Endometrioza - ból w czasie miesiączki to nie norma! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Endometrioza - ból w czasie miesiączki to nie norma!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

Temat: Endometrioza - ból w czasie miesiączki to nie norma!

Witam. Poruszam temat endometriozy bo niestety wiele osób nie jest świadomych tej choroby. Moja 2-letnia wędrówka po lekarzach nauczyła mnie tego, że wiedza na ten temat nawet u lekarzy jest niewielka, a konsekwencje choroby duże. Kilku lekarzy twierdziło, że jestem całkiem zdrowa, inni wymyślali jakieś schorzenia, a okazało się ostatecznie, że to endometrioza.

Najgorsze jest to, że czasem przebiega bezobjawowo. Ale jeśli masz bardzo bolesne okresy, ból podczas stosunku, plamienia lub bóle w miednicy mniejszej niezależnie od dnia cyklu albo bóle pleców może to wskazywać na endometriozę. Do tego osłabienie, bóle przy wypróżnianiu. Nie bagatelizuj !

Bądźmy świadome!

"Wczorajszy ból jest dzisiejszą siłą!"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Endometrioza - ból w czasie miesiączki to nie norma!

Witaj, z tą wiedzą na ten temat u lekarzy masz rację, moja mama ostatnio oglądała program w telewizji na temat tej choroby i mówili,że leczona odpowiednio wcześnie i dobrze może zostać wyleczona-ja słyszałam zupełnie odwrotnie. Ale zobaczymy, narazie szukam jakiegoś specjalisty w Rzeszowie. Co do bólu-to czasem jest nie do wytrzymania i tylko ibuprofen na mnie działa i powiem szczerze,że przed operacją nie miałam takich dolegliwości jak po. A o dźwignięciu czegoś cięższego, np. pomoc w przeniesieniu łóżka to mogę zapomnieć-na drugi dzień ból brzucha nie do opisania.

,,...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam...''show must go on mimo wszystko

3

Nadzieja82 z tego co wiem jest to choroba nieuleczalna.. można leczyć jedynie objawy. Miesiąc temu miałam laparoskopie i zdiagnozowano ostatecznie endometrioze III stopnia.. Pani doktor, która mnie prowadzi i jako pierwsza wpadła na ten trop powiedziała, że mam marne szanse na zajście w ciąże naturalnie, ewentualnie in vitro. Teraz biore leki i zostałam wprowadzona w stan sztucznej menopauzy.
Ale rzecz w tym, że gdyby ktoś wcześniej mnie zdiagnozował i wiedza na temat tej choroby byłaby lepiej rozpowszechniana to może miałabym I albo II stopień i mniejsze ryzyko niepłodności. Niestety.. Ogniska endometriozy zaatakowały dosyć mocno.
A Ty nadzieja82 masz endometrioze? Na co miałas operacje? Bierzesz jakieś leki?
Pozdrawiam.

4

Rok temu miałam laparoskopie, pomimo leczenia trzy miesiące temu- sytuacja powtarza się, mój lekarz zupełnie nie wiedział dlaczego skoro tyle czasu po operacji było ok. Ale ja wiem, przy tej chorobie nerwy są nie wskazane (zresztą przy jakiej są), a ja w tym czasie miałam cały czas mega stres no i nie wiem. W tej chwili biorę takie tabletki z USA, w przyszłym miesiącu wybiorę się do lekarza i zobaczymy.

,,...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam...''show must go on mimo wszystko

5

Dokładnie stres to zabójca.. a u mnie go nie mało.. trzymam kciuki! I życzę zdrowia!

6

Dzięki i nawzajem:)

7

skomplikowana napisał/a:

Witam. Poruszam temat endometriozy bo niestety wiele osób nie jest świadomych tej choroby. Moja 2-letnia wędrówka po lekarzach nauczyła mnie tego, że wiedza na ten temat nawet u lekarzy jest niewielka, a konsekwencje choroby duże. Kilku lekarzy twierdziło, że jestem całkiem zdrowa, inni wymyślali jakieś schorzenia a okazało się ostatecznie, że to endometrioza.

Najgorsze jest to, że czasem przebiega bezobjawowo. Ale jeśli masz bardzo bolesne okresy, ból podczas stosunku, plamienia lub bóle w miednicy mniejszej niezależnie od dnia cyklu albo bóle pleców może to wskazywać na endometrioze. Do tego osłabienie, bóle przy wypróżnianiu. Nie bagatelizuj !

Bądźmy świadome!

