Wierzycie w enneagram? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wierzycie w enneagram?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 93 ]

Temat: Wierzycie w enneagram?

Hej, znacie enneagram? (wpiszcie w gogle, to od  razu pojawi się strona). To taka zabawa psychologiczna, która określa typ twojego charakteru. Ja jestem 7w6 komik. A Wy?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wierzycie w enneagram?

no fajna rzecz-rozwiązałam test i wyszło że jestem 8w7-poza drobnymi rzeczami wszystko się zgadza-oczywiście nie problem opisać człowieka jak swoje cechy podaje się na tacy-ale takie właśnie są testy.

3

fajne he he 1w9 smile hmmm trochę prawdy jest tu...

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

4

Enneagram to wlasciwie jedyny tego rodzaju test (pomijajac testy psychologiczne, z ktorymi mialam do czynienia na studiach), ktory mi sie sprawdzil.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

5

Również jestem 7w6 komik big_smile w większości mi się ten opis sprawdza, choć nie do końca wink

Być jak płynąca rzeka...

6

8w7 no i jest w tym prawdy sporo tongue

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

7

3w4 big_smile zgadza sie big_smile "zdobywca indywidualista" big_smile dobre smile

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

8

Wiecie co jest najśmieszniejsze? Pierwszy raz to rozwiązałam jakieś 5 lat temu i rozwiązuje to jakieś dwa razy w roku, bo mniej więcej tak często się na to natykam, i za każdym razem wychodzi mi co innego big_smile I nie wierzę, że aż tak się zmieniam tongue

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

9

niesamowity test....

[...] A niebo płacze razem ze mną...

10

to ja będę pierwsza której wynik brzmi: 7w8 big_smile
właściwie to brysia ma rację. odpowiadajac na te pytania wszystko podajemy na tacy smile ale przecież po to są takie testy smile i można się nad sobą chwilę zastanowić smile

Odrzucać i doświadczać.
Sięgać wciąż po nowe.

11

Czwórka ze skrzydłem trzy: 4w3 - "Arystokrata"

Czwórka ze skrzydłem 3 może czasami wyglądać jak siódemka. Może być towarzyska i posiadać duże poczucie humoru. Chce być kreatywna i potrzebna światu. Posiada intuicję, jest ambitna, może mieć dużą wyobraźnię i być bardzo utalentowana. Niektóre ubierają się bardzo wyzywająco i kolorowo, aby wyróżnić się z tłumu.
Gdy 4w3 jest w stresie, często się zachowuje inaczej publicznie, a inaczej prywatnie. Może np. nie ujawniać publicznie, wśród znajomych, żadnych swoich uczuć, a następnie iść do domu i samemu bardzo przeżywać np. fakt życia w samotności. Może też np. być bardzo rozrywkowa i sumienna w pracy i jednocześnie być nieszczęśliwa prywatnie z powodów problemów miłosnych. Przywiązuje uwagę do tego jak wygląda, czuje się źle z powodu niedostatków urody. Stara się podkreślić poczucie wyjątkowości przez kontrowersyjny sposób ubierania się. Często okazuje zły gust. Chętnie przedstawia siebie innym jako osoba romantyczna. Jest zmienna w uczuciach. Gdy uzna, że jej partner jest zbyt nudny, często fantazjuje na temat czarujących i przebojowych nieznajomych. Cele stara się osiągać poprzez zazdrość, zemstę lub potrzebę dowiedzenia innym, że są w błędzie.

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

12

Mam 4w5- Włóczęga
W zasadzie to się zgadza. Brutalna rzeczywistość wink

13 Ostatnio edytowany przez Amelia* (2009-07-03 22:07:23)

4 w 3 i chyba zgadza sie wszystko;)

14

8w7 zgadza się ;] hehe

Chodzić swoimi ścieżkami...

15

ciekawe ....nawet nie wiedziałam ze cos  takiego jest ...hm 4w5 włóczęga -zgadza sie  w  trzech czwartych sporo tu prawdy
choc ja uwazam ze to sa  takie  ogólniki
zakładajac ze czytamy  horoskop -dla wagi -tych wag jest kilka  milonów  ludzi czy wszystkie  sa takie same ? ale  znajdujemy czasem cos  co  do nas  podpasuje -mysle z troche to dziąła na  podobnej zasadzie

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu

16

też jestem wagą i też wyszło mi 4w5. coś w tym wszystkim jest..

