Sprawdzone sposoby na przetrwanie sesji, egzaminu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Sprawdzone sposoby na przetrwanie sesji, egzaminu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Sprawdzone sposoby na przetrwanie sesji, egzaminu

Zapewne każda i każdy z Was ma swoje sprawdzone sposoby na sejse (bądź inne egzaminy) i na stres z nimi związany. Aby ułatwić (albo chociaż sróbować to zrobić;) sobie wzajemnie ten niemiły czas, propunuję, abyście podzielili się swoimi patentami, na to, jak przetrwać naukę do sesji a nie jej uniknąć (zapewne wiecie, że studenckie mieszkanie w okresie sesji lśni:D) 

Na początek: czy orzechy faktycznie wpływają na lepszą i efektywnejszą pracę mózgu i czy ktoś z Was lub Waszych znajomych używał tabletek Sesja? wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sprawdzone sposoby na przetrwanie sesji, egzaminu

Mój facet używał tych tabletek i nic nie dały ;D Trzeba siedzieć i się uczyć a nie liczyć na cud. Nie miałam ich w ręce, ale są tam pewnie witaminki, a lekarstwa na głupotę jeszcze nie wymyślili ;D Co do stresu to ja się nastawiam, że jak nie zdam to zawsze mogę poprawić i przeważnie mi mija.. big_smile hehe. Ah zjadam duzo czekolady.. rozluźnia mnie.

3

Najlepszy sposób na sesje, to przygotowanie się do niej.
Nie na tydzień przed sama sesja, lecz regularne powtarzanie materiału.

Jeśli nie masz wiedzy, żadne super tabletki nie pomogą.

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

4

Polecam tabletki kofeinowe. Biore je czasem jak w pracy nie moge sie "ogarnac".. i pomagaja big_smile

Life is hard. After all it kills you.

5

Dobra będzie yerba mate z guaraną na koncentrację, jak i magnez.

6

Używałam tabletek Sesja zarówno przed maturą, jak i przed sesją. Czy coś zdziałały? Nie mam pojęcia! Czułam się co prawda bardziej odprężona siadając do książek, nie byłam senna nawet mimo późnej pory i wiedza - jako tako - do głowy wchodziła. Jednocześnie z tabletkami piłam jednak hektolitry kawy, czasem również energy drinki, więc ciężko stwierdzić co tu miało decydującą rolę;) Jeżeli zadziałały, to pewnie jakoś na zasadzie placebo - połykając każdą tabletkę wyobrażałam sobie jak to ona aktualnie pobudza wszystkie moje szare komórki i tak dalej i tak dalej:P
Najlepszy sposób na przetrwanie sesji? Po pierwsze - zacząć uczyć się wcześnie, żeby potem na dwa dni przed egzaminem nie okazało się, że jest pięć książek o przeciętnej ilości pięciuset stron do przeczytania; po drugie - wysypiać się przed każdym egzaminem, najgorsze to iść sennym! równie ważne, to zjedzenie pożywnego śniadania, zapewniam, że nie da się skupić na jakimkolwiek sprawdzianie czy egzaminie na głodnego;) ; po trzecie - na wieczór przed egzaminem zrelaksować się;) Gorąca kąpiel z pięknie pachnącą pianą, spędzenie miło czasu z chłopakiem czy przyjaciółką, dobra kolacja:)

7

U mnie sesja nie poszła tak jak zamierzałam.Mam jeszcze jeden egz. ustny przed sobą, 1 poprawkę z Historii o adm. i czekam na wyniki z prawoznawstwa.Ale już troszkę za mną i chwała.Pracują bardzo dużo dlatego też okres sesji jest dla mnie okropny,ale daje jakoś radę a co mi pomaga? Upartość,nie pijam kawy do nauki,ani wspomagaczy-nie mogę pić kofeiny. Po prostu się uczę, ściągać też nie ściągam - nie umiem.;/ Czasem umiem mniej czasem więcej, stres zabija wiedzę umiałam prawie wszystko na najcięzszy egz.z prawoznastwa ale stres sparaliżował mnie też że literki a nie mogłam napisać.Poszło dobrze ale czy wystarczy na tyle by zdać nie wiem zobaczymy.
Polecam systematyczność, której teraz brakuje wielu studentom;/

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

8 Ostatnio edytowany przez Poleczka (2013-02-25 14:04:41)

Powiem Ci tak:)

zależy jak obszerny masz materiał, np. 1000 stron, wtedy ja daję sobie 10 dni na naukę. I mniej więcej schemat mam taki: 8 dni nauki a 2 ostatnie to powtarzanie. Uczę się zawsze z przyjaciółkami. Strona po stronie. Jedna czyta, druga powtarza całą stronę, trzecia tak samo i od początku. Na następny dzień zanim zaczniemy nową partię materiału powtarzamy to co się nauczyłyśmy dnia poprzedniego. I tak w kółko. Później na egzaminie odtwarza Ci się cała książka w głowie - strona po stronie wink
Nie stosuję żadnych wspomagaczy np. Sesja, Plusz etc. bo to nic nie daje. Ewentualnie pobudza ale przecież nie ma szansy żeby się nauczyć 1000 stron w dwa dni, prawda? Nic Ci wtedy nie pomoże.
Taki jest mój sposób, który się sprawdzał przez pięć lat i nie straszne mi były sesje, gdzie trzeba było nauczyć się całej książki " toczka w toczkę " a egzaminów było na przykład pięć.
A dzień przed egzaminem tylko sobie przeglądam to co się nauczyłam i z koleżankami zadajemy sobie wyrywkowe pytania.
ZAWSZE wstaję o 8:00 rano, i o 9:00 zaczynamy się uczyć. 45 minut i 5 minut przerwy i tak 8 - 9 h. Potem kino, książka, znajomi etc.