A można mieć przy tym PCOS? Bo ja mam PCOS, ale niektóre objawy mogłyby mi pasować. Sama nie wiem, a słyszałam, że to można wykryć tylko przez laparoskopię, tzn, że jak podejrzewam, że mam to tak ni z gruszki ni z pietruszki zgodzą się zrobić mi laparo, by zobaczyć czy to mam?
Ja mam bolesne okresy od zawsze, ale z tego co czytam to nie wykraczają ponad normę, bo to jest jeden dzień okresu, gdzie nic nie jestem w stanie z bólu zrobić, a ponoć przy endo ból jest dłuższy.
Osłabienie mam, ale przez Hashimoto, bo to też mam raczej i prawdopodobnie niedoczynność nadnerczy.
Ból podczas stosunku -czasem, ale to bardziej dlatego, że mój facet ma niemałe przyrodzenie./
To już sama nie wiem.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

8

Truskaweczko nie chce Cie straszyć ja najpierw po 2 pobytach w klinice miałam stwierdzone PCOS.. liczne pęcherzyki na obu jajnikach. Ja też nie miałam wielu objawów zanim nie zaczęłam brać tabletek antykoncepcyjnych a szczególnie gdy je odstawiłam, wtedy sie zaczęło.. okazało się, że najpierw przechodziło to bezobjawowo, a tabletki rozregulowały mnie totalnie i wtedy objawy stały się wyraźne. Chociaż nie częste. Im większy stopień zaawansowania choroby tym słabsze objawy.

Masz może zaparcia? Wzdęcia? Ja to miałam notorycznie.
Na jakiej podstawie stwierdzono Ci PCOS? Tylko USG?
Proponuje wybrać się do kolejnego lekarza, powiedzieć o swoich podejrzeniach i może skierują Cie na laparoskopie. Ja musiałam zaliczyć aż 6.. żeby ktoś skierował mnie na laparoskopie.

Z resztą pewnie wiesz, że PCOS to też bardzo dziwna i tajemnicza choroba, nie bardzo wiadomo co to, z czego to i jak to leczyć.
Po laparoskopii okazało się, że te pseudo pęcherzyki, które były widoczne na USG to są ogniska endometriozy.

U mnie tropem w kierunku endometriozy był jeden wyjątkowo duży pęcherzyk, jak się później okazało torbiel endometrialna.

Lekarze to bagatelizują. Najłatwiej powiedzieć PCOS albo jest pani zdrowa i nic z tym nie robić.. ja nawet teraz nie wiem czy będę mogła mieć dziecko.. nie wiem czy nie jest za późno.. bo tego nie da się wyleczyć.

Pozdrawiam i działaj kochana!

9

Nie, nie. Ja nie mam zaparć i wzdęć, z tym nigdy nie miałam problemu. Jadłam za trzech i nie było dolegliwości. Tylko teraz mam dietę, ze względu na PCOS i zbyt wysoką insulinę z tym związaną.
Ja po tych swoich objawach myślę, że pewnie nie mam, ale ja lubię mieć pewność ;-) Wiem, że z tym bolesnym okresem to mozę być moja "uroda". Ale odkąd też mam PCOS, to niby lepiej wszystko sprawdzić.
Aha, czyli Ty od początku miałaś podejrzenia, że masz endo?? Wiesz, ja takie generalne hormony mam w normie, oprócz estrogenu i innego i to jest charakterystyczne przy PCOS, niedoczynność nadnerczy mam raczej na stówę.

Wisława Szymborska

10

Ja od początku miałam podejrzenie na PCOS, byłam dwa razy w klinice.. zrobione wszystkie badania hormonalne, wszystko w normie oprócz 17 OH Progesteron, ten był podwyższony.
Dopiero po 1,5 roku trafiłam do Pani Profesor z Mikołowa i ona spojrzała na wyniki, na USG i na pierwszej wizycie skierowała mnie na laparoskopie.

Jeśli chcesz sprawdzić, możesz zrobić sobie badania na markery Ca125 to są markery nowotworowe, badanie krwi.. ale nie ma się co stresować, te markery wychodzą podwyższone przy endometriozie.. ja miałam przekroczone.

Pozdrawiam.

11

Rozumiem. A jak po tych ogólnych badaniach lekarz wywnioskował ,że możesz mieć endometriozę ?? Tzn hormony i usg dawały obraz, który wręcz dawał pewną chorobę?
I jakie więcej objawów miałaś? Pewnie częste bóle? No ja właśnie tego nigdy nie miałam, tylko jeden dzień okresu i już. Choć ten dzień masakryczny, to jednak nie zalicza się do długotrwałych, kilutygodniowych np bóli.

Wisława Szymborska

12

Silnych ataków bólu miałam jedynie 4 w roku.. poza tym pierwszy dzień okresu też rozkładał mnie na łopatki. Jednak dla pani profesor tropem był podwyższony marker Ca125 i ta torbiel na jajniku.

Aby zaliczyć się do osób z PCOS trzeba spełnić 3 warunki:
- liczne pęczerzyki na jajnikach
- nieregularne okresy
- podwyższony poziom testosteronu

ja miałam testosteron w normie, ale lekarze nie wiedzieli co to dokładnie więc na wypisie w rozpoznaniu mam wpisane: PCOS.

