mam powazna depresje, silniejsza ode mnie -gdzie szukac pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » mam powazna depresje, silniejsza ode mnie -gdzie szukac pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez ilona151991 (2014-11-28 02:16:47)

Temat: mam powazna depresje, silniejsza ode mnie -gdzie szukac pomocy

Witajcie dziewczyny, moj problem polega na tym ze mam powazna depresje , tak ze juz nie mam sil, nie daje rady. Nie widze sensu zycia mojego , nic mnie nie cieszy, siebie i swiat dookola widze w czarnych barwach, jako samo zlo, a przeciez zlo mam w glowie ktorego nie moge wykorzenic. Wciaz popadam w te depresyjne lekowe stany, wykanczaja mnie one do reszty. Kazdego dnia marze tylko zeby walnal we mnie jakis samochod tak solidnie, zebym zasnela juz na zawsze, nie obudzila sie juz , nie meczyla. Bo ilez mozna jeszcze ? Smutek przerazliwy, ktory rozrywa mi serce, zal do calego swiata bog wie wlasciwie za co, mam chyba zal do wszystkich ze nadal zyje, po co zyje ? Zlosc na kazdego kto niemilo mnie potraktowal lub powiedzial cos, a ja w tym gnije codzien, myslac ze tak nalezy robic, ze bede lepsza od tych zlych ludzi. Jedyne zlo to w mojej glowie i tu problem. To ono ciagnie moje mysli a potem cala reszte do coraz glebszej depresji, stanow lekowych i w efekcie powaznej nerwicy, problemow psychicznych kiedy kieruje sie tylko zlem. Co zrobic, jak sie od tego uwolnic, pomocy! sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: mam powazna depresje, silniejsza ode mnie -gdzie szukac pomocy

Depresję stwierdził psychiatra? Jeśli nie, to koniecznie wybierz się do psychiatry prywatnie bądź na nfz. Nie potrzebujesz skierowania. Dodatkowo warto chodzić na terapię do psychoterapeuty (chyba, że chodzisz/chodziłaś). Jeśli nie masz możliwości wyjścia, bo jesteś w bardzo ciężkim stanie to psychoterapeuta może przyjść do domu (nie wiem czy są takie możliwości w Twoim mieście). W ostateczności szpital. PS. Warto mieć wokół siebie najbliższe osoby (rodzice, parter, znajomi, dziecko itd) Najważniejsze jest to, żebyś nie zwlekała z terapią i wizytą u psychiatry.

3

Cos bardzo zlego dzialo sie mi z glowa wlasciwie od dziecintwa wczesnego, jako kilku letnie dziecko. Do psychiatry chodze od 4 lat jestem teraz na lekach, chodzilam tez na terapie grupowa tyle  ze za krotko, bo 3 miesiace. Zaczynalam powoli wychodzilc na prosta, a tu prosze koniec , bez mozliwosci kontynuacji, i co dalej? W kartach mam wpisane F60, zaburzenie osobowosci i postrzeganie swiata. Chcialabym skonczyc z tabletkami,z  depresja ,nerwica i lękami ktore nastepuja potem , ale to wciaz wraca. Czasem zacznie sie od panicznego lęku, nie wiadomo przed czym, potem depresja, bo nie umiem z tym sobie poradzic a na koniec nerwica, bo chcialabym zbuntowac sie stanac w miejscu.., ze strachu sztywnieje calkiem. Tak bardzo sie boje, a ja nie mam sily juz tak dluzej. Nie wiem jaki obrac kierunek, brak przykladu,moi rodzice rowniez mecza sie z tym, pewnie ja to uznaje za wzor.. Kiedy nadal nie moge tego przeskoczyc, siada mi na psychike i to coraz mocniej,
Moja psychoterapeutka odsunela mnie narazie na dalszy plan z  mojej winy, rok czekania w kolejce mam.

4

Moźesz napisać ile masz lat i czy jesteś w związku . Masz koleźanki . ? Przepraszam , źe Cię pytam o to .

5 Ostatnio edytowany przez ilona151991 (2014-12-15 02:00:48)

Mam lat 22, ale wcale sie na tyle nie czuje, ani nie zachowuje, raczej jakbym miala ok 15 tongue,
Kolezanki mam kolegow tez, ale nie potrafie za nic otwierac sie przed nikim z nich, poznajac nowe osoby jestem bardzo zamknieta staram sie jak moge ukrywac to, ale to i tak wychodzi predzej czy pozniej, a mi glupio, bo co oni sobie mysla o mnie teraz .. Mysle, pewnie mnie nie lubia juz, a tego najbardziej sie boje wszedzie ,ze nie beda mnie lubili, ze bede intruzem.
Mowiac komu cokolwiek z dnia codziennego, wydaje mi sie ze nikt mnie nie slyszy, chociaz nie mam sytuacji by na jej podstawie tak sadzic..
Nie mam chlopaka ani narzeczonego. Kiedys mialam, jednak mialam ogromny problem z przebywaniem z nim, bliskoscia..

6

Kontynuujesz leczenie u psychiatry ? Napisz czy pracujesz , uczysz się .

7

A dlaczego przestałaś chodzić na psychoterapię? Trzy miesiące przy depresji to za mało. To tak jakby zdiagnozowano u Ciebie raka a Ty po trzech miesiącach uznałabyś, że już wystarczy leczenia. I oczekiwała potwierdzenia, że jesteś już zdrowa.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

8

Mialam do wyboru : albo raz na tydzien 1 godz nawet rok, albo codziennie po 3-3,5 godz od pon do piatku ale tylko 3 miesiace. Bardzo potrzebowalam tego, co daje wiecej na tamten moment, wiec wybralam to drugie. Pytanie co teraz zrobic ? sad . Moja pani psychoterapeutka mnie teraz nie przyjmie bo wtedy przerwalam terapie, wbrew zasadom. Musialam wybierac .

U psychiatry lecze sie nadal, ale nie chce ograniczac sie tylko do niego. Ucze sie w liceum , ale nauka wogole mi nie wchodzi do glowy, nic nie pamietam co uczylam sie poprzedniego dnia, ani slowa . STosuje wszystko zeby zapamietywac i nie pomaga nic. Pracuje opiekujac sie chora osoba, juz bez rodzicow rodziny i sasiadow cale szczescie.
Wczoraj wieczor dopadla mnie okropna zlosc, wscieklosc, nie wiem tylko dlaczego. WSzystko zaczelo mnie irytowac , wkurzac bardzo, dzis tez wszystko mnie wkurza, mam ochote rozbijac , rozwalac a wscieklosc rosnie z kazdym hukiem jaki narobie. Moja wlasna zlosc mnie juz wykancza bardziej niz wszystkie zajecia jakie mam w ciagu dnia.
I to sie nie konczy tygodniami, dopoki czegos z tym nie zrobie, bo z kazdym dniem podupadam bardziej i jest gorzej, wiec im wczesniej tym latwiej lepiej dla mnie mojej psychiki .

9

Ilona, bardzo ważne być miała odpowiednie leczenie. Jak będziesz u psychiatry poproś o skierowanie na terapie i zapisz się od nowa. Nikt Ci tego nie odmówi. Jak chcesz możesz zapisać się gdzie indziej.
Jeśli potrzebujesz wsparcia mogę Cię dołączyć do grupki osób z zaburzeniami, ale to napisz na priv.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » mam powazna depresje, silniejsza ode mnie -gdzie szukac pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018