Kontrofensywa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Kontrofensywa

Obserwuję od jakiegoś czasu pogrążającą kościół kontrofensywę w kwestii oskarżeń księży o molestowanie seksualne dzieci i jestem załamana durnotą jaka płynie z ust najwyższych hierarchów kościelnych.
Oto wypowiedź abp Michalika w tej kwestii:
" Niewłaściwa postawa często wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, zagubi się i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił abp Józef Michalik pytany przez dziennikarzy o ostatnie doniesienia na temat przypadków pedofilii wśród duchownych.

- Boleję nad tym. Oczywiście nikt nie może akceptować tego - ani Kościół, ani żaden człowiek Kościoła - mówił abp Michalik o nagłośnionych przypadkach molestowania nieletnich przez księży.

Zaraz jednak dodał: - Problem w tym, że tej troski o dziecko nie można ograniczyć tylko do ran, które zostały mu zadane. W dodatku bywa, że te rany są przedstawiane w taki troszkę redukcyjny sposób. Ile jest ran w dziecięcych sercach, w dziecięcych życiorysach, kiedy rozchodzą się rodzice? Dzisiaj nikt nie mówi o rozwodzie, że to jest krzywda dla dziecka. Oczywiście, że jest wielką krzywdą molestowanie, nie wolno zapomnieć o tym, ale nie tylko to, może jeszcze więcej i szersze pole, dlaczego na ten temat nie mówimy? Też musimy mówić. Chcąc pełnić urząd proroczy, nie pomijajmy jednego ani drugiego. Bo to jest jakieś nasze zadanie.

"Dziecko lgnie, ono szuka. Zagubi siebie i drugiego człowieka wciąga"

- Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe - mówił abp Michalik. Tłumaczył, że "często niewłaściwa postawa wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości".

- Dziecko lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze drugiego człowieka wciąga. Dzisiaj otrzymujemy z instancji międzynarodowych instrukcję, że mamy zaczynać wprowadzać dzieci w życie seksualne już w przedszkolach. To jest horrendalna rzecz, przecież trzeba pomóc dziecku i wzmocnić rodzinę, a nie iść po linii najmniejszego oporu - mówił abp Michalik."
Znaczy.że to wina rodziców.A już pożałowania godne jest porównanie emocji dziecka w sytuacji rozwodu rodziców do traumy jaką przeżywa gdy jest molestowane.

Nie wiem,może ktoś powinien zrobić z tym prządek?

A tu,proszę wypowiedź Ks.Jana Sikorskiego- duszpasterza więźnów w podobnym tonie:
"Dzieci, które w domu nie zaznają miłości, nie są dopieszczone, szukają tego u innych. Jeśli ktoś jest w tej sferze nadwrażliwy, to mogą go nieświadomie sprowokować - stwierdził ks. Jan Sikorski w rozmowie z portalem Fronda.pl. - Od tygodni wałkujemy pedofilię w Kościele, a kto się przejmuje patologicznymi sytuacjami w rodzinach? A przecież one są przyczyną wielu nieszczęść! Niech w piersi biją się ci, którzy powinni - dodał.

Katolicki portal Fronda.pl poprosił o komentarz do tej sprawy ks. Jana Sikorskiego, który wziął abp. Michalika w obronę.

- Jako wieloletni duszpasterz wiem, że dzieci z rozbitych rodzin, pozbawione ojców czy matek są nieraz bardzo spragnione rodzicielskich uczuć, troski i czułości. Czasem szukają tego u księdza, lgną do niego w naturalny sposób. Czasem duchowny musi więc być wobec nich stanowczy, a nieraz nawet niegrzeczny, nie pozwalając im na zbytnią poufałość. Przypuszczam, że właśnie to abp Michalik miał na myśli - powiedział."

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kontrofensywa

Czyli wychodzi, że zdegenerowane dzieci uwodzą biednych księży. Małoletnie demony seksu skutecznie prowokują tych wrażliwych, czułych posłanników Pana.

Rzygać się chce.

