Duży nos - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Duży nos

Witam,
Wiem że taki wątki już się pojawiły. Ale mój problem polega na zupełnie czymś innym. Już zdążyłam go zaakceptować, bo naprawdę wiele się napłakałam i różne cuda z nim robiłam. Jednak choć ja przestałam się tym już przejmować to inni wciąż mi o tym przypominają... Ale napisze może wszystko z wyjaśnieniem.
Jak już pisałam wiele już przeżyłam przez niego. Zresztą jak każda osoba mająca ten problem... Robiłam zdj. lub oglądałam za pomocą lusterka, próbowałam zasłonić ręką lub włosami, wykonywałam jakieś ćwiczenie, makijaże lub w inny sposób odwrócić uwagę. Nasłuchałam się komentarzy. Udało mi się go zaakceptować, ale czasami to nie wystarczy. Z góry napisze, że należę do osób które nie za bardzo nie przejmują się co gadają inni. Jednak jakoś wpływa to na mnie inaczej. Zaraz zaczynam sobie uświadamiać, że naprawdę on niszczy mi życie '' krótko mówiąc ''. Unikam zdj. ( niby ich nie lubię ), bo na nich to wszystko wyraźnie widać, z chłopakami  na dystans, bo oni szczególnie zwracają na to uwagę. Wiele naprawdę sobie odpuszczam przez niego już nie świadomie... Wiem, że gdyby nie to, to moje życie by wyglądało nie co inaczej...
Choć już pogodziłam się to nadal nie wiem jak dawać sobie rady z rożnego typu komentarzami. Brakuje mi jeszcze tego dystansu do samej siebie. Chciałabym móc swobodnie robić wiele rzeczy, których unikam...
Myślę, że szczególnie zrozumieją mnie osoby, które mają chociaż podobny problem. Powiedźcie jak w sobie dajecie z tym rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Duży nos

Hm żeby ocenić Twój kompleks potrzebne jest zdjęcie. Ja np., mam lekkiego garba na nosie i kiedyś to było moją udręką do momentu skończenia I klasy technikum, później jakoś zapomniałam o tym i go lubię wink Wiadomo, że kiedyś gdzieś tak ktoś rzucił jakiś niemiły komentarz ale nigdy nie pokazałam, że mnie to dotknęło. Przyzwyczaiłam się do mojego noska. Jak ludzie widzą, że człowiek się przejmuje czymś co jest Jego czułym punktem to jeszcze bardziej dołują zgryźliwymi komentarzami.

3

Odp: Duży nos

Zależy jaki nos. My tego nie widzimy. Nie wiem, ile masz lat. 
Ja kiedyś jako nastolatka miałam podobnie.  Ktoś wytknął, że mam za duży nos i inni zaczęli zwracać na to uwagę. Potem poznałam dziewczynę, która miała nie tylko duży nos, ale i garb, który musiała zręcznie ukrywać. Kiedy zobaczyłam, że sobie nic  nie robi ze swojej ułomności, a na wszelkie uwagi potrafi od razu odpowiedzieć, to przestałam mieć kompleksy.
Jak sobie radzić? Nie zauważać problemu. Pomaga.

4

Odp: Duży nos

Nosa nie można zasłonić, ani zakamuflować makijażem. W obecnie obowiązującej modzie na małe noski, ciężko mają osoby, które nie mieszczą się w tym kanonie. Nawet operacyjnie nie każdy duży nos można zmniejszyć np mi się nie podoba pooperacyjny nos Kayah. Jeśli kogoś nie stać na operację to najlepiej zaakceptować siebie. Uśmiechać się bo z uśmiechem każdemu jest do twarzy. Nie koncentrować się na nosie -myśleć o wszystkim innym. Rozwijaj swoją osobowość, bądź wartościową osobą. Nie dajmy się zwariować, że wygląd jest najważniejszy - tak myślą tylko pustaki. Życzę wielu prawdziwych przyjaciół.

5

Odp: Duży nos

Moj nos tez nie paduje do ksztaltu, wielkosci mojej twarzy. Szczerze nie uslyszalam komentarza na jego temat. Sama widze ze jest za duzy ale nie zamierzam sie tym dolowac. Ludzie maja powazniejsze problemy i znajduja drugie polowki i jakos xyja. Wiem ze przykre komentarze sa dobijajace ale tak jak pisalas miej je gdz...s i zyj spokojnie. Nie wiem ile masz lat ale uwazam ze na pewno znajdziesz partnera i grono wspanialych przyjaciol ktorzy nie beda komentowali twoich niedoskonalosci.

