Azyl dla marudzących inaczej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Azyl dla marudzących inaczej

Strony 1 2 3 280 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 10,608 ]

1

Temat: Azyl dla marudzących inaczej

Witam. Chce ktoś pomarudzić?

"Najmniejszy drobiazg może zmienić życie."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Azyl dla marudzących inaczej

Witaj ,czasem uwielbiam pomarudzić smile
A na co ty marudzisz? smile

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

3

Witaj Paweł. Ale z Ciebie senior hehe. Ale, jak lubisz marudzić, to OK. Ja marudzę na co się da, a co tam! A Ty na co byś dzisiaj ponarzekał?

4 Ostatnio edytowany przez Paweł-1979 (2013-10-10 19:49:31)

Chociażby nawet na to że, nie jestem już "juniorem"
To że jesień (przedsionek zimy) sad
O politykach nawet nie pomnę bo z narzekania w tym temacie łatwo do zdenerwowania.
Kasy wciąż mało ,potrzeby rosną i nie chcą cholery przestać..
Ojjj  zebrało by się sad

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

5

Nie za  wcześnie na narzekanie? Co to będzie po 50-ce?
Lata tez mi szkoda, chyba każdemu...Z kasą też nieciekawie, ale tu narzekać nie bedę, coby nie przegiąć- oby gorzej nie było ( i oby lepiej było!). No i nawet dnia szkoda, bo się kończy...

6

miga napisał/a:

Nie za  wcześnie na narzekanie? Co to będzie po 50-ce?

Po 50-ce będzie narzekanie level hard big_smile

miga napisał/a:

No i nawet dnia szkoda, bo się kończy...

To ja bardziej noc od dnia wolę ,bo można sobie wieczorkiem spokojnie usiąść i ponarzekać w myślach wink

7

Pawle, w nocnej porze to się powinno inne rzeczy robić smile (i to nie w myślach) , niż narzekać w myślach.
Oglądam film o grupie Bilderberg- kochana polityka i nie tylko. I co nam maluczkim zostaje na tym świecie? Cieszyć się, że  wogóle pozwala nam sie tu istnieć. Nie wiem, czy sie wgłębiać w ten temat? Czy machnąć reką, bo po co mi to wszystko wiedzieć? Mało to ja mam innych problemów? smile
To ja już level hard? Łojej! No to powiem Ci, że wcale nie jest aż tak źle smile- moim zdaniem.
A jak se człowiek ponarzeka, to jest jeszcze lepiej smile)))).

8

Nie sądzę by w te teorie spiskowe warto było by się wgłębiać , nie ma sensu chyba karmić się jakimiś subiektywnymi śledztwami bo i tak prawdy się nigdy nie dowiesz.. hmm
Wiem że powinno się inne rzeczy robić al. jak już pisałem nie jestem juniorem big_smile

9

To mnie wkurza czasem, choć staram się nie myśleć, że prawdy nie dowiem sie nigdy i na żaden temat. Jak mawiał mój dziadek: "Tyle wisz, ile zjisz". Przerwałam więc karmienie się filmem i nakarmiłam się kanapką.
No, że nie jesteś juniorem, to juz jasne jest, ale co to ma wspólnego z tym...no....o czym to tam było? big_smile

10

Takie właśnie produkcje filmowe mają na celu wkurzyć ,wywoływać emocje ,co za różnica dziś, czy pozytywne czy negatywne ,ważne że się karmisz ,ktoś tam na tym pewnie nieźle zarabia i to się właśnie liczy wink
Jest taki ktoś, kto uzurpuje sobie prawo do własności księżyca i sprzedaje działki na nim i nawet nieźle zarabia (na głupocie ludzkiej) ale znalazł się cwaniak który obwieścił się właścicielem słońca i kazał temu od księżyca zapłacić podatek od energii lol to znowu "księżycowy " Odpowiedział mu że nie potrzebuje jego słońca i jak chce to może sobie je wyłączyć lol
Tak jak piszesz nam tylko pozostaje przypatrywać się i wyciągać wnioski ,ot i ponarzekać na głupotę ludzką wink

To że nie jestem Juniorem sprawia że nie mam już tego libido co kiedyś wink

11 Ostatnio edytowany przez miga (2013-10-10 21:57:18)

Dziekuję za miłe gawędzenie wszystkim seniorom, a zwłaszcza nie- juniorom smile. Chciałam bardziej pomarudzic, ale jakoś nie wyszło. Może innym razem. Miłej nocki smile.

Obawiam sie, że niedługo nam każą płacić podatek od Słońca i nie będziemy mogli powiedzieć, żeby je sobie wyłączyli -tu nie księżyc wink.

Z tym libido to coś kręcisz- toż Ty jeszcze młodzież jesteś smile. Dobranoc smile.