Rażący brak honoru i odwagi, by powiedzieć, że trzeba zrobić z tym porządek( i żeby poszły za tym czyny, bo samo gadanie pozostaje li i tylko słowem), zamiast p...przenia, że inni też robią źle i powtórnej wiktymizacji ofiar.

To przedszkolaki czy hierarchowie instytucji, która ma dawać przykład i rości sobie  pretensje do bycia autorytetem moralnym i etycznym?

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

3

O czyny jest najtrudniej. Niestety.

4

Takie tłumaczenia są bardzo nieudolne, bezsensowne a podejrzewanie, że dzieci się do tego przyczyniają wręcz karygodne. Niemniej domyślam się, że biskupi czasem sami nie rozumieją jak działa pedofil i jego psychika, stąd takie absurdalne tłumaczenia. Choć co do samego faktu, że owszem, właśnie dzieci pokrzywdzone przez los lgną do księży bo potrzebują czyjejś akceptacji, to się zgadzam. Tylko właśnie pedofile o tym wiedzą i wybierają się do seminariów... Jednak biskupi oficjalnie zabrali głos przedstawiając stanowisko ''zero tolerancji dla pedofilii''. Zależy mi na moim Kościele i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat ten problem zostanie odpowiednio rozwiązany.

Jednak w Polsce oskarżonych o pedofilie jest kilka tysięcy osób (gdzieś o tym czytałam), w tym kilku księży... Rozumiem, że te sprawy bulwersują, ale czemu ciągle tylko mówi się o księżach. I tu zacytuję fragment felietonu pana Kucharczaka (gosc.pl)

Namawiał do seksu z dziećmi. ?W ostatnim roku uwiodła mnie sześciolatka. To było jedno z najpiękniejszych przeżyć, jakie mnie w życiu spotkały? ? opowiadał przed laty. A w 1982 roku gadał w telewizji, że ?uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze?. Były i lepsze kawałki.

Nie, to nie ksiądz. To Daniel Cohn Bendit, szef partii Zielonych, od lat ważna figura w europarlamencie. W tym roku gościł w siedzibie ?Wyborczej? po tym, jak nie udało mu się wystąpić na Uniwersytecie Wrocławskim.

Inny pan na blogu pisał: ?Ja, dla przykładu, jestem transem i pedofilem. I spoko, żyje mi się z tym całkiem fajnie?. I w innym miejscu: ?Powiedziałem wprost: jestem pedofilem i transgenderem. Jestem. I nie obchodzi mnie to, komu się to podoba lub kto uważa to za wymysł i moją kreację na pokaz?.

To też nie ksiądz. To Mariusz Drozdowski, wykładowca z Uniwersytetu Warszawskiego, znany jako ?Jej Perfekcyjność?, organizator parad równości i innych ości.

Uważam, że o takich sprawach powinno się mówić tyle samo, co o księżach-pedofilach.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

5

Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka, jeżeli, porównuje się traumę molestowania do takiej po rozwodzie rodziców.
Rozwód uderza w sferę emocjonalną dziecka. Molestowania łamie nie tylko sferę emocjonalną, ale również wszelkie granice intymności dziecka, której nikomu przekraczac nie można, w taki sposób.

Inaczej ten ksiądz by "śpiewał", gdyby doświadczył tego na własnej skórze.

Jasne... dziecko wciąga, szuka miłości. Tylko dziecko nie jest dorosłe i nie jest w stanie w pełni świadomie przewidziec, czy jego postępowanie może spowodowac całkiem inny bieg wydarzeń.
W ogóle po co te porównanie dorosły- dziecko. Wiadomo, że w tym układzie dziecko jest bez szans.

Biedni, sprowokowani pedofile...

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

6 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-10-12 12:19:57)

Teraz widzicie dopiero to co ja widziałam od dawna tylko nikt mi nie wierzył sad
Mam nadzieje że nowy  papież coś zmieni mimo że jestem ateistką to moja przyjaciółka jest osobą wierząca ale jest jeszcze bardziej antyklerykalna ode mnie smile
Podobnie było w Hiszpanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych wpierw masowa obrona kościoła potem coraz więcej wpadek aż w końcu kościół zobaczył problem.