17

Typy co jakiś czas się zmieniają smile kiedyś (jakiś rok temu) byłam 4w5, teraz jestem 6w5. Test jest wiarygodny, ponieważ zawiera dużo pytań, a opis typu jet dość ogólnikowy. Jednak polecam znacznie bardziej niż horoskopy smile

18

8 w 7 no i większość się zgadza wink

Małżeństwo - dożywocie za miłość smile

19

.niezależna napisał/a:

ciekawe ....nawet nie wiedziałam ze cos  takiego jest ...hm 4w5 włóczęga -zgadza sie  w  trzech czwartych sporo tu prawdy
choc ja uwazam ze to sa  takie  ogólniki
zakładajac ze czytamy  horoskop -dla wagi -tych wag jest kilka  milonów  ludzi czy wszystkie  sa takie same ? ale  znajdujemy czasem cos  co  do nas  podpasuje -mysle z troche to dziąła na  podobnej zasadzie

Opis jest tak dopasowany do odpowiedzi z testu, że prawie idealnie przedstawia nasz charakter lub większość się zgadza. Weszłam też na forum na stronie, na ktorej robiłam test i było tam wiele ciekawych uwag dla poszczególnych typów. Coś jednak w  tym jest i to jest dla mnie bardziej wiarygodne niż horoskop.

20

też 4w3. ale że okazuję zły gust to mnie naprawdę zabolało tongue

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

21

bożena i niezależna - ja też 4w5 smile
spodobało mi się o tym, że szybko się irytujemy, gdy musimy powtórzyć coś, co było dla nas trudne - samo wypowiedzenie tego po raz pierwszy jest trudne, a gdy trzeba jeszcze raz i jeszcze, bo druga osoba nie zrozumiała, to raaany! wtedy kilka oddechów i jedziemy dalej wink

ale nie jestem wagą, więc teoria o wagach, które są 4w5 upada. poza tym i tak nie wierzę w takie rzeczy. jak już wspomniały dziewczyny pytania są na tyle tendencyjne, że nie trudno odkryć po odpowiedzi, jaka to osoba. ale ta ideologia! ;] i że niby to jest nauka?
a w horoskopy tym bardziej nie wierzę!

22 Ostatnio edytowany przez Andrzejas (2009-07-14 08:49:12)

Pozwolę sobie zabrać głos (mam nadzieje że w tym babińcu patrzycie jednak na facetów łaskawym okiem smile )
Z tego co wiem enneagram nie jest oficjalnie uznawany przez znakomitą większość psychologów, jednak na podstawie własnych obserwacji (a tu ciekawostka - jestem "obserwatorem" własnie czyli 5w4) stwierdzam że całkiem dobrze się sprawdza. Pytanie tylko czy nie dlatego ze charakterystyka typów jest ściśle układana pod pytania z testu. No ale może rzeczywiście pod pewnymi względami można podciągnąć że wśród ludzi dominuje 9 głównych typów osobowości. Dla ciekawych polecam też bardziej uznawane przez psychologów testy MBTI ( z tego co pamietam tu z kolei panuje podzial na 16 typów). Osobiście uważam że naturę ludzką bardzo trudno jednoznacznie sklasyfikować za pomocą "matematycznych" narzędzi jakimi są testy, choć na pewno odpowiednio dobierając kryteria można tworzyć grupy ludzi o podobnych osobowościach, charakterach, emocjonalności, systemach wartości itp itd.

A jeśli chodzi o horoskopy - tu też byłbym ostrożny z wyrokowaniem że się nie sprawdzają. To akurat bardzo szeroki temat i bardzo różne są horoskopy. Jeśli chodzi o te "gazetowe" to oczywiście to tylko zabawa, natomiast jeśli chodzi o tzw. horoskopy natalne to z doświadczenie powiedziałbym ze niekiedy sprawdzają się z zaskakującą dokładnością... No ale tu już wchodzimy w obszar wiedzy tajemnej - czyli temat na osobny wątek.

