Wasze ulubione,stare filmy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Wasze ulubione,stare filmy.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 85 ]

Temat: Wasze ulubione,stare filmy.

Pisząc stare, nie mam na myśli tylko czarno-białych, bardzo zamierzchłych produkcji, mogą być i takie co mają po dwadzieścia albo dziesięć lat. Chodzi mi głównie o ich klimat. Mam niewiele lat i czasem bardzo żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, zwłaszcza gdy wszyscy narzekają, jak to kiedyś było lepiej, dlatego lubię sobie chociaż pooglądać dawne, nie moje, czasy. Moglibyście mi coś polecić?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Lotta97 napisał/a:

Pisząc stare, nie mam na myśli tylko czarno-białych, bardzo zamierzchłych produkcji, mogą być i takie co mają po dwadzieścia albo dziesięć lat. Chodzi mi głównie o ich klimat. Mam niewiele lat i czasem bardzo żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, zwłaszcza gdy wszyscy narzekają, jak to kiedyś było lepiej, dlatego lubię sobie chociaż pooglądać dawne, nie moje, czasy. Moglibyście mi coś polecić?

Romantyczna, kultowa "Casablanca". Jak dla mnie arcydzieło sztuki filmowej i gry aktorskiej.

3

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Ze starych (na prawdę starych) to Metropolis (1927 bodajże) i Nosferatu (1922) to filmy oczywiście nieme.

Nawiedzony dom (horror w którym nie chodzi o efekty a o klimat) rok 1960 z groszem.

Coma (78) thriller, mogę go oglądać w kółko smile

Wszystkie filmy z Louisem De Funesem, kocham go, on nie musiał grać, był tak barwnym człowiekiem.

Z polskich oczywiście Miś, Nic śmiesznego, seksmisja. Jak już o Misiu mowa, to brunet wieczorową porą i serial- alternatywy 4.

Może małe anime? Mój sąsiad totoro (88) piękny film i nie ma mocno mangowej kreski więc nawet jak ktoś ogólnie anime nie lubi to będzie się podobać.

Madmax, nieśmiertelny, Amadeusz, Lśnienie


Czy kiedyś było lepiej? Było inaczej, teraz dla wielu młodych ludzi super film, to taki który jest głupawy, lekki, efekciarski i żeby było dużo cyckuff, jest popyt to takie robią.


Ok na razie tyle z mojej strony wink

4

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Tam gdzie rosną poziomki, Piknik pod wisząca Skałą,  Dziecko Rosemary.

5

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Skarb" jeśli chodzi o stare przedwojenne polskie filmy.

6

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Moje dwa,nie przebite do tej pory, starocie to "Leon Zawodowiec" i "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" smile

7

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Przeminęło z wiatrem"  w wersji  z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w roli Scarlett.

"Grease"
z Johnem Travoltą i Oliwią Newton- John

8

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Wielokrotnie wracałam do "Pożegnanie z Afryką" i "Kochanica Francuza" z Meryl Streep. Przepadam za Wajdy "Ziemią Obiecaną", "Panny z Wilka" i "Brzezina". Kocham malarskie filmy.

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Summerka napisał/a:

"Przeminęło z wiatrem"  w wersji  z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w roli Scarlett.

"Grease"
z Johnem Travoltą i Oliwią Newton- John

Summerko przepraszam, ale z tego co wiem istnieje, tylko jedna wersja "Przeminęło z wiatrem". Chyba, że masz na myśli serial powstały na motywach powieści "Scarlett" Alexandry Ripley.

10

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Wymienię tylko polskie bo inaczej byłoby tego strasznie dużo
Ostatni dzwonek
Hydrozagadka- właśnie oglądam
Seksmisja
Plac zbawiciela
Pograbek
Jańcio Wodnik
Wszystkie komedie Barei
Nad rzeką,której nie ma
Yesterday
Pianista
Krótki film o zabijaniu
Amator
Dzień świra
Trzy kolory

11

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Dziękuję Wam za tyle odpowiedzi. smile

12

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Moim ulubionym starym filmem jest Dangerous Minds. Przez wiele lat utrzymuje się u mnie w czołówce ulubionych filmów i zawsze z chęcią go oglądam.

