Uzależnienie od leków. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Uzależnienie od leków.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Uzależnienie od leków.

Witam

już będą nastolatką często wpadałam w depresje. Bałam się wszystkiego w szkole średniej. Wstydziłam się kiedy mówiono o mnie dobrze , czułam się źle kiedy ktoś mnie ganił, chciałam być szarą myszką ,której nikt nie widzi i nie słyszy . Tak jest do dzisiaj boję się wszystkiego - dobrze ,że pracuję od kilkunastu lat w jednej firmie , nie awansuję.....bo nie mam odwagi walczyć o swoje ...nadal się boję.
Parę lat temu zaczęłam zażywać relanium , w razie potrzeby , było mi lepiej nie bałam się , nie trzęsły mi się ręce ,wreszcie byłam spokojna....ale trochę zakręcona. Jeszcze w zeszłym roku brałam 5mg
np raz w tygodniu ....teraz zdarza mi się brać co drugi dzień. Chyba nastąpiła tolerancja....rok leczyłam się u psychiatry ale po lekach ,które mi przepisywał czułam się jeszcze gorzej...w sumie  wizyty nic mi nie dały a portfel też ucierpiał.....
Chyba uzależniłam się bo teraz nawet do znajomych nie mogę wyjść bez brania relanium lub afobamu...boję dosłownie wszystkiego....
Co mam zrobić -----czy dam radę sama zrobić sobie detox????????

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Uzależnienie od leków.

a Probowałas terapii u psychologa .

3

Odp: Uzależnienie od leków.

Nie wiem czy to pomoże ? Nie wiem  czy nie jestem uzalezniona psychicznie i fizycznie

4

Odp: Uzależnienie od leków.

Terapie psychologiczne sa dobra metoda . I warto sprobowac .Psychiatra leczy farmakologicznie a psycholog leczy dusze spojzenia na swiat z innej strony i pomaga stanac na rowne nogi tez stajemy sie odwazniejsi . Powinnas sprobowac

5

Odp: Uzależnienie od leków.

Musisz pójść do psychiatry. Sama możesz się zawziąć i nie brać, ale to nie zmieni Twojego samopoczucia. Psychiatra dobierze odpowiednie leki i wtedy powinno być ok.

6

Odp: Uzależnienie od leków.

Leki na depresję, lęki itp nie powinny być zapisywane w 99% przypadków. Zamiast tego psychoterapia, grupa terapeutyczna albo grupa wsparcia, desensytyzacja, czyli stopniowe przyzwyczajanie się do sytuacji trudnych, poczynając od najmniej trudnych i wprowadzenie do życia jakichś kreatywnych elementów odpoczynku, dających przyjemność.

7 Ostatnio edytowany przez nitka12 (2015-03-01 16:45:55)

Odp: Uzależnienie od leków.

szukaj pomocy wśród psychologów psychiatrów !!!
Wiem co czujesz ,bo sama byłam uzależniona,od narkotyków leczyłam sie prawie 2 lata odwykowo na chwile obecna pale czasem trawe.
Musisz uświadomić sobie ,ze realnium to środek silnie uzależniający !!!
poszukaj w internecie faz uzależnienia,kiedy je znajdziesz rozłóz sobie to na czynniki pierwsze !!
Uzaleznieni to tzw . zwierzątko siedzące w naszym mózgu,kiedy zachce mu się jeść wtedy atakuje i robi wszystko by to dostać,musisz zrobić tak by zwierzątko poszło w stan chwilowego wyciszenia, samemu nie dasz rady sama !!
idź na terapię grupową ,albo do ośrodka odwykowego ! ratuj się póki mozesz !!
Detox przeczyści Ci tylko jelita ,ale nie to co przez ten lek stało się w Twojej głowie !

Odp: Uzależnienie od leków.

Wiesz, nigdy nie miałam doświadczenia z lekami. Myślę,że trzeba na odwyk, dobry ośrodek uzależnień jest w Siemianowicach Śląskich. Leczą tam też takie osoby. Martwi mnie natomiast Twoja reakcja strachem i lękiem na wszystko co Cię otacza. Podejrzewam,że dobrze byłoby, gdybyś też zgłosiła się z tym do psychiatry, on będzie wiedział co robić. Pozdrawiam serdecznie i powrotu do zdrówka życzę...:)

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Uzależnienie od leków.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024