kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 ]

1

Temat: kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne

Witam Drogie Panie,

zbliża się czas świąt bożonarodzeniowych, czas konsumpcyjnego szaleństwa. kiedy zaczynacie myśleć o świątecznych prezentach i kiedy zaczynacie je nabywać? Czy na ostatnią chwilę, czy zakupy te są dokładnie zaplanowane i przemyślane, ceny porównane? I co z reguły kupujecie w prezencie?

Make tea not love
Zobacz podobne tematy :
Odp: kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne

Ja juz zaczelam 2 dni temu. Poki co 4 kupione, teraz tylko czekam na dostawe smile

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

3

to teraz dobre skrytki trzeba znaleźć smile

Make tea not love

4

No ja też już się rozglądam:) choć tak z pół miesiąca przed świętami są ciekawe promocje więc na te droższe rzeczy typu zegarek markowy czy biżuteria czekam na ostatnią chwilę;)

Najlepiej jest milczeć

5 Ostatnio edytowany przez FollowMe (2011-11-08 16:39:28)

Ja gromadzę różne drobiazgi, prezenty praktycznie przez cały rok. Jak gdzieś jestem, widzę coś fajnego to kupuję. I omija mnie świąteczne szaleństwo, panika i wygórowane ceny:)

A kupuję najczęściej drobiazgi:jakiś fajny flakon perfum o niecodziennym flakonie, dobry alkohol w eksluzywnej butelce, apaszkę, szalik, jakieś gadżety do samochodu dla mężczyzn, ładną kosmetyczkę, zestaw kosmetyków w jakimś fajnym wydaniu mini itp.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

6

To ciekawe mominka1 co mówisz, gdyż właśnie myślałam, że przed świętami ceny raczej idą w górę niż w dół. Ja podobnie gustuję w prezentach typu biżuteria, perfumy, ładny sweter czy szalik, butelka czegoś dobrego Również staram się gromadzić przy różnych okazjach, promocjach, tylko że ja sama tak się cieszę z tego co znajdę, ze trudno mi utrzymać takie upominki do choinki sad Lubię jak prezent jest małą odrobiną luksusu, na który zawsze nam trochę szkoda wydać pieniędzy. A jak z pakowaniem? choć Wy pewnie przykładacie do tego dużą wagę, to tylko panowie uważają, że zwykła reklamówka nie psuje efektu, bo liczy się prezent, a nie sposób w jaki został ofiarowany!

Make tea not love
moromu napisał/a:

A jak z pakowaniem? choć Wy pewnie przykładacie do tego dużą wagę, to tylko panowie uważają, że zwykła reklamówka nie psuje efektu, bo liczy się prezent, a nie sposób w jaki został ofiarowany!

To jak zostal ofiarowany tez sie liczy. Przynajmniej moim zdaniem. Inaczej jest jesli ktos musi pozbyc sie kokardy i rezedrzec papier ozdobny, zeby sie dostac do prezentu, niza jak ma po prostu zajrzec do jednorazowej reklamowki, ktora mozesz dostac w tesco...
Osobiscie bardzo lubie pakowac prezenty i czesto pakuje zaraz po kupieniu.

Co do czekania i gromadzenia prezentow wczesniej to mam podobnie. Wole kupowac wczesniej, niz na sotatnio chwile. Z tym, ze pozniej nie moge sie doczekac swiat, zeby zobaczyc czy konkretnej osobie sie dany prezent spodoba, wiec czasem zdarza sie, ze musze kupowac wiecej niz jeden prezent... tongue

"The greatest glory in life lies not in never falling, but in rising every time we fall."

