Autostop - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Autostop

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Autostop

Hej!

Korzystałyście kiedyś z tej formy transportu?
Jakie macie doświadczenia?
A może Wasi znajomi?

Ja osobiście jakoś cały czas nie mam przekonania do niego...
chyba strach przeważa w moich odczuciach...

bardzo chciałabym zwiedzić dużą część świata, niestety do bogatych nie należę...
myślę o tej formie podróżowania, ale się boję...
słyszałam, że są też takie portale internetowe gdzie ludzie umawiają się ze sobą i wspólnie gdzieś jadą...
spotkałyście się z tym?

Być jak płynąca rzeka...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Autostop

Ja kiedyś pojechałam autostopem na Mazury (z Poznania). Jechałam z moim chłopakiem i  polecam:D Dojechaliśmy szybciej niż pociągiem:D

Nie jestem wcale roztrzepana, po prostu moje rzeczy chowają się przede mną:)

3

melassa - czytałam właśnie, że najbezpieczniej podróżować w ten sposób z chłopakiem...
ale jakoś i tak się boję smile

Być jak płynąca rzeka...

4 Ostatnio edytowany przez Nola (2009-02-21 20:45:18)

Mnie ta forma podróżowania przeraża z tego względu, że nie wiadomo na kogo można się natknąć podczas podróży. A jak nie wiadomo kto to jest to jednocześnie nie wiadomo czego można się po takim człowieku spodziewać.
Nie tak dawno temu moja Mama wsiadła do obcego samochodu - pewnien pan się zatrzymał i zaproponował Jej podwiezienie do miasta. Nie ukrywał, że jest zaiteresowany "bardzo bliską" formą znajmości smile Dobrze, że nie okazał się na tyle "odważny", żeby Mamę gdzieś wywieźć. Kiedy opowiadała mi całą tą historię to nie mogłam uwierzyć, że zdobyła się na taki odważny a jednocześnie głupi krok. Mama obiecała, że już więcej takiej głupoty nie popełni smile
Dobrze, że jest cała i zdrowa.
Hmm.. Ale co by było gdyby w tym samochodzie siedział ktoś, kto nie byłby na tyle "miły" dla Mamy?
Nawet nie chcę myśleć.

"A person can achieve everything by being simple and humble - Rig Veda"
GG: 63978997

5

No pewnie, że zdarzają się różni.
moim kolegom ukradł taki "podwoziciel" telefon.
Ale mnie nic sie nie stało, wszyscy byli mili i chętnie wieźli smile

6

Chyba najbezpieczniej jest podróżować w dwójkę smile

Dobrze, że Ci się nic nie stało. Ale np. sto razy może Ci się udać tak przejechać a za sto pierwszym może nie być tak wesoło. Ja bym z tym autostopem uważała smile

7

Ale to naprawdę było fajne:D

8

Melassa fajnie, że Ci się podobało smile A mnie to po prostu nie kręci big_smile
Może opowiesz coś więcej o tym jak to jest kiedy łapie się "stopa" ? smile

9

Witam Kobietki smile
Bardzo czesto korzystalam z tego typu srodka transportu, jakies 10 lat temu jak bylam w liceum:)
Mieszkalam w internacie, do domu ok 60 km, czasem w piatek poprostu brakowala kasy na autobus wiec chdzilo sie na "stopa"
Zawsze we dwie lub trzy.
Milo wspominam ten czas, ale dzisiaj wiem ze bym nie wsiadla do obcego samochodu, moze dlatego, ze kilka lat temu mialo sie w glowie fiu bzdziu i sie nie zastanawialo nad tym ile niebezpieczenstw czeka na nas.
Raz pamietam bylam juz tak wprawiona taka jazda, ze postanowilam dwa kilometry podjechac do kolezanki, zatrzymujac autostop.
Wszystko bylo ok do momentu kiedy to facet (starszy ok 50) polozyl mi reke na kolanie, nie chcialam panikowac, ale wystaraszylam sie nie na zarty, obrocilam w zart i poprosilam o zatrzymanie sie bo akurat mialam wysiasc.
Od tamtego momentu niegdy w zyciu na stopa nie poszlam sama.
Po fakcie pomyslalam " masz glupia krowo za swoje, nie chcialo ci sie 2 kilomnetry przespacerowac"
Niewiadomo na jakiego kierowce i czlowieka mozemy trafic...