Jeszcze sentyment mam do starych horrorów, Koszmar z ulicy Wiązów i Piątek 13.

Leon zawodowiec też świetny.

13

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Filmy z Marylin Monroe <3

14

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Dirty Dancing !

15

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Przeminęło z wiatrem" - długaśny, ale cudowny.
"12 gniewnych ludzi" - baaardzo polecam

16

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
Summerka napisał/a:

"Przeminęło z wiatrem"  w wersji  z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w roli Scarlett.

"Grease"
z Johnem Travoltą i Oliwią Newton- John

Summerko przepraszam, ale z tego co wiem istnieje, tylko jedna wersja "Przeminęło z wiatrem". Chyba, że masz na myśli serial powstały na motywach powieści "Scarlett" Alexandry Ripley.

Dziękuję za sprostowanie. Rzeczywiście miałam na myśli ten serial, pisząc o wersji filmowej:)

17

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Przeminęło z wiatrem i Pół żartem pół serio z kultowym tekstem: Nikt nie jest doskonały.

18

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Jeśli ktoś ma pewne poczucie nostalgii za dawnymi czasami, to polecam produkcję naszych czasów, ale opartą na kinie lat 20. XX wieku, czyli zdobywcę Oscara za rok 2012 "Artystę". Film, gdzie obraz i muzyka zastępują dialogi i wszechobecne teraz sceny łóżkowe. Wspaniale się to ogląda.

19

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

A mnie się właśnie Artysta nie podobał w ogóle jako pomysł, wydał mi się wymuszony i na siłę. Tak samo jak ktoś by malował miniatury na wzór średniowiecznych - mogą być fajnie zrobione albo nie, ale wielka sztuka to to była 800 lat temu, teraz to tylko kopiowanie.

20

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Pump up the volume
Koniec niewinności

21

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Dźwięki muzyki(1965) i Śniadanie u Tiffany'ego (96)!!! :-)  a tak to może:
Zabawna buzia (1957)
Amerykanin w Paryżu (1951)
Grease (1978)
Deszczowa piosenka (1952)
Więzienie kobiet (1983)
Piątek trzynastego (1980)
Tess (1979)
Zniknięcie (1988)
Rzeczpospolita babska (1969)
I obie części Kogel-mogel :-)

22

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
pasikonik napisał/a:

Pół żartem pół serio z kultowym tekstem: Nikt nie jest doskonały.

Dokładnie! big_smile

23

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

El Cid (1961)
Ben-Hur (1959)
Abboth i Costello - wszystkie filmy tych komików są po prostu kapitalne. Ale "Bud Abbott, Lou Costello Meet Frankenstein" to po prostu coś wspaniałego ;]

24

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Uwielbiam absolutnie wszystkie filmy z Charlie Chaplinem smile
Z tych "nowszych" czyli z czasów mojego wieku nastoletniego to:
"Młodzi gniewni", "Klient", "Niemoralna propozycja", "Thelma i Louise"..... można by dużo wymieniać. Uważamy ze znajomymi zbliżonych roczników, że lata '90 były najlepsze w amerykańskiej kinematografii. W polskiej najprawdopodobniej też.

25

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Kabaret" smile

26

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Seksmisję mogę oglądać tysiąc razy i nigdy mnie nie nudzi. Podobnie jak inne starsze polskie filmy typu Sami swoi itd. Z zagranicznych Przeminęło z wiatrem, Wichry namiętności i wiele innych.

27

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Pół żartem pół serio"
"Rzymskie wakacje"

28

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Leon Zawodowiec" i "Pulp Fiction" - mam do nich bardzo osobisty, wręcz sentymentalny stosunek wink.

29

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Pretty Women, Dziewczyna w różowej sukience, Dirty Dancing, Uwierz w ducha, Flashdance, Fame..