12

Dobranoc wink
Jeszcze nic straconego wink

13

Nikt nie chce ponarzekać? Wszędzie sie tylko trzeba uśmiechać. Teraz to już nawet do przyjaciółki nie można ponarzekać, bo...nie słucha wcale.
Dlaczego ludzie przestali słuchać? Ktoś też to zauważył? Mówię coś do kogoś, ta osoba patrzy na mnie i odpowiada mi na całkiem inny temat. Znam kilka takich osób. Czy to z racji wieku?

14

Seniorką jestem i  chętnie sobie pomarudzę, chociaż generalnie narzekać nie lubię, ale jak już mnie dopadnie, to na całokształt........najczęściej zimą.
Ponoć narzekanie i marudzenie to nasza wada narodowa. Coś w tym jest, bo jak się spotykają dwie osoby i na pytanie "co słychać" - usłyszy się całą listę chorób i innych nieszczęść, które dotknęły rozmówcę i jego rodzinę. Tym, co dobre i co nas cieszy raczej się nie dzielimy z innymi "na dzień dobry".........a może dlatego, żeby nie zostać posądzonym o chwalenie się........często się nad tym zastanawiam. Doszłam do wniosku, że właśnie radością, najtrudniej jest się podzielić z innymi.
Miga dawno zauważyłam, że niewiele osób słucha, tego co się mówi, albo słucha jednym uchem i nie przywiązuje wagi do tego.
Najbardziej mnie wkurza, jak rozmawiam z kimś, a ten ktoś wyciąga telefon i dzwoni, albo badanie lekarskie w czasie którego lekarz odbiera kilka telefonów.
A jednak trochę sobie ponarzekałam.

Długo przyglądaj się temu, co ci się podoba,
a jeszcze dłużej temu, co sprawia ci ból.

15

Witaj Raja. Ja też nie marudzę, raczej staram się, żeby wokól mnie było wesoło, ale czasami tak dopadnie...że wszystko wkurza. Tak mnie właśnie dopadło i założyłam kafejkę, ale tak mi się tu fajnie pisało z Pawłem ( Paweł, dzięki ), że mi się humor poprawił.  Jednak nadchodzi ta ponura pora roku, kiedy jest dużo czasu na myślenie i różne doły człowieka dopadają.

Też mi się nie podoba, jak ktoś rozmawiając ze mną ni z tego ni z owego wyciąga telefon i dzwoni. Natomiast nie denerwuje mnie, jak odbiera.
Wydaje mi się, że "narzekaczami" bardziej są ludzi starsi, że dzisiejsza młodzież woli mówić optymistycznie (wbrew realiom, byleby pozytywnie). A może tylko w mojej rodzinie tak jest.

Chyba nic w tym poście nie ponarzekałam, ale tylko cieszyć sie z tego smile. A może po prostu muszę się rozkręcić big_smile.

16

miga nie ma sprawy ,zawsze do usług wink

A mnie denerwuje nawet jak ktoś odbiera ,jeszcze to zależy od sytuacji ,ale jak się śpieszę i chcę szybko coś zadeklarować ,wyjaśnić a ktoś odbiera, bo oczywiste jest że każdy jest ważniejszy, to mnie strzyka .
Pewnie się to wzięło z czasów jak był tylko stacjonarny telefon i rozmowy drogie, wtedy wiadomo było że jak ktoś dzwoni to pewnie w jakiejś ważnej sprawie ,albo czeka gdzieś zniecierpliwiony w budce telefonicznej..
Dziś w dobie komórek dzwoni się z każdą pierdołą, ale przyzwyczajenie że dzwoniący ma pierwszeństwo pozostało.. Nawet był kiedyś taki gag kabaretowy, jak ktoś nie mógł się dogadać z urzędniczką bo ta ciągle odbierała telefony, to petent w złości wyszedł na korytarz zadzwonił i załatwił sprawę lol

17

Mnie długo denerwowało, jak ktoś przy mnie odbierał i długo gadał, ale się już przyzwyczaiłam. Pewnie, że jak chcę coś załatwić, a tu się ktoś rozgada i ja czekam, to zła jestem, a jakże! Ale czasem znajomi gadają- niech sobie gadają, ja poczekam.
Gag kabaretowy świetny big_smile, nie widziałam tego ( albo widziałam i zapomniałam ).
A dzisiaj leje deszcz. Taki ponury dzień sad. Wolałabym mieszkać w innym klimacie. Mógłoby by być tak: miesiąc jesień, miesiąc zima, a reszta- ciepło i słonecznie, czasem deszcz dla roślinek, ale tylko w nocy big_smile. Czy z takim marzeniem znalazłabym jakieś miejsce dla mnie na Ziemi? Chyba nie big_smile. Więc trzeba lubić, co się ma.

