Na weselu kuchnia polska czy potrawy ?egzotyczne?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Na weselu kuchnia polska czy potrawy ?egzotyczne??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Na weselu kuchnia polska czy potrawy ?egzotyczne??

Jaki wariant posiłków wybieracie? Gdzie się będą stołowali Wasi goście? Mam poważny dylemat ? z jednej strony ja bym chciała oszołomić gości ekstrawagancją np. śródziemnomorskich potraw i win wytrawnych, z drugiej strony narzeczony chce, jak on to mówi ?polskie zwyczjane żarło? no i szukamy kompromisu.
Jak znacie jakąś przyzwoitą restaurację w Łodzi z tym całym polskim to polecajcie, bo pewnie w końcu się ugnę. Za to limuzynę ja wybiorę! Może zapomnieć o hummerze! O! smile

Poznaj siebie i rozwijaj skrzydła rozsyłając swoją pozytywną energię w świat.
Ona potem do Ciebie wróci.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Na weselu kuchnia polska czy potrawy ?egzotyczne??

ja też raczej postawiłabym na poskie żarło wink
nie oszukujmy się ludzie na weselu lubią sobie zjeść,
wino? na ilu bym nie była nie miało powodzenia,
potrawy śródziemnomorskie,może podała bym jakąś jedną

3

Ja co prawda wesela nie miałam i w najbliższym czasie się nie zanosi, ale wypowiem się z punktu widzenia gościa smile Byłam na kilku polskich weselach i przyznam szczerze, że "tradycyjne polskie żarło" wychodzi mi już bokiem. Byłam niemile zaskoczona podejściem typu "narąbani goście i tak zeżrą wszystko" - podawano "tradycyjny" tłusty rosół/flaczki, potem jakiś ordynarny kotlet z ziemniakami (nie żebym nie lubiła swojskiego schaboszczaka, ale jednak na przyjęciu na 150 osób spodziewam się czegoś więcej niż potrawy, którą sama przyrządzam w domu raz w tygodniu). Jako jedyny alkohol podano wódkę hmm co dla mnie jest kompletnie nietrafione, bo wódki nie lubię, brakowało mi właśnie wina. Raz natomiast byłam na weselu za granicą - było cudnie, elegancko ale bez przesady, dwa rodzaje wina w dużych ilościach, potrawy smaczne choć wcale nie egzotyczne ani wielce wymyślne. Dodatkowo był barek, w którym można było dokupować dowolne drinki.

Przyznam szczerze, że gdyby ktoś mnie teraz zaprosił na wesele, na którym wiedziałabym, że zamierza mnie karmić flakami, schabowym i poić czystą wódką, to po prostu bym nie poszła wink Oczywiście wiem, że "polska kuchnia" nie musi oznaczać od razu tłustego jedzenia kiepskiej jakości, ale tak jakoś mi się kojarzy ten polski akcent weselny, może właśnie przez moje doświadczenia wink

4

Hm... z wyborem restauracji ci nie pomogę. Natomiast w kwestii jedzenia ja bym wybrała tradycyjne i ewentualnie jedno ciekawe danie dodatkowo. Idąc na wesele każdy spodziewa się rosołu i rolady lub innego rodzaju mięsa w zależności od regionu. Taką imprezę robi się przede wszystkim dla gości - niestety tak, więc powinna być zrobiona pod ich gust.

5

gorylica napisał/a:

Mam poważny dylemat ? z jednej strony ja bym chciała oszołomić gości ekstrawagancją np. śródziemnomorskich potraw i win wytrawnych, z drugiej strony narzeczony chce, jak on to mówi ?polskie zwyczjane żarło? no i szukamy kompromisu.

Dobra kucharz na pewno Wam coś doradzi. Menu weselne ma zazwyczaj wiele pozycji. Myślę, że z powodzeniem jesteście w stanie wstawić tam trochę kuchni rodzimej, jak i innych smaków. Goście powinni być zadowoleni, jak jedzenie będzie różnorodne.

