Wszędzie bakterie!!!bakteriofobia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Wszędzie bakterie!!!bakteriofobia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1 Ostatnio edytowany przez jing jang (2009-02-21 14:33:08)

Temat: Wszędzie bakterie!!!bakteriofobia?

Mam jakąś obsesję,że wszędzie są jakieś bakterie, brzydze się dotknąć uchwytów w autobusach i tramwajach, jak robie to przz chusteczkę higieniczną to ludzie się na mnie dziwnie patrzą. Brzydzę się publicznych ubikacji, wszystko dotykam przez chusteczki albo rękaw, nie lubię siadac w tramwaju, bo myslę o tym,że tam jakiś pijak mógł się wysikac lub zwymiotować!!!Czy to jest normalne???To,że owoce brudne, że sztućce w restauracji niedomyte...nie wiem skąd się to bierze!!!I jak trochę się zdystansować!!!sad Bo przyjaciele az dziwnie na mnie spoglądają...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wszędzie bakterie!!!bakteriofobia?

Cos ja detektyw Monk;] mnie to nie dziwi wszyscy powinni zdawac sobie z tego sprawe tez wiele razy nie mam ochoty czegos dotknac w toaletach publicznych nie siadam gdybym zobaczyla takiego kogos jak Ty sama bym sie zastanowila nad soba

3

jing jang , fachowo nazywa sie to ZABURZENIEM OBSESYJNO - KOMPULSYWNYM . lecze je sie popszez psychoterapie , a jak to nie pomaga to bierze sie leki ...

4

to masz tak jak moja babcia, ona kiedyś pracowała w szpitalu i teraz każe mi myć ręce 35 arzy dziennie. Masakra.

5

wiesz mialam taka kolezanke co nawet wycierala sie jak ktos ja dotknal powiem ze to bylo dosc niesmaczne dla osoby ktora to obserwowala ma czasem jeszcze takie zachowania np w jej pokoju musza byc poukladane kredki od najjasniejszego do najciemniejszego koloru  lub np nosi ze soba swoje mydlo czy recznik bo brzydzi sie wszytskiego dla mnie jest to dosc dziwne ale rozumiem poczesci takie osoby w sumie kazdy jest inny ale to nie jest do konca normalne zgadzam sie z Kociaczkiem

6

Przeniesiony post jakbysiedalo

akbysiedalo napisał/a:

Witam,
mam problem z bakteriami.. tzn. nieustannie myje dlonie.. ostatnio zaczelam uzywac żeli antybakteryjnych do mycia rąk, poniewaz nie zawsze mam wode i mydlo... w zasadzie nie powoduje to wielkich klopotow... ale ludzie dziwnie na mnie patrza jak w autobusie tiktaka klade na zewnetrzna powierzchnie dloni..

Mari

7

Takie zachowanie to się nazywa nerwica natręctw czy jakoś tak.

8

Nerwica natręctw a zaburzenie obsesyjno-kompulsywne czy nerwica anankastyczna to to samo. Faktycznie leczy się poprzez farmakoterapie oraz psychoterapie. Każdy z nas posiada jakieś jej delikatne oznaki ale z tego co napisałaś u Ciebie jest to dość nasilone i utrudnia Ci życie. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą i niech on oceni, jak bardzo jest to poważne.

Przeczytaj wątek rytuały, bo to o tym samym tylko tak objawy opisywane są inne smile

" chyba zostanę psycholożką " smile

9

kto by tam wierzył w bakterie wink a tak serio każdy z nas ma takie swoje małe dziwactwa, oby tylko nie wymknęły się spod kontroli smile

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

10

Dahna napisał/a:

Takie zachowanie to się nazywa nerwica natręctw czy jakoś tak.

Otóż to tez słyszałam top określenie. Ale nie o tym mowa. Ja uważam że dbanie o higiene jest bardzo ważne ale ludzie(jemena) opanujcie się!!!
Znam takiego kolesia co drzwi do busa otwiera przez chusteczkę i powiem tak kint ze znajomych nie powie o nim dobrze bo dla 99% to jest chore! A dodatkowo takie podejście z dotykaniem klamek przez chusteczke ubliża innym użytkownikom tego busa bo ta osoba która to robi wskazuje że się brzydzi tych ludzi i bkterie które teoretycznie roznoszą.
Oczywiście trzeba myć ręce przed posiłkiem czy unikać toalet publicznych zwłaszcza jeśli są obelśne jednak bez przesady takie zaburzenia jak twoje trzeba leczyć. Ludzie mają arachnofobie, klaustrofibie itp a ty masz bakteriofobie. Z tym że o ile tamte przypadłości nie ubliżają innym ludziom o tyle twoja tak i prze to możesz być postrzegana jako "wyrzutek społeczeństwa" więc zastanów się co robisz bo to nie jest normalne.
A tak wogóle to myśle że w tej kwestii bakteriofobią duzą rolę odgrywają media bo to one napędzaja w tym kierunku człowieka że wszytko jest be...be...be... że jak marchewka "koślawa" czy brudna to bakterie itp a jak się świeci i jest prościutka to zdrowa tylko że nikt się nie zastanowi że ta prościutka i świecąca jest taka przez środki chemiczne użyte do jej wyprodukowania i to jest dopiero problem a nie trochę ziemi na niej. Kurcze mieszkam na wsi i jakbym tak miała zwracać uwage na wszytkie bakterie w koło to musiałabym chodzić w skafandrze jak w SEXMISJI...hehehehe