8

To wszystko zależy od zasobności naszych portfeli.Ja robię takie zakupy już od listopada po troszku,żeby potem nie wydawać naraz kupy forsy.Lepiej co dzień po parę groszy,niż w jednym dniu całą furę.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

9

a gdzie szukacie prezentów? sklepy, galerie handlowe, allegro, sklepy internetowe? a co do pakowania prezentu wszystko też pewnie zależy od podejścia otrzymującego. Moim zdaniem prezent powinien jednak wyglądać jak prezent i przywiązuję do tego dużą uwagę - w obie strony smile

Make tea not love

10

Ja większość prezentów kupuję już w okresie wakacji, jedynie prezent dla męża kupuję później (co by go nie znalazł w szafie lub innej skrytce) no i prezenty dla dzieci, a w rodzinie troszkę ich jest plus do tego mój skarb więc kupuję je na początku grudnia. Często z prezentami dla dzieciaczków czekam również dlatego że maluchy u nas w rodzinie piszą listy do gwiazdora, to wtedy staram się dopasować do ich pragnień.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez

11 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-11-09 21:07:34)

Ja też kupuję wcześniej, gdy natknę się na coś, co wiem, że spodoba się bliskiej mi osobie, gdy kojarzy mi się z nią/nim i jej/jego upodobaniami. Oczywiście zależy to też od tego, czy mogę sobie pozwolić w danej chwili na zakup. Korzystam z promocji w ciągu roku i często udaje mi się złapać świetną okazję.

Kupuję różne rzeczy - staram się by prezent był dobrze przemyślany. Czasem jest oryginalny i szalony, a czasem praktyczny, zwłaszcza, gdy nie zawsze można sobie pozwolić na taki zakup, to na pewno jest miło dostać, gdy marzyliśmy o jakimś sprzęcie do domu lub stary się zużył (tu oczywiście pomocne jest, gdy mamy parę na liście, bo podwaja się kwota. Prezenty to różne zestawy kosmetyczne, gdy różnią się od kupowanych pojedynczo np. fantazyjnym kształtem flakoników lub pięknym opakowaniem lub ładna, a niekoniecznie droga biżuteria. Są to też śmieszne gadżety typu wielki kubek lub właśnie z promocji konkretne już rzeczy np. duży zestaw eleganckiego szkła (różnego typu kileiszki i szklanki), nowoczesny massager do stóp lub żelazko. Szczególnie rodzicom lubimy robić takie prezenty, gdy obecne sprzęty już nadgryza ząb czasu. Oczywiście wszystko wg ustalonych między sobą kwot. Różne dodatki typu elegancki szal czy ozdobna ramka na zdjęcia.
A jeszcze często tak robię, że jeśli udało się za ustaloną cenę parę rzeczy zdobyć, to coś z tego "przydziału" przeznaczam na święta, by było jeszcze milej. Jest też to dobry sposób by kwotę przeznaczoną na różne okazje ummniejszyć (jeśli udało się upolować fajne rzeczy i wystarczy już na daną okazję) i wtedy mamy większą sumę na taki właśnie konkretniejszy prezent (najlepiej jeszcze z promocji) tongue

No i opakowanie prezentu jest bardzo ważne. A najważniejsza atmosfera przed, w czasie i po świętach - uczucia i bliskość ponad wszystko i tego nic, nawet najdroższy podarek, nie zastąpi. smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

12

Im wcześniej tym lepiej ;-)
W grudniu jest już wielki szał na robienie zakupów, zaczyna wszystkiego brakować, a ceny bywają z kosmosu.
Mojemu tacie zamówiłam już zestaw podróżny do pielęgnacji twarzy KYOKU. Facet zestaw od Taska, a pozostałych chcę obrobić do końca listopada. Dzięki temu będę miała spokojny grudzień ;-)

13 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-12-11 11:08:25)

ja już gromadzę prezenty - w sumie od połowy listopada. większość kupuję przez internet, bo tak wygodniej wink w tym roku będzie sporo płyt z muzyką, dla męża plecak (ukradli mu jakiś czas temu... hmm), dla dzieciaków zabawki przeróżne, dla "NAS" (:D) świeca do masażu - LINK USUNIĘTY - uwielbiam je wink fajny alkohol i gorącą bieliznę - mamy urlop od świąt aż do sylwestra, więc będziemy się nieźle "cieszyć" z takich prezentów wink

14

Ja co roku obiecuję sobie, że będę gromadziła przez cały rok. I czasami nawet mi się uda kupić coś komuś w ciągu roku, ale gorzej jest gdy są po drodze jeszcze np urodziny tej osoby, wtedy na urodziny mam prezent gotowy a na święta znowu nic. sad

Dobre jest właśnie kupowanie wcześniej prezentów, bo się na raz tyle kasy nie wydaje.
A co do tego gdzie, to zależy gdzie coś znajdę. smile

15

Myślę, że warto się jeszcze wstrzymać bo póżniej spodziewane są większe i bardziej korzystne obniżki cen.

