Pierwsze kroki za granicą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pierwsze kroki za granicą

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Pierwsze kroki za granicą

Cześć Dziewczyny smile

Jestem tu nowa i być może nie zauważyłam że taki temat już jest. Jeżeli tak by było to bardzo proszę o przeniesienie mojego postu do odpowiedniego tematu.

Bardzo nurtuje mnie pewien temat, a mianowicie czy któraś z Was sama stawiała pierwsze kroki za granicą? Tzn bez pomocy rodziny, znajomych.
Ja bardzo bym chciała wyjechać do Niemiec. Zamieszkać tam na stałe. Ale nie mam nikogo kto mógłby mi pomóc np. z mieszkaniem albo praca. Nie wiem od czego zacząć. To moje marzenie i będę do niego dążyć tak czy inaczej, ale chciałam się poradzić czy któraś też miała taki problem. Mam narzeczonego, którego nie chce zostawiać. Nie zniosę rozłąki na dłużej.
Czy macie jakieś rady dotyczące od czego mogłabym zacząć? Gdzie szukać "pomocy"?
Dodam, że język nie jest moją najgorszą stroną. Potrafię się dogadać z Niemcem.

Pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Ze mną było tak, że najgorszy był ten pierwszy krok - czyli sam wyjazd. Potem jakoś poszło. Trzeba się po prostu przemóc. Ale bez skype i internetu nie wiem, czy by mnie tutaj samotność czasami nie zeżarła żywcem.

3

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Ja się nie boje samotności, ani samego wyjazdu. Mam dosyć tego kraju a Niemcy zawsze były moim marzeniem. Chodzi mi o to że nie wiem jak mam wszystko ogarnąć sama bez pomocy nikogo. Jak sobie i narzeczonemu załatwić pracę żeby być tam razem, jak wynająć mieszkanie...

4

Odp: Pierwsze kroki za granicą
Misstic napisał/a:

Mam dosyć tego kraju

No to przybijam piątkę z Tobą !!! wink
trzeba stąd uciekać póki czas !
Dasz radę, na pewno !!!! Życzę powodzenia smile

5

Odp: Pierwsze kroki za granicą

O Niemcach nie wiem bo mnie tam nigdy nie wynioslo ale wiem jedno.
Posprawdzaj na stronach internetowych i najlepiej zawczasu zalatw sobie nocleg. Tak zebys w dzien przyjazdu miala dokad isc i gdzie spedzic noc. Uwierz mi nic nie podnosi na duchu bardziej niz dach nad glowa.
Zakup sobie mape tego maist do ktorego jedziesz. Najlepiej zawczasu. Uwierz mi sa pewne szoki ktore z pomoca mapy rozwiazac latwiej.
Po drugie jak bedziesz kupowac bilet to najlepiej w obie strony. Zebys w razie problemow mogla wrocic do kraju. Moze i jestesmy w Unii i tak dalej ale uwierz mi jak cos ci sie zlego stanie to zadnego Niemca nie bedzie obchodzil twoj los. A tak to chociaz bilet bedziesz miec. Jak zmienisz zdanie to nie musisz go wykorzystac ale lepiej miec i nie potrzebowac niz nie  miec i zalowac.
Wez ze soba pieniadze. Nie jedz gola jak swiety turecki smile Ale nie trzymaj ich razem. Najlepiej rozdziel na kilka czesci i poukrywaj w odziezy. Nie wymachuj komorka na prawo i lewo. Na dworcu autobusowym czy stacji kolejowej miej oczy szeroko otwarte.
Z podstaw to juz chyba tyle. Reszta zalezy od zaradnosci, obrotnosci i fartu smile

