pierwszy BLISKI kontakt, mnóstwo pytań i wątpliwości... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » pierwszy BLISKI kontakt, mnóstwo pytań i wątpliwości...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: pierwszy BLISKI kontakt, mnóstwo pytań i wątpliwości...

Witam wink

Jako, iż ostatnio stwierdziłam, że jestem w zasadzie gotowa na bliższy kontakt, mam do Was - doświadczonych Kobiet - kilka pytań, aby rozwiać moje wątpliwości.

1) Podczas kiedy partner usiłował włożyć palec do pochwy nie dał rady, wiem, że to moja wina, bo jakoś strasznie się spinam... Nie mogę się rozluźnić, w efekcie czego to boli (już pomijając, że ciężko "trafić"...)

2) Jak zacząć rozmowę o np. antykoncepcji i tak dalej? Dla mnie to z deka wstydliwy temat.

3) Pierwsza pozycja - jaka i dlaczego?

4) Czy prezerwatywy wystarczą, czy zaopatrzyć się w dodatkowy środek antykoncepcyjny (wyłączając tabletki)?

Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pierwszy BLISKI kontakt, mnóstwo pytań i wątpliwości...

Ja bym Ci poradziła, zebyś wypożyczyła albo kupiła poradnik erotyczny. Są tam również rady dotyczące pierwszego razu.
A jak mieszkasz obok np Empiku, wystarczy wpaść i poczytać. Nie ma tego dużo, więc szybko ci pójdzie.
Takie książki najszybciej odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, ze pierwszy raz boli. I nic na to nie poradzisz.
Jak chcesz użyć prezerwatywy zastosuj intymny żel nawilżający. To pomaga.
A o rozluźnienie musi zadbać partner. Ważne byś mu ufała.
A jak nie umiesz z nim nawet pogadać o antykoncepcji, to chyba coś jest nie tak.
A tak wogóle to ile masz lat???

Jesteś pewna, że jesteś na to gotowa?
Wierz mi, warto poczekać i zrobić to z człowiekiem, który naprawdę jest wyjątkowy i którego kochasz.
A nie z takim, z którym nie umiesz nawet o antykoncepcji pogadać.
Zresztą on sam również powinien o to zadbać.

Przemyśl to jeszcze raz...
Pozdrawiam

3

Nie chodzi o to, że się boję, po prostu krępują mnie takie tematy... smile

4

To normalne. Mnie również.
ALe mój facet potrafił znaleźć sposób, żeby ze mna na ten temat porozmawiać.
I najpierw była rozmowa o seksie i antykoncepcji, a póżniej się kochaliśmy.
I to dało mi poczucie bezpieczeństwa, że On dba o mnie i o moje potrzeby.

5 Ostatnio edytowany przez Teo (2011-09-15 23:04:51)

cyniczna napisał/a:

Witam wink

Jako, iż ostatnio stwierdziłam, że jestem w zasadzie gotowa na bliższy kontakt, mam do Was - doświadczonych Kobiet - kilka pytań, aby rozwiać moje wątpliwości.

1) Podczas kiedy partner usiłował włożyć palec do pochwy nie dał rady, wiem, że to moja wina, bo jakoś strasznie się spinam... Nie mogę się rozluźnić, w efekcie czego to boli (już pomijając, że ciężko "trafić"...)

2) Jak zacząć rozmowę o np. antykoncepcji i tak dalej? Dla mnie to z deka wstydliwy temat.

4) Czy prezerwatywy wystarczą, czy zaopatrzyć się w dodatkowy środek antykoncepcyjny (wyłączając tabletki)?

Pozdrawiam.

1. - Rozluźnij się tylko tak będzie mniej bolało. Zanim dojdzie do zbliżenia proponuję, żeby partner "pobawił się" trochę, żeby Cię nieco, tak brzydko mówiąc "rozepchać." Wszystko powoli i nic na siłę.

2. - Rozmowę o antykoncepcji zaczynasz normalnie, skoro jesteś gotowa na seks to znaczy, że jesteś gotowa na dziecko, które może pojawić się nie planowane, a jeżeli na dziecko gotowa nie jesteś to musisz być świadoma jaką masz antykoncepcję do wyboru. Jeżeli boisz się tego tematu to zastanów się czy jesteś gotowa na współżycie i w ogóle dorosłe życie.

3. - Wydaje mi się, że klasyczna. Ty leżysz i możesz się rozluźnić, a partner powoli wprowadza członka. Użyjcie żelu intymnego poprawi to tarcie i zmniejszy dyskomfort.

4. - Prezerwatywy są dobre o ile umie je się dobrze włożyć. Proponuję, żeby nie pchać się od razu w hormony i trochę potrenować to NAJPIERW idź do ginekologa i poproś o specjalne globulki do pochwy, dzięki nim będziesz miała większą pewność, że jak z prezerwatywą coś pójdzie nie tak to raczej w ciążę nie zajdziesz.

Zanim dojdzie do czegokolwiek to masz normalnie porozmawiać z partnerem o wszystkim czego się boisz czego oczekujesz, zapytaj się go czy umie zakładać prezerwatywę itp. Gumki kup w drogerii lub aptece, nie jakieś tanie za 2 zł z Lidla...