16

ja też już zaczęłam zakupy kupiłam już kolczykownik i pako oraz kilka książek, wszystko w necie więc czasu coraz mniej bo jeszcze trzeba czekać na przesyłkę, pozdrawiam

17

Ja póki co dopiero papier do prezentów kupiłam i wstążki tongue Ale mam czas do stycznia, bo dopiero wtedy wracam do domu i będę mogła wręczać prezenty, tutaj mam do obkupienia tylko chłopaka. Nie mam niestety zbyt dużo kasy, więc mogę mieć problem z prezentem. Zwłaszcza, że w listopadzie urodziny mieli po kolei: mój tata, chłopak, eks (który jest jednocześnie moim dobrym przyjacielem), przyjaciółka i brat. I jak tu nie zbankrutować? W sumie myślałam, żeby chłopakowi jakąś fajną grę planszową kupić, żebyśmy się czasem odkleili od komputerów, a że akurat się wprowadzamy razem... Tylko to też jest wydatek rzędu 100-200zł.

18

Ja dzisiaj bylam na pierwszych zakupach smile kupilam pare drobiazgow i kilka drozszych rzeczy. Jeszcze na allegro bede zamawiala jedną rzecz dla bratanicy i na tym poprzestane:) tylko nie mam jeszcze prezentu, a co najgorsze w ogole pomyslu, na prezent pod choinke dla faceta. Teraz na mikolajki dostanie ode mnie zestaw kosmetykow, bo akurat mu się koncza, to bedzie jak znalazl, ale niestety z gwiazda bedzie problem sad chcialam wywolac nasze wpsolne zdj w wiekszym formacie i kupic ramke. Jednak nie mamy nawet takiego zdj, zeby się nadalo na prezent:/

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

19

Ja najchętniej szukam w necie oryginalnych prezentów, obserwuję różne blogi hendmejdowe. Ostatnio zamówiłam dla córeczki super pluszaka z blogu "Przytulisie"
Uważam że świetnym pomysłem jest kupowanie takich nietuzinkowych przedmiotów smile. Minusem jest to że takie rzeczy niestety trzeba zamawiać troszkę wcześniej gdyż nie jest to dostępne od ręki hmm  Ale teraz akurat jest na to jeszcze czas smile Mój już do mnie jedzie.
Z pakowaniem to pobawie się w kupno kolorowych wstążek w pasmanterii i chyba papier brązowy taki jak do paczek - fajnie to kontrastuje.

20

ja w tym roku ulatwilam sobie szukaknie prezentow, bo znajoma mi polecila strone z ciekawymi gadzetami. Tam tez swojemu tacie kupilam golarke po atrakcyjnej cenie http://prezenty.swieta.wp.pl/ .

21

Ja powoli zaczynam. Na razie dwa zamówione - dla brata poradnik do gry minecraft, dla taty Ości Karpowicza, przy okazji dla młodej Wielka Księga Hani Humorek, ale to chyba nie na prezent tylko tak wink Pod choinkę chce lalke barbie i konia, więc niech ma tongue
Jeszcze nie wiem co lda mamy i mena, dla teściowej coś do kuchni, ma świezo po remoncie, a np. patelnie takie stare okropne.

Miłość wywraca życie do góry nogami...

22

Juz dawno kupione big_smile

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

23

Ja zwykle wcześniej myślę o prezentach i zaczynam je gromadzić już w połowie listopada smile Nie lubię zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zwykle kupuję książki lub kosmetyki. Na razie mam tylko prezent dla siostry, książkę "Łza" (Lauren Kate), co do przyjaciółki jeszcze się waham.