Pozdrawiam forumowiczki

23

1w2 i pasuje jak ulał. Powiem więcej, wszysctkie bliskie mi osoby za moją namową bawiły się enneagramem i ich wyniki patrząc obiektywnie naprawdę do nich pasują, zresztą same to potwierdzają. Enneagram to nie jakiś test wymyślony ostatnio, lecz metoda klasyfikacji z długim rodowodem. Nie należy go bagatelizować, zawsze można się czegoś ciekawego o sobie dowiedzieć. Polecam szczególnie parom - razem z dziewczyną sporo się o sobie dowiedzieliśmy dzięki tym testom.

Pozdrawiam!

24 Ostatnio edytowany przez siss23 (2009-08-26 17:49:59)

Masakra:) Przed chwilą zrobiłam mam 7w8.Bliżej czuję sie bardziej 7 , wszystko sie zgadza. Zwykle jestem sceptyczna co do takich testów, ale czasem miło zaskoczona jak np tym razem

25

4w5 zgadza sie idealnie, az niemozliwe smile

Love changes everything, love makes you fly

26

O rany... jestem jedynką bez odchyłu w żadną stronę... Opis to cała ja!

Jestem pyłkiem w tym wszystkim, ale pyłkiem koniecznym.

27

4w3 smile))))) zgadza sie big_smile

Kobieta najsłabsza jest gdy kocha,najsilniejsza gdy jest kochana...

28

Ummm... Jestem 5w4 'Obrazoburca". Opis generalnie się zgadza, jakby napisany na podstawie mojego charakteru, nie na odwrót wink

I love cookies.

29

Tak oczywiście, że znam.
Jestem 4w5. Jota w jotę się zgadza. Przynajmniej co do mnie.

Wyzwól mnie z egoizmu i pychy. Naucz mnie kochać bezgranicznie

Niewinność jest bezcenna choć depcze się po niej tak łatwo

30

Ojeju, jaka przewaga czworek! To chyba dlatego, ze my najbardziej chcemy poznac wlasne wnetrze wink

Ja tez 4 wink Kiedys w5, teraz w3. Mysle,ze takie wahania sa normalne, bo duzo zalezy tez od naszego nastroju w momencie wykonywania testu, sklonnosc do niektorych odpowiedzi moze tez zmienaic sie pod wplywem aktualnych doswiadczen.
Ale ogolnie test jest bardzo dobry jakosciowo.

Moj chlopak jest 5w4, i opis naszego zwiazku w Enneagramie zaczyna sie bardzo fajnie wink

''Te dwa typy, Cztery i Pięć znadujące się na dole symbolu enneagramu prezentują swego rodzaju podstawę dla całego diagramu w swoim poszukiwaniu sensu życia - Czwórka poprzez emocje (jest najbardziej emocjonalnie dramatyczna wśród wszystkich typów) oraz Piątka poprzez rozum (będąc najbardziej celebrującą życie wśród wszystkich typów). ''

Screw gravity.

31

4w3 i zgadza się co do joty wink przerażające wink

32

7w8 zgadza sie choc nie do końca big_smile

33

7w8  big_smile  tak samo jak elviska18, siss i niuńka26 smile i wiele rzeczy sie zgadza big_smile

-Musicie sami myslec! Wszyscy jestescie jednostkami!
-tak wszyscy jestesmy jednostkami!
-kazdy z was jest inny!
-tak, kazdy z nas jest inny!

34

1 w 9 Idealista, po części się zgadza, ale robiłam ten test kilka razy i parę razy wychodziło co innego. W zależności od mojego etapu w życiu i humoru tongue
Najczęściej robiąc test to chyba wychodziło mi 3 w 4.
Więc w sumie wierzę w ten test bo ja taka trochę zmienna jestem ale pewna główne cechy zawsze się zgadzają smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

35

Hmmm...
A czy moglibyście mi zdradzić po co/w jakim celu robicie sobie ten test?
Czemu mają służyć informacje jakie z niego wynikają? do czego Wam sie przydają poza entuzjastycznym "wow! to cała ja!"?

