9 Tydzień ciąży,schudłam 1,5kg. Czy to normalne?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » 9 Tydzień ciąży,schudłam 1,5kg. Czy to normalne??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: 9 Tydzień ciąży,schudłam 1,5kg. Czy to normalne??

Witam wszystkich.
Szukałam wątku podobnego do tego ale nie znalazłam.
Jestem w 9 tygodniu ciąży. Ostatnio byłam u ginekologa 6 lutego, byłam wtedy ważona i moja waga wynosiła 71,9kg.
Wczoraj się ważyłam i ku mojemu zdziwieniu waga pokazała 70,4kg. Trochę mnie to zmartwiło.

Może ma na to wpływ fakt,że od poniedziałku tj.17 luty zażywam żelazo w tabletkach, ponieważ w wyniku krwi poziom żelaza był odrobinę za niski.
Staram się jeść normalnie, ograniczyłam niezdrową żywność,np.słodycze,tłuste potrawy ale jeśli mam na coś na prawdę wielką ochotę to nie odmawiam sobie.
Jem dużo owoców,sama wyciskam soki.
Muszę też przyznać,że mam też czasem bóle żołądka,uczucie mogę porównać do czegoś podobnego jakby brzuch nie mógł zaburczeć smile Wiem,że to głupie porównanie ale tak jest.

Czy któraś z Was też tak miała?
Proszę o Wasze opinie.
Pozdrawiam.

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 9 Tydzień ciąży,schudłam 1,5kg. Czy to normalne??

Sandra, ja też na początku chudłam przez ciążowe mdłości i wymioty.
Na pierwszy trymestr nie ma reguły. Część kobiet trochę zmniejsza masę, część zwiększa - zazwyczaj o ok 2 kg.

Podobno waga do 14 tygodnia może stać w miejscu i nie jest to powód do obaw.
Oczywiście, dla własnego spokoju możesz się udać do lekarza i z nim skonsultować swoje wątpliwości.

15.08 - Olek

3

dorota.f napisał/a:

Sandra, ja też na początku chudłam przez ciążowe mdłości i wymioty.
Na pierwszy trymestr nie ma reguły. Część kobiet trochę zmniejsza masę, część zwiększa - zazwyczaj o ok 2 kg.

Podobno waga do 14 tygodnia może stać w miejscu i nie jest to powód do obaw.
Oczywiście, dla własnego spokoju możesz się udać do lekarza i z nim skonsultować swoje wątpliwości.

Mam wizytę 6 marca i na pewno wspomnę o tym. Na razie nie panikuję bo na kilku innych forach wyczytałam,że kilka dziewczyn schudło nawet do 6kg w pierwszym trymestrze.

Ja nie wymiotuję, zdarzyło się,że miałam kilka razy odruchy wymiotne ale na tym się skończyło.Do 6TC nic mi nie było,żadnych bólów,mdłości,kompletnie żadnych objawów.A teraz zdarza się,że obiadu nie mogę przygotować, na surowe mięso nie mogę patrzeć:)

Teraz czuję też ciągnięcia u dołu brzucha, zawsze spałam na brzuchu a teraz czuję dyskomfort w tej pozycji.

"Minuta, w której zaczynasz myśleć o tym jak inni Cię odbierają, jest minutą w której przestajesz być sobą... "-Meryl Streep.

4

Bez obaw smile ja na początku ciąży przez wymioty schudłam 2kg..później zaczęłam przybierać tak 1-2kg na miesiąc i pod koniec ciąży 3 ostanie miesiące z po 1kg w dół, bo lekarz kazał trzymać mi dietę, ale nie w sensie głodzenia się tylko zdrowego odżywiania..błonnik, ciemne pieczywo, zamiast mandarynek, jabłka itp i pomimo, że dużo, ale zdrowo jadłam waga szła w dół.. i w sumie w ciąży przybyło mi 10kg, po urodzeniu od razu 1-kg w dół i po 2 tyg. kolejne 2kg mniej i wyszło, że po ciąży ważyłam mniej niż przed smile także nie martw się jeszcze będziesz przybierać na wadze, ale polecam zdrowe odżywianie i nie wmawianie sobie jestem w ciąży to mogę sobie pozwolić na wszystko, bo później będzie łatwiej wrócić do poprzedniej figury smile

5

sandra, ja schudłam 2 kg na początku ciąży .Teraz jestem w 14 tygodniu i nadal na minusie jestem więc spokojnie wink nadrobimy wink
Bezproblemowej ciąży życzę!

21.12.2011- ...You're My Life now...
20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,

6

Sandra nie masz się czym martwić. Lekarz powie Ci, że to zupełnie normalne.
Ja ważyłam 57 kg na pierwszej wizycie, a na drugiej 55, 5 kg. spanikowałam, a lekarz skwitował to tym, że to przez wymioty, a jeśli nie przez wymioty to przez brak apetytu i reakcję organizmu na nowego lokatora. smile

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

7

Ja również chudłam w pierwszym trymestrze. Nie martw się.

