Cukrzyca ciazowa ! szukam mam. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Cukrzyca ciazowa ! szukam mam.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 74 ]

Temat: Cukrzyca ciazowa ! szukam mam.

Witam,
szukam mam ktore przechodza przez cukrzyce ciazowa.
Pare dni temu mialam badanie na glukoze i wynik wyszedl bardzo wysoki, dzisiaj mialam spotkanie z diabetologiem i dostalam glukometr do pomiarow cukru. Mam ssie naklowac 6 razy dziennie.
Najgorsze jest dla mnie stworzenie jadlospisu gdyz nigdy jeszcze nie bylam na zadej diecie.
Szukam pomocy hmm
Jest mamusia w podobnej sytuacji lub jakas ktora juz przez to przechodzila?
Piszcie...

Oskar  22.04.2015 2660g 49cm smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Cukrzyca ciazowa ! szukam mam.

Ja nie miałam cukrzycy, ale z cukrzykiem żyje. Chcesz to w miarę możliwości postaram Ci się pomóc. Napisz na priv.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

3

Ja przechodzilam.
Dieta,w sumie mniej jadlam i po kazdym jedzeniu duzo ruchu.Zero bialego chlwba,malo ziwmniakow.
Ze 2 tyg potrwa zanim ogarniesz te cukry.
Jak wysoki mialas cukier po glukozie?
Jaką normę masz ustaloną ktorej przekroczyc nie mozesz i po jakim czasie od jedzenia masz mierzyc ten cukier?

4

po glukozie mialam 247.
mmierzyc przed posilkiem i godzine po, normy jako tako mi nie utalil, ale norma jest chyba do 120?

najgordze te jedzenie, nie wiem jak sobie to poukladac hmm

5

Tak ja miałam normę do 120 godzinę po posiłku.
Duzy miałaś ten cukier po glukozie,ja miałam 156 tak więc minimalnie przekroczone,3 miesiące udało mi się tak regulować dietą że nie musiałam wstrzykiwać sobie insuliny.
Mierzysz już ten cukier? Jesli tak to napisz jaki masz na czczo i po posiłkach,podaj przykład posiłku

6

Zaczynam mierzyc od poniedzialku tak milekarz zalecil.
Z posilkami masakra, szukam czytam i nie potrafie tak dobrze skomponowac eh.
Ciezka sprawa hmm mam od lekarza ksiazeczke i mam wlasnie tam sobie zapisywac wszystko.

7

Ja mierzyłam 6 razy też ,na czczo i po każdym posiłku.
A dalczego od poniedziałku? Cukier masz bardzo wysoki więc dietę od już powinnaś stosowac.
Jak pisałam trochę Ci zajmie zanim się dowiesz co ci służy a co nie.
Jadłaś już kolację? Bo zmierzyłabyś godzinę po jaki masz.

8

tak zjadlam i zmierzylam bo bym nie wytrzymala i mialam godzine po 102

9

To dobry cukier wink A co jadłaś? Musisz sobie zapisywać każdy posiłek co jadłaś i o której godzinie.
Przed snem zjedz kanapkę jakąś skromną.

10

dwie sztuki pieczywa ciemnego wasa, jogurt naturalny z otrebami i mialam ochote na kiwi smile
Najgorsze beda dla mnie obiady.
Mozesz mi cos podpowiedziec ?

11

Wiesz co spróbuj jesc to co do tej pory ale w mniejszych ilościach i mniej smażonego.
Szukaj produktów takich gdzie jest jak najmniej węglowodanów,nie będziesz katowała się pieczywkiem wasa do maja(termin masz chyba na maj?)
Mi z pieczywa pasowało tylko takie ciemne mokre od oskroby,inne podnosiło bardzo cukier.
Mierz przez weekend,wtedy mniej więcej będziemy miały rozeznanie co dobre a co nie.A i owoce tylko do 17 jemy.

12

Tak mam termin na maja smile
Jutro zaczne mierzyc, zobacze jak to bedzie...
Dla mnie nie jest to tez takie proste bo mieszkam w niemczech hmm w polsce to latwiej isc do sklepu i kupic co sie chce na taka diete.

13

Wiesz co ja aż tak bardzo diety nie zmieniłam,jadłam mniej po prostu i ruszałam się przez ta godzinę po  jedzeniu aby ten cukier jednak spadał.
Nie przeraź się jeśli będziesz chudła bo to się zdarza.

