deklaracja zerowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: deklaracja zerowa

witam. moj chlopak w tamtym roku mial dzialalnosc gospodarcza bo zatrudnil sie jako agent ubezpieczeniowy ale po 2 miesiacach zawiesil ja bo nie uzyskiwal zadnych przychodow. teraz przychodzi czas rozliczania sie i w Urzedzie skarbowym powiedzieli zeby napisal deklaracje zerowa ze nie mial zadnych dochodow. Czy ta deklaracja jest potrzebna? jak ja napisac.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: deklaracja zerowa

Normalnie. W miejsce przychodów, kosztów, obliczonych zaliczek i podatku wpisujesz zera.
I skoro w Urzędzie Skarbowym powiedzieli mu, żeby taką deklarację złożyć, to złożyć należy. Bo potem nie będzie tłumaczenia, że nie było przychodów, tylko tłumaczenie i ewentualna ukaranie za niezłożenie deklaracji.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

bbasia napisał/a:

Normalnie. W miejsce przychodów, kosztów, obliczonych zaliczek i podatku wpisujesz zera.
I skoro w Urzędzie Skarbowym powiedzieli mu, żeby taką deklarację złożyć, to złożyć należy. Bo potem nie będzie tłumaczenia, że nie było przychodów, tylko tłumaczenie i ewentualna ukaranie za niezłożenie deklaracji.

niestety moj chlopak wie lepiej. zapytal sie cioci ktora jest ksiegowa a ta mu powiedziala ze ta deklaracja jest niepotrzebna skoro nie uzyskal przychodow. A teraz on nie chce pisac tej deklaracji.Mowilam mu o ewentualnej karze a on dalej sie upiera na swoim.

4

Skoro jest mądrzejszy od Urzędu Skarbowego, to jego sprawa...
PIT może złożyć przez internet.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

Jeżeli nie miał żadnych dochodów w zeszłym roku to nie musi składać deklaracji, ale skoro US ma takie, a nie inne podejście i prowadził DG to mogą go wezwać na przesłuchanie i sprawdzić dokumenty. Bezpieczniej złożyć przynajmniej oświadczenie. Oprócz US jest jeszcze Krajowa Informacja Podatkowa, której można zapytać, bo ile US tyle interpretacji.

Nobody Is Born Gay - GOD

6

marioosh666 napisał/a:

Jeżeli nie miał żadnych dochodów w zeszłym roku to nie musi składać deklaracji, ale skoro US ma takie, a nie inne podejście i prowadził DG to mogą go wezwać na przesłuchanie i sprawdzić dokumenty. Bezpieczniej złożyć przynajmniej oświadczenie. Oprócz US jest jeszcze Krajowa Informacja Podatkowa, której można zapytać, bo ile US tyle interpretacji.

oprocz tej dzialalnosci- bez uzyskanych dochodow pracowal jeszcze w zakladzie produkcyjnym gdzie wyplacano wyplate wiec PIT i tak zlozyc musi no ale slucha ciotki i chce zlozyc bez deklaracji zerowej.
Bo to nie potrzebne wedlug niego.

7

Może nie jestem specjalistą od księgowości, ale trochę mnie dziwi to podejście. Za moich czasów (kilka lat temu) w takiej sytuacji składało się PIT-36 i jeszcze wrzucało coś w koszty np.: składki zdrowotne, które płaci się na działalności generując niewielki zwrot. Co do deklaracji to mój US nie wymagał, wystarczył im sam PIT, ale oczywiście gdyby coś im się nie zgadzało to mogą mnie wezwać w ciągu 5 lat, więc muszę mieć dokumentację.

Nobody Is Born Gay - GOD

8

marioosh666, nie mieszaj.
Deklaracja podatkowa to jest to samo co "pit". "Pit" jest po prostu tak jakby nazwą tej deklaracji.
Skoro chłopak dostał od pracodawcy "pit-11" składa wtedy "pit-36" i wpisuje tam gdzie są przychody z działalności zera, pozycje 53-57, w pozycjach 43-47 wpisuje przychody, koszty i pobrane zaliczki podatku ze stosunku pracy (jeżeli pracował na etat).
Jeżeli w czasie prowadzenia działalności odprowadzał składki na ZUS i składkę zdrowotna to może sobie to również odliczyć w tym picie. Będzie miał nadpłatę. I może dodatkowa kasa go przekona, że jednak warto smile
Jeszcze wszystko zależy na jakich zasadach chłopak prowadził swoja działalność. Bo jeżeli na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów) to ok. Natomiast jeżeli był na tzw"ryczałcie" to jest "po ptokach". Bo te deklarację składa się do końca stycznia.

9

bbasia napisał/a:

Deklaracja podatkowa to jest to samo co "pit". "Pit" jest po prostu tak jakby nazwą tej deklaracji.
Skoro chłopak dostał od pracodawcy "pit-11" składa wtedy "pit-36" i wpisuje tam gdzie są przychody z działalności zera, pozycje 53-57, w pozycjach 43-47 wpisuje przychody, koszty i pobrane zaliczki podatku ze stosunku pracy (jeżeli pracował na etat).
Jeżeli w czasie prowadzenia działalności odprowadzał składki na ZUS i składkę zdrowotna to może sobie to również odliczyć w tym picie. Będzie miał nadpłatę. I może dodatkowa kasa go przekona, że jednak warto smile
Jeszcze wszystko zależy na jakich zasadach chłopak prowadził swoja działalność. Bo jeżeli na zasadach ogólnych (książka przychodów i rozchodów) to ok. Natomiast jeżeli był na tzw"ryczałcie" to jest "po ptokach". Bo te deklarację składa się do końca stycznia.

niestety przez to ze nie uzyskal dochodow z dzialalnosci a zakladzie w ktorym pracowal zarabial malo i jeszcze dodatkowo pracowal tam ponad miesiac tylko nie  placil skladek zdrowotnych. nie bylo go stac.

10

bbasia napisał/a:

Ja nie mieszam tylko ten chłopak, który się nie może ogarnąć wink Skoro pracował to powinien złożyć PITa. Szczególnie, że może dostać zwrot.

Nobody Is Born Gay - GOD

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018