8

Trochę mi ulżyło:)
Lucyme
Nie napisałam,że w ciąży można pozwalać sobie na wszystko i tłumaczyć to tym,że jest się w ciąży:) Napisałam,że staram się odżywiać zdrowo ale jak mam NAPRAWDĘ WIELKĄ ochotę na coś to nie odmawiam sobie. Jak już pisałam,mam brak apetytu więc to musi być na prawdę wielka ochota na jakąś potrawę hehe.
Ciąża to nie jest też czas na wyrzeczenia od WSZYSTKIEGO co nie zdrowe.Jakby człowiek tylko taką regułę miał w głowie to we wszystkim by się doszukiwał niezdrowych składników itp.

Mam nadzieję,że wróci mi niedługo apetyt sprzed ciąży,czasem to dość męczące bo z tego wszystkiego nie czuję się na siłach i jestem ciągle ospała i osowiała.

9

Sandra, ja nieialam ani wymiotow , ani mdłości. I również schudlam;) z tym ze do 12 tyg. Przytylam 1,5 kg, a potem schudlam 2 kg;) i również nie wiem czemu.

Ale myślę żebyś się tym nie przejmowała. Nie ważne czy będziesz tych czy chudnac, ważne żeby dzidzia prawidłowo się rozwijała!!

Dla pocieszenia powiem ci, ze moja koleżanka przez cala ciąże schudla 11 kg i jadła praktycznie tylko suche bułki, a   dzidzia urodziła się jak najbardziej zdrowa.

Także głowa do gory i waga się nie przejmuj;)

10

sandra, ja schudłam 4kg do 12tyg. Potem do końca ciązy przytyłam już 6.5kg także tez nie dużo a jadłam normalnie smile każda ciąża jest inna więc nie martw sie smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

11

crescendo napisał/a:

Sandra, ja nieialam ani wymiotow , ani mdłości. I również schudlam;) z tym ze do 12 tyg. Przytylam 1,5 kg, a potem schudlam 2 kg;) i również nie wiem czemu.

Ale myślę żebyś się tym nie przejmowała. Nie ważne czy będziesz tych czy chudnac, ważne żeby dzidzia prawidłowo się rozwijała!!

Dla pocieszenia powiem ci, ze moja koleżanka przez cala ciąże schudla 11 kg i jadła praktycznie tylko suche bułki, a   dzidzia urodziła się jak najbardziej zdrowa.

Także głowa do gory i waga się nie przejmuj;)

Ja też suche bułki jem heh,czasem maślane.Ale jest też tak,że nawet po wodzie mnie mdli, to wtedy nawet nie mogę patrzeć na jedzonko bo od razu się zniechęcam.

Znajome mi mówiły,że pierwsze 3 miesiące są najgorsze.

12

Sandra ja straciłam dużo więcej kg bo w sumie 6,5. Najwięcej przez wymioty. Od tygodnia zauważyłam lekki przyrost wagi 0,3kg a mam już skończony 14tc. Na utratę wagi może mieć wpływ to że się zdrowiej odżywiasz no i Twój organizm pracuje teraz bez wytchnienia i tworzy nowe życie smile
Mi się lekarz kazał nie przejmować bo maleństwo rośnie prawidłowo.

Mania
29.08.2014 16:50, 3320g 53cm

13

Kulka24 napisał/a:

Sandra ja straciłam dużo więcej kg bo w sumie 6,5. Najwięcej przez wymioty. Od tygodnia zauważyłam lekki przyrost wagi 0,3kg a mam już skończony 14tc. Na utratę wagi może mieć wpływ to że się zdrowiej odżywiasz no i Twój organizm pracuje teraz bez wytchnienia i tworzy nowe życie smile
Mi się lekarz kazał nie przejmować bo maleństwo rośnie prawidłowo.

Mam nadzieję,że mój lekarz powie mi to samo:)
Dzięki za wypowiedź:)

14

Sandra, ja też zrzuciłam na początku chyba do 3 kg. Zaczęłam przybierać (odrabiać straty) w 4 miesiącu dopiero.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

15

1,5 kg nie ma co się obawiać,  w pierwszej ciąży na drugiej wizycie u ginekologa miałam 5 kg mniej i było ok smile

16

Nadya napisał/a:

1,5 kg nie ma co się obawiać,  w pierwszej ciąży na drugiej wizycie u ginekologa miałam 5 kg mniej i było ok smile

Mam nadzieje, ze u mnie też będzie ok,biorąc pod uwagę niedobór żelaza.

17

Całe życie zmagałam się z anemią przez bardzo niski poziom żelaza a w ciąży nie miałam ani razu. Najważniejsze, żebyś brała witaminy i będzie ok smile

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » 9 Tydzień ciąży,schudłam 1,5kg. Czy to normalne??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018