14

W ktorym tygodniu u ciebie wyszlo ze masz cukrzyce ciazowa?
I nic zlego sie nie dzialo z malenstwem? Ja najbardziej sie tego obawiam hmm

15

Spojrzałam w książeczkę ciążową to było w 26 tygodniu ciąży.
Nic z dzieckiem się nie działo,mały urodził się dzien przed terminem zdrowy 10 punktów,3,5 kg wagi.
jesli cukier nie będzie ci 120 przekraczał to bedzie dobrze.

16

No ja dowiedzialam sie w 25 tyg.
Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok...
A na obiady tak mniej wiecej co jadalas? Gotowane mieso? Jakies warzywa.

17

Mniej ziemniaków,więcej warzyw,mięso pieczone,na parze,smażone też czasem
Zero słodyczy,ciast.
Uwazaj na soki z kartonów.
Owoce do 17 i nie każde bo one cukier podnosza.Jadłam dużo grejpfrutów,jesli nie lubisz tych czerwonych to zielone są dobre,nie takie gorzkie.

18

A jesli chodzi o przyprawy do miesa np, mozna normalnie czy w mniejszych ilosciach?
Ja bede probowac robic miesa na grilu elektrycznym, lub w folii.

19

Ja normalnie przyprawiałam,ogólnie jadłam dużo takich rzeczy co powinny podnieść cukier,ale mi nie podnosiły.
Jak jeździłam na kontrole do diabetologa to ten zdziwiony był,że mi po takim jedzeniu cukier nie skacze.
Ten grill to dobre rozwiązanie.

20

Aha juz wiem coraz wiecej, dziekuje smile
Jutro kupie ciemny chleb pelnoziarnisty tutaj w markecie i zobacze jak po nim bedzie cukier bo na tej wasie to naprawde dlugo sie nie da hmm

21

zobacz czy jest taki pakowany,ciężki ,wygląda jak mokry.
Wiesz to że miałaś po glukozie tak wysoki cukier,wcale nie oznacza że taki bedzie się utrzymywał.
Moja kolezanka nawet 140 nie przekroczyła przy badaniu z glukoza,a potem miała skoki na ponad 200 i musiała insulinę brac

22 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-02-07 01:42:43)

Ja co prawda miałam cukrzycę przed zajściem w ciążę, ale zasada jest ta sama, jedz produkty o niskim indeksie glikemicznym a nie jedz tych o wysokim, pełne tabele znajdziesz w internecie wpisując indeks glikemiczny.

Jeśli nie ma powodów byś tego nie robiła, dużo się ruszaj, ruch spala cukier. Jeżeli Twój cukier na diecie nadal będzie skakał do takich wartości to będziesz musiała brać insulinę (w trakcie ciąży nie można przyjmować leków innych niż insulina jeśli chodzi o cukrzycę). Dbaj o poziom cukru i o prawidłowe leczenie, to ważne i dla Ciebie jak i dla dziecka.

Powodzenia.

23

Madzia i jak tam z cukrem? wink

24

Jak narazie wszystko ok smile rano ponad 80 po posilku od 90 do 105

25

Ja tez mialam cukrzyce. Najlepiej podszedl mi chleb z biedronki polskie zboza czy jakos tak. Jadlam serek wiejski ale tez tosty takie: chleb pomidor szynka i ser zolty i do piekarnika ???? ogolnie to nie katowalam sie i przyznam ze czasami podjadalam slodkosci. dziecko zdrowe i mj ponad rok. nawet w szpitalu dawalhj normalne jedzenie i kazali mirzyc cukier i czesto przekraczal ale nikt nic nie mowil

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

26

Cześć.
Jestem w 22 tygodniu ciąży.
Dzisiaj odebrałam wyniki glukozy.

Glukoza   5,2 mmol/l (94 mg/dl)
Glukoza po 1 godz/75g  9.0 mmol/l (162mg/dl)
Glukoza po 2 godz/75g  8.5 mmol/l (153 mg/dl)

Z tego co wyczytałam w necie to już cukrzyca ciążowa...
Powiem szczerze, że przeraziło mnie to...
Przy pierwszej ciąży nie miała nic takiego.
Do lekarza idę dopiero w piątek, ale boję się.

Czy zmiana diety wystarczy??
Nie mam w ogóle pojęcia o cukrzycy

Pozdrawiam

To nie kwestia tego, kto mi pozwoli. Kwestia tego, kto mnie powstrzyma.

Ayn Rand

27

Nadina widze że wynik podobny do mojego po 2 h.

