Duzo ważę, chcę schudnnąć, ale nie mam takiej motywacji jak kiedyś - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Duzo ważę, chcę schudnnąć, ale nie mam takiej motywacji jak kiedyś

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Duzo ważę, chcę schudnnąć, ale nie mam takiej motywacji jak kiedyś

Witam
Mam 22 lata i waze 100kg sad 179cm
Chce bardzo schudnac kiedys schudłem 30kg (4lata temu 110-76) dla dziewczyny . Teraz juz nie ma takiej motywacji jak kiedys.Idze lato i chce chodzic bez koszulki w lecie teraz jak siadam to brzydko widac jakie mam fałdy sad Chce sie podobac dziewczynom jak kiedys sad Prosze o pomoc zrobie wszystko!!!!!!!!!!!!!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Duzo ważę, chcę schudnnąć, ale nie mam takiej motywacji jak kiedyś

może pomoc dietetyka przydałaby Ci się ?

3

nie sad musze miec aby motywacje i moge schudnac duzoo tylko jak odchudzam sie jeden dzien a juz kolejniego dnia jem czekolade i nie wiem cio robic:(

4

ja też się odchudzam,w ciągu 3 tygodni schudłam 4 kg,jem mało ale często,żadnych słodkości ,i po 18 jedzenia też juz nie ma
wiem że ciężko sie zmotywować,ale ja w końcu zrobiłam to dla siebie,dla zdrowia bo jednak otyłość troche przeszkadza człowiekowi

5

Mi bardzo przeszkadza:( kazdy mowi ze jestem przystojnym chłopakiem ale teraz to nie sad

6

Kiedyś widziałam program o amerykańskich grubasach (przepraszam za takie wyrażenie) - ludziach, którzy zostali uwięzieni w swoich łóżkach, już nie mogli się poruszać z powodu swojej masy. Jedna z kobiet powiedziała, że winę, za jej wagę ponosi społeczeństwo, bo gdyby jako nastolatka nie odchudzała się, nie miałaby efektu jo-jo. Po każdym odchudzaniu w ciągu kilku miesięcy nie tylko wracała do starej wagi, ale również nadrabiała kg.
Tłumaczenie głupie, ale jest w nim ziarno prawdy. Przede wszystkim musisz chcieć, sam sobie wytłumaczyć, dlaczego jest to takie ważne (czy dla ciebie perspektywa chodzenia z "gołą klatą" jest bardziej atrakcyjna od kolejnego przysmaku?) może przyczyna odchudzania jest inna?
Z  drugiej strony musisz zmienić sposób myślenia - inaczej każda dieta będzie twoim największym wrogiem. Mój kolega, który się odchudza u dietetyczki zawsze łudzi się, że dietetyczka nie zapyta się go o to, co jadł, że uda mu się oszukać siebie, dietetyczkę.
Ostatnio  oglądałam "Requiem dla snu" jest tam wątek o odchudzaniu. Chyba nie chcesz, by jedzenie zdominowało wszystkie twoje myśli?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

7

Witaj,
Wiesz, ja też nie mam zbyt silnej woli i motywacji:P Ale znalazłam takie "czary mary" które mi bardzo pomogły:)
Nie odchudzaj się, głodzenie się przynosi efekt uboczny, szybko wraca się do wagi poprzedniej i jeszcze dokłada dodatkowe kg.

Z ta dieta o tyle problem jest, jak ktoś kocha jeść:) Ja tak mam:)

Jeśli jesz czekoladę... super:) zamień zwykłą czekoladę na czekoladę gorzką najlepiej taka powyżej 70, 80, 90% im większy procent tym lepsza. Taka czekolada nasyca bardziej więc mniej jej zjesz, a poza tym jest dużo zdrowsza od tych mlecznych i czekoladopodobnych.
Tak samo jeśli chodzi o gotowanie... nie wiem czy sam sobie gotujesz.
Ale śmietanę zamieniasz na jogurt naturalny. Dodajesz do wszystkiego- tak jakby była to śmietana. Różnicy w smaku nie ma zbyt wielkiej, a jednak kaloryczność potraw spada.
Jeśli masz coś usmażyć- UGOTUJ TO, UPIECZ! I tak schabowe gotowane nie są takie złe:) Mielone też można ugotować, lepisz po prostu mniejsze- takie kuleczki. Patelnię wyślij w kosmos!
Jeśli masz ochotę na kebaba- no cóż ja też uwielbiam! zrób a nie kupuj! Nie ma nic prostszego jak domowy kebab! Kurczaczka kroisz, gotujesz w niewielkiej ilości wody, dodajesz przyprawy (regulujesz ostrość), kończysz kiedy woda prawie się wygotuje. Potem buła- więc wybierasz sobie tka bułkę by móc ja przekroić- wrzucasz do piekarnika na chwilę, potem pakujesz mięsko, sałatę lodową albo pekińską drobno pokrojoną, sos czosnkowy, mięcho, sałatę. Zresztą kombinacja może być różna. I ze smakiem zjadasz... pycha!!!! Sos czosnkowy- Jogurt naturalny, czosnek drobno posiekany, majeranek, sól- mieszasz i zostawiasz na 10 min. Żadnych zbędnych kalorii i spulchniaczy.
Tak samo z hod-dogiem czy hamburgerem- nie kupuj -zrób!

