1

Temat: DUŻO ZDROWIA! - suplementacja dla seniorów.

Jutro i pojutrze święto naszych babć i dziadków. W związku z tym, że jednym z najważnijeszych życzeń jakie składamy jest "duuuużo zdrowia" dziś chcę poruszyć kwestię suplementów dla seniorów.
Wiadomo, że na rynku jest mnóstwo preparatów, suplementów. Który z nich wybrać? czym się kierować przy wyborze? czy stosowanie suplementów jest koniecznością?

Nasi kochani seniorzy niestety często cierpią na utratę masy ciała, brak apetytu (na skutek stoponiowej utraty zmysłu smaku i zapachu), spożywanie zalecanych lekarstw również może zmnieniejszyć apetyt a także przyswajalność witamin i minerałów. Należy pamiętać, że wzrasta zapotrzebowanie na : wapń, witaminę E, D, ryboflawinę, folan, witaminę B12 i proteiny
Nieprawidłowa dieta oraz brak witamin może skutkować m.in. osłabieniem organizmu, dysfunkcjami systemu nerwowego, osteoporozą,  niemożnością aktywnego trybu życia.

Przy wyborze odpowiedniego preparatu należy również zwrócić uwagę, żeby zawierał nieznaczą ilość żelaza albo całkowity jego brak. Nadmiar żelaza w podeszłym wieku może skutkować  większa podatnością np. na choroby serca. Nadmiar witaminy A z kolei może spowodować nudności, zawroty głowy, choroby wątroby.

Bardzo istotną rolę odgrywają wapń i witamina D - na rynku są specjalne preparty przystosowane do zalecanych dziennych dawek.

Moim zdaniem podstawą zdrowia dla osób starszych jest odpowiednia i zbalansowana dieta, ale z uwagi na to że czesto nie mamy kontroli nad naszymi najstarszymi bliskimi warto skorzystać z możliwości zapewnienia im dostarczania odpowiednich składników poprzez suplementację.

Według mnie odpowiedni preparat może być trafionym i zdrowym upominkiem z okazji  nadchodzącego święta.

A może macie jakieś sprawdzone preparaty, które chcielibyście polecić? Ja na pewno polecam preparaty zawierające wapń i wit D

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"
Zobacz podobne tematy :