Do wizyty trzymaj się diety,potem ginekolog powinien Cię wysłać do diabetologa,tam dostaniesz wytyczne,glukometr.

28

Nadina ja tez mam cukrzyce ciazowa, bylam u diabetologa. Dostalam glukometr i wytyczne co moge jesc. Tez na poczatku sie przerazilam, ale teraz stosuje sie do zalecen, mierze cukier i jest ok. Pomiary sa wporzadku i ja sie z tego bardzo ciesze smile
W nastepny wtorek mam wizyte kontrolna u diabetologa i zobaczymy co dalej.

29

Dzięki Lenka.
Nawet nie wiem co mogę jeść a co nie.
Na co zwrócić uwagę?
Z napoi mogę pić tylko wodę?
A owoców wcale?

Ayn Rand

30

Ja jem ciemny chleb, normalnie z serem lub wedlina. Jogurty lcheit, kefiry. Owoce tez normalnie jem. Pije duzo wody. I cukier mam ok.

31

Madzia byłam w takim szoku jak odebrałam wyniki, że koszmar.
Nie spodziewałam się.
Przerażenie mnie chwyciło za gardło.
Popłakałam się.
Dzwoniłam do mojego lekarza, ale on stwierdził, że mam się nie denerwować i że ze spokojem wszystko omówimy na wizycie i że nie jestem jedyna na świecie.
Uspokoił mnie trochę.

No to muszę iść dzisiaj na zakupy smile

Muszę jeszcze poczytać na necie o tym, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona.

Ayn Rand

32

http://magicznedwiekreski.blogspot.de/p/blog-page.html

http://www.znaczkijakrobaczki.pl/2014/02/dieta-podczas-cukrzycy-ciazowej.html
Ja tez jak wrocilam do domu w ryk, ale teraz wiem zo to nic takiego strasznego.
To linki do blogow z ktorych ja bralam informacje smile
Moze ci sie przyda...

33

Dziękuję Ci bardzo.
Na pewno skorzystam smile

Byłaś już u diabetologa??
Jak wygląda wizyta?

Ayn Rand

34

te blogi ciekawe są,pewnie że mozecie z nich korzytać.
Tylko uczulam co do diety,to co jednej służy nie znaczy że druga to bedzie mogła jesc.
Mój diabetolog był zdziwiony że ja jem np.serek topiony i on nie podnosi mi cukru,tak właśnie były produkty które powinny podnosic a nie podnosiły.

Nie załamujcie się bo na to jeszcze nie pora big_smile
Kryzys przychodzi pod koniec ciąży,kiedy to człowiek jest wygłodzony,bo zjadłby to i tamto a nie moze.
Zwłaszcza że przed wami egzamin pod tytułem Swieta Wiekanocne. big_smile

35

Tak bylam u diabetologa. Zadaje pytania i takie tam. No ja mieszkam w Niemczech i to niemiec. Dal mi glukometr i karteczke z tym co moge jesc.
Lena ja tez jem serki topione i zote sery i cukier jest ok.
Wiadomo az tak do tych blogow nie podchodze ale poczytac zawsze mozna.

36

U nas wuzyta y diabetologa na tej samej zasadzie się odbywa.Nie mniej jednak są ginekolodzy ktorzy wysylają nie do diabetologa a do szpitala kobiety.
Nie wiem po co,bo w sumie diabetolog wszystko dokladnie wyjasnia.Ja przez 3 miesiace mialam 3 takie wizyty,bo cukry byly dobre.

37

Hej.
No ja w piątek do mojego gina lecę i będziemy rozmawiać co dalej, a potem od razu się umówię do diabetologa.
Póki co poczytuję i postaram się zmienić dietę.
Dzisiaj już na spokojnie mogę pisać o tym wszystkim, bo wczoraj zbyt emocjonalnie do tego podeszłam.

Madzia jak cukier?

Ayn Rand

38

Cukier mam w normie smile
Ja we wtorek ide na kontrole do diabetologa i ciekawe co mi powie? Czy nadal mam sie kontrolowac do konca ciazy czy jak eh

39

Ja wam powiem że lepiej już do konca kontrolować,zwłaszcza że pod koniec to sobie bardziej skakać moze.