Mimo wszystko warto to sprawdzić. Markery Ca125 to badanie krwi płatne, kosztuje ok 35zł ale przynajmniej będziesz coś wiedziała.

Pozdrawiam.

13

Ok sprawdzę to. I będę wiedzieć. Ja testosteron też o dziwo w normie mam. Miesiączki nieregularne, generalnie co 3 miesiące. Kiedyś tylko, były w normie, ale potem mi się wszystko rozwaliło , tak od 2 lat. Tylko, że ja wcześniej to bagatelizowałam... Jest też taka opcja, że np nie mam endo, tylko mam PCOS tylko nadnerczowe, bo jak Ci pisałam to podejrzewają u mnie te nadnercza. Ale i tak lepiej sprawdzę te markery.

Wisława Szymborska

14

Też miałam podejrzenie o nadnercza przez podwyższony 17 OH Progesteron ale zrobili mi test ACTH i wyszło, że nadnercza są ok.

Zdrowia życze wink

15 Ostatnio edytowany przez EmiLka99 (2012-03-13 20:41:49)

na mój przypadek lekarze rozkładają ręce ...mam hirsutyzm ,PCO (liczne pęcherzyki na jajnikach,czasem tworzą się torbiele ale się wchłaniają , byłam w klinice endokrynologii w warszawie porobili szereg badań i niby z hormonami ok z usg tarczycy jakieś małe pęcherzyki ale nic wielkiego,co prawda robiłam te badania jakieś 3 lata temu...mam do powtórzenia teraz parę wyników,jeśli coś będzie nie tak wtedy przepisze mi Pani ginekolog tabletki hormonalne na okres 3 miesięcy ,nigdy ich nie brałam...okres mam raczej regularny ,ból przy stosunku czasem występuję ,jak jest dosyć intensywny i częsty ,bardzo pragnę mieć dzieci...nawet już o tym po cichu marzę a mam 23 lata .Najgorszy jest ten problem owłosienia którego nie da sie pokonać ,jedynie ratunek lasery ...i możliwy problem z zajściem w ciąże:( dziwne że nigdy nie byłam leczona mając takie objawy.Zapomniałam dodać że okres znoszę okropnie...kiedyś tego nie miałam,dopiero od 4 lat,jestem wyjęta z życia,nidności,biegunki,łamanie kości,osłabienie ogólne,itp ;/ do tego mam takie wahania nastroi że sama ze sobą nie mogę wytrzymać...wieczne przygnębienie ,nerwica eh...

16

Emilka99 to co opisujesz to ewidentnie jakieś duże zaburzenia, nie powinnaś się poddawać w szukaniu lekarza, który w końcu zacznie coś z tym robić. Już od dawna powinnaś przyjmować jakieś leki a już na pewno ktoś powinien postawić konkretną diagnozę.
Objawy, które opisujesz również mogą wskazywać na endometrioze jak i na każde inne zaburzenie hormonalne.
Też ciągle chodze znerwicowana, osłabiona itp.

Jeśli już wiesz jakie leki masz przyjmować przez 3 miesiące to daj znać.

I też proponuje zrobić sobie badanie na markery Ca125 we własnym zakresie.
Jakbyś była ze śląska to mogłabym polecić na prawdę dobrego lekarza.. diagnoze miałam już na pierwszej wizycie.

Najgorsze jest to, że lekarze rozkładają ręce i nic z tym nie robią. A każdy rok niewiedzy może zaważyć na naszym dalszym życiu.. macierzyństwie..

Pozdrawiam!

17

gdybym miała okres nie regularny wtedy bym się kwalifikowała do brania hormonów,Pani doktor zleciła mi badania ,a tak poza tym nie chcę mnie faszerować hormonami bo to też obciąża organizm,a te włosy to usłyszałam,że to genetycznie mam po kimś z rodziny po prostu,takie uwarunkowania już sad

18

Emilko, to nie jest prawda. Można miec okres regularny i problemy z hormonami. Też kiedyś sądziłam, że nie da się, ale da. Dlatego musisz dokładnie się przebadać. A hormony czasem trzeba niestety brać.. albo coś niehormonalnego co może załagodzić objawy choroby.
Masz intensywny ból przy stosnku przy okresie, lepiej to sprawdzić.
Ja bym też zmieniła lekarza, bo ten, którego masz chyba nie bardzo przejmuje się Twoimi objawami. Mając PCOS możesz też mieć za wysoką insulinę np (jak ja) i np ja biorę na to leki. Jeśli Ty to masz np i nie będziesz brać, to masz duże ryzyko cukrzycy. Chcesz tego? No chyba nie. Aby to zbadać trzeba zrobić krzywą insulinową i cukrową.

