Czy to jest znęcanie się? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Czy to jest znęcanie się?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Czy to jest znęcanie się?

itam,chciałam opisać moja sytuacje,poniewaz mam męża który od jakiegoś czasu zachowuje się okropnie wobec mnie,jest chorobliwie zazdrosny gdzie przez to dość czesto się kłócimy...a nwet ostatnio powiedzial mi ze najchetniej oblał by mi kwasem siarkowym twarz,nogi i biust,tylko po to zeby mnie oszpecic,powiedzial to niby w zartach ale mi do smiechu nie bylo,potrafi przyjsc i mnie szczypać,gryźć po twarzy,jesli nie mam ochoty na stosunek i mu o tym mowie to on na to nie patrzy bierze sobie tak jak bym byla niewiadomo kim dla niego,nie mam z tego zadnej przyjemnosci wrecz przeciwnie bardzo boli:( Nie pozwala mi spotykac sie z kolezankami,wogole sama nigdzie nie moge wychodzic on zawsze musi byc ze mna:( nigdy nie dalam mu powodow by mi nie ufal ale on jak sobie cos wmowi to tak musi byc,wyjezdza mi z tekstami ze go napewno zdradze albo ze juz mam innego. Czsami nie mam juz sil na takie zycie,nie jestem wogole z nim szczesliwa. Nie potrafi utrzymac rodziny stracil prace i juz 2 miesiace tak szuka ze nic nie znajduje,wcale nie jest ambitny,nie martwi sie o to co bedziemy jeść i za co wogole życ...Mamy synka ktorremu prawie wcale nie poswieca czasu,jak teraz nie pracuje to tylko siedzi przed komputerem i gra,a mnie i syna wogole nie zauwaza...Czy to małżeństwo ma jeszcze jakiś sens? Bardzo duzo z nim rozmawilam i prosilam zeby zmienil sie dla nas ale to nie pomaga ciagle jest to samo...Boje sie jak mąż jezdzi szybko samochodem i gdy ostatnio powiedzialm mu ze si eboje i zeby zwolnil to on do mnie z tekstem,,zamknij ryja bo zaraz cie wysadze"...nie wiem jak on moze tak odnosic sie do swojej zony:/ TO bardzo boli a ja nie wiem co robic:(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy to jest znęcanie się?

Chciało się drania, to się cierpi. Tak, to jest znęcanie.

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

3

Jeśli wcześniej tak nie mówił, może to być objaw jakiejś choroby. Ale nie musi. Nie jest to normalne zachowanie.Albo może odreagowuje tak brak pracy? Kto wie? A nie możesz iść z tym do specjalisty?

4

Kochana ... próbuj rozmawiać i jak się uda namówić na wizytę u specjalisty - nawet rodzinną ... a jak nie... to ratuj i siebie i dziecko .... Na pewno będzie szczęśliwsze jeśli będzie Cię widziało zadowoloną i uśmiechniętą ...

5

LiLu33 napisał/a:

Kochana ... próbuj rozmawiać i jak się uda namówić na wizytę u specjalisty - nawet rodzinną ... a jak nie... to ratuj i siebie i dziecko .... Na pewno będzie szczęśliwsze jeśli będzie Cię widziało zadowoloną i uśmiechniętą ...

Chodzi o to ze ja juz prawie od dwoch lat probuje rozmawiac i prosze go i jest wporzadku tylko przez najdluuzej tydzien potem powraca ten sam maz:( Wydaje mi sie ze tu juz nie ma co ratowac...Diecko patrzy i slucha tych wszystkich wyzwisk i sytuacji kiedy maz mnie szarpie:(

6

Summerka napisał/a:

Jeśli wcześniej tak nie mówił, może to być objaw jakiejś choroby. Ale nie musi. Nie jest to normalne zachowanie.Albo może odreagowuje tak brak pracy? Kto wie? A nie możesz iść z tym do specjalisty?

Objaw
CHOROBY ?!!!  To chyba żart!  I to ma być rada dla poniżanej, maltretowanej kobiety?!  Moja rada jest taka :  uciekaj od drania jak najszybciej!  A grożenie że obleje Cię kwasem,to groźba karalna!  Zgłosiła bym to na policję!

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne

7

uciekaj!

8

arleta.b1 napisał/a:
Summerka napisał/a:

Objaw
CHOROBY ?!!!  To chyba żart!  I to ma być rada dla poniżanej, maltretowanej kobiety?!  Moja rada jest taka :  uciekaj od drania jak najszybciej!  A grożenie że obleje Cię kwasem,to groźba karalna!  Zgłosiła bym to na policję!