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

11

Ogladalam o tej chorobie w rozmowach w toku. Bylo wlasnie tam ze brzydzili.
Kurcze ja sie np brzydze szkolnych i publicznych lazienek...Hmmm napewno wiecej jest ludzi takich co sie brzydzi czego kolwiek dotknac ale dotyka a potem reece wyciera... Maja tez odemnie te osoby + bo dbaja o siebie i o swoje zdrowie

tylko ten kto kocha widzi co jest prawdziwe w człowieku...

.. Książka to 2 przyjaciel człowieka

12

no ale bez przesady, bakterie Cie nie zjedza, a jak bedziesz sie tak ich bac to sobie zepsujesz uklad immunologiczny bo nie bedzie mial wzorców przed czym sie bronic i na kazda rzecz bedziesz miec alergie

13

Ja odkąd na praktykach na uczelni robiłam badania, które polegały na pobieraniu wymazów z przeróżniastych miejsc dookoła nas. Z którymi się spotykamy w życiu codziennym. A następnie hodowaniu posiewów. Też mam taką lekką fobie. Po powrocie do domu myje ręce mydłem antybakteryjnym, W torebce nosze żel, na awaryjne sytuacje kiedy nie mogę umyć rąk woda i mydłem. A odkąd mam dziecko to już swoim natręctwem terroryzuje bliskich.

14

Hmmm, tylko cie poinformuję, że w jelitach mamy aż 2 kg bakterii. I co teraz zrobisz?

15

Tak. Ale to moja flora bakteryjna. A nie cudze Escherischia coli czy też inne "dobrodziejstwa", które trafiają na moje dłonie z przestrzeni publicznej. Bo kogoś nie nauczono higieny i po podtarciu swoich czterech liter nie umył rąk. Nie myję się nim cała. Ale po powrocie do domu,  mydło antybakteryjne to obowiązek. A ponad to, mi produkty Dettolu bardzo odpowiadają. Ładnie i delikatnie pachną. Nie niszczą rąk. Więc dla mnie mają wszystko czego oczekuję od mydła.

16

Bakterie kałowe?? fuuuuuuuuuuuuu Po wyjściu z toalety to bezwzględna konieczność. Niestety nie każdy to robi a wtedy kłopoty z układem pokarmowym i niestety nie tylko to. Trzeba dokładnie myć ręce, zawsze!!

17

U nas w domu też dba się o higienę, każdy mna świadomość, że bakterie są wszedzię i trzeba się ich pozbywać jak tylko to możliwe.
Jednakże fobia autorki jest dla mnie przerażająca!! I niezrozumiała.

Oela też mam dettol, fajne mydło. Ostatnio odkryłam nowy zapach lawendowo-winogronowe które ma piękny fioletowy kolor:)

18

Niestety mam to samo hmm ręce myje przy każdej możliwej okazji i robię to bardzo dokładnie bo myślę, że ciągle są brudne. Klamki dotykam przez rękaw, telefon, długopis i inne rzeczy czyszcze spirytusem salicynowym, odkarzam wszystko co jest możliwe. To strasznie męczące

19

sophie2 napisał/a:

Niestety mam to samo hmm ręce myje przy każdej możliwej okazji i robię to bardzo dokładnie bo myślę, że ciągle są brudne. Klamki dotykam przez rękaw, telefon, długopis i inne rzeczy czyszcze spirytusem salicynowym, odkarzam wszystko co jest możliwe. To strasznie męczące

Sophie ja także. Telefon, klawiaturę komputera, klamki czyszczę spirytusem salicylowym. Ręce myję też dość często. Wystarczy zaobserwować co ludzie robią np na przystanku - jeden dłubie w nosie, drugi drapie się po głowie (a włosy nie są pierwszej świeżości), kolejny sika pod drzewem 3m dalej, a potem dotykają poręczy w autobusie i my także. Idziemy do sklepu, pani wydaje nam resztę, a jaką mamy pewność, że umyła ręce po toalecie? Ja oczami wyobraźni widzę zaraz jak poręczy której dotykam dotykała wcześniej dłubiąca w nosie osoba (może to wydawać się śmieszne, ale tak jest - ludzie bywają obrzydliwi). Klamki otwieram normalnie (nie przez chusteczkę), ale  z lekkim niesmakiem mówiąc szczerze. Brzydzę się korzystać z toalet publicznych i staram się tego unikać, chyba że już muszę.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Wszędzie bakterie!!!bakteriofobia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018