Wisława Szymborska

19

Witajcie, ja mam wielkie problemy z miesiaczka. Czy moglybyscie mi doradzic czy nie mam przypadkiem tej choroby? Mam 20 lat, moje bolesne miesiaczki zaczely sie jak mialam 14 lat. Bylam u ginekologa - lekarz zlecil branie lekow antykoncepcyjnych - w wieku od 16 do 17 lat (przez dwa lata) bralam te tablety, az bardzo rozbolala mnie watroba. Co miesiac biore zastrzyki przeciwbolowe- niestety przestaja dzialac i oprocz zastrzyku biore 2 ibupromy, 2 nospy. Raz sie zdarzylo, ze zemdlalam z bolu (wymiotowalam)
Jak mam okres to boli mnie bardzo podbrzusze (srodek macicy). Czesto jest tak ze jest on nieregularny. A bol sie zbliza juz przed przyplywem. Boli mnie rowniez zoladek i jelita i prze to mam biegunki.
Jak myslicie?

20

Alenia wszystko wskazuje, że możesz mieć endometrioze. Też mdlałam i wymiotowałam z bólu. Powiedz mi kochana czy masz ból poza okresem? W inne dni cyklu? Jaki to ból? Zwykłe skurcze czy może rozpierający, ostry ból.. coś na zasadzie cięcia nożem?
Nie bagatelizuj tego.. miałas robione USG?

Jak każdemu tu proponuje zrobić we własnym zakresie markery Ca125. Jeśli wyjdzie w normie to i tak nie wyklucza tej choroby, bo we wczesnym stadium te markery mogą być w normie ale jednak zawsze to jakieś sprawdzenie.

Lekarze mają małą wiedzę.. Ta choroba jest diagnozowana najczęściej wtedy gdy są już problemy z zajściem w ciąże. A objawy są bagatelizowane dużo wcześniej.

21

Ja mam inne doświadczenie z lekarzem,wręcz przeciwne, chyba dobrze trafiłam smile byłam niedawno w związku z moimi nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami. Lekarz wybadał mnie na wszytskie strony, zrobił dokładny wywiad i stwierdził, że najprawdopodobniej mam endometriozę we wczesnym stadium. Zalecił, żebym zaczęła się starać z mężem o dziecko (ale najpierw jeszcze musze zgadać hormony czy wszystko jest ok).

22

Coolka cieszę się, że trafiłaś od razu do dobrego lekarza.. ale z drugiej strony przykro mi, że wykrył tą chorobę u Ciebie.. no to nie ma się co oglądać tylko starać o dzidziusia smile

Pozdrawiam smile

23

Dziwczyny trzymajcie się, nie będzie łatwo, jeszcze pół biedy w staraniach o dziecko jak się ma z kiim....czas przy tej chorobie nagli...

24

ja na to choruje i jest to okropna choroba niedawny lekarz mój ginekolog powiedział wole leczyć raka niż endometriozę u mnie niestety oprócz mnóstwa bóli które mam tracę włosy do tego stopnia że nie wyjdę bez czegoś na głowie i miałam badany też żołądek bo mam takie bóle że oddychać czasem nie mogę okazał się zdrowy a lekarze mówią jedno i załamują ręce

25

julia3 napisał/a:

ja na to choruje i jest to okropna choroba niedawny lekarz mój ginekolog powiedział wole leczyć raka niż endometriozę u mnie niestety oprócz mnóstwa bóli które mam tracę włosy do tego stopnia że nie wyjdę bez czegoś na głowie i miałam badany też żołądek bo mam takie bóle że oddychać czasem nie mogę okazał się zdrowy a lekarze mówią jedno i załamują ręce

To okropne, nie wiedziałam,że można mieć aż takie dolegliwości związane z tą chorobą. Trzymaj się, pozdrawiam:)

26

niestety nadzieja82 czas nagli... ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy .. hmm

27

Witam serdecznie  otóż byłam dzisiaj  u ginekologa i  okazało się , że na 99% mam endometriozę;/ jestem rok po cc i cały czas miewam ból nad nacięciem ;/ w okolicach pępka ból jest taki  jakbym miała siniaka , podczas miesiączki  tak strasznie to boli ciągnie  boje się nawet kichnąć bo szczypie mam wrażenie , że rana się otworzyła . Mówiąc te objawy lekarzowi stwierdził endometriozę i przepisał tabletki Visanne  czy któraś brała te tabletki jak  u Was przebiegała ta choroba ?