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

36

Nikt nie każe nikomu tego robić, a jeśli to ktoś robi to z własne woli i cikawości zwykłego sprawdzenia tego testu i siebie smile proste i logiczne smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

37

Tosia napisał/a:

Hmmm...
Czemu mają służyć informacje jakie z niego wynikają? do czego Wam sie przydają poza entuzjastycznym "wow! to cała ja!"?

bo mam radoche big_smile big_smile

-kazdy z was jest inny!

38

Ale ja nie mówię, ze "ktoś komuś każe", Kami -odpowiadam na pytanie zadane w temacie:)

Bo serio chciałabym zrozumieć po co sie etykietować: 2w4, 3w5 czy 0wSzabernaście;)
Bardzo sceptycznie podchodzę do szkalnych kul, wróżenia z fusów, horoskopów i ...przylepiania etykietek.
Imo  poza zaspokajaniem ciekawości są dobrym kierunkiem by zabić naszą indywidualność, choć nie tylko...

Większość testów dotyczących ludzkiej natury/osobowości służy poznaniu i zrozumieniu: siebie, swoich reakcji, emocji, potrzeb i możliwości.
Z innych jest-wg mnie-wiecej szkody niz pożytku:ludzie mają potrzebę przynależności do jakiejś grupy, więc chętnie przylepiają sobie etykieteki.
Bywa tak, ze gdy natrafią na jakąś (pseudo) "fachową" opinię, która akurat im pasuje, umywają ręcę od odpowiedzialności za siebie, używając jej trochę jak alibi/ usprawiedliwienie dla własnych niedociągnieć...to wygodne.
Nie twierdzę, ze każdy tak robi, ale po przeczytaniu niektórych postów taka właśnie nasuneła mi się refleksja smile

39

GetReal napisał/a:

ok-to już coś smile
A z czego konkretnie?

40 Ostatnio edytowany przez GetReal (2010-09-15 20:36:38)

Tosia napisał/a:
GetReal napisał/a:

ok-to już coś smile
A z czego konkretnie?

z etykietek big_smile
jak najbardziej masz racje piszac ze ludzie maja potrzebe przynaleznosci do jakiejs grupy -jestesmy zwierzetami stadnymi big_smile tacy juz jestesmy. Etykietkujemy siebie i innych, dzielimy ludzi na my-oni, obrzucamy sie stereotypami i szufladkujemy...ale jestesmy ulomni big_smile

horoskopy tez lubie-srednio raz w miesiacu dowiaduje sie ze bede bogata i ze mam cichego wielbiciela big_smile

jak sama widzisz jestem typowym przykladem 7w8 big_smile big_smile

-kazdy z was jest inny!

41

Tosia napisał/a:

Hmmm...

Ja licze, ze dowiem sie czegos na temat siebie, czego jeszcze nie odkrylam (po prostu czytajac opis wyskanduje:''wow! to-sie-zgadza-mimo-ze-nie-zdawalam-sobie-z-tego-sprawy!'' tongue) oraz ze dostane garsc przydatnych zyciowych rad, nad ktorych wcieleniem w zycie bede mogla pomyslec. Poza tym - po prostu lubie czytac o sobie tongue Chyba mam wtedy wrazenie ze lepiej siebie poznaje.

Screw gravity.

42

7w6 komik ;| prawie do końca prawda, trochę dziwnie wyszło, myślałam że wyjdę na bardziej emocjonalną:PP

Jeśli jakakolwiek kobieta jest w stanie odbić mojego faceta... To ja takiego faceta nie chcę.

43

Ósemka ze skrzydłem dziewięć: 8w9 - "Niedźwiedź"