Jestem wierna tak jak ty mi.

7 Ostatnio edytowany przez piekny_nick (2013-10-12 12:28:29)

Gardzę pedofilią w każdej postaci, to potworność, jakich mało.

Ale czy nie zastanowiliście się nad zakłamaniem lewicujących środowisk, z których wydobywa się największy jad w stronę KK?

Zanim dostrzegą drzazgę w oku KK, niech wyjmą belkę z własnych oczu. Jak tylko dostrzegą cień pedofilii w kościele, to już afera na cały świat. A jak w środowiskach "postępowych", to zaczyna się usprawiedliwianie.

Czym różni się pedofilia księdza od pedofilii takiego Polańskiego? Hipokryzja....

Żeby nie było, że bronię Kościoła- tylko zwracam uwagę na to, że nie tylko w KK jest pedofilia, ale tylko na pedofilięw tym środowisku zwraca sięszczególną uwagę- a czy jest jakakolwiek różnica między dzieckiem skrzywdzonym przez księdza a przez np. nauczyciela itp???? WSZĘDZIE gdzie są grupy ludzi, są patologie.

8 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-10-12 13:08:24)

Sama jestem postępowcem, lewaczką więc wypraszam to sobie.
To różni że zgodnie z Polskim prawem polański nie był by ukarany bo u nas wiek inicjacji wynosi 15 lat w Niemczech 14 a Hiszpanii 13(za Franco wynosił 12 wiem to od swojej koleżanki, W Watykanie wynosi 12 lat).
Kolejna sprawa ona to robiła z własnej woli nie była gwałcona i nie był to jej pierwszy facet, a gwałcenie chłopców przez ludzi z zawodu większego zaufania jak nauczyciel, przedszkolanka, lekarz czy w końcu ksiądz , powinno być surowiej karane.
Poza tym księdza są bezkarni bo wpierw trzeba z nich zrobić osoby świeckie, z resztą mój obecny chłopak uważa że to konkordat nie pozawala biskupom na nie przekazywanie dowodów policji.
Jakby takie słowa jak Michalik powiedział zwykły szary człek to by poszedł od razu siedzieć za propagowanie, czy usprawiedliwianie  pedofilii bo u nas w kraju to tez jest karalne!
Często księża po prawomocnych wyrokach są po prostu przenoszeni odo innej parafii przykład ciekawy artykuł an wp.pl pt Marek Sułkowski: skłonności ks. Grzegorza z parafii na Tarchominie były znane innym księżom

Jestem wierna tak jak ty mi.

9 Ostatnio edytowany przez batszeba (2013-10-12 21:02:12)

Katarzynka82 napisał/a:

Sama jestem postępowcem, lewaczką więc wypraszam to sobie.
To różni że zgodnie z Polskim prawem polański nie był by ukarany bo u nas wiek inicjacji wynosi 15 lat w Niemczech 14 a Hiszpanii 13(za Franco wynosił 12 wiem to od swojej koleżanki, W Watykanie wynosi 12 lat).
Kolejna sprawa ona to robiła z własnej woli nie była gwałcona i nie był to jej pierwszy facet, a gwałcenie chłopców przez ludzi z zawodu większego zaufania jak nauczyciel, przedszkolanka, lekarz czy w końcu ksiądz , powinno być surowiej karane

Czyli gwałcenie chłopca jest gorszym czynem od zgwałcenia dziewczynki? Według tego co piszesz, wychodzi na to, że tak....

Czy jeśli sprawca jest jest z zawodu sprzedawcą w sklepie lub pracuje w banku i np. wymusi seks oralny na 11 latce to czyni jej mniejszą krzywdę, niż gdyby był księdzem czy lekarzem??

Zastanów się Katarzynka czasami nad tym co piszesz...

BTW, ofiara Polanskiego miała 13 lat a on nie był jej rówieśnikiem i to na nim z racji jego wieku i pozycji spoczywał obowiązek większej odpowiedzialnośći...