Moja kolezanka po glukozie nawet tej granicy 140 nie przekroczyła,więc w zasadzie nie ma mowy o cukrzycy ciążowej,ale na wszelki wypadek lekarz ją wysłał do diabetologa.Bardzo dobrze zrobił,bo cukry tak skakały,że po głupiej kanapce miała ponad 200,skonczyło się insuliną do konca ciąży

40

NO tak w sumie racja.
Kurde a mam taka ochote na cos slodkiego hmm

41

Madzia to jest najgorsze ,ta ochota na słodkie.
Ja miałam termin na połowę stycznia,więc w święta już nie wytrzymałam,jadłam ciasto i inne rzeczy ale potem godzinę to taki ruch był na maxa żeby spalić ten cukier big_smile
W sumie przez całą ciążę przytyłam 7 kg, syn z tego waży aż 3,5 kg.

42

ja jestem w 26 tyg i jak narazie przytylam ponad 6 kg.

43

Nadina i co lekarz powiedział?

44

Hej.
Dał skierowanie do poradni dla cukrzycowych kobiet w ciąży i powiedział, że nie mam się denerwować. Od pół roku tolerancja jest do 150, a ja mam 153, więc mówił, że dieta i nie będzie tragedii.
Tak czy inaczej jestem pozytywnie nastawiona.
Zaraz dzwonię do tej poradni i zobaczę co i jak.
Ja jak na razie przytyłam niecałe 4 kg.

Dzisiaj zaczynam 23 tydzień smile

Ayn Rand

45

Witam, jestem tutaj nowa. Dietę mam od 1.5 miesiąca, cukier w normie. W mojej poradni diab. wizyta to horror. Pani diab. wymyśla, co to nie dzieje się z dzieckiem a na końcu termin podaje miesiąc później na wizytę. Jestem już zmęczona tą dietą. Każdy ma inne wytyczne, jedni mierzą po godzinie inni po dwóch. W nas w poradni wszystkich wsadzili do jednego worka, polożna rzuciła jedynie ogólne wytyczne, dieta nie byla dobrana indywidualnie. Jestem zniesmaczona ogólnym podejściem. sad czy ktoś miał podobne przeboje?

46

hej ja tez nie mam wyznaczonej diety, musze sama dobierac sobie posilki.

47

a gdzie masz swoją poradnię? Ja w Poznaniu i naczytałam się o tej lekarce dużo negatywnych opinii. Mało tego na pieczątce jest to ginekolog-położnik..o diabetologu nie ma wzmianki. Jak zdałam się na intuicję, cukier na czczo uspokoił się, wg. ich zaleceń zawsze o kilka jednostek przekraczało. Generalnie na wizycie byłam straszona cytuje "downem", "zastojami w nerkach dziecka", "niewidocznym pęcherzu". Mój prowadzący ocenił, że wszystko ok, jak leżałam w szpitalu z powodu skurczy też lekarze uznali, że jest wszystko ok. Wyszłam po ostatniej wizycie roztrzęsiona z poradni. Mam wrażenie, że zawsze tylko ja mam pod górkę. Jak tak czytam kobiety miały fajnych lekarzy od cukrzycy i wszystko wytłumaczone.

48

Cześć.
Dzwoniłam do poradni. Mam wizytę 2 marca. Jakaś masakra. Do tego czasu mam stosować dietę, która jest na stronie słodkiemamy.pl. I tego się trzymam.

Miggotka a gdzie w Poznaniu?? Mój lekarz skierował mnie na Polną, a Ty gdzie byłaś??

