Haft krzyżykowy.Proszę o porady. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Haft krzyżykowy.Proszę o porady.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Haft krzyżykowy.Proszę o porady.

Witam,widziałam u kogoś piękne obrazki i obrusy wykonane haftem krzyżykowym i chciałabym bardzo samodzielnie zrobić sobie coś takiego.Potrafię wydziergać krzyżyki,widziałam na allegro,że można kupić fajne kanwy z nadrukiem,a nawet z muliną.Poradźcie mi proszę,co powinnam wiedzieć zanim zdecyduję się kupić?Pozdrawiam smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Haft krzyżykowy.Proszę o porady.

może sobie najlepiej jakąś książke kup...?

3

albo w necie poszukaj. na pewno sa jakies filmiki na youtub na tem temat. pewnie raczej po angielsku lae moze to nie problem bo to przecież manualrna robotka smile

czytałam smile
ale...jaka mulina jest najlepsza i najpiękniejsza?
jaki tamborek-duży czy mały?

5

ja haftuje juz dlugo i nie mam zadnego tomborka i nigdy nie haftowalam na kanwie z wzorem. Jest to bardzo proste. Wystarczy sobie ściągnąc wzory z internetu i zacząć od najłatwiejszych. Poszukać sobie jakiegoś malutkiego co nie ma dużo kolorów. Ariadna ma ładne nici i jest najtańsza. I do roboty...... smile Powodzenia. Potrzeba mieć dużo czasu i cierpliwości smile

przygarnij kropka...

Czy taki wzór z internetu trzeba sobie samodzielnie narysować na kanwie?I nie trzeba naciągać na tamborku?Powiedz mi też,czy wszystkie kanwy są takie same?Czy lepsze,gorsze,no wiesz,czy kupić pierwsza lepszą-najtańszą?Czy wyszywając trzeba trzymać się jakichś reguł,bo tyle naczytałam się w necie,że wydaje mi się trudne jak nie wiem co:(
Jestem w takim momencie w życiu,że bardzo potrzeba mi zająć myśli,więc myślę,że takie piękne hafty będą jak znalazł.Nie chcę jednak wydać pieniążków w ciemno,no wiesz...Pozdrawiam smile

7 Ostatnio edytowany przez Dussia (2012-05-01 10:35:30)

Obrazków nie przerysowuje sie wcale. Liczy sie krzyzyki. Jedna kratka na obrazku to jeden krzyzyk. Najlepiej sobie wydrukować wzór i na nim zaznaczać długopisem w którym miejscu jesteśmy zeby się nie pomylić . Haftowanie jest naprawde proste. Nie masz kogos kto by Ci pokazał?  Bo tak o wiele łatwiej jest sie nauczyć. Kanwe w sklepie kupujesz na metry. Są rózne kolory kanwy. Nie haftujemy cała grubością muliny tylko ją rozdzielamy np na pół. Poszukaj może na początek wzory tylko jednym kolorem. Np haftuj czarna muliną na białej kanwie. A z tym tomborkiem to nie wiem hehehe bo nigdy nie uzywałam. Myślę że tombotek jest potrzebny jezeli juz do większych obrazów. Tobie na sam początek jest potrzebna mulina, igła do haftu i kanwa smile więc wydatek nie jest duzy. No i oczywiście wzór jak najprostszy smile

przygarnij kropka...

Ponieważ nie mam sprawnej drukarki sad,kupiłam jednak mały obrazek z wzorem wydrukowanym na kanwie.Ma być 7 kolorów,więc od razu dobrałam nici.Próbowałam...i zauważyłam,że ten wzór nie "pokrywa się" z tymi małymi krateczkami kanwy,więc nie wiem do którego miejsca haftować którym kolorem sad.Poza tym trenuję krzyżyki-jak to najlepiej zrobić,aby zawsze były w jedną stronę...Myślałam,że to będzie łatwiejsze...I coś mi się jednak wydaje,że liczenie krzyżyków,tak jak mi Dussia doradziłaś,byłoby o wiele prostsze.

9

Ja nigdy nie robiłam na wydrukowanym wzorze , bo wlasnie nie wydaje mi sie to tak łatwe jak wyglada. Od samego początku liczyłam krzyzyki. Możesz nawet sama sobie narysowac np serduszko na kartce w kratke i uzupełnij je krzyzykami pozniej w ten sposob przerób to na kanwie. policz od dołu najpierw jeden krzyzyk, pozniej od lewej strony jeden wiecej i do prawej jeden wiecej i tak az wyjdzie ci serduszko. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczylam smile

przygarnij kropka...

10

Tak,tak dobrze smile
Nie wiem tylko co począć z tym gotowym obrazkiem,skoro już go mam...pomęczę się i dam znać co wyszło-najwyżej wzór mi się jakoś przesunie chyba,ale więcej już tego nie kupię.A czy gdzieś w gazetach nie ma schematów do wyszycia? Pozdrawiam Cię serdecznie smile

11

Ja wyszywam od dziecka. To tak tradycja rodzinna.
Lubie wyszywać na kanwach z nadrukiem bo meczy mnie to liczenie krzyżyków.
Używałam kanwy DMC ale teraz ta ariadna jest tak rozpowszechniona że musiałam się na nią przerzucić bo w okolicznych pasmanteriach już nie mogę innej dostać.
Dla mnie to wspaniały relaks po ciężkim dniu. Polecam.
A najważniejsza jest praktyka. Zacznij od łatwych wzorów. Nawet takich dla dzieci na początek.
Potem na pewno będziesz robiła cudeńka.

Żyje po to aby stanąć na szczycie swoich możliwości.

12

Ja mam ściągnięty program HaftX. Pozwala tworzyć wzory z posiadanych obrazków. Takie do liczenia kratek. Kanwy z nadrukowanym obrazkiem nie cierpię. A co do ilości nitek którymi haftujesz to zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli robi się delikatny wzorek na materiale to wystarczą 3 niteczki. Ostatnio robiłam obrazek do wstawienia w ramkę i robiłam całą grubością muliny. Chciałam, żeby nie było widać tła, a obrazek był lekko wypukły. Używam tamborka bo tak mi łatwiej- materiał jest naciągnięty, sztywny i nie ściąga się w trakcie roboty. Też używam Ariadny. DMC jest piękna, ale dla mnie trochę za droga, dodatkowo na samym początku jest trochę trudniejsza w użyciu, bo jest śliska. U mnie jest odwrotnie niz u nefretette. DMC jest wszędzie pełno, a po Ariadnę muszę jeździć. Jest jeszcze Anchor, ale nigdy nie używałam i nie wiem jak się nią robi.

Ja osobiście kupuję gotowe kanwy z nadrukowanym wzorem. Zamawiam w sklepach internetowych i zawsze dostaję na czas wszystko pod dom i nigdzie nie muszę chodzić.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Haft krzyżykowy.Proszę o porady.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021