10

No zależy na kogo się wtrafi.Ja to bym wolała podróżować własnie z drugą osobą,tak bezpieczniej;)
Widzę ,że mało tu jest osób w moim wieku..Mylę się?hmm...
Może kiedyś też spróbuje,całe życie przede mną.

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu.

11

@Nola:D
To jest tak: najpierw patrzysz na mapie jaką trasą chcesz jechać. Potem przygotowujesz sobie duże kartki z nazwami największych miejscowości, przez które ta trasa wiedzie. Potem pakujesz się w możliwie najmniejszy plecak, bierzesz towarzysza podróży i jazda:D

Najdłużej na "stop" czekałam 25 minut.
A jak jechaliśmy ciężarówką to pan kierowca przez CB radio załatwił nam kolejną "okazję":D:D:D

12

ja stopem jeździłam z moim chłopakiem. teraz uprawiamy carpooling czyli to o czym wspomniała sueno6 - umawianie się przez internet - zawsze jeździmy tak do moich rodziców, taniej, szybciej wygodniej. Jest już sporo stron internetowych, gdzie ludzie tak się umawiają. My mamy już taki komfort, że korzystamy cały czas z jednego forum-gdzie ludzie jeżdżą na jednej określonej trasie :warszawa-katowice i ludki się już znają smile
polecam. fajna przygoda.
teraz wybieramy się do pragi i być może zdecydujemy się jechać stopem. sama pewnie bym się bardziej bała. raźniej i bezpieczniej we dwójkę.
W wakacje Trójka robiła taką akcję- gdzie wybierali kilku słuchaczy którzy stopem mieli dojechać do określonego miejsca - w dodatku się ścigali. Super sprawa. Mieli oczywiście w większości pozytywne doświadczenia smile

dam radę

13

ja na stopa zaczęłam jeździć w bodajże 2 klasie LO, nigdy nic nieprzyjemnego mnie nie spotkało, potem przez całe studia również-tylko stop-studiowałam dwa kierunki w innych miastach i zbankrutowałabym na biletach-z reszta jak prawie każdy student-miałam inne wydatki. Jeździłam tak z przyjaciółmi na festiwale po całej Polsce, aż w końcu stwierdziliśmy, że skoro Polskę już znamy, to może tak Europa?!
i pojechaliśmy na miesiąc- zwiedzać, Bawarię, Amsterdam,Brukselę,Paryż,Barcelonę i wiele innych mniejszych miejsc, zrobiliśmy piękne zdjęcia zachowaliśmy mnóstwo wspomnień, opłacało się, pojechałam z 3 chłopakami, podzieliliśmy się na dwie grupy i co wieczór spotykaliśmy się we wcześniej znalezionym na mapie i umówionym miejscu---piękne czasy, ale w sumie to był impuls, bardzo nieprzemyślana decyzja, brakło nam pieniędzy, trzeba było prosić ludzi o jakieś drobne, spaliśmy w namiotach, na przystankach, ale to była przygoda mojego życia.
W niektórych miastach zostawaliśmy na dłużej-bo akurat mieszkali tam jacyś znajomi i dawali nam dach nad głową, ale w sumie to swoje widziałam i swoje zwiedziłam
ale dziś już za żadne skarby bym na stopa nie pojechała, sama zabieram stopowiczów, tylko jak z kimś jadę, telewizja robi w głowach papkę, człowiek trochę dorósł, częściej jak kiedyś ogląda wiadomości i zaczyna się bać tego co za oknem-paranoja!

cóż po chlebie kiedy nie smarowany niebem

14

ja rowniez stopuje. od 4 lat. na mazury. co tydzien do domu i z powrotem (ze studiow).

polecam serwisy autostopowe w internecie- jesli chodzi o dalsza podroz mozna znalezc ogloszenie, dogadac sie o podroz. sweitna sprawa i przygoda! smile

15

A mozesz podac linka do takiego serwisu smile ?
Dziekuje smile

16

ja zwiedzilam auto stopem czechy slowacje polske a w tym roku wybieram sie do hiszpanii AUTO STOP to najpiekniejsza forma podrozowania, nawizalam wiele niesamowwitych znajomosci, zwiedzilam piekne miejsca ktorych nie ma w  przewodnikach... po rpsotu cudo! smile)

17

a taki serwis to np. www.nastopa.pl

p,s ktos pisal ze jedzie do pragi aut stopem, nie bojcie sie ! jechalam z kolezanka wyjechalysmy rano w pradze bylysmy juz po poludniu smile)))

18

ja znam jeszcze takie:

http://zabieram.pl/
http://autem.pl/
http://ka-wa.pl/

dam radę

19

wpisz w google autostop. smile cale mnostwo ogloszen itp.
linka nie podam -bo niestety nie mozna na forum.

