Wolontariat Anglia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wolontariat Anglia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Wolontariat Anglia

Czy któraś/któryś z was działał może w jakimś wolontariacie w Anglii? Czuję dużą chęć pomocy w hospicjum, szpitalu, tylko, że nie  wiem w jaki sposób mogłabym pomóc, jak się za to zabrać, gdzie zapytać, jak zapytać? Proszę tylko o racjonalne odpowiedzi, bez wyrzucania, że przecież to takie banalne. Z góry dziękuję za porady i odpowiedzi. Pozdrawiam :-)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wolontariat Anglia

To już zależy od ciebie, co cię interesuje albo co jest tobie bliskie. Jeśli szukasz ogólnie to może spójrz na stronę swojego council, gdzie powinnaś znaleźć informacje o różnych organizacjach charytatywnych działających w twoim obszarze zamieszkania. Z doświadczenia jednak widzę, że większość ludzi wybiera charity związaną z czymś co ich personalnie dotyczy albo ich bliskich np.:
- osoby dotknięte przez raka mogą przyłączyć się do np. Macmillan (na ich stronie internetowej znajdziesz sekcje 'get involved' i informacje o różnych typach wolontariatów)
- możesz też np. być zainteresowaną konkretną chorobą lub dolegliwością typu demencja osób starszych, Alzheimer itp.
- jeśli lubisz dzieci to jest setki organizacji pomagające im i ich rodzicom w różnych trudnościach
- organizacje pomagające zwierzętom: RSPCA (pomaga zaniedbanym zwierzętom), czy np. Blue Cross

Są też przeróżne typy wolontariatów, poprzez prace na komputerze, przygotowywanie i organizacje spotkań, szukanie funduszy, fizyczna pomoc typu sprzątanie klatek ze zwierzętami czy wyprowadzanie ich na spacer itp. więc to już od ciebie zależy w czym chciałabyś pomóc. Istnieją setki organizacji w UK więc wybór jest przeogromny, po prostu wpisz w przeglądarkę temat, który jest ci najbliższy sercu plus słowo 'charity' i gwarantuję że znajdziesz coś ciekawego.
Powodzenia smile

3

Odp: Wolontariat Anglia

Poszukaj na www.doit.gov.uk ja wlasnie zlozylam aplikacje do policji poprzez wlasnie ta strone,bylam dzisiaj na interview i czekam na odpowiedz od nich.

Tylko głupiec oczekuje innych rezultatów, powielając wciąż te same błędy.

4

Odp: Wolontariat Anglia

ja robię w "czariti szopie", datki są zbierane dla osób niepełnosprawnych. myślałam jednak by iść też na wolontariat do jakiejś kliniki weterynaryjnej lub schroniska, pójść w zawodzie, bo w końcu mam technika weterynarii nie? big_smile

[img]http://img23.imageshack.us/img23/8522/zy3p.png[/img]

5

Odp: Wolontariat Anglia

No to skoro masz technika weterynarii to dawaj śmiało tongue Nie ma co czekać. Mi coś opornie idzie szukanie, ale po nowym roku spinam zadek i do dzieła. Z tym, że ja bym może chciała w jakimś hospicjum dla dzieci, ale to ot tak ludzi tam nie biorą.

Odp: Wolontariat Anglia

Ja jestem wolontariuszka w wiezieniu i osrodku dla uzaleznionych. Kiedys RSPCA w schronisku robilam.
Tutaj w UK jest trudniej zostac wolontariuszem niz w Polsce, bo trzeba caly proces rekrutacji przejsc jak w rozmowie o pracy (tylko w RSPCA od reki zostalam wolontatriuszka). Wiadomo CBR check, jedno interview, szkolenie  i potem drugie interview. Ale sie udalo i jest gites smile

Lomcia - zastanawiam sie jaki jest sens pisania 'czarity szop' zamiast charity shop? Polacy pisza tak jak sie czyta, a potem czlowiek sie zastanawia co autor mial na mysli

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wolontariat Anglia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018