Emilka 18.10.2011 :*:*
[*] Roksanka 18.10.2011" Zniknęłaś nam z oczu lecz nigdy z serca " [*]
Adaś  25.02.2014 ;*;* mój mały mężczyzna ;*

28 Ostatnio edytowany przez Sundari (2012-11-03 13:03:54)

Witam dziewczyny!
Od kilku lat mam bardzo bolesne miesiączki. Zaczęłam miesiączkować dość wcześnie w porównaniu do moich koleżanek, ale wcześniej nie odczuwałam aż takiego bólu. Obecnie mam 23 lata, ból towarzyszy mi od ok 19 roku życia. Mówiłam mojej ginekolog o tym problemie, ale ona zbagatelizowała problem i wyjaśniła mi, że to tzw. "puste cykle", w których nie wydzielam jajeczka. Zapisuje sobie w kalendarzu kiedy mam bóle i okazuje się, że ostatnio mam co miesiąc (więc wychodzi na to, że nie jajeczkuję wcale!). Chciała mi przepisać środki antykoncepcyjne by zniwelować ból, ale ja się na to nie zgodziłam (korzystam z innych sposobów i nie chcę ingerować w mój układ hormonalny). Chcę się udać teraz do innego lekarza (tym razem na fundusz, bo czuję że wywalam dużą kasę na lekarza, który ignoruje moje problemy i zawsze mówi że jest ok).
Moje pytanie do Was: czy przy endometriozie ból jest ciągły? Mi ból towarzyszy zwykle w 1 (gdy miesiączkę dostanę rano tego samego dnia) lub drugim dniu (gdy dostanę wieczorem dnia poprzedniego) okresu i trwa tylko rano - zwykle od ok 9 - 10 do ok 11-12 godziny (czy nie jest to zastanawiające?). Później przez praktycznie całą miesiączkę nic nie czuję. Poczytałam trochę o endometriozie i wydaje mi się, że ten ból powinien trwać dłużej.
Słyszałam też o tym, że niektóre dziewczyny mają bardzo obkurczone ujście macicy i to powoduje ból - po porodzie wszystko mija. Ja jeszcze nie rodziłam, więc może w tym tkwi problem.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Jeszcze dodam, że ból jest na tyle silny, że powoduje u mnie wymioty i zimne dreszcze. Boli mnie głównie podbrzusze, ale czasami też odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Oczywiście jestem wyłączona z życia na ten czas, bo nawet jak ból przejdzie, czuję się strasznie wykończona:/

Dziękuję za poruszenie tego tematu. Patrząc na statystyki, aż włos się na głowie jeży, ile kobiet boryka się z tym problemem - czasem nawet o tym nie wiedząc:(

Pozdrawiam!

"Im wyżej wzlatujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie potrafią latać"

29

Hej Sundari hmm czytając Twój problem sądzę , że to nie jest endometrioza to są typowe bóle miesiączkowe ja miałam tak samo  1 i 2 dzień był dla mnie okropnością tabletki mi nie pomagały i do tego ból kręgosłupa ;/ w kolejnych dniach miesiączki było już ok . Hmmm  dziwne , że ginekolog powiedziała Ci iż masz puste cykle czyli (jajniki) nie wydzielają jajeczka , które jest odpowiedzialne za zapłodnienie , u mnie była taka sytuacja , że parę dni przed miesiączką strasznie bolał mnie prawy jajnik , z mężem staraliśmy się o dziecko pół roku i bez skutków , przy stosunku odczuwałam ból , kłucie w prawym jajniku  w końcu poszłam do gina i powiedziałam o co chodzi zrobił usg i okazało się , że miałam torbiel jajnika  (który min. powodował ,że miałam puste cykle ) najlepiej jakbyś poprosiła o USG wtedy będziesz pewna , że jest  ok .

Emilka 18.10.2011 :*:*
[*] Roksanka 18.10.2011" Zniknęłaś nam z oczu lecz nigdy z serca " [*]
Adaś  25.02.2014 ;*;* mój mały mężczyzna ;*

30

karla90 napisał/a:

Hej Sundari hmm czytając Twój problem sądzę , że to nie jest endometrioza to są typowe bóle miesiączkowe ja miałam tak samo  1 i 2 dzień był dla mnie okropnością tabletki mi nie pomagały i do tego ból kręgosłupa ;/ w kolejnych dniach miesiączki było już ok . Hmmm  dziwne , że ginekolog powiedziała Ci iż masz puste cykle czyli (jajniki) nie wydzielają jajeczka , które jest odpowiedzialne za zapłodnienie , u mnie była taka sytuacja , że parę dni przed miesiączką strasznie bolał mnie prawy jajnik , z mężem staraliśmy się o dziecko pół roku i bez skutków , przy stosunku odczuwałam ból , kłucie w prawym jajniku  w końcu poszłam do gina i powiedziałam o co chodzi zrobił usg i okazało się , że miałam torbiel jajnika  (który min. powodował ,że miałam puste cykle ) najlepiej jakbyś poprosiła o USG wtedy będziesz pewna , że jest  ok .