30

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Przeminęło z wiatrem wink

31

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Oczywiście klasyka polskiego kina "Sami Swoi" cała trylogia

32

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Żebro Adama", "Dwunastu gniewnych ludzi", praktycznie cały Hitchcock

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Przede wszystkim stare, dobre, polskie komedie z czasów PRL-u. Wtedy humor w polskim kinie był na zupełnie innym poziomie

34

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Jeśli chodzi o naprawdę stare filmy, to u mnie na czele "Arszenik i stare koronki" z Cary Grantem i Borisem Karloffem za całokształt oraz "Deszczowa piosenka" za popis akrobatycznej wręcz choreografii i brawurowego wykonania numeru z tańcem i piosenką przez Donalda O'Connora.
To z zagranicznych.
Z polskich to oczywiście "Miś" Barei.
Poza tym, że to świetny film, także ze względu na ostatnią scenę, w której starszy, sterany człowiek wyjaśnia młodszym prawdziwe znaczenie słowa "tradycja", a w tle brzmi kołysanka w wykonaniu Ewy Bem.
Piękna, wzruszająca scena...

35

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Ja lubię polskie filmy.
Całą 'trylogię' Samych swoich
Nie lubię poniedziałku
Jak i te typowo dziecięco/młodzieżowe jak 'Podróż za jeden uśmiech', 'Stawiam na Tolka Banana', 'Trzy szalone zera'.

36

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

''Sportowiec mimo woli''- nastalgiczny film z czasów, gdy aktorzy znali język, którym się posługiwali.

37

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Może być serial?
Alternatywy4 big_smile

38

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
rossanka napisał/a:

Może być serial?
Alternatywy4 big_smile

Jeśli serial, to tego samego reżysera: ''zmiennicy''. - doskonały przykład, że można opowiadać o miłości bez gołych dup i cycków; i można się pośmiać bez chamstwa i wulgarności.

39

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Tak,obydwa Barei:)
Zmiennicy też ulubiony,:D

40 Ostatnio edytowany przez marchewa91 (2014-12-12 03:29:03)

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Zależy, co myślimy pod pojęciem stare... dla mnie filmy z lat 90tych stare nie są, a to wówczas robiło się najwięcej świetnych filmów, które można by uznać za kino współczesne (ktoś się może ze mną nie zgodzić, ale od powiedzmy 2005 r. produkuje się masowy chłam, jak na jakiejś taśmie produkcyjnej).

Dawniej w Hollywood do kin wchodziło kilka tytułów w miesiącu. Obecnie są tygodnie, gdzie wychodzi tych filmów kilkanaście tygodniowo i od weekendu otwarcia zależy, czy go zdejmą czy nie (w zależności, ile zarobi)... Coraz mniej liczy się artyzm, przesłanie, a najważniejsze są pieniądze w Box Offisie ;/ dlatego nikt nie zwraca uwagi na scenariusz... smutne, ale prawdziwe... Ze świecą szukać wartościowych tytułów w tym zalewie szamba.

Ze swojej strony mogę doradzić w ten sposób: przejrzyj laureatów Oscarów (nominowanych też) w kategorii najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz. Zwłaszcza najlepszy scenariusz, gdyż w tej kategorii rzadko kiedy Akademia się myli (co do najlepszego filmu różnie z tym bywało, zdarzały się wpadki, ale tak do 2005 roku jest w miarę ok - ostatnie lata to jakiś dramat i żenada)

Ze swojej strony mogę polecić swoje ulubione:
Anatomia morderstwa
To wspaniałe życie
Sklep na rogu (we wszystkich trzech gra mój ukochany James Stewart)
Przeminęło z wiatrem
Pół żartem pół serio
Rzymskie wakacje
Sabrina

To takie moje ulubione. Jak widać przeważają lata 40. i 50. (moje ulubione tak w kinie, jak i w modzie). Oczywiście tych tytułów jest więcej, np. mogłabym tu wymienić większość filmów Felliniego, ale nie każdy lubi takie kino, a te co wymieniłam raczej spodobają się każdemu smile

41

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
marchewa91 napisał/a:

Ze swojej strony mogę polecić swoje ulubione:
Anatomia morderstwa
To wspaniałe życie
Sklep na rogu (we wszystkich trzech gra mój ukochany James Stewart)
Przeminęło z wiatrem
Pół żartem pół serio
Rzymskie wakacje
Sabrina

To takie moje ulubione. Jak widać przeważają lata 40. i 50. (moje ulubione tak w kinie, jak i w modzie). Oczywiście tych tytułów jest więcej, np. mogłabym tu wymienić większość filmów Felliniego, ale nie każdy lubi takie kino, a te co wymieniłam raczej spodobają się każdemu smile

A co powiesz o sequelach "Sklepu na rogu" ("Masz wiadomość" z Ryan i Hanksem) i "Sabriny" z Ormond i Fordem?)
Mnie się podobały, zwłaszcza nowa "Sabrina".

