Niewiem co robić? / Jak to wyglada ze strony prawnej ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Niewiem co robić? / Jak to wyglada ze strony prawnej ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1 Ostatnio edytowany przez elzbieta47 (2015-01-09 10:02:24)

Temat: Niewiem co robić? / Jak to wyglada ze strony prawnej ?

sama wychowuje od13 lat 2 dzieci . Nie mam pracy , bo niestety trudno mi ja znalesc . Ale nie tu jest moje zapytanie

W grudniu ktos w najblizszej rodzinie urodził dziecko i je oddał . Nie przeprowadził z nikim zadnej rozmowy , rowniez o terminie porodu był wielki znak zapytania . Dziecko urodziło sie w grudniu i zostało w szpitalu . Na dzien dzisiejszy jest tak , ze prawdopodobnie dziecko jest w rodzinie zastepczej ,

Mi chodzi o to , ze nie pytał sie nikt czy ktos z rodziny by chciał wziasc  to dziecko .
Ja bym sie podieła takiego wychowania dziecka , i gotowa byłabym wziasc  na wychowanie . Ale niewiem co i jak powinnam zrobic  ? gdzie sie udac ?

Prosze o podpowiedzenie i , bo niemam sie kogo poradzic

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niewiem co robić? / Jak to wyglada ze strony prawnej ?

Elżbieta żeby zostać przynajmniej rodziną zastepczą dla tego dziecka
Według art. 73 Ustawy o pomocy społecznej pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone zarówno małżonkom jak i osobie niepozostającej w związku małżeńskim, jeżeli osoby te spełniają następujące warunki:

- mają stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej;
- korzystają z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
- nie są lub nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, nie są ograniczeni we władzy rodzicielskiej ani też władza rodzicielska nie została im zawieszona;
- wywiązują się z obowiązku łożenia na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby, gdy ciąży na nich taki obowiązek z mocy prawa lub orzeczenia sądu;
- nie są chore na chorobę uniemożliwiającą właściwą opiekę nad dzieckiem, co zostało stwierdzone zaświadczeniem lekarskim;
- mają odpowiednie warunki mieszkaniowe oraz stałe źródło utrzymania;
- uzyskały pozytywną opinię ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania;"
Powyższe wymogi muszą spełniać zarówno kandydaci spokrewnieni jak i niespokrewnieni. Po pozytywnym przejściu pierwszego etapu rekrutacji, ośrodek przeprowadza wywiad środowiskowy badając warunki mieszkaniowe, tryb życia i postawy życiowe "rodziców zastępczych".

Nikt nie spytał,nie wiem czemu bo nie wiem jakie są w tym przypadku procedury.
Wiedziałaś że to dziecko się urodzi,nie rozmawiałaś z matką tego dziecka że jesteś gotowa je wychować?

3

nikt  nie rozmawiał , ja tylko wiedziałam , ze jest w ciazy a nawt nigdy nie mowila ze chce oddac dziecko  nigdy nie rozmawiała o tym nawet kiedy ma sie urodzic  . Wiesz jak teraz nawet jest to objete tajemnica , zamkneli sie a jak ktos sie pyta to jest odpowiedz co to was obchodzi

4

Elu, zglos sie do wlasciwego tobie Osrodka Pomocy Spolecznej....tak powinni cie pokierowac..przy tych osrodkach istnieja czesto komorki adopcyjne
Zrob to szybko, po sprawa pewnie jest juz w sadzie

Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają.

Jest mnóstwo ludzi na świecie...którzy powiedzą Ci, że nie dasz rady. Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć - No to patrz!

5

tak dostali juz wyznaczony termin w sadzie

6

Kobieta, która decyduje się na oddanie dziecka do adopcji ma 6 tygodni czasu na zmianę decyzji.
Jeżeli po tym czasie decyzji nie zmieni i nadal nie chce dziecka to sąd decyduje co dalej będzie z dzieckiem. Komu dziecko zostanie powierzone, jaki będzie jego dalszy los.

Raczej nie masz szans na przyjęcie tego dziecka do rodziny zastępczej bo nie spełniasz wymagań.
Tak jak wcześniej zostało napisane aby zostać rodziną zastępczą, trzeba mieć dobre warunki mieszkaniowe i  finansowe.
Takie malutkie dziecko ma szansę na adopcję i zdaniem sądu to będzie najlepsze dla niego rozwiązanie.

Znam taką sytuację z bliskiego otoczenia gdzie dziewczyna z wielodzietnej rodziny urodziła dziecko, zostawiła w szpitalu.
Chcieli je wziąć jej rodzice ale sad zdecydował inaczej, dziecko poszło do adopcji. Bo rodzice tej dziewczyny mieli zbyt małe mieszkanie, bez wygód, nie mieli pracy.
Sąd stwierdził, że rodziną zastępczą chcą być tylko dlatego aby dostać świadczenie przysługujące na dzieci w rodzinach zastępczych.

Dziewczyna od kilku lat nie mieszkała z nimi tylko z konkubentem kilka domów dalej.
O ciąży i porodzie rodzice wiedzieli, pilnowali terminów, zgłosili chęć zabrania dziecka w odpowiednim czasie.
Ale prawo jest prawem i dzieckiem cieszy się ktoś inny.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

7

elzbieta47 napisał/a:

sama wychowuje od13 lat 2 dzieci . Nie mam pracy , bo niestety trudno mi ja znalesc . Ale nie tu jest moje zapytanie

W grudniu ktos w najblizszej rodzinie urodził dziecko i je oddał . Nie przeprowadził z nikim zadnej rozmowy , rowniez o terminie porodu był wielki znak zapytania . Dziecko urodziło sie w grudniu i zostało w szpitalu . Na dzien dzisiejszy jest tak , ze prawdopodobnie dziecko jest w rodzinie zastepczej ,

Mi chodzi o to , ze nie pytał sie nikt czy ktos z rodziny by chciał wziasc  to dziecko .
Ja bym sie podieła takiego wychowania dziecka , i gotowa byłabym wziasc  na wychowanie . Ale niewiem co i jak powinnam zrobic  ? gdzie sie udac ?

Prosze o podpowiedzenie i , bo niemam sie kogo poradzic

nie rozumiem twoich pretensji,nikt nie musial cię informować o zamiarze pozostawienia dziecka w szpitalu,albo oddania do adopcji,wiec moze uszanuj decyzje osób których ten problem dotyczy,a skup sie na wlasnych dzieciach,rodzina zastępcza nie moglabys zosta c gdyż z tego co piszesz warunkow nie spełniasz

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Niewiem co robić? / Jak to wyglada ze strony prawnej ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021