Hej,
Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłaś z tą endometriozą smile Jeżeli chodzi o jajeczka to też się zdziwiłam, że mi tak powiedziała. Twoje słowa utwierdziły mnie w przekonaniu, że powinnam zmienić lekarza. Miałam też podejrzenie torbieli i byłam na USG. Wyszło, że mam wszystko ok z jajnikami. Może tak reaguję na ból - mimo, że np. u dentysty nigdy nie biorę znieczulenia bo ból przy borowaniu mnie nie rusza. Jedynie na ból miesiączkowy reaguję wymiotami. Wybieram się w przyszłym tygodniu do lekarza, zobaczę co mi powie.
Dzięki jeszcze raz:)
Pozdrawiam!

"Im wyżej wzlatujemy, tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie potrafią latać"

31

Cześć Dziewczyny! Mam podobny problem. Odkąd pamietam zawsze miałam okropne bóle podczas okresu. Pierwszy i drugi dzień jest koszmarem, ogromny ból, wzdęcia, biegunka. Trzeciego dnia jest już znacznie lepiej, ale np piątego dnia mam kilka takich mocnych, przeszywających ukłuć oczywiście w odstępie czasowym. Byłam dwa razy z tym problemem u ginekologa to zapisywał mi jakieś środki przeciwbólowe i do widzenia. Często boli mnie kręgosłup, czy to podczas okresu czy poza nim, mam czętso biegunki i zaparcia, tak na przemian. Nigdy jakoś specjalnie się nad tym nie zastanawiałam, ale po przeczytaniu tego watku mam ogromne obawy. A wy co sądzicie? Powinnam się ponownie wybrać do lekarza?

32

Ja była ostatnio u lekarza stwierdził podejrzenie endometriozy macie racje że mało kobiet cokolwiek wie o tej chorobie a ja jestem jedną z nich.Jestem zupełnie ciemna na ten temat. Wcześniej odczuwałam ból podczas stosunku i po nim. ból przy wypróżaniu tłumaczę hemoroidami bo je też mam araczej jednego zewnętrznego.Jestem w tym wszystkim bardzo zagubiona a w dodatku sama. Nie wiem jak sobie radzić z tą chorobą obecnie biorę hormony i nie odczuwam bólu..nigdzie. Pojawił się tylko inny problem a mianowicie wypadające włosy i to garściami. Pomocy czy któraś z was leczy sie nadal na tą chorobę?Czym moze byc spowodowane to wypadanie włosów mam ich coraz mniej..czy to od endomerium czy od tabletek ??bo słyszałam ze takie skutki uboczne też mogą wystąpić.Bardzo proszę o odpowiedz nie kończmy tego wątku tak dużo jest zagubionych kobiet z tą chorobą. KOchane mam mnóstwo pytań co do niej.POMOCY!!

33

Keira napisał/a:

Cześć Dziewczyny! Mam podobny problem. Odkąd pamietam zawsze miałam okropne bóle podczas okresu. Pierwszy i drugi dzień jest koszmarem, ogromny ból, wzdęcia, biegunka. Trzeciego dnia jest już znacznie lepiej, ale np piątego dnia mam kilka takich mocnych, przeszywających ukłuć oczywiście w odstępie czasowym. Byłam dwa razy z tym problemem u ginekologa to zapisywał mi jakieś środki przeciwbólowe i do widzenia. Często boli mnie kręgosłup, czy to podczas okresu czy poza nim, mam czętso biegunki i zaparcia, tak na przemian. Nigdy jakoś specjalnie się nad tym nie zastanawiałam, ale po przeczytaniu tego watku mam ogromne obawy. A wy co sądzicie? Powinnam się ponownie wybrać do lekarza?

Żeby się uspokoić, warto wybrać się do lekarza. U mnie z kolei nie wiem od  czego to zależy bo co któryś okres mam strasznie bolesny, boli nie do wytrzymania, do tego dochodzi ból krzyża i mdłości. Tylko leki p. bólowe tj. metafen działają. Czasami ciepłe okłady. Byłam z tym u lekarza ale stwierdził, że tam czasami bywa...

34

też tak miałam od zawsze bolesne miesiączki, przy tym biegunki zawroty głowy,wymioty a nawet omdlenia.Lekarze mówili tylko że tak poprostu mam i tyle, że jak urodze dziecko to przekdzie i tak przez długie lata.....Aż do momętu kiedy dostałam takich bóli że wylądowałam w szpitalu a tam laparotomia wycięcie guzów-torbieli czekoladowej czyli endometrioza!! gdyby nie ta operacja nigdy bym sie nie dowiedziała że na to choruje.Puzniej przez pół roku tabletki Vissane po skończonej kuracji znów ból!!!na jajnikach co chwile robią sie jakieś krwiaki które pękają w czasie miesiączki i strasznie to boli.

35

Witam.Czarna-skądś to znam.Też tak mam,poza omdleniami.Ja mam endometriozę czwartego stopnia.Zapraszam cię na forum- endometrioza pl jestem tam zalogowana jako gosiad1.  Zapraszam serdecznie,tam jestem prawie codziennie,dużo można się dowiedzieć i uzyskać porad od dziewczyn.