18

Zaglądam tu, zaglądam...Ale nikt nie chce zrzędzić- moze i słusznie smile.
W każdym razie jakby co, to ja tu czuwam smile. Jeszcze jakiś czas pozaglądam.

19

big_smile witam, wiem że tu trzeba (wypada) marudzić, jednak na początek uśmiecham się - zabawny wątek big_smile

Ale już "poważnie". Hihihi, myślę i myślę i właściwie to dzisiaj nie mam na co ponarzekać, może tylko się "czepnę" takiego przypadku, ale czy słusznie to nie wiem. Poszłam sobie na spacer z kijkami, mijała mnie grupa przedszkolaczków na spacerze. Tylko oni i ja, Wychowawczyni zna mnie z widzenia wiec burknęła ciche dzień dobry. Zabrakło mi w tym momencie - "dzieci, mówimy dzień dobry". Może tak mi się pomyślało, bo często mija się wędrujące klasy, starsze same pozdrawiają, młodszym- panie dają przykład. Moja miejscowość jest jeszcze na tyle mała, że z widzenia się znamy, choć może nie wszyscy.

I jeszcze, ostatnio gdy kładę się spać boli mnie głowa. Mam nadzieję, że na pierwszy raz wystarczy big_smile

Miłego dnia smile

Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości.

Theodore Isaac Rubin

20

O! Jak dobrze, że tu zajrzałam. Witaj Wercia, chyba miałaś przeczucie, żeby się tu odezwać. Narzekać trzeba, a jakże, obowiązkowo, no chyba, że... nie ma na co, to już sam uśmiech musi wystarczyć albo takie coś sad.   big_smile
Ja dzisiaj bardzo potrzebuje napisać, że miałam okropny dzień. Zostałam po raz kolejny pokonana przez urzędy, sił już mi brak. I wczoraj  koleżanka zrobiła mi przykrość, a dokładniej wydrwiła ważne dla mnie rzeczy, no i źle mi jakoś. Ale cóż, trzeba to przetrwać. I po co mi taka koleżanka? W dodatku mam jakiś taki humor, który rozumie tylko mój mąż i jedna znajoma. Z nią możemy się naśmiać do rozpuku, marudząc w międzyczasie. No proszę! I moje myśli kierują się już ku pozytywnej stronie życia.
Dobrze Wercia, że zajrzalaś, bo tak to bym nic nie napisała. Jednak takie wylanie na wirtualną kartkę trochę pomaga smile.
Ja uważam, że "marudny senior" brzmi całkiem sympatycznie i nie odbiega za bardzo od prawdy. Strach się tylko przyznać yikes.
Jeśli chodzi o kulturę ludzi, to moim zdaniem czasy sie bardzo zmieniają na gorsze. Wpływu raczej na to nie mamy.

Powiedz swojej głowie, że tu taka znajoma z "wirtualu" kategorycznie odradza ból przed snem big_smile. I żebym nie była źle zrozumiana: w czasie snu, jak i po śnie również big_smile (to ten mój dziwny humor hmm).

21

Wercia napisał/a:

big_smile witam, wiem że tu trzeba (wypada) marudzić, jednak na początek uśmiecham się - zabawny wątek big_smile

miga napisał/a:

... takie wylanie na wirtualną kartkę trochę pomaga smile.
Ja uważam, że "marudny senior" brzmi całkiem sympatycznie i nie odbiega za bardzo od prawdy. Strach się tylko przyznać yikes.
Jeśli chodzi o kulturę ludzi, to moim zdaniem czasy sie bardzo zmieniają na gorsze. Wpływu raczej na to nie mamy.

Witam panie smile
Tak się nieśmiało przyglądam wątkowi... czekając, czy i w którą stronę się rozwinie smile
Bo bardzo bym nie chciała wchodzić w grząskie bagno (co raz już tu się mi udało) a za takie uważam zjawisko "narzekactwa powszedniego" wink
Ale skoro panie raczej dążą raczej do wymiany refleksji i opinii.. to czemu nie smile
Senior - TAK, marudny? - Nie. Never ever...
Wpływ ZAWSZE mamy. na kulturę otoczenia też, ale z różnych powodów wolimy rezygnować z tego wpływu, niestety.
Uważam, że szeroki uśmiech i ŻYCZLIWE zagadywanie ludzi dużo daje big_smile
Pięknej soboty i udanego weekendu życzę big_smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

22

Witaj Anhedonia.
Ja tam lubię zrzędzić, mam do tego komfortowe warunki: marudzę głównie mężowi big_smile. Dla innych staram się mieć, często wymuszony, czyli nieszczery uśmiech. Ale mąż jest do mojego biadolenia niezawodny, super gościu big_smile -przełącza wtedy na sport! Odkąd zrozumiałam, że najlepiej nie zadawać wtedy żadnych pytań, bo spotka się człowiek tylko z bardzo zdziwionym spojrzeniem (co oczywiście potrafi z równowagi wyprowadzić), to mogę spokojnie narzekać, nawet kilka godzin i nawet cały czas na niego big_smile. Ale co się wygadam, to się wygadam. Często nie wiem nawet kto wygrał  big_smile i muszę potem zapytać.
Trochę w tym oczywiście przesady, a nawet sporo, ale żeby tak never ever? Naprawdę tak potrafisz? To szacun, podziwiam. Jest przecież w życiu tyle przeciwności...