20

Podziwiam autostopowiczów... Ja bym się bała smile Nie tego, że ktoś mnie porwie, zgwałci, przestraszy itd, ale tego, że po prostu nikt mnie nie weźmie big_smile I będę tak stać i stać i w końcu nigdy nie dostanę się w miejsce, gdzie się wybieram. Dlatego zawsze u mnie pełen podziw u autostopowiczów smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

21 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-09-05 01:18:31)

kasiula810 napisał/a:

Wszystko bylo ok do momentu kiedy to facet (starszy ok 50) polozyl mi reke na kolanie, nie chcialam panikowac, ale wystaraszylam sie nie na zarty, obrocilam w zart i poprosilam o zatrzymanie sie bo akurat mialam wysiasc.

Jak miałem szesnaście wiosen podróżowałem w ten sposób po Mazurach.
I pewnego dnia, miła pani pod pięćdziesiątkę położyła rękę na moim kolanie roll roll roll. Na szczęście dojechaliśmy na miejsce, zanim wsunęła dłoń zbyt głęboko w nogawkę spodenek big_smile.
Ja nie wiedziałem jak się zachować, a wszyscy koledzy mi... zazdrościli roll roll roll.

A tak poważnie: to może ktoś zwróci uwagę na miejsca, w których można łapać stopa.
Kiedyś widziałem taką parkę na autostradzie (gdzie zatrzymywać się bez powodu nie wolno), a 100m za nią patrol Policji. Ciekaw jestem, czy ktoś się zatrzymał big_smile.

22

YOGI bear napisał/a:

A tak poważnie: to może ktoś zwróci uwagę na miejsca, w których można łapać stopa.
Kiedyś widziałem taką parkę na autostradzie (gdzie zatrzymywać się bez powodu nie wolno), a 100m za nią patrol Policji. Ciekaw jestem, czy ktoś się zatrzymał big_smile.

Często widzę autostopowiczów na zakręcie, na zakazie zatrzymywania i w innych dziwnych miejscach big_smile Ale to pewnie dlatego, że łapią stopa idąc. A na autostradzie to skąd oni się wzięli jak tam pieszym nie wolno? big_smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

23 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-09-05 02:02:36)

Nemezys napisał/a:

Często widzę autostopowiczów na zakręcie, na zakazie zatrzymywania i w innych dziwnych miejscach big_smile Ale to pewnie dlatego, że łapią stopa idąc. A na autostradzie to skąd oni się wzięli jak tam pieszym nie wolno? big_smile

Częściej widzę na autostradzie autostopowiczów, niż patrole Policji sad.
Rzecz ma miejsce na Śląsku, a tutaj autostrady przechodzą przez miasta.

24

No tak smile Przypomniały mi się teraz te przypadki, gdzie autostopowicze zginęli, to tu to tam... i jednak jestem tchórz jeśli o ten temat chodzi wink

25

Ja bym się bała autostopem... tyle się teraz widzi różnych gwałtów, porwań... macie jakieś miłe doświadczenia?

26

Natalkaa91 napisał/a:

. tyle się teraz widzi różnych gwałtów, porwań... macie jakieś miłe doświadczenia?

Wyłącznie miłe i jest co wspominać.
Natomiast zagrożenia da się zminimalizować dzięki ostrożności np. nigdy nie jeździłam autostopem sama, a nawet tylko z inną dziewczyną. Zawsze był przedstawiciel płci brzydszej.

27

luc napisał/a:

Natomiast zagrożenia da się zminimalizować dzięki ostrożności np. nigdy nie jeździłam autostopem sama, a nawet tylko z inną dziewczyną. Zawsze był przedstawiciel płci brzydszej.

Pewnie nie zawsze jest taka możliwość żeby przedstawiciel płci brzydszej (:D) był obecny. Dziewczyny często jeżdżą same...

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Autostop

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018