36

Witajcie!Ciesze się,że jest forum, na którym my kobiety borykając  się z różnymi problemami możemy sie nimi podzielić.Dla mnie,jak dla większości z Was problemem jest endometrioza.Wszystko zaczęło sie w ubiegłym roku w styczniu.Mój Gin stwierdził guz na lewym jajniku.Markery ca125-152 czyli dużo ponad normę.Skierował mnie do szpitala.Przeżyłam szok.Myślalam że to rak.Najczarniejsze myśli jakie tylko mogły być.W szpitalu usunięto mi i jajnik i jajowody.Zaraz po zabiegu lekarz,ktory mnie operował powiedział,że to nie było to o czym myśleliśmy że jest.To była torbiel endometrialna.Następna wizyta u lekarza i cytologia,której wynik zwalił mnie z nóg.dysplazja szyjki macicy CIN1.Slyszałam że może sie cofnąć ale tak czy inaczej jestem przedrakowcem.W styczniu tego roku wizyta kontrolna u GIn i co sie okazuje lekarz znowu cos stwierdza,  nie był do końca pewny co to jest bo na zdjęciu z usg wynikało, że jest duży guz w miejscu gdzie wycięto mi całe lewe przydatki.Ból jaki towarzyszyl mi był nie do zniesienia.W czasie miesiączki ale również podczas wypróżniania się.Następne skierowanie do szpitala.Na początku pare dni leczenia ,potem laparoskopia.Ten sam lekarz który mnie operował rok wcześniej powiedział że to endometrioza.wynik histopatologiczny to potwierdził.Powiedział również że mam ogniska endometriozy na jelitach,żebym nimi się zajęła bo inaczej albo usuną część albo całe jelito.Leczenie i jeszcze raz leczenie.Wcześniej przed laparoskopią robiłam kolonoskopię ze wzgledu na te okropne boleści i ślady krwi.Niestety lekarz 40 minut próbowal i nie dostał sie do cienkiego tylko do grubego jelita.Właśniei jestem po kolejnej kolonoskopii i znowu to samo.20 cm ok ale dalej znowu nie.Napisano cos o zrostach wewnątrz jelit.Nie wiem co dalej.Jestem jak bomba ,która w każdej chwili może wybuchnąć.Boję się cokolwiek zjeść żeby za bardzo ich nie forsować.Endometrioza sprawia tyle złego sad u mnie stwierdzona zbyt późno..Biorę Visanne ale od niedawna. Nie wiem czy będzie skutecznym lekarstwem,chociaż jestem dobrej myśli.Wiem tez,że muszę stosować dietę,chociaz nie potrafię sobie odmówić pieczonych czy smażonych pokarmów.Jestem pełna obaw bo przez te częste wizyty w szpitalu mogę stracić pracę.Moja psychika siada,jest coraz ciężej.Powiedzcie mi czy również stosujecie dietę lekkostrawną?Pozdrawiam

37

Bardzo Ci współczuję sad rzeczywiście endometrioza to okropna choroba, a u Ciebie wykryto ją dość późno. Ja miałam zabieg w grudniu, a niedługo będę mieć kolejną laparoskopię, bo przy pierwszej lekarze nie wyłuszczyli wszystkiego i torbiel się odnowiła hmm przy niedużych torbielach visanne pomaga, przynajmniej u mnie zadziałało smile Bądź dobrej myśli smile

38 Ostatnio edytowany przez cukierkowa22 (2014-04-08 23:13:17)

ja mam 23 lata i nigdy nie bylam u ginekologa ale w koncu musze isc sila rzeczy i nie ma ze sie wstydze albo cos, musze. Mam podobne objawy co poprzedniczki sad Od dzisiaj tak nagle mnie zaczelo w tym miejscu bolec, ale nie wiem dokladnie co to jest czy to jest to, bo mam bole w okolicach jajnikow i wyzej tez sad Jka myslicie moze to byc to? sad Juz w tym wieku...??? O.o juz jestem cala zeschizowana :
ps. Nigdy nie mialam regularnego okresu...

39

Nie chcę Cię straszyć, ale endometrioza może występować przez cały okres rozrodczy, czyli od pierwszej do ostatniej miesiączki w życiu. Więc Twój młody wiek nie daje Ci żadnej gwarancji. Oczywiście ból nie musi oznaczać najgorszego, ale czy nie lepiej pójść do lekarza i potem żyć spokojnie? wink ja też się wstydziłam chodzić do ginekologa, ale kiedy trafiłam na oddział z potwornym bólem, to było mi wszystko jedno kto i do której dziury mi zagląda big_smile teraz już zupełnie mi to spowszedniało. Nie denerwuj się i pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć wink

40

witam, niestety ten problem dotyka coraz więcej kobiet. Okazuje się, że nie tylko młodych ale również tych po okresie przekwitania. Mnie ten problem dotyczył 30 lat temu, ale na szczęscie obeszło się bez ingerencji chirurgicznej. W czasie menopauzy wszystko ustapiło. Natomiast moja starsza siostra borykała się z tym problemem 3 lata, usuwali oparacyjnie a to odrastało. No ale za trzecim razem się chyba udało, bo w tej chwili jest dobrze. Życzę Wszystkim zmagającym się z tym problemem dużo wytrwałości i zdrowia.