A w ogóle to był przepiękny dzień. Ta jesień mnie zachwyca. Pewnie nie tylko mnie. I to ma jeszcze trwać. Super!

23 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2013-10-27 15:16:27)

miga napisał/a:

Witaj Anhedonia.
Ja tam lubię zrzędzić, mam do tego komfortowe warunki: marudzę głównie mężowi big_smile. Dla innych staram się mieć, często wymuszony, czyli nieszczery uśmiech...
mogę spokojnie narzekać, nawet kilka godzin i nawet cały czas na niego big_smile. Ale co się wygadam, to się wygadam...
Trochę w tym oczywiście przesady, a nawet sporo, ale żeby tak never ever? Naprawdę tak potrafisz? To szacun, podziwiam. Jest przecież w życiu tyle przeciwności...

A w ogóle to był przepiękny dzień. Ta jesień mnie zachwyca. Pewnie nie tylko mnie. I to ma jeszcze trwać. Super!

Cudny dzień - jako i dzisiaj big_smile sama radość...
Owszem - "naumiałam" się NIE narzekać smile
Raz dlatego, że ludzie od takich "uciekają" - bo własnych problemów mają moc (jak z kinem - preferuję komedie - właśnie ze względu i na przekór tym codziennym przeciwnościom),
Dwa - na co dzień patrzę na osoby skrzywdzone przez los i było by co najmniej "nieelegancko" w obliczu ich (brak mi słowa) dramatu(?) niefartu(?) niezawinionego nieszczęścia(?) narzekać,
I trzy: narzekanie NIC nie zmienia - działanie OWSZEM.
Ale to nie znaczy, że zawsze taka byłam smile
My dwie, być może jesteśmy dwoma skrajnymi pozycjami na skali wink czemu nie?

24 Ostatnio edytowany przez Raja (2013-10-27 19:43:46)

Dobry wieczór wszystkim, którzy mają ochotę ponarzekać, pomarudzić........ostatnio bardzo mnie dopadły powody do
narzekania, takiego  pod nosem.........na całokształt - czyli na swój los, łącznie z pytaniem: dlaczego ja? swoją drogą tych  powodów  sporo mi się  namnożyło..........jak ja nie lubię jak się coś dzieje........
W realu,  nie odważam się narzekać, nawet do najbliższych.......między innymi z powodów wskazanych przez Anhedonię,
z tym, że uważam się za osobę skrzywdzoną przez los........... a także dlatego bo.......wiem co usłyszę:
- "myśl pozytywnie" - cokolwiek by to miało znaczyć,
- usłyszę, jak to rozmówca doskonale sobie radzi w każdej sytuacji życiowej, a ja wtedy poczuję się oceniona negatywnie i wpadnę w wielki dół jako nieudacznica......pesymistka, a przy tym jeszcze się dowiem, że mogłoby być znacznie gorzej niż jest.
Problem się rozmyje........a ja mogę doznać "kaca moralnego".

25

Raja dlatego dobrze jak w naszym otoczeniu są osoby które potrafią wysłuchać, wesprzeć ,poradzić .
Jakoś też średnio się czuje wśród tych wiecznych "keep smiling" sztywno i nie naturalnie ,bo wychodzę zawsze z założenia że to takie robienie na siłę dobrej miny do złej gry... A to "bądź dobrej myśli" to najprostsze i najwygodniejsze co można zrobić...

26 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2013-10-27 20:35:10)

Paweł-1979 napisał/a:

Raja dlatego dobrze jak w naszym otoczeniu są osoby które potrafią wysłuchać, wesprzeć ,poradzić .
Jakoś też średnio się czuje wśród tych wiecznych "keep smiling" sztywno i nie naturalnie ,bo wychodzę zawsze z założenia że to takie robienie na siłę dobrej miny do złej gry... A to "bądź dobrej myśli" to najprostsze i najwygodniejsze co można zrobić...