Wysypiaj się i bądź systematyczna a żaden egzamin nie będzie Ci groźny:)

Co do orzechów - to prawda, ale jak ktoś uwzględnia je w normalnym odżywianiu się.

Cisza jest przystanią zmęczonego słowa.

9

Zgadzam się, że jedzenie nagle w dużych ilościach bakalii nic nie da. Przygotowania do sesji powinny zaczynać się wcześniej, musimy dać swojemu ciału odpowiednią dawkę ruchu i zdrowych posiłków. A przede wszystkim wysypiać się. I tak zregenerowane możemy dać czadu po nocach. Nie wiem jak wy, ale ja, obojętnie ile wcześniej bym się nie uczyła, mam tyle materiału że muszę zarywać nocki. wtedy nie pozostaje mi nic innego jak energetyki i zapasy bananów. nie lubię tych landrynkowych energetyków, wiec pijam black mojito. ewentualnie kawa ale bez mleka.
A po sesji muszę odsypiać i powoli wracam do formy i jakiegoś normalnego planu dnia:)

10

Mimo, że już trochę sesji za mną, to nie mam jakiegoś określonego schematu nauki. Generalnie staram się chodzić na wszystkie zajęcia, chyba, że są wybitnie nie do strawienia, wtedy daję sobie spokój. Jak mam więcej czasu na opanowanie, to robię sobie notatki z materiału, który przerabiam. Podkreślam najważniejsze rzeczy na różne kolory. Odstawiam na bok rzeczy nieważne gdy mam się uczyć, ale zostawiam sobie trochę czasu na relaks wieczorem. Jak czegoś nie wiem, to rozważam to z przyjaciółmi ze studiów. Przed czasem zaliczeń robię sobie dokładny plan kiedy z czego mam zaliczenie i ile dni chce na to przeznaczyć. Pod żadnym pozorom nie zaniedbuje snu ani nie szprycuję się żadnymi wspomagaczami, sesja sesją, ale nie będę narażać swojego zdrowia.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

11

Oczywiście ważne to dobry sen, przygotowanie, ale wychodzi różnie. Zdarzało mi się jechać na egzamin po 2 godzinach snu, było bardzo ciężko, byłam nadal jak we śnie, ale udało się smile
Mam tabletki sesja do rozpuszczania i trochę pobudzają, ale oczywiście wiele do rzeczy może mieć też efekt placebo. Samemu trzeba się zmotywować, inaczej żadne tabletki nic nie dadzą. A miałam czas brak motywacji i np oblałam egzamin, nie przysiadłam odpowiednio. Systematyczna nauka jest najlepsza, jako pobudzacz ewentualnie te tabletki, kawa, energy drink wypiłam kiedyś chyba tylko raz i ja sama nie polecam, źle się czułam i złe samopoczucie, rozbicie przez to. Wolę jak już te tabletki czy kawę czy wspomniane banany, by na szybko dodać sobie energii.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

12

Dla mnie najważniejsze to było żeby się nie stresować, bo stres baardzo przeszkadza w nauce. I nie porównywać się z koleżankami - "bo one nauczyły się już 3 książek, a ja jestem dopiero na pierwszej i co teraz? Może lepiej w ogóle dam sobie spokój z nauką?" tongue jak zaczynałam tak myśleć to już byłam przegrana. Polecam opanowanie i pewność siebie (oczywiście bez rzetelnej nauki się nie obejdzie).
Co do ilości dni poświęcanych na przygotowanie się do danego egzaminu, to u mnie jakakolwiek motywacja pojawiała się dopiero 2-3 dni (czasem jeden) przed jego terminem.. Więc tak - zarywałam noce i często jeździłam na egzamin po 0-3 godzinach snu (1 szklanka napoju energetycznego z tauryną na 1 noc nauki; po kawie zasypiałam w 5 minut). Ale o dziwo wyniki miałam lepsze niż koleżanki uczące się od 2 tygodni (moja średnia z 5 lat studiów to 4,8). Mimo to nie polecam tego 'mojego' sposobu - wiem, że systematyczna nauka daje o wiele lepsze efekty (+ ten pożądany spokój), ale niestety rzadko kiedy udawało mi się wcielić to w życie. Na szczęście egzaminy już za mną smile

13

Nie potrafię uczyć się systematycznie, niestety. Polegam an świeżości wiedzy która daje świetne rezultaty w przypadku egzaminów testowych i uroku osobistym (mam gadane po prostu) w przypadku ustnego. Preferuję ten drugi, przy dobrych wiatrach z minimalną wiedzą można dostać 5.

No i tradycyjnie - jak przedmiot mnie interesuje, nie mam problemu z nauką, a nawet nie jest to koniecznie. Gdy przychodzi do czegoś, za czym nie przepadam jest gorzej. Nawet samo konieczne przejrzenie notatek jest męką!

Co do "diety". W sesji się nie oszczędzam. Jem dobrze i dużo, żeby mózg podczas nauki nie gonił mnie do kuchni wink.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Sprawdzone sposoby na przetrwanie sesji, egzaminu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018