Zdrowa ósemka ze skrzydłem dziewięć posiada aurę stoickiego spokoju. Traktuje daną jej władzę jako jej należną - królowa lub król wszystkiego co żyje. Może być łagodna, szczerego serca, ustępliwa. Często nurtująca, chroniąca innych, spokojna, pomocna przyjaciołom. Nieformalna i skromna, cierpliwa, lakoniczna i generalnie nieco introwertyczna. Czasem okazuje ironiczne poczucie humoru. Może posiadać aurę bezwarunkowego gniewu, coś w rodzaju śpiącego wulkanu. Wolno "wycieka lawa" ale gdy już wybucha to gwałtownie i niespodziewanie.
W stresie, skrzydło 9, daje ósemce rodzaj gruboskórnego odrętwienia. Może być wtedy nie świadoma swojego gniewu, dopóki kogoś nie skrzywdzi. Ciągle dominująca, zimna, może być obojętna na potrzebę ostudzenia swoich emocji. Jeśli ósemka jest bardzo niezdrowa, może być wredna, bez wyrzutów sumienia, agresywna w doprowadzaniu spraw do głupich zakończeń. Chaotyczne myślenie, moralne lenistwo, paranoja. Może być mściwa, sponiewierać tych, których kocha, nigdy nie wie kiedy zrezygnować.

ZGADZA SIĘ.

SEMPER FIDELES KACPER
             ????
            Razem...

44

Twój typ to : 5w4  Obserwator:Indywidualista
fakt lubię obserwować i wyciągać wnioski ale czy jestem Indywidualistą hmm nie wiem... to teraz jakieś pierdoły techniczne

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

podkreśliłem to z czym się zgadzam

Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy zachowywać się jak kretyn zdarzyło się niestety, mając do bliskich pretensje skupiony na używkach i przypadkowym seksie, nie odzyskasz dawnego życia, czasy niewinności mamy dawno już za sobą dziś kolejne słowo o tym że możesz na nowo wystartować, ja nie skreśle z listy ziomków których znam połowe życia, ludzką rzeczą zbłądzić z błędów wyprowadzić boską.

45

4 w 5 - oczywiście że tak smile

,,Narzekałem, że nie mam butów,
dopóki nie zobaczyłem człowieka, który nie miał stóp."

,,Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać.''

46

9w1

facet - sprawdza się. Tak mi się wydaje wink

Facet!

47

2w3 ....ale bardziej 2 smile

You are my oxygen........I breathe You in.....I breathe You out......You are my oxygen
You are my love
You are what life's about

48

3w4
  średnio się zgadza   ale czy takie testy nie zależą  od np naszego stanu  emocjonalnego ?? po południowej  drzemce  wypoczęty  zrelaksowany  świat wydaje sie piękniejszy i niektóre odpowiedzi mogą być inne niż  np  po  dniu cieżkiej  pracy ,wku....., głodny i wścikly na  cały świat i z bolącym zębem świat  wyglada  inaczej i test moze   wyjść  inaczej

49

gdzieś ktoś na forum wspomniał o enneagramie. z ciekawości spojrzałam i test wykonałam. zgadza się jak cholera smile po co mi to? teraz już wiem. więcej wiem o sobie. z niektórych rzeczy nie zdawałam sobie sprawy, nie potrafiłam ująć w słowa (?) , nie zwracałam uwagi na istotne elementy które mną kierują bądź którym sama szukam.. teraz wiem więcej i cieszy mnie to. ps.zapoznam czwórki big_smile

50

Wyszło mi  6w5 smile A test ma bardzo sprecyzowane pytania smile Polecam

Wielu ludzi wkracza w nasze życie zupełnie przypadkowo. Niektórzy pojawiają się na kilka dni, inni niekiedy nawet tylko na kilka godzin. Nieliczni pozostają z nami na zawsze..

51

Wyszło mi  6w5 smile A test ma bardzo sprecyzowane pytania smile Polecam

Wielu ludzi wkracza w nasze życie zupełnie przypadkowo. Niektórzy pojawiają się na kilka dni, inni niekiedy nawet tylko na kilka godzin. Nieliczni pozostają z nami na zawsze..

52

To i ja - wyszło 7w8. Zgadza się prawie wszystko. ;_;

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

53

1w2 - ''adwokat''.
Muszę przyznać szczerze, że coś w tym jest.