Ludzie, którzy wesprą są niezbędni smile ale to są jednostki, które zdobyły nasze zaufanie. Nie wszyscy wokół w czambuł jak leci.
W przypadku Migi na przykład jej małżonek.
CZY jednak znaczy to, że kogokolwiek wspiera osoba, która "wszem i wobec" oznajmia wokół :"JA MAM GORZEJ"."jestem BARDZIEJ..."?
Nie chodzi o głupie "keep smiling" a o umiejętność POSŁUCHANIA także drugiej/innej osoby. NIE wystawianie SIEBIE przed szereg smile
Parafrazując: A to "bądź dobrej myśli" to najprostsze i najwygodniejsze co można zrobić... Najprostsze i najwygodniejsze to wyrazić swoją litość: "oj jakaś Ty biedna"... JUŻ widzę jak taki tekst cokolwiek zmienia w sytuacji osoby z problemem wink
Myślę, że gdy ZAMIAST licytowania kto bardziej: nieszczęśliwy, brzydki, nieudany - DIALOG się nawiąże, to wynik może być optymalny smile
Może WARTO by popróbować?
Raja - co Ci "leży na wątrobie"?

PS: nie macie wrażenia, że jak nic się nie dzieje, to nie dzieje... a jak już zacznie to na wszystkich "frontach" na raz?
Ja tak mam smile OKROPIEŃSTWO. I nie cierpię. Do tego stopnia dochodzi, że nie odbieram listów na poczcie, bo jakiś zator (we mnie) się robi wink muszą/ę poczekać aż "odtaję" smile

27

Anhedonio
pytasz co mi leży na wątrobie? - otóż, ciągle mam jeden problem,  związany z opieką nad mężem po ciężkim udarze mózgu.
Aktualnie, nie mogę sobie poradzić, aby Go przekonać do skorzystania z zabiegów terapeutycznych mowy (afazja). Od niedawna, w pobliżu mojej miejscowości siostry zakonne uruchomiły super nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny z szeroką ofertą między innymi - terapii mowy............. uczepiłam się tego, jak tonący brzytwy.........na razie w swoich zamierzeniach ponoszę klęskę.
Skierowanie z NFZ złożyłam - ale termin?????? - wrzesień przyszłego roku - wchodzi tu w grę Oddział Dzienny z dojazdami.
Istnieje możliwość rehab. stacjonarnej - prywatnej, na którą usilnie namawiam - bez skutku, jak dotychczas. Jutro zamierzam udać się do lek.neur. w tym ośrodku na rozmowę - może istnieje możliwość wykupienia tygodniowego turnusu dojazdowego na samą terapię mowy.
Pawle, Anhedonio macie rację - najważniejsze, aby była chociaż jedna osoba wspierająca w działaniu, która potrafiłaby wysłuchać, bez oceny i podkreślania swojej przedsiębiorczości. Współczucie? - nieeeeeee.......wg mnie, to niewiele znaczące słowo.
Anhedonio ja też tak mam, że lawinami przychodzą wszystkie nieszczęścia. Kiedyś bardzo się bałam telefonów nocnych,
bo przez telefon przychodziły zawiadomienia o nieszczęściach...........telefon stacjonarny zawiesiłam - z tej strony mam spokój.
Listonosza też nie lubię..........skrzynkę pocztową omijałam ostatnimi czasy.........ale 2 dni temu zajrzałam, no i oczywiście znalazłam rachunki za światło..........aktualny - do zapłaty był lekko przeterminowany..........doszłam do wniosku, że jednak listonoszowi, też muszę stawić czoła.

28 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2013-10-27 23:16:22)

Wita Was seniorka. smile

"Marudzenie", to inne określenie tak powszechnego 'narzekania'?
Spotkałam się też z takim określeniem: eee....opowiadasz, zamiast marudzisz, czy narzekasz.

Jak zwał tak zwał, ale od razu daję wyraz swojemu niezadowoleniu, że kliknęłam w ten wątek i zamiast wejść w jego początek,  to otworzył mi się na ostatniej wypowiedzi Raji i musiałam przesunąć palcem suwaczek do góry (mam zepsutą myszkę), aby zapoznać się z autorem tekstu Migą. Dobrze, że ten wątek ma jedną stronę.

Z kolei w innych wątkach, często mi się zdarza, że jak chcę wejść na ostatnią stronę, to otwiera mi się początek. sad
Zatem Anhedonio, dzisiaj to mi leży na wątrobie.

No i odnośnie tej zepsutej myszki...gwarancja jest w biurku, nawet wiem, w której szufladzie (ostatnia od dołu), ale jakoś mi nie po drodze, a w ogóle to zastanawiam się, czy nie jest już 'po' gwarancji...

Marudą jestem, zawsze nią byłam,
bo się tej cechy nie pozbyłam.
D l a c z e g o???
Ano dlatego, że nigdy z nią nie walczyłam
- to o mnie. lol

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

29

Żyworódko witaj , po prawej stronie klawiatury masz przyciski Home i END oraz Page up i page down ,można ich używać zamiast myszki do poruszania się po forum ..