Emilia napisał/a:

Idąc na wesele każdy spodziewa się rosołu i rolady lub innego rodzaju mięsa w zależności od regionu. Taką imprezę robi się przede wszystkim dla gości - niestety tak, więc powinna być zrobiona pod ich gust.

A ja idąc na wesele, spodziewam się dobrej zabawy. Jedzenie to tylko po to, żeby naładować bateryjki wink
To święto Młodych, niech sobie serwują, na co mają ochotę, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

15.08 - Olek

6

gorylica napisał/a:

Jaki wariant posiłków wybieracie? Gdzie się będą stołowali Wasi goście? Mam poważny dylemat ? z jednej strony ja bym chciała oszołomić gości ekstrawagancją np. śródziemnomorskich potraw i win wytrawnych, z drugiej strony narzeczony chce, jak on to mówi ?polskie zwyczjane żarło? no i szukamy kompromisu.
Jak znacie jakąś przyzwoitą restaurację w Łodzi z tym całym polskim to polecajcie, bo pewnie w końcu się ugnę. Za to limuzynę ja wybiorę! Może zapomnieć o hummerze! O! smile

Niestety tak ich oszołomisz że nie będą jedli a potem będą narzekać, narzekać i narzekać... Podaj coś pomiędzy tak żeby i stasi i młodzi zjedli. Wesele to nie czas na ekstrawagancje można sobie tylko wstydu narobić.

7

Co za konflikt tragiczny! smile Powiem Ci, że jeśli goście chcą ostro ?zamoczyć?, a chyba znajomi Twojego fiancee chcą smile to kuchnia polska ze swoim tłuszczem skutecznie ochroni ich żołądki przed urazami, więc warto ją rozważyć. Jeśli o łódzkie lokale chodzi, to byłam tylko w jednym na weselu kuzynki ? Restauracja Gościnna. Faktycznie było gościnnie i polskie potrawy pierwsza klasa. Powodzenia w wyborze samochodu! Wybierz różowy! wink

8

U mnie na weselu będzie kuchnia polska, z tym, że nie żadne wiejskie przysmaki, a trochę bardziej wyszukane dania.

"Kiedy o so­bie za­pom­niałam, od­na­lazłam samą siebie..." P. Coelho

Mój Dziubek kochany- Asia 02.05.2012r. big_smile

9

U mnie na weselu też będzie kuchnia polska. Większość gości to osoby w średnim wieku, a poza tym rodzina mojego narzeczonego to zdecydowanie tradycjonaliści. Postaramy się wprowadzić też kilka akcentów mniej typowych, a jeśli pogoda pozwoli będziemy mieć jedno gorące danie z grilla. Nasi znajomi i moja rodzina raczej nie miała by nic przeciwko daniom bardziej egzotycznych, ale to będzie maksymalnie 20 osób i stwierdziliśmy, że w kwestii jedzenia dostosujemy się do większości. Z alkoholi będzie oczywiście wódka, ale też wino i piwo (na tarasie). Poza tym nasze wesele będzie w drewnianej karczmie i np. kuchnia śródziemnomorska w żaden sposób by do tego nie pasowała.

10

Bastat napisał/a:

U mnie na weselu też będzie kuchnia polska. Większość gości to osoby w średnim wieku, a poza tym rodzina mojego narzeczonego to zdecydowanie tradycjonaliści. Postaramy się wprowadzić też kilka akcentów mniej typowych, a jeśli pogoda pozwoli będziemy mieć jedno gorące danie z grilla. Nasi znajomi i moja rodzina raczej nie miała by nic przeciwko daniom bardziej egzotycznych, ale to będzie maksymalnie 20 osób i stwierdziliśmy, że w kwestii jedzenia dostosujemy się do większości. Z alkoholi będzie oczywiście wódka, ale też wino i piwo (na tarasie). Poza tym nasze wesele będzie w drewnianej karczmie i np. kuchnia śródziemnomorska w żaden sposób by do tego nie pasowała.

polska nie jest jednym miejscem na ziemi gdzie są drewniane karczmy, we Włoszech są trattorie, we Francji tawerny itp.... Wszystko da się pogodzić. Będziesz podawała cocacolę?
Jeżeli tak to nic bardziej nie szpeci stołu niż cocacola wiec i dania śródziemnomorskie ujdą :-)

