Ubezpieczenie- jak to będzie wyglądać w moim wypadku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Ubezpieczenie- jak to będzie wyglądać w moim wypadku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1

Temat: Ubezpieczenie- jak to będzie wyglądać w moim wypadku?

Witam net-kobietki.

Szukam pracy i zaczęłam się zastanawiać jak to jest z tym moim ubezpieczeniem.

Obecnie jestem ubezpieczona w Urzędzie Pracy, ale wiadomo, jak już pracę znajdę, to z Urzędu się wypisuję, więc ubezpieczenie znika.

Ale nie zostanę tak całkiem bez ubezpieczenia, bo zaczynam naukę w szkole policealnej, a do 26 roku życia (jeśli się uczę) podlegam pod ubezpieczenie mamy. No i tu się pojawia pytanie (na które księgowa mojej mamy nie umie odpowiedzieć): Czy to ubezpieczenie "od mamy" będzie działało kiedy pójdę do pracy (jednocześnie nadal będąc uczennicą)? Pracodawcy chcą zatrudniać uczniów, żeby nie musieć płacić za ubezpieczenie, bo uczniowie mają je zwykle z uczelni itd. Ja nie mam szkolnego ubezpieczenia, tylko to od mamy. No więc czy będę ubezpieczona? Być może to głupie pytanie, ale od tego, czy to ubezpieczenie nadal będzie działać zależy to czy ktokolwiek mnie przyjmie.

Może ktoś zna się na takich sprawach i będzie potrafił mi odpowiedzieć. Pomóżcie smile

"Gdy cię mają wie­szać, pop­roś o szklankę wo­dy. Nig­dy nie wiado­mo, co się wy­darzy, za­nim przyniosą."
-A. Sapkowski
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ubezpieczenie- jak to będzie wyglądać w moim wypadku?

Po zatrudnieniu Cię pracodawca jest zobowiązany w ciągu chyba siedmiu dni zgłosić Cie do ubezpieczenia do ZUS-u. Dotyczy to umowy o pracę i umowy-zlecenia. Nie wiem jak jest z umową o dzieło, ale raczej też.
Za ucznia nie płaci się chyba składek emerytalno-rentowych, ale zdrowotne zawsze.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Ubezpieczenie- jak to będzie wyglądać w moim wypadku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018