41

wczoraj dostałam okres, ale brzuch bolał mnie już od 2 tygodni!
czesto bole mam dosc silne, zwlaszcza pierwszego czy drugiego dnia. Miedzy miesiaczkami rowniez, chyba w okolicach owulacji (okres mam nieregualrny to trudno stwierdzic). Czasem jest to tak silny i nagly bol, ze az mnie zegnie. Boli strasznie, jakby ktos noz w brzuch wbil (ktos sobie na mnie voo doo trenuje czy co?!).
Moja siostra ma endometrioze. Moze i ja tez mam? Powinnam wybrac sie do lekarza, ale jakos tak zawsez mi nie po drodze hmm Zreszta, bylam przekonana, ze bol podczas okresu jest "normalny", tj. ze kazda dziewczyna go odczuwa i ze tak juz ma po prostu byc.

42

Dobrze byłoby zbadać się w kierunku Endometriozy , ja ją mam od dawna. Jak się okazało moja Mama miała.
Niestety bóle są okropne , obfite miesiączki bardzo bolesne. Co do leków ja nie brałam nigdy na tą dolegliwość , ale miałam operację. utworzył się guz Endo... i bardzo przeszkadzał przez kilka lat. Po badaniu u Ginekologa i właśnie wskaznikiem również były obfite miesiączki przez tydzień czasu nie nadążałam wymieniać podkładów , Pani Doktor wysłała mnie na wyłyżeczkowanie  i po 2 tyg otrzymałam wyniki badania histopatologicznego  gdzie diagnozą była
Endometrioza. Zostałam skierowana na operację i to natychmiast. Ale jak się okazało jestem akurat po tej stronie
barykady że Endo nie znikło całkowicie , powraca....boli to tu to tam....

43

Endometriza wcale nie musi objawiać się silnymi bólami podczas okresu. ja nie miałam żadnych z typowych obajwów. Trafiłam do szpitala z bólem jajnika tydziń po menstruacji. Nigdy bym nie pomyślała, że coś mi dolega. Dobrze się po prostu zbadać od czasu do czasu, chociaż wiadomo, że nikt nie biega do lekarza co chwilę, a torbiel endometrialna może się wytworzyć w kilka miesięcy.

44

Hej dziewczyny

jestem nowa na tym forum.
Zaczęłam pierwsze opakowanie visanne i nie wiem za bardzo czego się spodziewać.
Wszystko było dobrze do momentu, gdy zaczął boleć mnie lewy jajnik po miesiącu czy dwóch poszłam na wizytę i okazało się że od razu mam torbiel, dostałam skierowanie na operację gdyż była już tak duża 8cm, że nie warto było czekać aż się rozleje. Trafiłam do szpitala, zgodziłam się na laparotomię- tak doradzali mi lekarze.Podobno jak mnie otworzyli nie było żadnych ognisk w brzuchu. Torbiel została wyłuszczona. Odebrałam wyniki histopatologiczne- torbiel czekoladowa.

Byłam na dwóch wizytach u swojej ginekolog i powiedziała mi że za wcześnie ( ok miesiąc po operacji) żeby coś stwierdzić. po dwóch miesiącach poszłam znowu i powiedziała że mam endometriozę, bo to właśnie oznaczają moje wyniki histopatologiczne. Powiedziała żebysmy spróbowały z visanne przez pół roku, żeby zmniejszyć dolegliwości bólowe- po operacji pojawiał mi się często ból przy pępku.
Miesiączki zawsze miałam bolesne i obfite, ale brałam proszki przeciwbólowe i dawałam radę.

Teraz biorę ponad tydzień visanne, póki co pępek mnie nie boli ale bolą jajniki, szczególnie ten który był operowany...
w zasadzie nie wiem co myśleć o tym wszystkim, czytam o endometriozie i jestem przerazona, chciałabym mieć dzieci a póki co nie wiem co dalej i z czym sie to wszystko wiąże.
Teraz nie wiem co mam myśleć...

Skąd pojawiły się u was zrosty?
jak stwierdzono, który stopień endometriozy macie?
co po zakończeniu brania visanne, po co w ogóle go brać?
w jakich odstępach miałyscie kolejne operacje i od czego się zaczęło?

Pozdrawiam

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Endometrioza - ból w czasie miesiączki to nie norma!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018