jakie jest prawdopodobieństwo, że też mogę mieć takie problemy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » jakie jest prawdopodobieństwo, że też mogę mieć takie problemy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: jakie jest prawdopodobieństwo, że też mogę mieć takie problemy?

Witam Was serdecznie smile wiem, że nikt nie jest tutaj lekarzem ani nie może wiedzieć jak będzie na 100%, ale może ktoś był w podobnej sytuacji, zna jakieś podobne przypadki i cokolwiek mi doradzi ponieważ mam parę pytań, które bardzo mnie martwią.
Najpierw opiszę troszkę sytuacje.
Moja babcia miała problemy z zachodzeniem w ciąże, urodziła tylko moją mamę, w dodatku wcześniej w 7 miesiącu, miała wtedy 26 lat.
Moja mama urodziła normalnie tylko mojego brata w wieku 19 lat, mnie w 6 miesiącu mając 24 lata, mojego młodszego brata w wieku 30 również wcześniej bo w  7 miesiącu, po 30 udało jej się zajść, ale organizm nie utrzymywał ciąży, mama poroniła.
W związku  z tym moje pytania są następujące:
1. jak duże jest prawdopodobieństwo, ze będe mieć takie problemy jak babcia i mama?
2. Skoro moja mama po 30 nie mogła już utrzymać ciąży, czy oznacza to że najlepiej, dmuchając na zimne bym ja postarała się o dziecko na pewno przed 30 (teraz mam 27)?
3. Czy to prawda ze ja jako 6 miesięczny wcześniak mogę mieć większe problemy z zajściem w ciąże niż "normalna" kobieta?
4. I ostatnie to prawda ze bedąc wcześniakiem ma się 60% szans na to ze samemu urodzi się wcześniaka?

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki czy mam się czym martwić, czy te tendecje mogą być jakoś genetycznie przekazywane.

"My całe życie chowamy jakieś rany, straszne zadry, ukrywamy to nawet przed samym sobą, że to było bo musimy jakoś żyć, iść dalej"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jakie jest prawdopodobieństwo, że też mogę mieć takie problemy?

witaj
ja wiem jedno, że problem z ciązą jest coraz badziej powszechny i nie koniecznie ma taki podkład (mam 26 lat, mam problem z donoszeniem ciąż - byłam 11 razy- a pochodze w wielodzietnej rodziny - mam 4 rodzenstwa- i urodzilam sie co do dnia

życie nie jest zepsute... ma tylko słodko gorzki smak...

3

madzialena, 11 razy w ciąży? Matko, szczerze współczuję i podziwiam, że nie zwariowałaś. Badasz się?

Olgo, nie wiadomo, dlaczego Twoja mama i babcia rodziły wcześniej. Moze miały problemy z hormonami, może niedobory jakichś pierwiastków. Nie ma co zakładac, że masz genetycznie uwarunkowane problemy ciążowe. Jesli masz wątpliwości co do swojego zdrowia, zacznij od znalezienia dobrego lekarza i kompletu badań. Jesli jakies problemy są, lekarz ustali leczenie i pomoże ciążę donosić.

PS. 30-40 lat temu opieka medyczna nie była nawet w połowie tak rozwinięta jak teraz. Także głowa do góry i bez paniki smile

4

Dziewczyny dziękuje Wam bardzo, że odpisałyście na mój temat smile Madzialena88 bardzo mi przykro, nie znamy się ale będę mocno 3mać kciuki by Ci się udało smile

"My całe życie chowamy jakieś rany, straszne zadry, ukrywamy to nawet przed samym sobą, że to było bo musimy jakoś żyć, iść dalej"

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » jakie jest prawdopodobieństwo, że też mogę mieć takie problemy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021