30

Ja też preferuję komedie.
To prawda, że jak człowiek popatrzy na nieszczęście ludzi- kalectwo, nieuleczalne choroby to głupio mu się robi, że czegoś tam od życia chce. Ale tak już człowiek ma, że chce. Oczywiście, że w obecności takich ludzi wstyd byłoby narzekać na cokolwiek. Ale jak się w człowieku nazbiera tego wszystkiego w środku, to mnie się wydaje, że lepiej jest to z siebie wyrzucić. Myślałam, że może komputer będzie dobrym miejscem na wylewanie swoich goryczy, ale okazało się, że lepiej się czuję pisząc jakieś głupotki, niż narzekając. Najlepiej chyba będzie, jak będzie w tej kafejce miejsce na wszystko: na narzekanie i na pośmianie się smile.

Myślenie pozytywne nie zawsze pomaga. Może to i działa, ale ma wyjątki, jak każda regułka. U mnie nie zadziałało.
Jak człowiek słyszy: "myśl pozytywnie" albo "weź sie w garść" ( do tego jeszcze jakieś konkretniejsze rady, a i jeszcze krytyka ), no i stara sie myśleć pozytywnie i w tę garść się wziąć, a problemy narastają w zastraszającym tempie, to jak się ma czuć taki człowiek? Naprawdę- jak "nieudacznik", bo "inni by sobie poradzili, a ja nawet myślenie pozytywne partolę". Myślę, że właśnie wtedy zaczyna człowiek ukrywać swój prawdziwy stan.

Ja chyba za często robię dobrą minę do złej gry. A może, jak Anhedonia oduczyłam sie narzekać? A może to zwykłe tłumienie w sobie? Jestem już tym stanem naprawdę zmęczona.

Starczy tego marudzenia- przynajmniej zgodnie z tematem wink. Za chwilę wyłączam mózg ( i swiatło !). No i komputer. I telewizor. A co tam! -wszystko powyłączam big_smile ! Rano się okaże, że lodówka rozmrożona yikes.

Żyworódki nie mają wątroby tongue, big_smile.

Spokojnej nocki dla wszystkich smile.

31

Raja napisał/a:

Anhedonio
pytasz co mi leży na wątrobie? - otóż, ciągle mam jeden problem,  związany z opieką nad mężem po ciężkim udarze mózgu.
Aktualnie, nie mogę sobie poradzić, aby Go przekonać do skorzystania z zabiegów terapeutycznych mowy (afazja). Od niedawna, w pobliżu mojej miejscowości siostry zakonne uruchomiły super nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny z szeroką ofertą między innymi - terapii mowy............. uczepiłam się tego, jak tonący brzytwy.........na razie w swoich zamierzeniach ponoszę klęskę.
Skierowanie z NFZ złożyłam - ale termin?????? - wrzesień przyszłego roku - wchodzi tu w grę Oddział Dzienny z dojazdami.

TO jest kaliber spraw, które uprawniają do tego by człek sobie ponarzekał... Nie uważam tego za "zwykłe" marudzenie wink
ale może ja mam jakąś chorą gradację? wink taka skala od (drobnej)niedogodności aż do dramatu. Po drodze wiele RÓŻNEJ wagi wyzwań (czy może stanów?) smile

Raja napisał/a:

Istnieje możliwość rehab. stacjonarnej - prywatnej, na którą usilnie namawiam - bez skutku, jak dotychczas.

Strasznie trudno jest walczyć wbrew chęci chorego, a tu współpracy z jego strony jakby mało... współczuję kolejnej przeszkody w działaniu. Może jest ktoś z rodziny, kogo sobie ceni chory (autorytet), który mógłby wspomóc Cię w tym wywieraniu nacisku, dla własnego dobra chorego?

Raja napisał/a:

Jutro zamierzam udać się do lek.neur. w tym ośrodku na rozmowę - może istnieje możliwość wykupienia tygodniowego turnusu dojazdowego na samą terapię mowy.

Próbuj. Nigdy nie wiadomo, czy jakaś furtka się nie znajdzie... Ze względu na stan psychiczny chorego?

miga napisał/a:

...Najlepiej chyba będzie, jak będzie w tej kafejce miejsce na wszystko: na narzekanie i na pośmianie się smile.

MĄDRZE prawisz, doświadczona "białogłowo" smile
Niech będzie miejsce NA WSZYSTKO! Pod warunkiem, że ponarzekanie sobie na codzienne przeciwności, nie zamieni się w zwykłą "upierdliwość" przez poprzednie pokolenia zwaną zrzędliwością smile

miga napisał/a:

Ja chyba za często robię dobrą minę do złej gry. A może, jak Anhedonia oduczyłam sie narzekać? A może to zwykłe tłumienie w sobie? Jestem już tym stanem naprawdę zmęczona.