6

Odp: Duży nos

Przeczytaj książkę - Psychocybernetyka, Maxwella Maltza.
On był chirurgiem plastycznym i zastanawiał się nad wpływem jaki mają takie operacje na psychikę człowieka. Co ciekawe, niektóre osoby nawet po wykonaniu operacji zmniejszenia nosa, nie pozbywały się kompleksów na jego temat. Dalej uważały, że coś jest nie tak.
Zresztą sławny przykład, Michael Jackson, kombinował z tym swoim nosem w nieskończoność i finalnie wyglądał trochę koszmarkowo.

Operacja plastyczna mogłaby być dla ciebie czymś całkowicie odmieniającym twoją osobowość, albo początkiem koszmaru jak dla MJ.
To nie jest taka trywialna decyzja. Szczególnie jeżeli dla ciebie ten problem ma takie rozmiary.

Niewątpliwie poradzenie sobie z tym problemem bez operacji, zamiana swojego podejścia, akceptacja siebie jest lepszym rozwiązaniem.

7

Odp: Duży nos

Ja jako nastolatka miałam taki normalny nos, a teraz też mam duży, po mamie, po babci- oni oboje mają duży, mama moja za to ma mały, zadarty, fajny ; Mam też małego garba.  Szkoda, że nie mam nosa po niej, ale wiesz co, mam duży nos, a zauważyłam to dopiero parę lat temu. Wcześniej na to nie zwracałam uwagi. Po prostu mnie to jakoś nie zajmowało smile Myślę, że to jest kluczem- nie przejmować się nadmiernie. Moja koleżanka tak samo ma duży nos, a jest taka pozytywnie nastawiona do życia, że dla każdego raczej to nieważne smile Ja też taka staram się być i Tobie radzę to samo smile Szkoda życia na przejmowanie się, wiem, że ja też mogłabym się przejmować, ale po co? A uwierz mi, też mam duży. Jak to Ci się nie podoba, to szukaj atutów, ja też się staram, chociaż ogólnie nie jestem zbyt ładna. No, ale to nie jest zależne ode mnie, a to co jest, to pracuję nad tym i najważniejsze to radość życia, bo mamy tylko jedno smile

Summerka, wiem, może nie miałaś tego na myśli, ale trochę niefajnie to zabrzmiało, tak jakbyś dowartościowała się kosztem tej dziewczyny, samo pisanie "ułomność" niefajnie brzmi... Jaka ułomność? No, że mam większy nos i graba trochę na nim, to ułomność? Nosy są różne i bez przesady, żeby to takie okropne było. Moim zdaniem warto zaakceptować siebie, ale po prostu, nie patrząc na innych, bo patrząc na innych to też łatwo można zacząć myśleć, że może coś mają lepiej. Nie, trzeba moim zdaniem patrzeć na siebie, a do innych podchodzić z życzliwością, a nie pisać, że mają ułomności i tak się dowartościować. Wybacz, ale niefajnie to dla mnie brzmi. Ja patrząc na duży nos czyiś wcale nie myślę ułomność, ale kwestia podejścia pewnie. A ludzie jak tak się porównują, myślą błędnie "lepszy/gorszy", to nic dziwnego, że potem kobiety mają tyle kompleksów hmm A potem jest taka, że ona widzi w sobie duży nos, przejmuje się niepotrzebnie, a inni tego nie zauważają, tylko np widzą jej ładne oczy. Bardzo często tak jest moim zdaniem. Faceci rzadziej się porównują chyba i moim zdaniem lepiej na tym wychodzą. Akceptacja powinna być najpierw, dbanie o siebie- też warto, ale bez przesadzania. Operacja, jak ktoś czuje, że nie da rady sam i będzie czuł się źle jak nie zrobi operacji to ok, ale w większości przypadków praca nad sobą uzmysłowiłaby pewnie wielu osobom, że nie ma co się wstydzić dużego nosa czy czegoś innego smile

