rozdzielność majątkowa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » rozdzielność majątkowa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: rozdzielność majątkowa

witam wszystkich serdecznie pomóżcie w mojej sprawie za dwa tygodnie mam pierwszą sprawe rozwodową  mąż chce rozwodu z mojej winy jestem wykończona tą sprawą trafiłam do szpitala rostrój nerwowy wykańcza mnie psychicznie mam już dość mieszkania z nim  chcę rozwodu na pierwszej sprawie zgodził się ale powiedział że pozbawi mnie wszystkiego tzn.wyjde z domu z gołą du.... wczoraj mi powiedział że nie bedzie wyciągał brudów w sądzie jak się dogadam z nim o podpisanie rozdzielczości majątkowej ja nie mam żadnego majątku a to co mamy współnego to tylko on wniósł po ślubie ,ja nie pracuję a dziecko już nie jest dzieckim ma 22lata .proszę pomóżcie co mam teraz robić już dłużej nie moge tak żyć jak piąte koło u wozu bo tak się czuje w tym domu

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: rozdzielność majątkowa

Szczerze to nie mam jakiejś wielkiej wiedzy w tym temacie ale wydaje mi się, że jakbyś się wybrała do dobrego adowkata to na pewno pomógł by Ci w rozwiązaniu tej sprawy. Ja rozumiem, że martwisz się tą sprawą z majątkiem ale skoro nie pracowałaś zawodowo to pewnie dlatego, że wychowywałaś WASZE dziecko? jeśli tak, to jakby nie patrzeć to też praca, tyle, że cięższa i nie zarobkowa.

Skontaktuj się z jakimś radcą prawnym. Na pewno podsunie Ci jakieś rozwiązanie.

A powiedz jeszcze czy mąż ma powody aby wnosić o rozpad związku z Twojej winy?

3

witam ma haki na mnie co do winy dlatego biorę wine na siebie nie mam siły już walczyć na adwokata nie mam pieniędzy mi nie daje mi nawet 1zł.a adwokaci bezpłatni mają terminy po mojej rozprawie już on ma kase to opłacił sobie adwokata a ja jestem w wielkiej ,,,,

4

W takim razie zorientuj się czy u Ciebie w mieście nie funkcjonuje przy jakimś urzędzie biuro bezpłatnych porad prawnych. W większości miast są takie instytucje.

5

byłam sie pytać ale wyznaczają terminy dość odlegle

6

Nie orientuję się jak to jest z terminami, ale na sto procent masz prawo złożyć wniosek do sądu o zwolnienie z kosztów i o adwokata z urzędu. Powód - brak dochodów. Masz prawo zadbać o swoje prawa jako żona. Nalezy się Tobie połowa majątku i nieważne czy pracowałaś czy nie. Musiałby mąż udowodnić trwonienie zarobianych przez niego pieniędzy, działania na szkodę rodziny. Co do tego, że nie pracowałaś to to nie jest żaden argument, bo skoro pozostawał z Tobą w związku małżenskim pomimo tego to oznacza, że akceptował taki stan, a to co zarabiał zalicza się do majątku wspólnego.
Trochę wiem na ten temat, pytaj jesli czegoś jeszcze nie napisałam, albo nie wiesz jak zrobic, postaram się odpowiedzieć.

7

witaj szika a ja biorę wine na siebie jak pisałam wczesniej bo nie mam już siły walczyć i nie znam się na tych wszystkich przepisach jak bym waktycznie poszła z "mężem" do tego notariusza i podpisała to mur beton zostanę goło bo mnie chce zgnoić tak powiedział a moje są tylko meble pokojowe i nowe okno które zakupiłam bo dostałam mały spadek po śmierci mamy jak myślisz dobrze bym zrobiła

8

czy zdąże złożyć wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych jak rozwód za2 tygodnie a moge złożyć go w dniu rozprawy

9

Nie zgadzaj się na rozdzielność majątkową...nawet, jeśli wina będzie po Twojej stronie i tak należy się Tobie połowa wspólnego majątku...i to nie ma znaczenia czy Ty pracowałaś czy nie...nawet jeśli mąż zakupił coś tylko na siebie, a kupił to po ślubie i tak wchodzi to w zakres wspólnego majątku... Twój mąż doskonale o tym wie i dlatego ten mały szantaż... nie wyciągnę brudów jak Ty podpiszesz rozdzielność... nie zgadzaj się... niech sobie wyciąga brudy, ale Ty przynajmniej nie zostaniesz z niczym

10

dziękuje za podpowiedz mam jeszcze pytanko co gadać na rozprawie żeby sąd dał rozwód na pierwszej rozprawie bo nie dam rady walczyć,

11

Przede wszystkim jaka rozdzielnośc? Chyba chodzi o podział majątku w drodze ugody, bo skoro rozwód to automatycznie wspólność majątkowa ustanie z mocy prawa. Nie piszesz o co chodzi z ta winą i jakie dowody ma Twój mąż, więc trudno doradzić co masz mówić, ale jesli rzeczywiście zgadzasz sie na wszystkie konsekwencje rozwodu z Twojej winy to najlepiej to od razu na pierwszej rozprawie powiedziec. Nie macie małoletnich dzieci zatem na pierwszej rozparwie powinniscie dostac rozwód od razu, wszystko zalezy jakie Ty stanowisko zajmiesz.
czy wiesz czym bedzie skutkował rozwód z Twojej winy?