No i jeśli do tego dodasz ćwiczenia to będzie już całkiem super! I wcale nie musisz chodzić na siłownię. Teraz modne jest takie hula-hop z kulkami masującymi, 5-10 min dziennie zdziała cuda... a jeszcze jak być co ten 2-3 dnień pobiegał nawet dookoła bloku czy na koniec ulicy i powrotem- to już dużo! Polecam ewentualnie treningi z Ewą Chodakowską, na przemian z hula i bieganiem... chodzi o to być COŚ zrobił cokolwiek codziennie a efekty będą!
Raz w tygodniu rób sobie mierzenie- nie częściej bo i cm i waga spadają nie po godzinie a po jakimś dłuższym czasie. I tak, dzisiaj jest poniedziałek, więc w poniedziałki rób mierzenie i ważenie- jak chcesz zrób zdjęcia- będziesz widział efekty będzie Cie to dodatkowo motywować.
Wyciągnij spodnie z szafy- te w które się nie mieścisz- TO JEST TWÓJ CEL!

Dasz radę... wcale nie trzeba się głodzić i mordować! Trzeba chcieć, zrób to dla siebie!

I liczę na to że będziesz chwalił się wynikami...

8

A czy jest cos co Cie w zyciu kreci? jaki masz typ charakteru? Jesli nie potrafisz tydzien wytrzymać tzn ze chcesz byc dupa i jestes a tu potrzebujesz glaskania. Znajdź na ryjbuku strone bede na xvi selekcji obejrzyj filmy o Selekcji na Yt, kup grenade fat burner, ułoż dietę na kfd.pl i zacznij orac a z czerwcu Cie sprawdze w Warszawie.jak by co to pisz do mnie na tamtej stronce na niebieskim serwisie.prowadzę ja.działaj. 15kg w 3mies to nie sztuka...ciśniesz!

9 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-05-03 12:34:06)

hej a próbowałaś  już diety  Dukana? Jest ona bardzo skuteczny, chociaż trzeba na nią poświęcić trochę czasu. Warto również poczytać na temat zdrowego odżywiania, można znaleść ciekawe artykuły.

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

10

Motywacji nie znajdziesz w sobie tylko musi przyjść z zewnątrz.  Nie radzę żadnych diet tylko całkowitą i nieodwracalną zmianę trybu życia.
Sport, nie jeść po 18 i pić dużo wody. Dietetyk oczywiście obowiązkowy.
Ze sportów polecam jedynie grupowe bo do indywidualnych musisz mieć samozaparcie a tego wydaje mi się, że Ci go brakuje.
Ja chodzę na Krav magę i bardzo sobie chwalę.

11

Atchmal napisał/a:

Chce sie podobac dziewczynom jak kiedys sad

Chwila moment jak to chcesz się podobać innym dziewczynom ??
Chyba najważniejsze byś podobała się sobie??
Pomyśl o tym,nie odchudza się dla innych tylko dla siebie,dla własnego samopoczucia i zdrowia przecież...

"Nieprawda, że miłość wymaga poświęceń; to poświęcenia wymagają miłości."

Józef Bester

12

Powieś sobie na lodówce zdjęcie sylwetki jaką chciałbyś osiągnąć, jedz regularnie, do 5 razy dziennie, nie podjadaj i zacznij się ruszać. Wbij sobie do głowy to zdjęcie! Za każym razem jak będzieśz chciał iść cos podjeść, wyświetli Ci się w głowie i zamiast jeść, pójdziesz zrobić pare przysiadów:)

13

Znajdz sobie motywację.Ja powiedziałam najbliższym,założyłam się z siostrą i musiałam schudnąć dla chorych nóg.Wybierz dietę.Już Ci ktoś wspomniał o diecie Dukana.Tu na forum jest wątek o diecie.Poszukaj wiadomośćci w internecie.Na tej diecie są szybkie efekty,a nie musisz ograniczać jedzenia.Nie możesz wprost chodzić z uczuciem głodu.Masz dużo przepisów na słodkie rzeczy zgodne z dietą.Nawet możesz zrobić nutelle.Moje efekty na tej diecie masz poniżej.

"Nigdy nie walcz o przyjaźń. O fałszywą nie warto, o prawdziwą nie trzeba."

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Duzo ważę, chcę schudnnąć, ale nie mam takiej motywacji jak kiedyś

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018