11

Moim zdaniem kuchnia polska.
Ale to jest moje subiektywne zdanie, bo ja kocham polską kuchnię big_smile

12

Byłam raz na weselu gdzie nie było wódki - tylko wino, gdzie tradycyjnie potrawy zastąpiono owocami morza, ryżem, kuchnia tajską i takie pomieszanie  z poplątaniem...szczerze o ile garstce gości to odpowiadało, to większość szybko się zmyła zniesmaczona... nie oszukujmy się Polacy lubią dobrze zjeść to co Polskie, a jeśli jest dobry kucharz to ładnie i elegancko wszystko poda. a wódka na weselu musi być:) Takie moje zdanie:) Wódka weselna Polanin ma np oryginale butelki typowo z imagiem  na wesele. Zawsze to jakiś element "inności" i wyróżnienia.

13

Jak będę brać ślub, choć tutaj jeszcze planów ku temu nie ma, ale jak będą, to wybiorę raczej kuchnię polską. Jak u Bastat zarówno u mnie, jak i w rodzinie mojego chłopaka większość to tradycjonaliści i woleliby polską kuchnię. A i mnie to nie przeszkadza, lubię polską kuchnię smile

Na weselu, jak idę, to też raczej wolę polską, bo to jest jakby 'sprawdzone' i rzadko będzie tak, że nie smakuje, łatwo znaleźć coś dla siebie,a gdyby była zagraniczna, to mam wrażenie, że ciężej trafić w gust, owszem, nie to jest najważniejsze, ale jednak nowe smaki wolę chyba próbować sama wybierając właśnie samodzielnie, co dla mnie wydaje się apetyczne i co sama chce zjeść czy np zjeść coś z zagranicznej kuchni, jakby na przymus, by nie być głodną, a np to mi wcale nie smakuje.

a jak byłam na takich typowych weselach z polskim jedzeniem, to nie zawsze było tak, że tylko wódka. Zależy od pary młodej. U siostry ciotecznej np było tradycyjne jedzenie, ale z alkoholi była i wódka, i wino i jakieś piwa. A co do jedzenia, to wydaje mi się, że zawsze można i połączyć to nieco, tzn np żeby było sporo polskiej kuchni, jak goście lubią, ale dodać też coś z zagranicznych kuchni, jeśli chcemy, by taka też była na weselnym stole smile No i oczywiście, jeżeli ktoś uważa, że np kuchnia polska musi być tłusta, to wcale nie, nie musi ociekać tłuszczem. Kwestia przyrządzenia. Kaloryczna generalnie jest, ale nie musi pływać w tłuszczu.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

14

Brałam ślub w 2010r, miałam kuchnię polską, ale nie przesadnie tłustą. Nie było kotletów schabowych, ale schab w innych postaciach. Praktycznie chodziło o to, żeby jedzenie było smaczne i na tyle tłuste, żeby neutralizowało nieco alkohol. W sumie było około 15 posiłków (dwa dni), do tego przystawki na stołach, domowe ciasta;) Polecam kuchnię Staropolską;)

A co do lokalu w Łodzi, to pyszną kuchnię polska ma Karczma Polska na Włókniarzy 209;)

15

Na moim weselu obiad był tradycyjny.

Natomiast byłam w tym roku na weselu (przyjęciu) u mojego brata. Brat wraz z żoną zaprosił gości do restauracji indyjskiej. Na stole było indyjskie menu. Wszyscy goście byli zachwyceni nowymi smakami, i próbowali wszystkiego po trochu. Jedzenie wszystkim smakowało - było to widać, ponieważ przyjęcie było zorganizowane na małą ilość osób i bez zabaw - byliśmy krótko po pogrzebie mojego Taty. Tak więc widzieliśmy się wszyscy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to był strzał w dziesiątkę.