42 Ostatnio edytowany przez marchewa91 (2014-12-16 21:55:12)

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Excop napisał/a:
marchewa91 napisał/a:

Ze swojej strony mogę polecić swoje ulubione:
Anatomia morderstwa
To wspaniałe życie
Sklep na rogu (we wszystkich trzech gra mój ukochany James Stewart)
Przeminęło z wiatrem
Pół żartem pół serio
Rzymskie wakacje
Sabrina

To takie moje ulubione. Jak widać przeważają lata 40. i 50. (moje ulubione tak w kinie, jak i w modzie). Oczywiście tych tytułów jest więcej, np. mogłabym tu wymienić większość filmów Felliniego, ale nie każdy lubi takie kino, a te co wymieniłam raczej spodobają się każdemu smile

A co powiesz o sequelach "Sklepu na rogu" ("Masz wiadomość" z Ryan i Hanksem) i "Sabriny" z Ormond i Fordem?)
Mnie się podobały, zwłaszcza nowa "Sabrina".

"Sabriny" z 1995 r. nie widziałam, ale muszę obejrzeć, bo jestem ciekawa tego filmu ze względu na Grega Kinneara, którego pokochałam za As Good as it Gets ("Lepiej być nie może")

O "Masz wiadomość" nie mam najlepszego zdania. Prawdę mówiąc, jako samodzielny film byłby całkiem znośny, ale że to może nie tyle sequel co odnowiona wersja "Sklepu na rogu" to i kryteria kompletnie inne. Wiem, że oni chcieli uwspółcześnić go, trudno się dziwić, ale oprócz tego pozmieniali praktycznie wszystko z wyjątkiem wykorzystaniem nazwy sklepu i zalążku historii miłosnej (sceny przed kawiarnią i w środku, zresztą o wiele wiele słabsze), niechęć bohaterów do siebie (z kompletnie innych pobudek), nawet końcówkę całkowicie zmienili (pozostawiając tylko to, że bohaterka chciała, aby jej tajemniczym przyjacielem okazał się główny bohater oraz pocałunek)

Wszystko to, co czyniło tę historię miłą i oryginalną wycięto. To, co sprawia, że "Sklep na rogu" tak świetnie się ogląda nawet dzisiaj, to przede wszystkim postacie drugoplanowe i atmosfera panująca w sklepie.

Niestety dla mnie minusem też jest udział Meg Ryan. O matulu, Toma Hanksa bardzo lubię i wyłącznie dla niego wytrwałam do końca filmu. Narażę się pewnie wielu, ale dla mnie Meg Ryan to jedna z najsłabszych aktorek komedii romantycznych. Jej gra jest przesłodka do bólu, aż zęby bolą od patrzenia na nią i słuchania wygłaszanych przez nią kwestii. A już apogeum jej irytującej osoby odczułam przy seansie "Francuskiego pocałunku"

Podsumowując, "Masz wiadomość" to marna podróbka "Sklepu na rogu", a tych którzy oryginału nie widzieli, zachęcam do obejrzenia.

43 Ostatnio edytowany przez Excop (2014-12-17 09:50:48)

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
marchewa91 napisał/a:
Excop napisał/a:
marchewa91 napisał/a:

Ze swojej strony mogę polecić swoje ulubione:
Anatomia morderstwa
To wspaniałe życie
Sklep na rogu (we wszystkich trzech gra mój ukochany James Stewart)
Przeminęło z wiatrem
Pół żartem pół serio
Rzymskie wakacje
Sabrina

To takie moje ulubione. Jak widać przeważają lata 40. i 50. (moje ulubione tak w kinie, jak i w modzie). Oczywiście tych tytułów jest więcej, np. mogłabym tu wymienić większość filmów Felliniego, ale nie każdy lubi takie kino, a te co wymieniłam raczej spodobają się każdemu smile

A co powiesz o sequelach "Sklepu na rogu" ("Masz wiadomość" z Ryan i Hanksem) i "Sabriny" z Ormond i Fordem?)
Mnie się podobały, zwłaszcza nowa "Sabrina".