Picea, piszesz moda na małe noski? Nie wydaje mi się. Może w mediach tak, ale mężczyznom za to podobają się różne kobiety, te z dużymi nosami na pewno też, bo ogólnie patrzą na całokształt i bez przesady, żeby dojrzałemu facetowi miało to przeszkadzać. Jak ktoś naprawdę bardzo się z tym męczy i uważa, że nie ma innego wyjścia jak operacja, to ok, jak już pisałam, ale najpierw moim zdaniem warto spróbować zaakceptować. Ja nie mam kasy na operację, jakbym nawet chciała, to fakt. No, ale wiem jedno, nawet jakbym miała kasę, to nie chcę operacji. Ten nos to część mnie, a myślenie, że tylko małe noski czy średnie są ładne jest moim zdaniem nieprawdą. Dla mnie duże też są fajne i nadają wyjątkowości, tak najlepiej na to spojrzeć i tak patrzę smile Zazwyczaj nos nikomu innemu nie przeszkadza, tylko zainteresowanej, inni ludzie tak nie zwracają uwagi. Ja staram się mieć tej pozytywnej energii wiele i nikt mi nigdy nie powiedział nic o nosie. Wielu osobom się nie podobałam, ale nie zamierzam z tego powodu sobie operacji robić smile Jak dla mnie to szkoda kasy, nos jest duży, może bym wolała mniejszy, ale nie uważam tego za tragedię życiową, nie przejmuję się tym na tyle, by robić operację smile Tak że autorko postaraj się go zaakceptować, małymi kroczkami smile Jak go nie lubisz, to szukaj też czegoś innego co lubisz smile

Pozdrawiam smile

8 Ostatnio edytowany przez tulipan544 (2014-04-22 20:14:06)

Odp: Duży nos

oj jak ja dobrze to znam , niby zaakceptoawłam swoje nosa , ale jak się słyszy jakiś komentarz na swój temat  to jest to przykre ,pomijam fakt koleżanki mają już rodziny , dzieci , a ty sama z powodu nosa.

9

Odp: Duży nos

Truskaweczko! Pisząc o "ułomności" nie miałam na myśli garbu  na nosie lecz fizyczną ułomność czyli garb na plecach (może źle nazwałam? Nie wiem). A patrząc na tę dzielną dziewczynę uczyłam się, jak  reagować na słowne zaczepki i nie poddawać się kompleksom. Może się niektórym wydać dziwne, jak to napisałaś "dowartościowywanie" cudzym kosztem było często spotykane.
Abstrahując sama byłam obiektem kpin na ulicy kiedy skręciłam nogę i poruszałam się o kuli.
Mogę  to ująć tak.
Narzekałam, ze nie mam butów, dopóki nie zobaczyłam, że ktoś nie ma stóp. Oczywiście przenośnia, ale przestałam patrzeć na swój nos, widząc czyjeś  kalectwo.

10

Odp: Duży nos

Też kiedyś nie potrafiłam zaakceptować swojego nosa. Tak samo ja ty odmawiałam sobie różnych rzeczy. Tak bardzo skupiałam się na myśleniu o nosie, że odbierało mi to całą przyjemność związaną z wyjściem gdzieś czy spotkaniem się z kimś. Na samą myśl o robieniu sobie zdjęć lub ich oglądaniu czułam się źle. Chciałam nawet zebrać kasę na operację, ale w między czasie udało mi się go na tyle zaakceptować, że teraz mi już tak nie przeszkadza. Może czasem jak mam gorszy dzień to patrzę na niego z niechęcią:P W akceptacji bardzo pomogło mi to, ze spotkałam chłopaka, który na pierwszym spotkaniu powiedział mi, że bardzo podoba mu się mój nos:) Na początku myślałam, że się ze mnie nabija ale potem okazało się, że mówił szczerze. Wszystko zależy od osobistych upodobań. Ty tez na pewno spotkasz kogoś, kogoś komu się spodobasz taka jak jesteś:)

11

Odp: Duży nos
Summerka napisał/a:

Truskaweczko! Pisząc o "ułomności" nie miałam na myśli garbu  na nosie lecz fizyczną ułomność czyli garb na plecach (może źle nazwałam? Nie wiem). A patrząc na tę dzielną dziewczynę uczyłam się, jak  reagować na słowne zaczepki i nie poddawać się kompleksom. Może się niektórym wydać dziwne, jak to napisałaś "dowartościowywanie" cudzym kosztem było często spotykane.
Abstrahując sama byłam obiektem kpin na ulicy kiedy skręciłam nogę i poruszałam się o kuli.
Mogę  to ująć tak.
Narzekałam, ze nie mam butów, dopóki nie zobaczyłam, że ktoś nie ma stóp. Oczywiście przenośnia, ale przestałam patrzeć na swój nos, widząc czyjeś  kalectwo.