6

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Tak jak wyżej napisała sadie i jeszcze cos ode mnie. Kup gazetę. Jak juz bedziesz miala załatwiony nocleg,co mozesz zrobic przez internet wczesniej,zeby moc miec gdzie spac,po dotarciu na miejsce. W takowej gazecie jest pelno ogłoszeń o prace. Tzn tez w jakim chcesz mieście wylądować,ale większe miasteczka czy miasta nie maja problemu z bezrobociem. Czy to do pizzeri czy do sklepu. Na poczatek. Znajdź sobie lokum,w gazecie tez znajdziesz gdzie mozna wynająć mieszkanie. Zamelduj sie. Nie wiem Dokladnie jak to sie odbywa,po jakim czasie,czy odrazu ,ale jesli z jezykiem problemu nie masz to największy problem z glowy. Pójdź do urzedu i dowiedz sie wszystkiego:)
Ja tez chce osiedlić sie w innym kraju i bardzo spodobali mi sie Niemcy,szczególnie miasto gdzie ja przebywam niekiedy. Miasto niewielkie,moze 40 000 mieszkańców,obok dużego miasta,Frankfurtu nad Menem,pracy w brud,tylko język wymagany . Chociaz zeby sie jako tako dogadać. A u mnie z jezykiem ciezej.
Policji unikaj i w żadnym wypadku nie idz na komisariat chwalić sie,ze postanowiłas tam zamieszkać,niedawno przyjechałaś i potrzebujesz pomocy. Jakos mniej mili sa dla Polaków smile lepszym centrum informacji bedzie urząd miasta:)
Trzymam kciuki i pozdrawiam:)

7

Odp: Pierwsze kroki za granicą

A i jeszcze jedno. Numer polskiej ambasady w Niemczech wpisz od razu w telefon. Jak juz sie zorientujesz do jakiego miasta jedziesz to wynajdz w internecie byc moze organizacje zrzeszajaca mieszkajacych tam Polakow. To wszystko opracuj jeszcze w domu. Latwiej sie w ciepelku i pod dachem szuka takich informacji niz w deszczu i obcym kraju. Mozna jechac na dziko ale trzeba miec plan big_smile

8

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Na pewno na pierwszy rzut się przydadzą. Nie chcę jechać w ciemno, bo to bardzo duże ryzyko jest. A skończyć w burdelu nie trudno. Muszę wszystko przemyśleć, co, gdzie i jak wtedy będę działać.
Jeszcze raz dziękuję smile

P.S.Trzeba uciekać z tego kraju bo tu jest coraz gorzej. Nie mówie że gdzie indziej nie ma problemów ale jest lżej. A to co się wyprawia u nas w Polsce to jest szok i kompromitacja na całą Europę.

9

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Wbrew pozorom Niemcy jako naród to mili i pomocni ludzie choć na początku trochę nie ufni, ale też bez przesadyzmu smile Na szczęście w dobie internetu można załatwić wszystko na odległość. Dokładnie wszystko sprawdź, pieniądze na czarną godzinę to coś co musisz mieć ponad wszystko. Kontakt z kimś z Polski - rodzina, zaufani przyjaciele, ktoś, kto w razie czego będzie w stanie Ci pomóc.
Poza tym wyrób sobie kartę EKUZ w NFZ'cie. Jest to darmowa karta ubezpieczeniowa na całą Unię i jeżeli coś Ci się stanie i będziesz musiała skorzystać z opieki lekarskiej to pokazujesz taką kartę i już o nic się nie martwisz. Fakt, że karta jest czasowa i wydawana do danej daty, ale mieć ją nawet na miesiąc czy dwa to wielkie zabezpieczenie. Poza tym można ją sobie wyrabiać do woli o ile płacisz składki na Fundusz Zdrowia.