Ooooo... TO mi się nie podoba wcale. BO robisz TO wbrew sobie! Więc PO CO? Dla świętego spokoju? BY czegoś uniknąć?
JA z wewnętrznego przekonania NIE narzekam, "...póki ucho się nie urwie" (mi jako temu dzbanu) wink
Znaczy sprawa nie MA takiego kalibru, że nijak nie można, BEZ wyrzucenia z siebie żalu, przez nią się przebić smile
Ale najpierw sobaczę na czym świat stoi! Słowami rynsztokowymi...

Witaj żyworódko smile fajnie Paweł, że potrafiłeś tak, niejako "z marszu" pomóc w niedogodności smile
Udanego dnia i pięknego (choćby TYLKO ze względu na pogodę) tygodnia wszystkim smile

32

Witam w poniedziałek smile

Pogoda piękna, więc nie ma co narzekać smile

Miga uśmiechnęłam się na Twoje "hurtowe" wyłączanie i wyobraziłam sobie tę rozmrożoną lodówkę big_smile hihihi i tym samym nowy powód do narzekania ...

Raja witam Cię w tym "narzekaczu" big_smile lub może lepiej w "marudniku" big_smile

Fakt, na naszą kochaną służbę zdrowia można ponarzekać I mnożyć można absurdalne przypadki. Np. wzywa się społeczeństwo do badać profilaktycznych, że niby (to prawda) wcześniej wykryty np. rak daje się wyleczyć. Przykład z mojej rodziny: młoda kobieta wybadała sobie guzek w piersi. Zrobili badanie USG i mammografię, potwierdzili guz złośliwy o śr 2 cm, po czym kazali zgłosić się do szpitala za 7 miesięcy. !!!! Gdyby nie "popchnęła" akcji pewnie już by jej z nami nie było. Po półtora miesiąca miała operację, wycięto guz śr 4 cm !!! oczywiście chemioterapia, naświetlania, leki...gdyby zdała się na ich łaskę, lepiej nie myśleć sad

Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości.

Theodore Isaac Rubin

33

Dzień dobry dla "marudnych", "narzekających" i tych którzy mają zamiar pomarudzić.
Najpierw pozwolę sobie kilka zdań napisać do Anhedonii:
napisałaś: "może jest ktoś z rodziny, kogo chory sobie ceni, kto mógłby wesprzeć"......... - właśnie tu tkwi źródło problemu........
chory ceni sobie bardzo rodzinę (zawsze bardzo cenił) - ale czy rodzina ceni sobie chorego?.........dopóki był zdrów, bardzo sobie wszyscy cenili.........zabrakło zainteresowania.
Tak - Anhedonio w grę wchodzi tylko rehab. dzienna z uwagi na stan psychiczny..........pobyt poza domem bardzo negatywnie wpływa na psychikę.
Jeszcze tylko jedno - furtka się znalazła, oczywiście zabiegi prywatne. Na poniedziałek jesteśmy umówieni z terapeutką mowy.
Brzmi to bardzo intrygująco: Afa - System - jest to program komputerowy, który ma za zadanie ustalić - za pomocą przypiętych elektrod - czy mózg odbiera określone sygnały, czy też jest w stanie uśpienia. Badanie takie trwa około godziny, dopóki mózg się nie zmęczy i nie zaśnie.  Jest to pierwsze badanie, po którym okaże się czy pacjent kwalifikuje się do dalszego leczenia logopedycznego (mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałam).
A więc w poniedziałek okaże się co dalej - na razie pacjent się zgadza, a ja jestem pełna nadziei.
Bardzo dziękuję za podejście do mojego narzekania - postaram się jak najmniej narzekać, aby nie popaść w zrzędliwość.

Miga rozszerzyłaś temat na "wszystko, łącznie ze śmianiem" - świetnie.......ale marudzenie w domu do męża - jest cudowne.........jak ja bym tak chciała, albo np pokłócić się o coś........kiedyś tak bywało........w tym przeszłym życiu. Jednak nie obyło się bez narzekania - a tak dobre chęci miałam.

Żyworódko bardzo się ucieszyłam - widząc Ciebie marudzącą.......ale chyba do Ciebie też zamarudzić muszem........
No bo........
Jak Żyworódka,
mój wpis zobaczyła,
to jej myszka zdechła......
czym mnie jednak zasmuciła.
Paweł
pośpieszył z pomocą,
na czym skorzystałam
bardzo ciemną nocą........
Home, Page, End
pięknie zadziałało!

taka drobna rzecz - a jak potrafi ucieszyć!
Dziękuję Paweł

Werciu
miło mi, że spotykamy się w "marudniku". Czasami trzeba zmienić tematy.