"Tego dnia w Los Angeles w 1977 roku, kiedy Polański wziął mnie do swojego samochodu, żeby zrobić mi zdjęcia, które ? jak mówił ? robi dla francuskiego +Vogue'a+ - nie nosiłam biustonosza, bo miałam jeszcze dziecięcą budowę. Miałam za to wiele zapału do pomocy, bo byłam dzieckiem. Robiłam o co mnie prosił, bo byłam dzieckiem, wzięłam Quaalude i popiłam szampanem, weszłam razem z nim do jacuzzi, bo mnie poprosił. Zdjęłam ubrania, bo byłam dzieckiem, a on osobą dorosłą, nie zauważyłam wtedy nawet, że zaczyna dziać się coś czego nie rozumiałam. W pewnym momencie powiedziałam nawet, że chcę do domu, ale moje prośby napotkały się z odmową, nie chciałam seksu ? jednak stało się, i nie wiedząc nawet o tym ? padłam ofiarą gwałtu" - pisze 50-letnia obecnie Geimer "

"gdy Polański orientuje się, że Samantha nie bierze tabletek antykoncepcyjnych i nie pamięta nawet daty ostatniej miesiączki, zapowiada: ?Nie wejdę w ciebie w takim razie?. W końcu jednak ? ku jej zdziwieniu ? decyduje się na seks analny."

"Szanuję, że jest zajęty - aczkolwiek, czasami czuję, że chciałby ze mną coś więcej, albo tylko seksu (nie istotne) a potem odpycha mnie, zmienia o 180 stopni temat rozmowy, albo zaczyna mówić o swojej dziewczynie (jakieś błahostki które nie wnoszą nic do rozmowy, np że mu zrobiła obiad)."
COPYRIGHTS BY ANAKINKA

10 Ostatnio edytowany przez adamajkis (2013-10-13 12:17:08)

Nie rozumiem jak się można chwalić swoim lewactwem, objawiającym się uprzedzeniem do Kościoła - do tego nazywać takie zachowanie postępowym. Zostawmy to, bo to nie temat tego wątku. smile
Tytuł wątku jest dla mnie kompletnie niezrozumiały, o jakiej kontrofensywie mowa? Kościół w Polsce (głównie episkopat), jeszcze do teraz żył w cieniu wielkości prymasa Wyszyńskiego i błogosławionego Jana Pawła II,  mitu bardzo wygodnego dla życia hierarchów. Prawda jest taka, że Kościół zbudowany głównie na tym micie nie mógł nawet przyjąc do wiadomości, że istnieje poważny problem wśród księży jak pedofilia. Teraz jesteśmy na etapie upadnięcia tego mitu, trudności otwarcia się biskupów na nowy Kościół w Polsce - nazwijmy go Kościoła papieża Franciszka. Faktem jest też zapowiedź walki z pedofilią. Jak to pójdzie zobaczymy.

Mów mi Filip smile

11

adamajkis napisał/a:

Tytuł wątku jest dla mnie kompletnie niezrozumiały, o jakiej kontrofensywie mowa? Kościół w Polsce (głównie episkopat), jeszcze do teraz żył w cieniu wielkości prymasa Wyszyńskiego i błogosławionego Jana Pawła II,  mitu bardzo wygodnego dla życia hierarchów. Prawda jest taka, że Kościół zbudowany głównie na tym micie nie mógł nawet przyjąc do wiadomości, że istnieje poważny problem wśród księży jak pedofilia. Teraz jesteśmy na etapie upadnięcia tego mitu, trudności otwarcia się biskupów na nowy Kościół w Polsce - nazwijmy go Kościoła papieża Franciszka. Faktem jest też zapowiedź walki z pedofilią. Jak to pójdzie zobaczymy.