A ok, to już rozumiem. Źle Cię zrozumiałam. Zwracam "honor", wybacz smile Faktycznie, przesadziłam tak pisząc, bo faktycznie u Ciebie to nie było pewnie dowartościowanie się nią, tylko zauważenie, że po prostu można nie zwracać uwagi na zaczepki, i dobrze smile

12

Odp: Duży nos
truskaweczka19 napisał/a:
Summerka napisał/a:

Truskaweczko! Pisząc o "ułomności" nie miałam na myśli garbu  na nosie lecz fizyczną ułomność czyli garb na plecach (może źle nazwałam? Nie wiem). A patrząc na tę dzielną dziewczynę uczyłam się, jak  reagować na słowne zaczepki i nie poddawać się kompleksom. Może się niektórym wydać dziwne, jak to napisałaś "dowartościowywanie" cudzym kosztem było często spotykane.
Abstrahując sama byłam obiektem kpin na ulicy kiedy skręciłam nogę i poruszałam się o kuli.
Mogę  to ująć tak.
Narzekałam, ze nie mam butów, dopóki nie zobaczyłam, że ktoś nie ma stóp. Oczywiście przenośnia, ale przestałam patrzeć na swój nos, widząc czyjeś  kalectwo.

A ok, to już rozumiem. Źle Cię zrozumiałam. Zwracam "honor", wybacz smile Faktycznie, przesadziłam tak pisząc, bo faktycznie u Ciebie to nie było pewnie dowartościowanie się nią, tylko zauważenie, że po prostu można nie zwracać uwagi na zaczepki, i dobrze smile

Dokładnie tak:)
Jeśli chodzi zaś o tę dziewczynę, ona właśnie reagowała bardzo żywo, tak że zaczepiąjącemu w pięty poszło.

13

Odp: Duży nos

No to dobrze smile Ci co tak zaczepiają, to mają przede wszystkim problem- ze swoją głupotą!

14

Odp: Duży nos

Wiesz, że w strożytności duże nosy oznaczały siłe chakteru i królewskie pochodzenie. Możesz sobie powiedzieć, że masz taki nos jaki masz i lepszy jest taki niż świński ryjek dla chłów. W różnych kulturach różne kanony piękna!
Patrz, to jest prawdopodobnei jedyny prawdziwy posąg Cleopatry, kobiety która zawładnęła największymi władcami Rzymu. Reszta jej wizreunku to wykreowane hollywodzkie fantazje mało mające wspólnego z rzeczywistością.  W żadnej źródle historycznym nie piszę się o Kleopatrze jako o pięknej kobiecie, tylko o kobiecie, która zawładnła sercami najważnieszych mężów Rzymow dzięki sztuce przemawiania i inteligencji. Polecam poczytanie w tej sprawie.

A oto prawdziwa twarz kleopatry:
http://www.hawaii.edu/site/calendar/uploads/10258.jpg

Napisz co sądzisz. Pozdr : *

15

Odp: Duży nos

Kocham i uwielbiam nosy kobiet,  szczególnie gdy sprawiają wrażenie "nieproporcjonalnie większych".
A określenie "nieproporcjonalnie większy nos" to jakieś nieporozumienie dla mnie. Bo takich niema.

16

Odp: Duży nos
miro8 napisał/a:

Kocham i uwielbiam nosy kobiet,  szczególnie gdy sprawiają wrażenie "nieproporcjonalnie większych".
A określenie "nieproporcjonalnie większy nos" to jakieś nieporozumienie dla mnie. Bo takich niema.

To świetnie smile Ja uważam podobnie, niektórzy uważają, że większy nos coś kobiecie odbiera, dla mnie to błędne myślenie. W sumie, jak byłam młodsza, nastolatka, to miałam mniejszy nos, potem szybko urósł i powiem szczerze, że teraz chyba bardziej twarz nabrała charakteru i moim zdaniem to wygląda całkiem fajnie, a nie wcale źle smile

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024