10

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Taka karta o ktorej pisze Teo bedzie ci potrzebna nawet jak prace znajdziesz, na poczatku - bo to roznie bywa z pracodawcami a nigdzy nic nie wiadomo, przytrafic sie cos zawsze moze - wrazie co ominie cie niespodzianka zaplaty grubej forsy przy jakims wypadku ( reke noge  mozna zlamac np. ):) ... pozniej, jak juz  wejdzesz w  system niemiecki to ci juz nie  bedzie potrzebny  ale  zorientuj sie jak to tam  wyglada ...zeby cie  ktos nie wyrolowal ...
Powodzenia smile

11 Ostatnio edytowany przez Misstic (2012-05-26 12:44:53)

Odp: Pierwsze kroki za granicą

A czy któraś z was sama stawiała te pierwsze kroki tam na obczyźnie? Czy miałyście jakieś już oparcie tam np w rodzinie czy partnerze?

12

Odp: Pierwsze kroki za granicą
Misstic napisał/a:

A czy któraś z was sama stawiała te pierwsze kroki tam na obczyźnie? Czy miałyście jakieś już oparcie tam np w rodzinie czy partnerze?

Tak, ja. smile Pierwsze kroki stawialam sama. Bez nikogo. Bez partnera, bez rodziny...Sto funtow w kieszeni, dach and glowa u obcych Polakow juz dobrze zaaklimatyzowanych za granica i to wszystko. Tylko ja i moja inteligencja.

13

Odp: Pierwsze kroki za granicą
Sadie napisał/a:
Misstic napisał/a:

A czy któraś z was sama stawiała te pierwsze kroki tam na obczyźnie? Czy miałyście jakieś już oparcie tam np w rodzinie czy partnerze?

Tak, ja. smile Pierwsze kroki stawialam sama. Bez nikogo. Bez partnera, bez rodziny...Sto funtow w kieszeni, dach and glowa u obcych Polakow juz dobrze zaaklimatyzowanych za granica i to wszystko. Tylko ja i moja inteligencja.

No to podziwiam i mam nadzieje że tak jak Tobie, również mi uda się wyjechać smile
A jak mogę się spytać, jak załatwiałaś dach nad głową? Przez internet, z jakiś ogłoszeń w prasie?

14

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Problem nie jest wyjechac. Problemem jest utrzymac sie za granica i nie musiec wracac.
Jak ja szukalam dachu nad glowa to zarejestrowalam sie na stronie internetowej dla Polakow mieszkajacych tu gdzie chcialam wyjechac. I zaczelam szukac jakiegos taniego pokoju. Znalazlam taki gdzie cena byla smiesznie niska i jedynym wymogiem byla obecnosc w domu w nocy ze wzgledu na male dziecko. Zadzwonilam i zapowiedzialam ze sie zgadzam i bede przyjezdzac. Wzielam pieniadze na pierwszy miesiac oplaty za pokoj.

15

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Tak, myślę, ze wynajęcie pokoju na początek jest najlepszym rozwiązaniem. Raz że taniej a dwa zawsze masz dostęp do gospodarzy, którzy w razie czego pomogą i coś doradzą, albo chociaż wytłumaczą.

16

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Hehe, ja zawsze wszystkim polecam jakieś ubezpieczenie zdrowotne , bo miała sama problemy z pierwszą chorobą w uk big_smile a jak ma się gorączkę i katar to już w ogóle nie ma się głowy do takich spraw smile

17

Odp: Pierwsze kroki za granicą

Wyjazd zupełnie samej to bardzo odważna decyzja, ale jednocześnie wcale nie niemożliwa. moja koleżanka ma nawet swoją firmę teraz, zaczynała jako niania, trochę zaoszczędziła, trochę kredyty w uk ją wspomogły i ma teraz własny gabinet. czasem nawet są jakieś programy, które wspierają przedsiębiorców, nie ma tak ciężko. ale trzeba być upartym i nawet nie myśleć, że zasiłki dla bezrobotnych w uk są dla nas.

18

Odp: Pierwsze kroki za granicą

kredyt w uk to nie jest w sumie głupi pomysl, tak na własny biznes. czasem trzeba zaryzykować, żeby nie pracować w jednej firmie w nieskończoność. ja sama może i tak bym zrobiła jakbym miała więcej odwagi. smile

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pierwsze kroki za granicą

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024