No ale...sami wiecie kogo zapraszacie i czy są to osoby otwarte na nowe doznania smakowe czy jednak nie smile

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

16

Chyba jednak polska, ale można zawsze urozmaicić stół jakimiś egzotycznymi przystawkami. Nie trzeba przecież rzucać wszystkim na stół schaboszczaka i ziemniaki. Ja byłam na weselu na którym do wyboru był rosół i krem z brokuł. Goście byli zachwyceni kremem. Poza tym to zawsze jakaś nowość;)

One day you will be mine...

17

rooza napisał/a:

Byłam raz na weselu gdzie nie było wódki - tylko wino, gdzie tradycyjnie potrawy zastąpiono owocami morza, ryżem, kuchnia tajską i takie pomieszanie  z poplątaniem...szczerze o ile garstce gości to odpowiadało, to większość szybko się zmyła zniesmaczona... nie oszukujmy się Polacy lubią dobrze zjeść to co Polskie, a jeśli jest dobry kucharz to ładnie i elegancko wszystko poda. a wódka na weselu musi być:) Takie moje zdanie:) Wódka weselna Polanin ma np oryginale butelki typowo z imagiem  na wesele. Zawsze to jakiś element "inności" i wyróżnienia.

Tu się muszę zgodzić:)
Głodny Polak to zły Polak, można urozmaicić, ale nie do przesady. Mentalności narodowej raczej nie zmienimy.

One day you will be mine...

18

zależy od gości, czy przełkną egzotykę.. ja osobiście jestem zwolennikiem kuchni polskiej...

19

monia5 napisał/a:

zależy od gości, czy przełkną egzotykę.. ja osobiście jestem zwolennikiem kuchni polskiej...

Zgadzam się.... tak jak wspomniałam wcześniej indyjskie wesele brata mi smakowało, ale w moim przypadku gdyby mi ktoś podał owoce morza - których nie znoszę to bym się załamała...i była głodna.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

20

Ja może jeszcze wesela nie planuję na poważnie, ale czasem o tym myślę i w mojej sytuacji to by była dość zabawna sprawa, bo jestem z Norwegiem i dla norweskich gości polskie potrawy będą egzotyczne, a dla polskich norweskie. Wydaje mi się, że najlepszym pomysłem jest po prostu tzw. szwedzki stół, każdy sobie sam wybierze co mu pasuje i po problemie. I na bank nie chcę mieć wódki lejącej się strumieniami, raczej zadbam o dobre wino i piwo. Co nie znaczy, że wódkę wykluczam, pewnie bez Żubrówki się nie obejdzie wink

21

kaisa_malene napisał/a:

I na bank nie chcę mieć wódki lejącej się strumieniami, raczej zadbam o dobre wino i piwo. Co nie znaczy, że wódkę wykluczam, pewnie bez Żubrówki się nie obejdzie wink

Najważniejsze to zadbać o dobrą pojemność kieliszków.
Najgorzej, gdy się tego nie przypilnuje i lokal wystawi takie, które bardziej szklanki przypominają. Kilka toastów i części jest już nieźle zbombardowana tongue

15.08 - Olek

22

Egzotyka czy tradycja? Ja wybrałam tradycję, ale w wersji light wink Nic nie kapało tłuszczem a i ilości były ok, w sam raz żeby wyjść najedzonym a nie obżartym.
Jedno co Ci mogę doradzić to zrezygnuj z grzybów. Ja je uwielbiam i tak właśnie sobie zażyczyłam żeby było ich mnóstwo w formie dodatków. A grzyby są ciężkostrawne i nie każdemu na zdrowie to wyszło.

Matylda
16.01.15

23

U nas było dużo owoców morza z brytyjskich ulubionych przepisów. W tym małże w sosie z wina i  sporo ryb  w różnych wariantach.

24

U nas będzie tylko obiad dla najbliższej rodziny, postawiliśmy na klasykę tzn flaki/rosół a na drugie danie antrykot z kurczaka/schabowy, ziemniaczki i sałatka wiosenna. Według mnie sporo zależy od tego jaki gust kulinarny mają nasi goście.

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Na weselu kuchnia polska czy potrawy ?egzotyczne??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018