pominięcie ostatniej tabletki, seks w dni płodne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięcie ostatniej tabletki, seks w dni płodne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: pominięcie ostatniej tabletki, seks w dni płodne

Cześć dziewczyny,
Nie wzięłam ostatniej tabletki z opakowania. Czy okres powinien w takiej sytuacji pojawić się dzień wcześniej?

Właściwie podczas owulacji omyłkowo wzięłam 2 tabletki stąd też zabrakło mi tej ostatniej. Podczas dni płodnych współżyłam też z chłopakiem, bez zabezpieczenia, skończył we mnie. To moje 3 opakowanie, tabletki biorę ok 21.00, czasem do 2-3 godzin wahania.
Odkąd stosuję tą antykoncepcję okres pojawiał się 4 dnia po odstawieniu, u mnie ten dzień przypada jutro. Myślałam że skoro tabletki skończyły się wcześniej to i miesiączka będzie wcześniej.. jak to jest?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pominięcie ostatniej tabletki, seks w dni płodne

Jeśli bierzesz tabletki, to nie masz dni płodnych ani owulacji. One właśnie w ten sposób zabezpieczają przed ciążą, że hamują owulację. Myślę, że odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w ulotce, warto ją czytać zanim weźmie się jakikolwiek lek.

3

Tabletki antykoncepcyjne nie zawsze wstrzymują owulację, ich spektrum działania jest bardziej złożone.
Niemniej - pominięcie ostatniej tabletki nie ma zadnego wpływu na płodność i owszem, krwawienie może pojawić się dzień wcześniej.

4

Natomiast przy niektórych tabletkach wahania w przyjmowaniu 2-3 godzinne mogą wpłynąć na ich skuteczność i obniżyć ochronę.

5 Ostatnio edytowany przez netkobieta4444 (2014-12-23 12:39:38)

Hej. Wydaje mi sie(popijalam sokiem z kartonu na szybko i nie jestem pewna czy tabletka mogla tam wpasc) ze moglam pominac 19 tabletke.jednak z racji tego ze nie bylam tego pewna kontynuowalam opakowanie, teraz mam drugi dzien przerwy a w czwartek planowane krwawienie. Wiem ze nie postapilam wg ulotki dlatego chcialam zapytac czy ktoras z was w przypadku pominiecia w 3 tyg kontynuowala zazywanie wraz z przerwa. Dodam ze w tyg poprzedzajacym rzekome pominiecie nie odbylam stosunku, rowniez po pominieciu. Mam sie martwic?

I czy jesli zaczne kilejne opakowanie po 7 dniowej przerwie bede nornalnie zabezpieczona? Oczywiscie to hipotetycznie poniewaz watpie zeby ona sie dostala do kartonu. Ale na przyszlosc warto wiedziec smile

mam zmienione konto z NETKOBIETA444 na 4444 smile

6

dodam, ze nie martwię sie o ryzyko ciazy bo nie ma takiej mozliwosci przy nie wspołzyciu w ostatnich 10 dniach przed 'pominieciem' tylko tym czy nie zaburzylam czegos w moim organizmie i czy dostane krwawienie na czas oraz czy nastepne opakowanie w pelni mnie bedzie chronic.
pozdrawiam

mam zmienione konto z NETKOBIETA444 na 4444 smile

7

W połowie opakowania wzięłam 2 tabletki antykoncepcyjne jak dalej przyjmować te tabletki zrobić przerwę czy dalej brać

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » pominięcie ostatniej tabletki, seks w dni płodne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018