Ayn Rand

49 Ostatnio edytowany przez miggotka (2015-02-17 17:21:27)

Nadina, na Polnej - to jedyna poradnia diabetologiczna dla ciężarnych w Poznaniu i chyba nawet w Wielkopolsce. Były tam babki z Wolsztyna, Piły i jeszcze odleglejszych miejsc w Wielkopolsce. Ja czekałam tydzień, do tego czasu poprostu unikałam węglowodanów. Obecną dietę, którą stosuje w większości sama opracowałam na podstawie informacji w necie bo na Polnej dostaliśmy aż dwie kartki materiałów. Gdy stosowałam zalecenia położnej co prowadziła szkolenia co do ostatniego posiłku, rano zawsze miałam zły cukier. Teraz zrobiłam po swojemu i mam cały czas na czczo cukier w normie. Zero indywidualnego podejścia - bez uwzględnienia branych leków,zaleceń prowadzącego lekarza co do leżenia i wysiłku fizycznego. Pani doktor słowem nie mówi o diecie, tylko mówi gdzie iść wykupić paski i jaki glukometr (w tej nie innej aptece!! Kobiety nie mogły mieć swoich glukometrów, tylko takie jak Pani doktor sobie zażyczyła). Nie zajrzała nawet w kartę ciąży...co mnie zdziwiło bo przecież są tam podstawowe informacje na temat ciąży. Mój lekarz stwierdził, że to tylko nietolerancja na cukry i mam aż się tak nie stresować. Generalnie pomiary wychodzą mi w normie co nie zmienia faktu, że ostatnią wizytę zapamiętam do końca życia. Wyszłam roztrzęsiona, nastraszona co to nie dzieje się z moim dzieckiem. Po czym zostałam umówiona na miesiąc później, (może już urodzę smile), czyli na chłopski rozum, gdyby było coś nie tak chciałaby mnie widzieć tydzień później. Dziewczyny jak coś jest nie tak potrafią nawet jeździć dwa razy w tygodniu, a nie po miesiącu. Generalnie ten cukier spadł na mnie jak grom z jasnego nieba, byłam załamana, ale jakoś da się to poukładać, choć teraz miewam już kryzysy, mniejsze, większe ale twardo się trzymam, przede wszystkim dla Córeczki - w dalszej kolejności żeby już na Polnej się nie pojawić. Mogę Ci polecić bloga takiej jednej babki - fajnie wszystko opisała. Co do mnie tylko nie sprawdził się ostatni posiłek (podobnie zalecili na polnej). Jem wcześniej i mniej niż zalecają i wtedy cukier mam w normie. Słodkie Mamy na mój gust współpracują z firmą od glukometru. Jedna wielka klika.

50

Nadina, ja też po obciążeniu miałam 153, a na czczo 95. Przy takim cukrze da się wszystko wyregulować dietą. smile

51

Miggotka mój lekarz twierdził, że mam iść do rudej lekarki, bo ona jest w porządku, a od tej drugiej mam uciekać - jego słowa.
A którą Ty miałaś??
Poproszę o tego bloga smile
Dla mnie to wszystko to jeszcze czarna magia....

A że takie rzeczy na Polnej... jakoś mnie to nie dziwi. Dlatego ja tam rodzić nie zamierzam.
A Ty gdzie planujesz rodzić??
Na kiedy masz termin??

Ayn Rand

52

Dziewczyny bo tak naprawdę to faktycznie macie nietolerancję glukozy póki co,cukrzyca ciązowa zaczyna się chyba od 180 czy  200 o ile dobrze pamiętam.
To jak już wczesniej wspomniałam że przy wypiciu glukozy wynik był lekko ponad normę nie musi oznaczać że będzie skakał nie wiadomo jak,bo moze być niski do konca ciąży.Ale moze się zdarzyć tak że będzie się utrzymywał wysoki i niestety skonczy się na zastrzykach z insuliną,czego wam nie życzę.
Dieta,to jaką oni dietę tam proponują,ma się trochę nijak bo przecież każda kobieta jest inna i inaczej reaguje.
Musicie sobie wypracować własną,metodą prób i błędów tylko nie dopuscić do skoków cukrów.

Ja do Polic jeździłam do Klinki,bardzo dobrze wspominam te wizyty,glukometr tam dostałam,recepty na paski nikt mi nie narzucał gdzie co mam kupić.Wizyty miałam z racji dobrego cukru raz w miesiącu ale gdyby było coś nie tak miałam otwartą bramkę na dodatkowe wizyty.

53

Lena ja się wypowiem konkretniej jak już będę po wizycie, bo teraz to w sumie nie mam pojęcia co i jak smile
Ja jak dzwoniłam to przez telefon też się babka pytała jakie wyniki, gdy jej powiedziałam uznała, że ze spokojem mam przyjść 2 marca, wtedy będzie 25 tydzień ciąży i że nie mam się stresować.
Także tak jak napisałaś to nietolerancja a nie mega cukrzyca.

Ayn Rand

54

Ja po wypiciu glukozy miałam  247 to wysoki wynik a na czczo o dziwo 97. Eh ale teraz robię pomiary i jest ok. ale rano na czczo jak jest juz 8 lub po 8 mam tak 90-93. Takze teraz staram sie jak najwczesniej mierzyc cukier na czczo bo potem te cukry wzrastaja, bynajmniej tak wyczytalam hmm Dzisiaj mam pierwsza kontrolna wizyte u diabetologa, jestem ciekawa co powie na moje zapisy...

55

Madzia a jakie masz te zapisy wink
Ja na czczo mierzyłam zawsze zaraz po wstaniu z łóżka.

Nadina własnie w twoim przypadku bardzo szybko Ci tą glukozę badali

Posty [ 1 do 55 z 74 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Cukrzyca ciazowa ! szukam mam.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018