24

NinaLafairy - zazdroszczę. smile Naprawdę zazdroszczę! I już macie spokój. smile

serducho - 1:0, dla mnie-  będzie prezent dla siostrzeńca. I teraz jeszcze coś dla jego siostry. smile Tylko ona z tego co ostatnio słyszę, to chyba wolałaby by jakiś samochód niż lale, bo w przedszkolu gada tylko z chłopakami. smile

25

Na pewno nie zostawiam na ostatni moment (tzn. staram się  big_smile) bo potem są problemy, wszystko wykupione, straszne kolejki, a w tym, roku stanie w długich kolejkach jest wyjątkowo niepożądane. Ale też nie kupuję juz w listopadzie, czy jeszcze wczesniej.. Zwykle z początkiem grudnia zaczynam się zastanawiać i rozglądać. A co mam w planach? Dla mamy chciałabym takie porządne perfumy, jeszcze nie wybrałam; dla taty coś z elektroniki; dla siostry książka lub kosmetyki; dla dziadków zbiorczy prezent w tym roku (tzn. jeden dla nich obojga, ale myślę, że i reszcie rodziny się spodoba), gra "Jak to wtedy było".

26 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-12-03 12:15:59)

bejbe2020 napisał/a:

Na pewno nie zostawiam na ostatni moment (tzn. staram się  big_smile) bo potem są problemy, wszystko wykupione, straszne kolejki, a w tym, roku stanie w długich kolejkach jest wyjątkowo niepożądane. Ale też nie kupuję juz w listopadzie, czy jeszcze wczesniej.. Zwykle z początkiem grudnia zaczynam się zastanawiać i rozglądać. A co mam w planach? Dla mamy chciałabym takie porządne perfumy, jeszcze nie wybrałam; dla taty coś z elektroniki; dla siostry książka lub kosmetyki; dla dziadków zbiorczy prezent w tym roku (tzn. jeden dla nich obojga, ale myślę, że i reszcie rodziny się spodoba), gra "Jak to wtedy było".

Hej, powiedz proszę, czy chodzi o tą grę? [nieregulaminowy link] Z jakiej strony kupowałaś? Tutaj widzę fajną cenę, ale nie znam tego sklepu, a w innych bardziej znanych cena jest duż większa... Oczywiście wolałabym taniej, ale nie lubię kupować z nieznanych miejsc... Napisz proszę, gdzie Ty zamawiałaś i czy z wysyłką było wszystko ok smile

27

Marszka napisał/a:
bejbe2020 napisał/a:

Hej, powiedz proszę, czy chodzi o tą grę? [nieregulaminowy link] Z jakiej strony kupowałaś? Tutaj widzę fajną cenę, ale nie znam tego sklepu, a w innych bardziej znanych cena jest duż większa... Oczywiście wolałabym taniej, ale nie lubię kupować z nieznanych miejsc... Napisz proszę, gdzie Ty zamawiałaś i czy z wysyłką było wszystko ok smile

Hej, ja chciałam kupić na początku w Empiku, bo tam zwykle kupuję takie rzeczy, ale potem, gdy szukałam recenzji gry, natknęłam się na stronę wydawnictwa, które stworzyło tą grę i u nich było taniej. Poszukaj sobie strony "moidziadkowie". Zamówienie było bezproblemowe, gra dotarła chyba po dwóch dniach, nic się nie zniszczyło podczas dostway więc polecam, mimo, że też ich wcześniej nie znałam, a skusiła mnie tylko cena.

28

bejbe2020 napisał/a:
Marszka napisał/a:
bejbe2020 napisał/a:

Hej, ja chciałam kupić na początku w Empiku, bo tam zwykle kupuję takie rzeczy, ale potem, gdy szukałam recenzji gry, natknęłam się na stronę wydawnictwa, które stworzyło tą grę i u nich było taniej. Poszukaj sobie strony "moidziadkowie". Zamówienie było bezproblemowe, gra dotarła chyba po dwóch dniach, nic się nie zniszczyło podczas dostway więc polecam, mimo, że też ich wcześniej nie znałam, a skusiła mnie tylko cena.