"Sabriny" z 1995 r. nie widziałam, ale muszę obejrzeć, bo jestem ciekawa tego filmu ze względu na Grega Kinneara, którego pokochałam za As Good as it Gets ("Lepiej być nie może")

O "Masz wiadomość" nie mam najlepszego zdania. Prawdę mówiąc, jako samodzielny film byłby całkiem znośny, ale że to może nie tyle sequel co odnowiona wersja "Sklepu na rogu" to i kryteria kompletnie inne. Wiem, że oni chcieli uwspółcześnić go, trudno się dziwić, ale oprócz tego pozmieniali praktycznie wszystko z wyjątkiem wykorzystaniem nazwy sklepu i zalążku historii miłosnej (sceny przed kawiarnią i w środku, zresztą o wiele wiele słabsze), niechęć bohaterów do siebie (z kompletnie innych pobudek), nawet końcówkę całkowicie zmienili (pozostawiając tylko to, że bohaterka chciała, aby jej tajemniczym przyjacielem okazał się główny bohater oraz pocałunek)

Wszystko to, co czyniło tę historię miłą i oryginalną wycięto. To, co sprawia, że "Sklep na rogu" tak świetnie się ogląda nawet dzisiaj, to przede wszystkim postacie drugoplanowe i atmosfera panująca w sklepie.

Niestety dla mnie minusem też jest udział Meg Ryan. O matulu, Toma Hanksa bardzo lubię i wyłącznie dla niego wytrwałam do końca filmu. Narażę się pewnie wielu, ale dla mnie Meg Ryan to jedna z najsłabszych aktorek komedii romantycznych. Jej gra jest przesłodka do bólu, aż zęby bolą od patrzenia na nią i słuchania wygłaszanych przez nią kwestii. A już apogeum jej irytującej osoby odczułam przy seansie "Francuskiego pocałunku"

Podsumowując, "Masz wiadomość" to marna podróbka "Sklepu na rogu", a tych którzy oryginału nie widzieli, zachęcam do obejrzenia.

Pytając o "Masz wiadomość", miałem raczej na myśli sam pomysł "zaprzęgnięcia" Internetu do wymiany korespondencji między bohaterami.
Mnie sie podobał, właśnie ze względu na Hanksa oraz udział w tym filmie Colemana (nie pamiętam jego imienia), który grał jego kochliwego ojca. Udział Ryan, moim zdaniem, też jednak nie był niewypałem. Ona pasuje właśnie do takich komedii (oczywiście, do czasu, gdy "poprawiła" sobie usta).
Ale masz rację. Końcówkę rzeczywiście spieprzono, a cały film faktycznie jest daleko z tyłu za oryginałem.
Ale i tak mi się podobał. Bo mam duszę romantyka? smile

Ps.
Przypomniałem sobie. Dobney Coleman.
A Kinneara też lubię. Swietnie zagrał wrażliwego artystę, geja poróżnionego z rodziną. W "Sabrinie" równiez pokazał klasę.

Pozdrawiam.

44

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

No co ci tu będę pisać? Słabe to wszystko i tyle... wymiana maili, ehh... miało być nowocześnie... może w czasach powstawania filmu było, oglądając film dzisiaj razi grafika tego programu... ale dobra, zrobili, nakręcili i wszystko fajnie, niech się ludzie cieszą

45

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Bareja jest świetny:)

46

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

La residencia - cudowny dreszczowiec smile

47

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Ja lubię "Mam wiadomość", ale właśnie, muszę obejrzeć ten oryginał smile Ze starych filmów przyznam szczerze, że wiele jeszcze nie oglądałam, muszę nadrobić.  Meg Ryan lubię właśnie, bardzo właśnie podobał mi się z nią "Francuski pocałunek" czy np "Kate i Leopold". No, ale każdy aktor może jedną osobę drażnić, inną nie, Różnie to bywa.

48

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Gattaca - Szok przyszłości(1997)

Film o pokonywaniu własnych słabości i przeciwności losu.