Kontrofensywa to energicze działania będące odpowiedzią na czyjś atak.Kościół czuje się atakowany- i- atak odpiera.Nieudolnie,przedszkolnie wręcz,no bo jak to nazwać gdy Michalik mówi by zwrócić uwagę też na lekarzy i nauczycieli bo oni także mają kontakt z dziećmi.Nie wspominam już o kwestii rodziców,którzy to ponoszą, według Michalika,odpowiedzialność za molestowanie ich dzieci.
Problem molestowania dzieci przez duchownych istnieje od wielu lat,po co temu zaprzeczać zamiast eliminować takich osobników z grona duchwnych.Takie odszczekiwanie się,odbijanie piłeczki przez kościelnych oficjeli nic nie zmieni,prócz negatywnego podejścia myślących katolików.
Wiele lat kościól nie komentował sytuacji molestowania,księża tacy przenoszeni byli do innych parafi i tam sobie spokojnie swoją działalność uprawiali dopóki i tam smrodek się nie rozszedł.No to do kolejnej parafii albo na emeryturkę.
Teraz,zamiast coś z tym robić zmienił taktykę na kontrofensywę właśnie.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

12 Ostatnio edytowany przez adamajkis (2013-10-20 13:32:24)

gojka102 ale jak Twoja wypowiedź ma się do mojej?
Jedynie odpowiadasz na moje pytanie o tytuł wątku. Mówisz Kościół czuje się atakowany i ten atak odpiera, to zdaje się jest obrona nie kontrofensywa.

Mów mi Filip smile

13

adamajkis napisał/a:

Jedynie odpowiadasz na moje pytanie o tytuł wątku. Mówisz Kościół czuje się atakowany i ten atak odpiera, to zdaje się jest obrona nie kontrofensywa.

Adamajkis- jak Ci się zdaje to zajrzyj może do słownika.Wtedy będziesz pewien.
I co ja mam Ci odpowiedzieć? Przedstawiłeś swoją opinię na temat superbohaterów katolickich i ich wpływu na mit kościoła pochylającego się nad biednymi i uciskanymi.I ja się z tym zgadzam.Dodałam jeszcze parę swoich,moim zdaniem istotnych problemów w tej kwestii.
Czy koniecznie muszę się z nabożeństwem odnieść do każdej przez Ciebie napisanej głoski i znaku interpunkcyjnego?

14

gojka102 napisał/a:
adamajkis napisał/a:

Adamajkis- jak Ci się zdaje to zajrzyj może do słownika.Wtedy będziesz pewien.
I co ja mam Ci odpowiedzieć? Przedstawiłeś swoją opinię na temat superbohaterów katolickich i ich wpływu na mit kościoła pochylającego się nad biednymi i uciskanymi.I ja się z tym zgadzam.Dodałam jeszcze parę swoich,moim zdaniem istotnych problemów w tej kwestii.
Czy koniecznie muszę się z nabożeństwem odnieść do każdej przez Ciebie napisanej głoski i znaku interpunkcyjnego?

A nie można napisać "zgadzam się" tak jak napisałaś teraz, "dodam jeszcze" tak jak też napisałaś teraz. A tak zabrzmiało jak polemika z tezami, z którymi ani mi w głowie.

Mów mi Filip smile

15

Adamajkis
Zaczynasz być męcząco upierdliwy.
Na forum tak bywa, że jak ktoś nie podejmuje kwestii-znaczy, że się zgadza.
Nie ma konieczności obwieszczania tego.
Ale gdyby to miało Cię wyciszyć i zrelakso wać to zgadzam s?ę z Tobą w każdej kwestii, w której się jeszcze nie wypowiedział am.

16

Wszelkie wzajemne pouczania, strofowania, potyczki interpersonalne, nieporozumienia proszę o przeniesienie poza forum, na grunt prywatny.
Dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

17

piekny_nick napisał/a:

Czym różni się pedofilia księdza od pedofilii takiego Polańskiego? Hipokryzja....