Dzięki za namiary. Spodobało mi się kilka rzeczy na tej stronie więc od razu zamówiłam na Dzień Babci i Dziadka żeby zamówienie doszło na czas smile

29

Powoli zaczynam przeglądać oferty w internecie. Doszłam do wniosku, że lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę, bo prezenty mają być praktyczne.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, jest ona na końcu twojego ramienia

Audrey Hepburn

30

Ja też w tym roku budżetowo rozkładam sobie zakup prezentów na dłuższy czas big_smile

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

31

Misinx napisał/a:

Ja też w tym roku budżetowo rozkładam sobie zakup prezentów na dłuższy czas big_smile

Przeczytałam "procentów" ;D
  A jakie prezenty kupujesz, bo ja zastanawiam się nad voucherami, chociaż może lepiej coś z elektroniki.

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, jest ona na końcu twojego ramienia

Audrey Hepburn

32

Ja już od lat zaczynam wszystko kupować w październiku a najpóźniej w listopadzie big_smile zwłaszcza, że mam do obkupienia 14 osób, z czego dwie jeszcze w grudniu zaliczają urodziny smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie rozmawiam z idiotami.

33

Tamiraa napisał/a:
Misinx napisał/a:

Przeczytałam "procentów" ;D
  A jakie prezenty kupujesz, bo ja zastanawiam się nad voucherami, chociaż może lepiej coś z elektroniki.

"Vouchery" to zawsze dobry prezent, jeśli brakuje jakiegoś konkretnego pomysłu. Ja mam tak, że w ciągu roku najczęściej przychodzą mi koncepcje dotyczące prezentów dla konkretnych osób, które wynikają z jakiś tam rozmów, obserwacji. To są prezenty rzeczowe.

34

Jakoś nie mogłam trafić ze spersonalizowanymi prezentami, niby to, a jednak nie to. Wcześniej kupowałam bony do sieciówek. Każdy sobie wybierze, co będzie chciał. Wiem po sobie, ze choć ogólnie każdy wie, co lubię i co by mi się przydało, a jednak nie zawsze się uda akurat nabyć coś konkretnego albo wcale, stąd vouchery.

Audrey Hepburn

35

Tamiraa napisał/a:

Jakoś nie mogłam trafić ze spersonalizowanymi prezentami, niby to, a jednak nie to. Wcześniej kupowałam bony do sieciówek. Każdy sobie wybierze, co będzie chciał. Wiem po sobie, ze choć ogólnie każdy wie, co lubię i co by mi się przydało, a jednak nie zawsze się uda akurat nabyć coś konkretnego albo wcale, stąd vouchery.

Rok temu dostałam bon do sieciówki i jeszcze go nie zrealizowałam big_smile już lepiej zapytać albo poprosić o listęni coś wybrać.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie rozmawiam z idiotami.

36

Lady Loka, no, wiem, ale już wtedy nie ma takiej niespodzianki. Z kolei jak ja dostałam kiedyś perfumy, w sumie ich nie miałam, ale zapach mi nie bardzo odpowiadał. Od tej chwili opowiadam, co lubię przy każdej okazji:)  Wiem tylko, że mam nie kupować bibelotów chociaż by były najpiękniejsze:)

Audrey Hepburn

37

Tamiraa napisał/a:

Ja się części ludzi pytam co by chcieli pod choinkę. Niektórzy mówią i sprawa prosta. Ja też czasem mówię jak mam coś konkretnego na myśli.

38

Gorzej jak ktoś nie wie albo raz się jedno podoba, a raz drugie.

Audrey Hepburn

39 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2022-11-28 10:10:33)

Internet internetem, łatwo coś nabyć, jednak czasem wole na miejscu w sklepie zobaczyć, dotknąć   smile

Audrey Hepburn

Posty [ 39 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » kiedy zacząć kupować prezenty świąteczne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021