34

Witam. Wiecie co, nie mogłam znaleźć sobie miejsca z powogu tego muru, którego nie mogę pokonać od wielu lat. A tu włączam komputer i widzę, że mamy tu nawet poetki smile. Znajduję też sympatyczne nazwanie mnie "białogłową". Strzał w 10 wink , ale się farbuję! Ja też sobaczę słowami rynsztokowymi, ale pod nosem albo w myślach, nikt tego nie słyszy.
Cieszę sie, że rozbawiłam Wercię.
Werciu, o tych osobach, które się profilaktycznie zbadały i wyznaczono im bardzo odległą wizytę, to nawet program w telewizji był. To jest tak okropne, że brak słów. W takiej sytuacji, to czy nie lepiej byłoby dowiedzieć się o chorobie w ostatniej chwili niż z jej świadomością czekać np. rok na leczenie? Okrutne to moje myślenie, ale ja bym chyba tak wolała.
Raju, bardzo się cieszę, że jest jakaś furtka. Trzymam kciuki. I nie miej wyrzutów, że narzekasz. Tu można smile.
A te Wasze wierszyki rozłożyły mnie big_smile.
Żyworódko, nie obraziłaś sie za " brak wątroby" ? smile
Paweł, to pomocny chłopak. Ja się przekonałam już na początku, kiedy założyłam kafejkę. Pomarudził tu ze mną. Paweł: smile.

U mnie, jak się passa nie odwróci, to w końcu zacznę w klątwy wierzyć. Daleko mi jeszcze do tego, ale...pierwsza myśl już sie pojawiła ( i oby ostatnia).
Polecicie mi jakaś komedię?

35

Paweł-1979 napisał/a:

Żyworódko witaj , po prawej stronie klawiatury masz przyciski Home i END oraz Page up i page down ,można ich używać zamiast myszki do poruszania się po forum ..

Sami widzicie, jak to dobrze jest ponarzekać,
a nie tłumić emocje w sobie i biernie czekać.
Zaraz się ktosik uczynny pojawi: tu Paweł właśnie,
który wyłożył mi 'kawę na ławę' bardzo jaśnie. smile

Zatem, Pawle bardzo Ci dziękuję,
i do grona przyjaznych kobietom net-facetów dopisuję.
Bo niestety, ale...ale tu ponarzekać chociaż muszę...
by nie nazwać ich po imieniu, w tym wątku się nie skuszę. tongue

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

36

Żyworódko jak sympatycznie ,dziękuje smile

A ja taki znalazłem :

"Życie to dar, który można wykorzystać.
Na drodze życia na­poty­kamy wiele trudności,
nieraz pomimo świadomości.
Po­pada­my w al­ko­holizm i uzależnienia,
niszczy­my bez­pod­staw­nie cudze mienia.
Niszczy­my siebie samych,
szkodzi­my so­bie i się nie staramy.
Lu­bimy się bun­to­wać,
choćby dla­tego, iż chce­my spróbować.
Na drodze życia często narzekamy,
to na pieniądze, na rząd który mamy.
Cze­mu na przód nie patrzymy?
Przeszłość przeszłością zostanie,
przyszłość zobaczymy...
Cze­muż na przeszłość narzekamy?
Prze­cież naj­lep­sze jest to co jeszcze mamy. "   big_smile

37

miga napisał/a:

(...)Żyworódki nie mają wątroby tongue, big_smile.(...)
(...)Żyworódko, nie obraziłaś sie za " brak wątroby" ?:) (...)

Tak, Żyworódka to roślina lecznicza, a nie zwierzę, czy ptak.
Zatem, nie posiada wątroby, co słusznie zauważyłaś. smile
Ale zauważ też, że leczy m.inn. układ pokarmowy, czyli trafia do wątroby.
Poczytaj:
http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=6543

Można śmiało powiedzieć, że jest panaceum na wszystkie dolegliwości......zupełnie jak ja. lol

Niech no tylko ktoś spróbuje temu zaprzeczyć.  wink

38

Dobry wieczór :)

żyworódko oczywiście, że nikt nie zaprzeczy, wręcz przeciwnie :D

Zastosowanie Żyworódki Pierzastej:

angina, katar
zapalenie spojówek
trudno gojące się rany
kurzajki, grzybice
stany zapalne, stłuczenia
odleżyny, wrzody
swędzenie skóry
stabilizuje poziom cukru
na zmęczone stopy
przykry zapach stóp
zgaga, przykry
zapach z ust (mimo zadbanych zębów)
bóle głowy, bóle reumatyczne
egzemy, obrzęki
trądzik, liszaje
oparzenia, ukąszenia
paradontoza, nadwrażliwe dziąsła

http://vpx.pl/i/2013/10/28/kalanchoe2_w250CvK5D.th.jpg..http://vpx.pl/i/2013/10/28/images_(10).th.jpg..http://vpx.pl/i/2013/10/28/kalanchoe_w520.th.jpg

Theodore Isaac Rubin

Posty [ 1 do 38 z 10,608 ]

Strony 1 2 3 280 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Azyl dla marudzących inaczej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018