Z Polańskiego jest taki pedofil, jak ze mnie arcybiskup. Matka przyprowadziła nastoletnią córkę na przyjęcie do aktorów, chociaż bohema aktorska słynie z pijackich balang i swobodnej obyczajowości. W dodatku to ja np. nawet nie wiem w ogóle czy on jej coś zrobił rzeczywiście, bo najpełniejsza wersja jaką słyszałem to "czyn lubieżny, ponieważ miał miejsce z nieletnią, został sklasyfikowany jako gwałt". "Ofiara" Polańskiego wcale nie czuje się pokrzywdzona, a odpowiedzieć na równi z Polańskim powinna matka.

piekny_nick napisał/a:

Żeby nie było, że bronię Kościoła- tylko zwracam uwagę na to, że nie tylko w KK jest pedofilia, ale tylko na pedofilięw tym środowisku zwraca sięszczególną uwagę- a czy jest jakakolwiek różnica między dzieckiem skrzywdzonym przez księdza a przez np. nauczyciela itp???? WSZĘDZIE gdzie są grupy ludzi, są patologie.

I to właśnie wkurza, że zamiast tępić ten problem w swoich szeregach, kościół lubi zamiatać pod dywan i pouczać nadal całą resztę. A mnie np. nazywać złym człowiekiem, bo jestem niewierzący...

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

18

Krotko mowiac....

zamiast dawac najlepszy z mozliwych przyklad to ksieza zadowalaja sie ze tak powiem "przecietnoscia" w swoich szeregach.

A jak juz dojdzie do konfrontacji to ksieza uzywaja argumentu ze "oni tez sa ludzmi i nie sa bez grzechow"....

Jakiez to piekne i chwalebne...
To moze zamiast przyjmowac do seminariow ludzi jak leci zastosowac jakies przesiewy i upewnic sie ze ksieza sa ksiezmi z prawdziwego zdarzenia?
Mam wrazenie ze w dzisiejszych czasach bycie ksiedzem to sposob na zycie za ktore nie trzeba placic i w nosie wiekszosc osob ma ogromna odpowiedzialnosc ktora jest ten wybor obciazony.

Cos mi przyszlo do glowy...

...jakos nie slyszymy o zakonnicach jezdzacych drogimi samochodami. Jakos nie slyszymy o tym zeby jakas zakonnica molestowala dzieci na koloniach.
Czemu?

19

Wobec mnie zakonnica stosowała przemoc fizyczną - waliła linijką po łapach za gadanie na katechezie. Gdzie mogę teraz po latach złożyć doniesienie big_smile? Chociaż na jej usprawiedliwienie, to pan od zpt walił nas wielką drewnianą metrową linijką po nerach...

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

20

Snake napisał/a:

Wobec mnie zakonnica stosowała przemoc fizyczną - waliła linijką po łapach za gadanie na katechezie. Gdzie mogę teraz po latach złożyć doniesienie big_smile? Chociaż na jej usprawiedliwienie, to pan od zpt walił nas wielką drewnianą metrową linijką po nerach...

I co krzywda ci sie stala? smile
Nas tez wielka pani od zpt prala po lapach a matematyk rzucal w nas kluczami i dalismy sobie rade.  big_smile

Chociaz musze przyznac ze ani zpt ani matematyk nie mowili nam jak mamy organizowac swoje zycie wiec im niejako odpuscilam tongue

21

Jaguar napisał/a:

I co krzywda ci sie stala? smile

Wolałbym żeby mnie na zaplecze zaciągała w innym celu. Zakonnica rzecz jasna, nie pan od zpt...

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

22

piekny_nick napisał/a:

Tym, że Polańskiemu sama laska wskoczyła do łóżka bo chciała karierę robić.
A on po prostu skorzystał.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

23

Całe to zamieszanie wokół pedofilii w kościele ma jeden pozytywny aspekt. Do tej pory gdy pojawiały się takie głosy, to były one tłumione, odwracano uwagę - że to nie ofiary, ale oponenci kościoła chcą zaszkodzić księżom, że to jakieś incydenty przypadkowe, itd. Doszło jednak do takiego punktu, w którym ujawniło się tak wiele ofiar, a sami księża swoimi wypowiedziami pogrążają się, że w końcu kościół musiał zająć formalne stanowisko, musiał powiedzieć - jeśli tak się zdarzyło, to należy udzielić pomocy ofiarą. Oczywiście na razie jest to tylko taka gadka, ale już został przełamany pierwszy mur - uznano, że taki problem istnieje.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018