49

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

12 gniewnych ludzi. To jest kwintesencja prostoty i genialności w kinematografii.

50

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Summerka - "Skarb" to film powojenny - 1948r.

51

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Mój ulubiony film to Trainspotting, hm, stary to on nie jest. Z filmów obiektywnie starych: Siedmiu samurajów, Tramwaj zwany pożądaniem, Kotka na gorącym blaszanym dachu, Harvey z Jimmym Stewartem (i w ogóle filmy ze Stewartem).

52

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Poszukiwany, poszukiwana, Seksmisja, Miasto aniołów, Twierdza, Helikopter w ogniu

53

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Irene napisał/a:

Mój ulubiony film to Trainspotting, hm, stary to on nie jest. Z filmów obiektywnie starych: Siedmiu samurajów, Tramwaj zwany pożądaniem, Kotka na gorącym blaszanym dachu, Harvey z Jimmym Stewartem (i w ogóle filmy ze Stewartem).

Bo Stewart to po prostu cudowny aktor <3 Harveya nie widziałam, byłam za to na sztuce w teatrze... w roli głównej Kobuszewski, ach... chciałabym ten film zobaczyć

54

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Metyl napisał/a:

12 gniewnych ludzi. To jest kwintesencja prostoty i genialności w kinematografii.

Film i pomysł może prosty, ale sama sprawa nie była prosta. Inaczej by filmu nie było smile

55

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

No to prawda ale mówiąc o prostocie miałem na myśli pomysł na sam film, kilkanaście osób, w zasadzie jednosalowa przez 99,9% czasu lokacja - podobnie swoją drogą jak w Sunset Limited, do tego wszystko opiera się 'tylko' na dialogach, emocjach i wzajemnych rozmowach czy to grupowych czy pomiędzy pojedynczymi osobami.

56

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Mam ogromny sentyment do filmów z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Chyba najbardziej lubię komedię "Piętro wyżej" z której pochodzi piosenka 'Sex appeal'.
Stare kino wciągnęło mnie do tego stopnia, że zaczęłam czytać biografie przedwojennych aktorów.
Wielu z nich nie przeżyło wojny... Ech, inny świat...
Poza tym lubię kultową "Seksmisję" i równie kultowych "Samych swoich"

57

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Młody Frankenstein", jeśli lubicie Monty Pythona, na pewno się Wam spodoba smile

58

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Ja uwielbiam klasyki - Charliego Chaplina, Federico Felliniego czy Ingmara Bermana, np. "Tam gdzie rosną poziomki". Polecam niezłą stronę o starym kinie - oldcamera.pl

59

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

"Brunet wieczorową porą", "Sami swoi", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" - to klasyki z klasyków.

A z zagranicznych to stare serie Sherlocka Holmesa (choć to akurat nie jest film), filmy z Loius De Funesem, parodie Monthy Pythona, Pół żartem pół serio, Wielki Sen - długo by wymieniać, ale do tych najchętniej wracam smile

60

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Jak polskie stare komedie, to i te przedwojenne: "Czy Lucyna to dziewczyna", "Piętro wyżej", "Książątko" - wciąż zabawne, z nutką nostalgii za drugą RP.

61

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Może nie jest to jakiś super stary film ale "American Beauty" to majstersztyk moim zdaniem. Genialna fabuła i zakończenie naprawdę mocne i działające na człowieka. Polecam smile

62

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Tramwaj zwany pożądaniem! :3
No, i Śniadanie u Tiffaniego smile

63

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
niebieski kubek napisał/a:

"Młody Frankenstein", jeśli lubicie Monty Pythona, na pewno się Wam spodoba smile

Powiedziałbym raczej, "jeśli lubicie Mel'a Brooks'a. smile
Bo jego dowcip jest jednak bardziej dosłowny,  niż legendarny, angielski humor. smile

64

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

ja mogłabym oglądać tysiąc razy kogel- mogel smile

65

Odp: Wasze ulubione,stare filmy.

Ja np. bardzo lubie stare polskie filmy takie jak "uprowadzenie agaty " smile

Posty [ 1 do 65 z 85 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Wasze ulubione,stare filmy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024