Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

Zbieram info. na temat najlepszych sposobów płatności zagranicą, zwłaszcza w krajach poza-europejskich.
Czy podróżując, zawsze wymieniacie złotówki na daną walutę, czy np. płacicie kartą kredytową, lub płatniczą (zwykłą)? Jakie macie doświadczenia w tym względzie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

Ja wymieniałam pieniądze przed wyjazdem.
Tak było mi najwygodniej.

Raz zdarzyło mi się płacić kartą.

3

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

No właśnie..... ja chciałabym zasięgnąć info. co zrobić w sytuacji, gdy nie mogę wymienić pieniędzy przed wyjazdem smile 
Interesuje mnie sposób płatności kartą; czy zwykłą płatniczą można, jaka jest prowizja pobierana itede.

4

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.
Catwoman napisał/a:

No właśnie..... ja chciałabym zasięgnąć info. co zrobić w sytuacji, gdy nie mogę wymienić pieniędzy przed wyjazdem smile 
Interesuje mnie sposób płatności kartą; czy zwykłą płatniczą można, jaka jest prowizja pobierana itede.

Wysokość prowizji zależy od banku. Ja miałam kartę MasterCard.

5

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.
Catwoman napisał/a:

Interesuje mnie sposób płatności kartą; czy zwykłą płatniczą można, jaka jest prowizja pobierana itede.

Można zwykłą płatniczą.
Prowizja zależy od banku (tak jak wspomniała CynicznaHipo).
Warto wiedzieć czy w miejscach gdzie się jedzie, istnieje w ogóle możliwość płacenia kartą, bo nie wszędzie (nawet w Europie) jest to możliwe. Wtedy bez gotówki ani rusz. Czasem za autostradę nie da się płacić kartą.
Z reguły płacenie kartą zagranicą (sklep, hotel, restauracja) nie różni się kosztami od takiej samej operacji w Polsce. Ale już pobieranie gotówki z bankomatu zagranicą bywa niekorzystne.
W Polsce prawie nie używam gotówki, za to zagranicą wolę mieć jej trochę ze sobą. Zabieram różne waluty i w różnych nominałach (najlepiej żeby było przynajmniej trochę drobniejszych). Nie trzymam gotówki w jednym miejscu, w portfelu tylko małą kwotę.

A te kraje "poza-europejskie" Cat, to o które Ci chodzi?
Bo rozrzut może być duży smile

6 Ostatnio edytowany przez marioosh666 (2013-11-28 22:40:31)

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

A ja się trochę boję płacić kartą w niektórych miejscach i wolę wyciągnąć gotówkę w bankomacie przy którym jest ruch np.: na lotnisku. Wcale nie wychodzi drogo. I mniejsza szansa na skopiowanie karty.

W Inteligo za 4 PLN miesięcznie mogę wypłacać gotówkę w bankomatach na całym świecie bez dodatkowych opłat. Zostaje kwestia akceptacji karty. Można to wcześniej w sieci sprawdzić.

7

Odp: Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

Zwykle mamy przy sobie jakąś gotówkę, ale bardzo często płacimy zwykłymi kartami płatniczymi - wychodzi to dosyć korzystnie, w każdym razie nigdy się nie nacięliśmy. Takich płatności dokonujemy za benzynę, winiety, czasem płacimy w knajpach lub za jakieś większe zakupy. Nie polecam natomiast (o ile wcześniej tego nie sprawdzisz) wypłat z bankomatów, bo prowizje potrafią nieźle zaskoczyć.
Z takich praktycznych porad - staramy się dbać, aby zawsze mieć przy sobie jakieś monety, choćby po to, aby bez problemu móc zapłacić za toaletę.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Sposoby płatności zagranicą - wasze doświadczenia.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024