Czy moge nie miec okresu przez ponad 5 tygodni? Tabletki. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Czy moge nie miec okresu przez ponad 5 tygodni? Tabletki.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Czy moge nie miec okresu przez ponad 5 tygodni? Tabletki.

Hej dziewczyny!

W lipcu wyjezdzam do mojego chlopaka, bedziemy razem 38 dni.
   Ostatnio po raz pierwszy dostalam recepte na tabletki antykoncepcyjne, ´porcja´na 3 miesiace. Jeszcze nigdy nie stosowalam innej antykoncepcji niz prezerwatywy.
   Chcialam sie dowiedziec, czy jest mozliwe ´zahamowanie´miesiaczki na czas tych 38 dni?
   Kiedy powinnam zaczac stosowac te tabletki?
   Jakie sa skutki uboczne ich stosowania? (Slyszalam o rozkojarzeniu i bolach glowy.. Troche sie tego obawiam, bo w czerwcu mam duzo egzaminow..)

Licze na Wasza pomoc wink
   Pozdrawiam,
   Amaretto wink

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez LadyAnette (2014-05-11 15:48:09)

Odp: Czy moge nie miec okresu przez ponad 5 tygodni? Tabletki.

1 tabletkę powinnaś wziąć w pierwszym dniu miesiączki i brać codziennie mniej więcej o tej samej porze dnia przed 21 dni (tyle ile tabletek w opakowaniu. Następnie odstawiasz na tydzień gdzie występuje krwawienie z odstawienia i po 7 dniach czyli 8 dnia zaczynasz nowe opakowanie tabletek. Chyba, że nie chcesz aby krwawienie wystąpiło wtedy kończysz jedno opakowanie i zaczynasz automatycznie następne. Tylko pamiętaj, żeby nie zapomnieć o żadnej tabletce bo wtedy skuteczność spada.

/ Tu gdzie przeplata się uśmiech, smutek, wiara i łzy. / <3

3

Dziekuje LadyAnette ze odpowiedz wink
Ale czy to nie jest niebezpieczne? Bede sie zle czuc?

4

Nie powinnaś się źle czuć, ani nie powinno Ci się nic stać, natomiast lepiej nie nadużywać możliwości zatrzymania miesiączek.

5

Ja kiedys tez tak zrobilam. Maz jechal do anglii i mialam miec okres no bylo mi nie podrodze ostatnie dni i okres to wzielam ciaglosc. Lekaz mowil ze tak czasem mozna. Teraz piatek przylatuje i wypada mi akurat ostatnia tabletka i tez zamierzam brac w ciagu szczegolnie ze mam plamienia wink nic ci nie bedzie spokojnie biez;)

Amanda Amelia - 22.08.2013

6

Nie powinnaś źle się czuć, chociaż wiadomo, że każda kobieta odczuwa to inaczej. Ja przy pierwszym miesiącu z plastrami miałam cały czas plamienia i trochę nie najlepiej się czułam, a już przy krążku np., nic mi się nie działo. Na to nie ma reguły.

Wiecie, że mi kiedyś lekarz powiedział, że tak naprawdę kobieta powinna mieć okres tylko 4 razy w roku, na wiosnę, lato, jesień i zimę. Ale chyba coś z nim było nie tak big_smile

7

Dziekuje za wszystkie porady! wink
To mam jeszcze jedno pytanie.. Jestem totalnym laikiem w sprawie tabletek, jeszcze nie zaczelam ich brac, ale.. :
7.5 dostalam okres
3.6 bedzie nastepny
30.6 kolejny

A wyjazd 2.7, widzimy sie 3.7..
Kiedy dokladnie powinnam zaczac brac tabletki?

Dzieki za pomoc wink

Amaretto

(Przepraszam, ze tak dopytuje i dopytuje, ale to nie sa jednak zarty wink )

8

3.6 wes tabletki jak wezmies 30 na wyjazd bedziesz miec okres na wyjazd. i tabletki dzialaja od pierwszego dnia stosowania wiec bedziesz zabespieczona

Amanda Amelia - 22.08.2013

9

Po pierwsze, tabletki to nie cukierki. Jeśli zamierzasz je brać tylko na czas odwiedzenia chłopaka, to lepiej od razu zrezygnuj, bo tak po prostu nie wolno robić, możesz sobie totalnie rozstroić organizm. Biorąc pod uwagę, że organizm do pigułek anty przyzwyczaja się po 3 cyklach stosowania, to musiałabyś je brać przez minimum pół roku i dopiero ewentualnie je odstawić.

Zastanów się dobrze, czy warto dla samego seksu fundować taką huśtawkę swojemu organizmowi. Już lepiej kupić prezerwatywy, pigułkę 72 godziny po na wszelki wypadek i żel plemnikobójczy. Bezpieczniej.

Aha i mój ginekolog twierdził, że zaczynając przygodę z pigułkami, nie powinno się na samym początku brać ciurkiem - czyli teoretycznie trzeba brać 21, dostać krwawienie i na 8 dzień zacząć następne opakowanie. Ale zrobisz, jak będziesz chciała.

10

3.06 weź pierwszą tabletkę i postępuj zgodnie z ulotką, czyli bierz przez 21 dni i później 7 dni przerwy, 8 dnia zaczynasz kolejne opakowanie smile Ale to prawda co napisała Cynicznahipo, dla organizmu to totalna rewolucja i nie można brać sobie tak ot kiedy będzie taka potrzeba bądź jakiś wyjazd z partnerem.

11

O rany.. Ale mi teraz namieszalyscie w glowie big_smile

Mozliwe, ze potem nie bedziemy sie widziec miesiac a nawet dwa, chcialam na ten czas zrobic sobie przerwe z tabletkami..

12

To lepiej ich nie zaczynaj brać bo takie przerwy nie są najrozsądniejszym wyjściem, to hormony, a z tym należy uważać.

13

Amaretto napisał/a:

O rany.. Ale mi teraz namieszalyscie w glowie big_smile

Mozliwe, ze potem nie bedziemy sie widziec miesiac a nawet dwa, chcialam na ten czas zrobic sobie przerwe z tabletkami..

Takie coś nie jest możliwe. Pigułki albo zaczynasz brać i bierzesz, albo w ogóle nie zaczynaj. Przerwy są niedopuszczalne. Dziwię się, że nie zapytałaś o to ginekologa. Eksperymentowanie z hormonami zawsze źle się kończy.

14

Ja zaczelam brac tabletki, ale zle sie po nich czulam.
Wzielam tylko 5, czy to mozliwe, ze to spowodowalo brak miesiaczki?
Spoznia sie juz 4 dzien, czy raczej to nie mialo wplywu na okres?

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Czy moge nie miec okresu przez ponad 5 tygodni? Tabletki.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018