Samolubny zazdrosny syn - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Samolubny zazdrosny syn

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Samolubny zazdrosny syn

Witam Was.

Mam 5-co letniego synka i 2-letnią córeczkę niestety relacje pomiędzy nimi nie wyglądają najlepiej. Zabiera jej wszystko nie chce się dzielić z nią zabawkami zdarza się że ją bije. Bartek jest dzieckiem trudnym do 4-tego roku życia jego relację z dziećmi nie wyglądały najlepiej dopiero teraz trochę się to zmieniło. Ale jego zachowanie w domu jest po prostu juz nie do zniesienia. Zrobił się wręcz okropny, nie chce robić nic o co go poproszę wszystko muszę wymuszać krzykiem i już mnie to strasznie męczy. Zaczynam się poddawać i myśleć o sobie jak o złej matce. Syn płacze z byle powodu na przykład bo siostra mu zabrała zabawkę albo kiedy coś chce a ja nie chce mu dać. Najgorsze że młodsza córka bierze przykład z brata a nie ukrywam że nie jest on najlepszym wzorcem co już widać po niektórych zachowaniach córki. Wprowadziłam karne krzesełko ale to mało co daje owszem siedzi na nim ale cały czas strasznie głośno płacząc wręcz becząc. Czy znacie inne sposoby jak zmienić zachowanie dziecka ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samolubny zazdrosny syn

Na zmiane zachowania dziecka najlepsza jest zmiana zachowania rodzica. To nie w dziecku tkwi problem, ale w metodach jakie stosujesz - okazaly się nieskuteczne.

Po pierwsze zapomnij o krzyku. To trudne, ale mozna się tego nauczyc - krzyk nie jest skuteczny.

Po drugie zacznij zamiast krac nagradzac za dobre zchowanie - podkrepslaj na kazdym kroku dobre zachowanie syna - również przy corce. Kiedy robi cos źle - pochwal go do corki - fajnie jest być starszym bratem kiedy ktos to docenia smile
Natomiast nigdy nie rob odwrotnie - nie staawiaj syna jako wzoru negatywnego. 

Mozesz wprowadzic jakis system ngrod - na przyklad tablice z naklejkami - kto w ygodniu uzbiera najwiecej gwiazdek w niedziele dostaje loda albo wybiera ulubiona bajke.

Znajdz w ciagu dnia chwile dla siebie - obserwuj dzieci i zoobacz kiedy sa najbardziej spokojne - zamiast się wtedy rzucac do obowiazkow bo jest okazja zrob sobie filizanke dobrej herbaty i wlacz muzyke - o wiele latwiej jest ugotowac obiad kiedy dzieci rozrabiaja niż odpoczac wink

Przygotuj sobie i zamroz kilka awaryjnych obiadow - kiedy dzieci naprawdę dadza ci w kosc wyciag gotowe danie zamiast za wszelka cene gotowac obiad.

Dbaj o swój dobry nastroj - bedziesz miala wiecej sily na znoszenie humorow dzieci smile

3

Odp: Samolubny zazdrosny syn

Tak , ale zapomniałaś dopisać , ze mieszkasz z teściowa i teściowej teściowa i jak wszyscy się wtrącają w wychowanie dzieci , to nie dziwie się , że dziecko takie jest . Ja mieszkam z moim ojcem ( 85 lat ) i wyobraź Sobie , jak Syn wychodził do szkoły , to Ja musiałam robić parawan ze szlafroka , bo Mój ojciec dogadywał Mu , denerwował Go ,w nocy stał nad jego łóżkiem , albo chodził po jego pokoju . Przeszłam piekło , nawet nie chce Mi się wszystkiego opisywać i wracać do tych przykrych wspomnień . Na szczęście w miare szybko zorientowałam się i Syna starałam sie w miare trzymać z daleka od Mojego ojca , bo inaczej Syn zakończył by chyba edukacje w psychiatryku razem ze Mną .

Odp: Samolubny zazdrosny syn

Przede wszystkim unikaj porównań, nie mów przy dzieciach, że jedno z nich jest lepsze, grzeczniejsze czy, że ładniej je.
Okaż dzieciom troskę i pokaż, że kochasz każde z nich w wyjątkowy sposób, przeznacz też dla każdego z nich tyle czasu ile faktycznie potrzebuje. Wieczorem gdy będziesz kładła dzieci spać (wymyśl) opowiadanie dotyczące Waszego problemu: np o dwóch misiach smile
"Duży miś nie potrafił dzielić się zabawkami z małym misiem bo bał sie, że mały miś schowa je w tajemnicze miejsce i nie będzie mógł ich odzyskać. Gdy tylko spróbował mu pozwolić pooglądać jego książeczki okazało się, że mały miś tak wspaniale bawił się zabawkami dużego misia, że pokazał mu w jaki sposób można wykorzystać na nowo książeczki!
Książeczki w rękach małego misia nie tylko były zwykłymi książeczkami ale stały się wielką wieżą, mogły być też tunelem pod którym jeździły samochody, stały się garażem dla pojazdów i domkami dla maskotek."
Wymyśl bajkę jaką chcesz, zainspiruj się problemami które dzieją się na co dzień w waszym domu, kłótnia o telewizję, o zabawki czy jedzenie. Stwórz taką historię, żeby pokazać dzieciom jak należy się w takiej sytuacji zachować - oczywiście tak jak zachowali się nasi bohaterowie opowiadania smile
W miarę możliwości kupuj dzieciom po równo, dla każdego po jednym wafelku, po jednej kolorowance aby żadne z dzieci nie czuło się odrzucone (bo on ma więcej, bo on ma lepsze itd).
Gdy dojdzie do sytuacji w której starszy synek sam podzieli się zabawką, głośno go pochwal! Doceń to, powiedź, że jesteś z niego dumna, że zachowuje się jak przystało na starszego brata.
Bądź konsekwentna w decyzjach, które podejmujesz. Ustal z dziećmi teren wspólny, w którym będą musiały nieodwołalnie szanować Twoje reguły zabawy: nie wolno się kłócić, krzyczeć na siebie, nie bijemy się i nie popychamy. Niech to będzie "teren" w którym znajdują się najlepsze zabawki, jeśli dzieci nie będą trzymały się twoich zasad to poproś o opuszczenie "terenu" aż się dziecko nie uspokoi i wyciszy.
Tylko koniecznie wytłumacz mu dlaczego musi wyjść.
Ostatnio znalazłam bardzo dobrą książkę o rywalizacji w rodzeństwie, jak pomóc dzieciom żyć w zgodzie, są w internecie ebooki ale widziałam też w Empiku smile A.Faber, E.Mazlish "Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie by samemu żyć z godnością"
Serdecznie pozdrawiam !

5

Odp: Samolubny zazdrosny syn

A moze mała różnica wieku sprawia, że czuje sie zazdrosny, zaniedbywany...

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Samolubny zazdrosny syn

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024