54 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-08-25 21:12:40)

Kiedyś robiłam, ale nie pamiętam co mi wyszło. Teraz zrobiłam ponownie i mam : 2w3, a tu mój opis: "Dwójka ze skrzydłem trzy: 2w3 - "Gospodarz"

Skrzydło trzy daje dwójce, dodatkową siłę do skutecznego rozstrzygania spraw. Gdy dwójka z tym skrzydłem jest zdrowa, może być czarująca i dobra z natury. Szczerze stara się doprowadzić sprawy do końca, chętnie ofiarowuje pomoc w różnych projektach, zwłaszcza takich, które mogą pomóc innym. Dobrze sobie radzi w grupach i potrafi się dobrze komunikować z innymi ludźmi. Lubi gdy może się zająć wieloma sprawami i projektami na raz.
W czasie stresu, to skrzydło daje dwójce dość silną chęć współzawodnictwa i manipulowania innymi. Dwójka jest wtedy niezwykle zarozumiała i próżna. Ma silną chęć pokazywania się innym z jak najlepszej strony, nawet jeżeli jest ona zupełnie wymyślona. Może bezczelnie oszukiwać innych, pokazując wymyślony wizerunek siebie i swoje wymyślone podejście do życia. Ma tendencję do łgarstwa i wykorzystywania w tym czyichś emocji. To skrzydło jest bardziej ekstrawertyczne, częściej pokazuje swoje uczucia innym aby zaskarbić sobie sympatię, najczęściej jednak dramatyzując na temat swoich uczuć."

Tutaj początek się zgadza, ale potem już mniej, bo nie wymyślam obrazu samej siebie, nie manipuluję. Jak każdy pewnie lubię jak inni o mnie dobrze myślą, ale przy tym nie wymyślam jakichś kłamstw.

Jednak ogólny opis dwójki jak tutaj idealnie do mnie pasuje i tak mi wychodzi czy to w innych testach i wszędzie i zgadzam się, że taka właśnie jestem,. Kto mnie zna też tak uważa, o mnie mówią, a nawet czasem i osoby z forum piszą, że widać, że taka jestem, nikogo nie udaję, więc coś w tym jest: "Dwójki są osobami, które widzą świat przez pryzmat spraw międzyludzkich i określają się poprzez służenie innym. Mogą być bezinteresowne, kochające i obdarowujące, lub też mogą być zależne, ambicjonalne i wrogie.
W Enneagramie dwójki, trójki i czwórki tworzą emocjonalne trio, które doświadcza na sobie rodzaj dezorientacji na temat własnego Ja, nie będąc pewnym kim są i jakie mają role do spełnienia. Inne typy też mogą w pewien sposób myśleć, ale dwójki, trójki i czwórki mylą bycie "daną osobą" z "wydawaniem się, że nią się jest". Te typy mają skłonność do mylenia tego jak się czują z tym jak sobie wyobrażają, że się czują w danej sytuacji. Ludzie z tymi typami są skłonne do konfliktów na tle związków i w sprawach sercowych. Dwójka jest najbardziej bezinteresownym typem w enneagramie. Dwójki są podatne na odbieranie życia jako fundamentalne "daj i bierz" w relacjach między ludźmi, których traktują jako jedną wielką rodzinę. Z takiego punktu widzenia, dawanie miłość staje się jednym z najważniejszych rzeczy jakie dwójki mogą innym ofiarować."

Także fajnie, że u mnie tak raczej wychodzi spójnie. Oczywiście dbam też o samą siebie, bo to też ważne, nie tylko o innych, co jest też napisane dalej w opisie dwójki, że dwójki też często dbają o siebie, że mogą łatwiej zajrzeć w głąb siebie, poznać swoje emocje, tu też się zgadza. U mnie wiele odpowiedzi było tak pomiędzy zaznaczonych, bo mało mam takich, gdzie zgadzam się tak całkowicie. Sekcja w miłości za to mało do mnie pasuje i przedstawia no niezbyt fajny obraz. Nie wzbudzam poczucia winy, chociaż jak każdemu pewnie kiedyś mi się zdarzyło. No i nie interesuje się innym jak mam faceta, więc to ostatnie się nie zgadza. Bardziej zgadza się, że mogę być zła jak ktoś mnie wykorzystuje, ale teraz jestem bardziej asertywna, więc jest lepiej wink

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

55

5w6

W dodatku czytając sekcję "w związkach" większość się sprawdziła w przypadku ostatniego.

Posty [ 1 do 55 z 93 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wierzycie w enneagram?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018