Walentynkowy zawrót ziołowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Walentynkowy zawrót ziołowy

Kołatanie serca, bezsenność, nadpobudliwość, gonitwa myśli... Któż tego nie zna? Ale spokojnie, tym razem nie o chorobę chodzi, ale o stan zakochania wink Czy poprzez stosowanie naparów, kąpieli, nalewek z ziół można wpłynąć na drugiego człowieka i jego uczucia względem nas? Z punktu widzenia nauki - bzdura, ale...

Zgodnie z dawnymi wierzeniami, najpopularniejszy lubczyk podany ukochanemu, miał zapewnić dziewczynie jego względy. Dodany do pierwszej po urodzeniu dziecka kąpieli, miał być gwarantem szczęścia w miłości. Tymianek noszony przy sercu wywoływał afekt u mężczyzn. Koper i kolendra, ucierane w moździerzu wraz ze stosownymi zaklęciami stawały się miłosnym eliksirem. Z kolei majeranek, dodawany do wina przez starożytnych Greków, miał wywoływać pożar serca i zmysłów, podobnie zresztą, jak imbir w starożytnych Indiach i Chinach.

A jeśli czyjeś serce zostało zranione, wystarczyło wyposażyć się w rozmaryn, melisę i rumianek, które miały łagodzić ból po stracie ukochanego, tłumić tęsknotę, panować nad złymi emocjami.

No właśnie - czy zdarzyło się Wam próbować zwiększać swoje szanse u ukochanego/-nej w ten sposób? A może znacie przykłady innych ziół o podobnym działaniu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Walentynkowy zawrót ziołowy

Wanilia i żeńszeń. To również w pewnym stopniu afrodyzjaki. Owoce morza, takie jak np. ostrygi, również pobudzają tę sferę!

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne

3

Z wymienionych przez ciebie ziół w mojej kuchni ma zastosowanie jedynie lubczyk, ale niestety nie zauważyłam zwiększonego libido męża - może dlatego, że to suszony lubczyk ?  smile:)

Znalazłam taki oto specyfik: Catuaba

Właściwości:
Catuaba pochodzi z Brazylii i jest uznawana za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. W medycynie znana jest jako doskonały środek stymulujący pracę mózgu i poprawiający ukrwienie organizmu. Skuteczna jest przy nerwowości, kłopotach z pamięcią, niepokoju oraz przede wszystkim - przy osłabionej potencji. Dodatkową zaletą jest brak szkodliwych efektów ubocznych w porównaniu z popularnymi obecnie środkami farmakologicznymi uznawanymi jako lek na potencję. Zaparzanie: około 1 łyżeczki Catuaby na 250 ml gotujemy na małym ogniu przez 5 minut, następnie odstawiamy do naciągnięcia. Po 15 min. napar jest gotowy do picia.

Stosowanie
W celu naprawy słabej potencji, napar należy pić w ilości 1-2 szklanek przez okres 3 tygodni codziennie. W przypadku jednorazowych potrzeb zbadania działania Catuaby, można wypić 1-2 szklanki naparu. Pełny efekt działania widoczny jest w zależności od organizmu - od 20 do 35 minut po wypiciu naparu.

Słyszał ktoś ? stosował ?
Może się przydać na ten romantyczny wieczór i nie tylko na ten. Ciekawa jednak jestem czy to nie jakieś tam "czary-mary".

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

4

Majeranku używam naprawdę sporo, nieco mniej tymianku, koper zwłaszcza w sezonie, kolendrę, imbir od czasu do czasu, ale niestety nie zauważyłam żadnego magicznego działania tych ziółek. Chociaż... jeśli wziąć pod uwagę, że jesteśmy ze sobą już tyle lat, a nasza miłość wciąż kwitnie, to kto wie czy to nie od tego majeranku big_smile.

Do listy afrodyzjaków dodam jeszcze seler, podobno dobrze podnosi potencję wink.

KGB, nie znam, nie stosowałam, ale chętnie czegoś się na ten temat dowiem - z czystej ciekawości tongue.

Za to znalazłam jeszcze coś takiego:

Kantarydyna - organiczny związek chemiczny z grupy terpenów; wydzielana jest w chwilach zagrożenia przez chrząszcze z rodziny oleicowatych.
W medycynie ludowej wykorzystywano kantarydynę w mikroskopijnych dawkach jako środek pobudzający, np. do sporządzania "napojów miłosnych" i afrodyzjaków, w tym także "hiszpańskiej muchy". Działanie tego związku pobudza zakończenia nerwowe i błony śluzowe układu moczowo-płciowego, ale często powoduje powikłania, m.in. zapalenia dróg moczowych i przewodu pokarmowego oraz bolesne erekcje.

Ostatnie zdanie przyprawia mnie o dreszcze, ale warto wiedzieć do czego mężczyźni byli zdolni, aby poczuć się bardziej męsko big_smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Napary już przygotowane ? smile Dla tych, którzy nie mają czasu lub niechętnie piją różnego rodzaju "koktajle ziołowe" mam dobrą wiadomość, otóż doskonałym afrodyzjakiem jest : oregano ( odpręża i dodaje odwagi zakochanym, legenda głosi, że powstał z oddechu Afrodyty...)  i bazylia ( świeża bazylia działa pobudzająco ) . Warto o tym pamiętać przygotowując kolację dla was, dziś wyjątkowo do potrawy np. spaghetti może się wam "sypnąć" nieco więcej oregano i bazylii smile

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

6

W swojej kuchni na co dzień używam bardzo dużo oregano i bazylii, mam nawet własne ziółka uprawiane na parapecie kuchni, ale dziś sypnę ich od serca, czyli jeszcze więcej wink.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

7

Moimi faworytami są: szafran, lubczyk, gałka muszkatołowa i żeń szeń.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

8

cslady napisał/a:

żeń szeń.

A który?
Bo na mnie najlepiej działa syberyjski czyli eleuthero. Amerykański, koreański, czy chiński już słabiej. Jest też tzw. żeń szeń dla kobiet czyli donq quai. No i tzw. żeń szeń indyjski, który nie jest żeń szeniem czyli ashwaghanda, która również bardzo dobrze działa.

9

Dobra, dobra.... zioła na popęd seksualny swoją drogą lol ale co z magicznymi ziołami na rozkochanie ukochanego/ukochanej? lol

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

10

Nemezys napisał/a:

(...) ale co z magicznymi ziołami na rozkochanie ukochanego/ukochanej? lol

To może lepiej od razu sięgnąć po feromony? http://emoty.blox.pl/resource/wink.gif

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018