Książka o zbrodni wojennej. Jaki tytuł i autor? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Książka o zbrodni wojennej. Jaki tytuł i autor?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Książka o zbrodni wojennej. Jaki tytuł i autor?

Szukam pewnej książki. Znam tylko fabułę, którą opowiedziała mi mama.

Była sobie niemka z zamożnego domu. Przed wojną zadała się z wojskowym, potem wybuchła wojna i ta niemka zaczęła pełnić rolę kogoś w stylu kapo w obozie koncentracyjnym. Spotkała tam Polkę, która była jej sobowtórem (niemka i Polka wyglądały identycznie). Zatrudniła ją w swoim domu jako służącą.
Pewnego dnia niemka musiała przejąć obowiązki swojego faceta w obozie, a właśnie przyszedł transport Żydów. Nie było miejsca w obozie, więc cały transport posłała na śmierć.
Wojna się skończyła, niemka urodziła syna, ale miała nadal wyrzuty sumienia z powodu swojej zbrodni. Syn dorastał i cały czas dręczyła go jedna liczba. Syn pojechał pewnego razu do Polski i tam na ulicy spotkał tę sobowtórkę swojej matki (tę Polkę z obozu). Zaczepił ją, myśląc, że to jego matka i od tej Polki po jakimś czasie dowiedział się, co zrobiła jego matka. Okazało się, że liczba, która go "prześladowała" to była liczba ludzi, których zabiła jego matka.
Gdy koleś się o tym dowiedział, zabił swoją matkę bardzo brutalnie.
Kojarzy ktoś tę powieść? Może możecie podzielić się ze mną linkiem do strony, na której mogłabym uzyskać pomoc coś w stylu "rozpoznajemy pl", ale dla książek?

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Książka o zbrodni wojennej. Jaki tytuł i autor?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2024