12

mam pytanko jeżeli mieszkanie jest zakładowe to jest brane pod uwage przy podziale majątku w sądzie czy nie .

13

Jesli nie jest Waszą własnością nie może stanowić przedmiotu podziału majątku. Sąd na rozprawie rozwodowej może orzec o podziale mieszkania, np jeden pokój dla męża jeden dla Ciebie i dziecka, albo w jakiś inny sposób.
Poza tym kolejna sprawa to podział majątku. Tego na rozprawie rozwodowej nie uzyskacie, trzeba bedzie założyc osobny proces. Do majątku wspólnego wchodzą te wartościowe rzeczy, których dorobiliście się podczas małenstwa i nie wazne kto na to pracował. Czyli jesli nie macie mieszkania (bo własnie o mieszkanie najczesciej małzonkowie po rozwodzie musza się sadzic) to do podziału pójdzie np samochód, złoto, lokaty w bankach... znam tez przypadki, gdy małzonkowie sadzili się o kazdy przedmiot jak czajnik, kanapa itp. Ale to nie na rozwodzie.
Podejrzewam że Twojemu męzowi chodzi o to abyś wszystkiego się zrzekła na jego rzecz, wtedy zrezygnuje z wyciagania brudów. Nie odpowiedziałas czym bedzie dla Ciebie skutkował rozwód z Twojej winy. Jesli chcesz napisz mi na pw maila jakie ma dowody to powiem Ci co możesz zrobić, mówić aby się bronić.

14

agulka777 napisał/a:

byłam sie pytać ale wyznaczają terminy dość odlegle

Z jakiej miejscowości jesteś?

15

a ja nie rozumiem na jakies zasadzie to ma byc wspolny majatek jak tylko maz na niego pracowal i mieli JEDNO dziecko, moja matka tez ma tylko mnie a jakos cale zycie pracowala i nie uwazam zeby sprawiedliwe bylo cos takiego ze osobie cale zycie nie pracujacej przysluguje to samo co komus kto faktycznie wnosil cos do wspolnego majatku, powiedzcie kto sie zna na prawie jak to jest dokladnie bo sama jestem ciekawa?

16 Ostatnio edytowany przez Katarzynka82 (2013-10-10 17:35:24)

Prawda jest taka że w normalnym przypadku jeśli nie spisze się intercyzy to majątek dzieli się na dwa i tak było od dawna i jest dotąd  stąd w tylu kryminałach wątek zabójstwa zamiast zwykłych rozwodów.
Jeśli tu z resztą słusznie ostrzegacie o rozwodzie z czyjeś winy to czemu pisaliście niedawno coś innego w innym wątku?
http://www.netkobiety.pl/t59563.html

Jestem wierna tak jak ty mi.

17 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-01-23 18:54:56)

neeli napisał/a:

Nie zgadzaj się na rozdzielność majątkową...nawet, jeśli wina będzie po Twojej stronie i tak należy się Tobie połowa wspólnego majątku...i to nie ma znaczenia czy Ty pracowałaś czy nie...

Dokładnie tak samo uważam, jeśli w związku była wspólnota majątkowa, to nie ważna z czyjej winy się rozleciał, połowa (lub mniej ale zawsze) się należy. A co do porad prawnych to dużo ciekawych artykułów (pomocnych - tworzyli je prawnicy) znajdziesz np tu:
link usunięty
m.in jak wyglądaja takie sprawy, jak zbierać dowody, itd - poczytaj, niewiedza zawsze boli bardziej.

18

Witam,
nie dawno się tu znalazłem,
bez względu na to co miedzy wami było,
jeśli nie mieliście rozdzielności przed ślubem,
to po rozwodzie każdemu należy się po połowie,
mąż Cię straszy idź do prawnika i powie Ci to samo,
co ma dać rozdzielność majątku po?
bo do momentu jego końca wkład liczony jest wspólnie,
więc masz prawo iść walczyć o swoje

Pzdr wszystkich w toksycznych związkach
i Kobiety które decydują same o sobie bez mamuś

19 Ostatnio edytowany przez rafczar (2013-11-07 13:21:09)

Jeżeli nadal potrzebuje Pani prawnej pomocy proszę o kontakt na priv. Pomogę za darmo.

20

Tegan, żeby mężuś mógł pracować, to ktoś musiał mu gotować, sprzątać, prać i wychowywać dziecko.
Więc podział majątku jest jak najbardziej sprawiedliwy.

21

rafczar napisał/a:

Jeżeli nadal potrzebuje Pani prawnej pomocy proszę o kontakt na priv. Pomogę za darmo.

A czy ja mogę zwrócić się o pomoc?

22

Czy dostanę odpowiedź?

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » rozdzielność majątkowa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018