paluszki krabowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

1

Temat: paluszki krabowe

czy lubicie paluszki krabowe?
i jak je jecie?
bo jeszcze ich nie probowalam i nie wiem co z nimi zrobic

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: paluszki krabowe

W sałatce z papryką, sałatą i sosem jakimś. Można dodać co się chce, to zależy od smaku:)

3

a ja uwielbiam  smażone w cieście sezamowym pycha do tego gotowy sosik do sajgonek tongue

4

FENIX - LUBIE TWOJE POMYSLY smile
jak sie robi ciasto sezamowe?

5

banalne  obtaczasz  w mące pomieszanej z mąką ziemniaczaną i sezamem smile
Lepiej dodać od razu do tej mieszanki przyprawy typu wegetta, może być przyprawa do kuchni chińskiej.

Druga wersja tej panierki to zrobić geste ciasto mąka jajko ciupkę mleka sezam i przyprawy musi być gęste obtaczać i smażyć na głębokim oleju np. sezamowym(może być  zwykły) tyle że ta wersja jest nieco trudniejsza bo ciasto może spływać ale metodą prób i błędów.

6

wielkie dzieki za przepisy
zdecydowalam, ze sprobuje ciasto ptysiowe wg twojego pomyslu
w niedziele dam znac ja wyszlo

7

Ja uwielbiam paluszki krabowe- do jakiejś sałatki, ale tak naprawdę to najczęściej je zjadam same big_smile Mmmmmmmmmmmm

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

8

Surowe sa też świetne w sałatce mniam

9

ja uwielbiam w sałatce smile

dam radę

10

Prosta sałatka: pomarańcze bez błonek, paluszki krabowe pokrojone, ułożone na pomarańczy, polać wszystko sosem tysiąca wysp lub majonezem, posypać pieprzem.

Makaron z sosem, na patelni rozpuszczam gorgonzolę ze śmietanką, wrzucam pokrojone paluszki krabowe, przyprawiam pieprzem, dodaję sporo natki pietruszki. Trzymam na patelni chwilkę, i zalewam sosem makaron spaghetti. Pycha!

Ja kiedyś zamówiłam u "chińczyka" i jadłam je maczając w sosie słodko-ostrym. Smakowały mi, ale nie wiem czy byłabym je w stanie przygotować;)

12

Polecam sałatkę z paluszkow krabowych:makaron sojowy(wg.przepisu na opakowaniu),paluszki krabowe(pokrojone w kostkę),ogórek świeży(kostka)i szczypiorek.Wszystko wymieszać z majonezem.Oczywiście dodać sól i pieprz do smaku jak kto lubi.

Zapewniam Was salatka jest pyszna,no może trochę meczarni z makaronem sojowym dlatego że nim go wrzucicie do wrzątku najlepiej jest go najpierw pociąć,ale potem zostaje sama przyjemność jedzenia.Powodzenia i smacznego.

13

ja robię dokładnie taką sałatke jak mysza smile tylko mam patent na ogórka - jak wiadomo wody z siebie wyleje -więc wykrawam ten środek płynny, ja zamiast szczypiorku daję koperek, a! i troszkę papryki też daję czerwonej -żeby było bardziej kolorowo, doprawiam pieprzem kolorowym i solą, a majonez mieszam z jogurtem naturalnym żeby salatka nie była za ciężka od samego majonezu smile
i polecam bo super pyszna !

dam radę

14

w gotowej sałatce.

15 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2012-10-04 12:21:18)

Sałatka surimi wg E. Teper

opakowanie makaronu ryźowego nitki
op. mrożonych paluszków krabowych surimi
puszka kukurydzy
ogórek
pęczek koperku
3 łyżki jogurtu naturalnego lub majonezu
sól lub vegeta

Makaron ryżowy kruszymy i zalewamy gorącą wodą. Odstawiamy na ok. 5 m. Następnie odcedzamy i odstawiamy, aby ostygł.

Paluszki krabowe rozmrażamy i osuszamy na papierowym ręczniku kuchennym. Będą smaczniejsze, jeśli przed rozmrożeniem skropimy je sokiem z cytryny. Po rozmrożeniu kroimy w niewielkie kawałki.

Ogórka myjemy, obieramy ze skórki i kroimy w niewielką kostkę. Koperek myjemy, dokładnie osuszamy i drobno siekamy. Kukurydzę osączamy z zalewy na sicie.

Makaron ryżowy przekładamy do salaterki. Dodajemy paluszki krabowe, kukurydzę, ogórka oraz koperek, po czym starannie mieszamy. Następnie dodajemy jogurt naturalny, doprawiamy do smaku i jeszcze raz mieszamy.

A teraz taki trochę "misz-masz":

Sałatka morska z krewetkami wg L. Góral

25 dag makaronu (nie podano jakiego)
2 puszki krewetek w zalewie
30 dag pieczarek
duży brokuł
15 dag fasolki szparagowej
seler
czerwona papryka
2 łyżki soku z cytryny
łyżka startej skórki cytrynowej
łyżka ostrej musztardy
5 łyżek oleju
sól i pieprz
cukier
2 łyżli posiekanego koperku

Fasolkę i brokuła gotujemy, po czym fasolkę kroimy, a brokuła dzielimy na różyczki. Paprykę i pieczarki kroimy w plasterki, a selera w słupki. Krewetki osączamy, zalewę zaś zachowujemy.

Makaron gotujemy, odcedzamy i studzimy. Mieszamy z krewetkami, papryką, pieczarkami, selerem i fasolką oraz brokułem.

Sos do sałatki:

Olej mieszamy z musztardą, skórką i sokiem z cytryny. Doprawiamy do smaku solą, pieprzem i cukrem. Nie przerywając mieszania, stopniowo wlewamy zalewę z krewetek. Ucieramy, aż sos będzie jednolity. Wstawiamy na kwadrans do lodówki. Sałatkę mieszamy z sosem i posypujemy koperkiem.

czerwona [a[ryka

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

16

szukam przepisu na sałatkę z tymi paluszkami,tylko sprawdzonego smile

17

Ja robię sałatkę z paluszków,twarożku ziarnistego,czosnku i papryki.Z twarożku robię sos,kroję do niego w drobną kostkę paprykę,miażdzę czosnek,solę,pieprzę i polewam tym paluszki.

Pewnie wiecie,że paluszki krabowe nic z krabami nie mają wspólnego i są robionę zazwyczaj z miesa pangi.:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

18

ciekawe,ja bym spróbowała z tym twarożkiem,ale u mojego faceta  chyba  to nie przejdzie smile

19

Ja robię bardzo podobną sałatkę do Aniołka. Paluszki krabowe, kukurydza, makaron ryżowy, szczypiorek a do tego pieprz, sól i wymieszany jogurt z majonezem (u mnie przeważa jogurt) smile

20

Ja nie jadłam i chyba nie sprobuje, czuje wstret nawet do rybek a co dopiero do takich "przysmaków":P

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018