady Gaga jest znakomita. Więcej nie napiszę, bo to nie moje klimaty.

Ot i właśnie!
Też nie jest to mój klimat, ale parę kawałków ma takich, że człowieka mimo wszystko nie boli jak to leci gdzieś tam z radia. Kompozycje jakieś ambitne nie są, ale jak na takie popowo dance'owe granie to nawet się to kupy wszystko trzyma. Sam wizerunek, zabawa formą i wszechobecna groteska, świadomie użyty kicz to jest coś, co niewielu artystom z list przebojów wychodzi dobrze, a jej i owszem.
Lubię jej teledyski. Są ciekawe.

Powstaje pytanie, czy świadomie użyty kicz, pozytywnie służy odbiorowi utworów konkretnego wykonawcy. Moim zdaniem jednak nie.

38

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

Powstaje pytanie, czy świadomie użyty kicz, pozytywnie służy odbiorowi utworów konkretnego wykonawcy. Moim zdaniem jednak nie.

Ja myślę, że to zależy od słuchacza. Wizerunek artysty jest ważny, nie oszukujmy się.

Na przykład tak Marylin Manson bawi się bardzo świadomie groteską, celowo szokuje w tekstach, teledyskach, własnym wizerunku i bez tego sobie go nie wyobrażam. Myślę, że z Gagą jest w pewien sposób podobnie mimo, że to zupełnie inna muzyka i inny wizerunek. Cel jest ten sam - nie pozostawić nikogo obojętnym.

39

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
WitchQueen napisał/a:
Vian napisał/a:

Na wstępie - do mnie kompletnie ten gatunek nie przemawia, ale uważam, że artystów należy oceniać w obrębie gatunku właśnie, bo jak porównać taką Adele do King Crimson np. to wyjdzie, że Adele to chłam, popelina i w ogóle dno.

Uważam, że w swoim gatunku Lady Gaga jest znakomita. Więcej nie napiszę, bo to nie moje klimaty.

Ot i właśnie!
Też nie jest to mój klimat, ale parę kawałków ma takich, że człowieka mimo wszystko nie boli jak to leci gdzieś tam z radia. Kompozycje jakieś ambitne nie są, ale jak na takie popowo dance'owe granie to nawet się to kupy wszystko trzyma. Sam wizerunek, zabawa formą i wszechobecna groteska, świadomie użyty kicz to jest coś, co niewielu artystom z list przebojów wychodzi dobrze, a jej i owszem.
Lubię jej teledyski. Są ciekawe.

Powstaje pytanie, czy świadomie użyty kicz, pozytywnie służy odbiorowi utworów konkretnego wykonawcy. Moim zdaniem jednak nie.

Wielu uznanych artystów świadomie posługiwało się kiczem jako estetyką i świetnie im to wychodziło, David Bowie, legenda rocka, żeby nie szukać daleko. On to wręcz doprowadził do perfekcji. Zresztą nie wiem, czy m.in. na nim Gaga się nie wzoruje.

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Vian napisał/a:
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
WitchQueen napisał/a:

Ot i właśnie!
Też nie jest to mój klimat, ale parę kawałków ma takich, że człowieka mimo wszystko nie boli jak to leci gdzieś tam z radia. Kompozycje jakieś ambitne nie są, ale jak na takie popowo dance'owe granie to nawet się to kupy wszystko trzyma. Sam wizerunek, zabawa formą i wszechobecna groteska, świadomie użyty kicz to jest coś, co niewielu artystom z list przebojów wychodzi dobrze, a jej i owszem.
Lubię jej teledyski. Są ciekawe.

Powstaje pytanie, czy świadomie użyty kicz, pozytywnie służy odbiorowi utworów konkretnego wykonawcy. Moim zdaniem jednak nie.

Wielu uznanych artystów świadomie posługiwało się kiczem jako estetyką i świetnie im to wychodziło, David Bowie, legenda rocka, żeby nie szukać daleko. On to wręcz doprowadził do perfekcji. Zresztą nie wiem, czy m.in. na nim Gaga się nie wzoruje.

Niestety nie należę do zwolenników tego rodzaju chwytów.

41

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?

Lubie. Ostatnio wpadly mi w ucho z nowego albumu
- Gypsy
- Venus
- Mary Jane Holland
- Manicure
- Do what u want

a z dawnych I like it rough i wszystkie hity ciagle puszczane na vivach i innych radiach, a szczegolnie alejandro

42

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
Vian napisał/a:

Wielu uznanych artystów świadomie posługiwało się kiczem jako estetyką i świetnie im to wychodziło, David Bowie, legenda rocka, żeby nie szukać daleko. On to wręcz doprowadził do perfekcji. Zresztą nie wiem, czy m.in. na nim Gaga się nie wzoruje.

Niestety nie należę do zwolenników tego rodzaju chwytów.

A ja jak najbardziej.
Oscar Wilde
Marilyn Manson
Tom Waits
Truman Capote
Elvis Presley
Marilyn Monroe
Michael Jackson
Marlene Dietrich
i wielu wielu innych
To są wszystko artyści, którzy aktywnie wykreowali jakiś swój wizerunek i jest to dokładnie taka sama część ich sztuki jak to co robią bądź robili.

Wg Ciebie Lidia Bacic się nijak nie kreuje? Śmiem wątpić. smile

Odp: Lady Gaga - hit czy kit ?
Vian napisał/a:
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
Vian napisał/a:

Wielu uznanych artystów świadomie posługiwało się kiczem jako estetyką i świetnie im to wychodziło, David Bowie, legenda rocka, żeby nie szukać daleko. On to wręcz doprowadził do perfekcji. Zresztą nie wiem, czy m.in. na nim Gaga się nie wzoruje.

Niestety nie należę do zwolenników tego rodzaju chwytów.

A ja jak najbardziej.
Oscar Wilde
Marilyn Manson
Tom Waits
Truman Capote
Elvis Presley
Marilyn Monroe
Michael Jackson
Marlene Dietrich
i wielu wielu innych
To są wszystko artyści, którzy aktywnie wykreowali jakiś swój wizerunek i jest to dokładnie taka sama część ich sztuki jak to co robią bądź robili.

Wg Ciebie Lidia Bacic się nijak nie kreuje? Śmiem wątpić. smile

Vian kreuje się w sposób, który mnie jako odbiorcy Jej twórczości, odpowiada. Mało tego, budzi mój podziw. W muzyce/literaturze cenię sobie naturalność/wrażliwość/inteligencję nie zaś sztuczność. A kicz (nieważne świadomy, czy nieświadomy) jest po prostu dla mnie sztuczny.

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Lady Gaga - hit czy kit ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024