Arletab1  prosiłabym Cię, żebyś opanowała swoje wzburzenie i przeczytała ze zrozumieniem dalszą część wypowiedzi. Zastanawiałam się  nad przyczynami zmienionego zachowania. Ja akurat słyszałam o chorobach psychicznych, które tak się objawiają.

Żart to byłby wtedy, gdyby ktoś radził autorce trwania w tej sytuacji, a ja tego nie napisałam.

Autorka napisała  o swoim problemie  na forum, a moja  rada to była poszukać fachowej porady, kogoś kto zajmuje się  profesjonalnie pomocą w trudnych sytuacjach rodzinnych. A to oznacza konkretną i długofalową  pomoc łącznie z zapewnieniem bezpieczeństwa dla andzi21 i jej  dziecka.

9

Andziu to co opisałaś, to klasyczny gwałt, który jest karany prawem. Sytuacja jest tragiczna, a będzie jeszcze gorzej.Uciekaj stamtąd i to jak najprędzej. Ratuj się dziewczyno!

10

Tzn ja myślę, że przede wszystkim Ty potrzebujesz pomocy ze swoją psychiką, bo sam fakt, że chyba dość długo trwałaś w takiej relacji świadczy, że już wcześniej coś się mocno źle zadziało. Wybacz, ale zdrowa kobieta znająca swoją wartość nie pozwoliłaby się ani gwałcić, ani zamykać w domu.

Gdyby mój partner zignorował moje "nie", nie chcę stosunku, to najpierw byśmy się pewnie pobili, potem bym poszła na obdukcję i na policję nie wspominając o tym, że w tym momencie przestałby być moim partnerem, a stał się napastnikiem.

Analogicznie z niepozwalaniem, żebyś wychodziła z domu - a co on ma do pozwalania! Jestem dorosła i jeśli chcę wyjść i spotkać się z koleżankami czy nawet kolegami to on ma zero szans i możliwości mi tego zabronić, chyba, że siłą, ale wtedy jak wyżej - prędzej czy później zwieję, na policję i zgłaszam napaść i przetrzymywanie wbrew woli.

U Ciebie w ogóle nie ma takiego mechanizmu, więc coś jest bardzo nie tak.

11

Dziekuje wszystkim z calego serca za te rady...I macie racje biore sie wkoncu za to,koniec z tym traktowaniem mnie jak przedmiot w domu i jak niewolnice,zrob to zrob tamto sad Jak mi radzono najlepiej zallozyc na policji niebieska karte i zglaszac wszystkie jego incydenty dzieki temu bede miala tez wygrana sprawe rozwodowa. Najbardziej tylko z tego wszystkiego zal mi dziecka,dlatego wiem ze musze o nie zadbac i dac mu szczescie,a zycie napewno sobie jeszcze uloze..

12

Życzę abyś wytrwała w swoim postanowieniu, oraz zdrowia, gdyż po tym wszystkim może być ono mocno nadszarpnięte! Pamiętaj jeszcze o tym, że Twój "luby" jak poczuje zagrożenie, może zrobić się nadzwyczaj miły... Nie daj się na to nabrać! To stary numer!  Trzymaj się, powodzenia!

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne

13 Ostatnio edytowany przez piroman1981 (2014-05-08 19:31:59)

Kolejna ofiara psychopaty?

EDIT zbieraj dowody, nagrania na dyktafon, jak pobije tak że będą conajmniej siniaki zrób obdukcje u lekarza a potem jak pozbierasz kilka albo kilkanaście takich perełek zgłaszaj na komisariacie skur....na

BORN TO BE WILD.

14

Dla dobra Twojego dziecka musisz zadbać o siebie. Jak Ty będziesz nieszczęśliwa, to twoja pociecha także. Nagrywanie go i zbieranie dowodów jest świetnym pomysłem, dzięki temu będziesz mieć wygraną sprawę. Nie daj sie tak traktować. Musisz szanować samą siebie, bo jak nie Ty, to kto inny to zrobi? Pamiętaj, na pierwszym miejscu jesteś Ty i twoje dziecko, mężczyznę zawsze możesz znaleźć kiedyś innego, który cię będzie szanował. Nie ma sensu tkwić w złym związku... Trzymam za ciebie kciuki!

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Czy to jest znęcanie się?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018