PS

Nie oczekuj fajerwerków ani za pierwszym, ani za drugim ani nawet za trzecim razem. Udany seks to zgranie, dogadanie się i wyrażenie swoich potrzeb, a przede wszystkim trening big_smile

6

cyniczna napisał/a:

Witam wink

Pozdrawiam.

1. No właśnie. Jak się spinasz, to nic dziwnego. Trzeba się rozluźnić, pomyśleć o tym jak może być przyjemnie.

2. Skoro dojrzałaś do uprawiania seksu, to rozmowa o antykoncepcji powinna być formalnością. Sęk w tym, że wielu młodych ludzi zamiast najpierw pogadać o zabezpieczeniu od razu przechodzą do rzeczy, co ma często opłakane skutki. Albo ich wiedza o antykoncepcji jest zbyt uboga. Rozmowę zacznij normalnie, bez wstydu, po prostu zapytaj co on myśli, jakie zabezpieczenie on by preferował, wyraź swoją opinię i na coś się zdecydujcie. Proste. Jeżeli chłopak w jakikolwiek sposób będzie unikał tematu, to w ogóle nie uprawiaj z Nim seksu, bo seks to nie zabawa. Jeżeli będzie podchodził do tego zbyt luźno, to pewnie w ogóle nie jest gotowy na seks.

3. Pierwsza pozycja? Na pewno lepiej nie żadne "pieski" czy "kowbojki". Ja uprawiam seks już trochę czasu, więc u mnie to są pozycje, które często są w naszym współżyciu dla urozmaicenia, lecz na pierwszy raz proponuję pozycję klasyczną, czyli on na Tobie. Na pierwszy raz jest po prostu najlepsza.

4. Chcesz i prezerwatywy i tabletki? No to AŻ za dużo, całkiem zbędne. Jeżeli już bierze się tabletki, to po to, żeby móc uprawiać seks bez prezerwatywy, a jeśli zaopatrzycie się w gumki, to wystarczą one same. Musisz tylko pamiętać, byście dobrze je założyli, lecz to nie jest trudne i nawet wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google : JAK ZAKŁADAĆ PREZERWATYWĘ. No, ale w skrócie, naciągacie delikatnie, przytrzymujecie dwoma palcami ten zbiorniczek z powietrzem i gotowe. Musi być naciągnięte dokładnie, by się nie zsuwało. Także polecam te z apteki, gdyż są najbezpieczniejsze i przechowywane w najlepszych dla nich warunkach. Uważaj też, żeby nie przebić gumki paznokciem. Najlepsze są z reguły Unimile i Durexy, sama stosuję markę Unimil i nie mogę narzekać. Jeżeli bardzo się boisz, to możesz wybrać prezerwatywy z środkiem plemnikobójczym.

Tak jak Teo pisała oczywiście pamiętaj też o tym, że nie od razu wejdziesz na szczyty rozkoszy. U faceta orgazm jest dość mechaniczny, raczej nie mają z tym problemu, kobiety, by zaznać pełnej przyjemności często potrzebują nawet lat. Co nie znaczy, że na początku będzie źle. Na pewno nie będzie jeszcze mistrzowsko, ale może być bardzo przyjemnie, jeżeli się postaracie.
Co do bólu, to sprawa indywidualna, mnie prawie wcale nie bolało.

Jednak na Twoim miejscu zastanowiłabym jeszcze się nad tym pierwszym razem, bo wydaję mi się, że jednak chyba nie jesteś jeszcze gotowa na współżycie, pamiętaj nie ma co się śpieszyć.
Ważne, by być pewnym, że się tego che i czuć, że partner jest tym odpowiednim.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

7

Odnośnie żelu intymnego, który dwie osoby proponowały - tylko na bazie wody! Te na bazie gliceryny uszkadzają prezerwatywy i będzie "kinder-niespodzianka".
Jedna prezerwatyw, żeby was nie podkusiło do użycia dwóch na raz.
Zalecana pozycja to nie klasyczna, a na podwyższeniu - np. leżysz na brzegu łóżka a facet klęczy na podłodze przed tobą.

Heh...

8

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, bardzo troskliwa z Was społeczność! big_smile

Lysyfacet napisał/a:

Odnośnie żelu intymnego, który dwie osoby proponowały - tylko na bazie wody! Te na bazie gliceryny uszkadzają prezerwatywy i będzie "kinder-niespodzianka".

To gdzieś pisze na opakowaniu? Macie jakieś swoje "ulubione" żele?

9

cyniczna napisał/a:

To gdzieś pisze na opakowaniu? Macie jakieś swoje "ulubione" żele?

Używałam Durexa i on prezerwatyw nie niszczył także wydaje mi się, że będą dobre. Jest tyle rodzajów, że ło matko. Ale na pierwszy raz nie polecam żadnych rozgrzewających czy chłodzących czy w ogóle tych które potęgują doznania. Proponuję klasyczny, albo jakiś zapachowy. Możecie też spróbowac durex play żel do masażu i intymny w jednym. Może to być ciekawe i rozluźniające doznanie dla was smile

10

Autorko ja proponuje jeszcze chwilę poczekać.. Mało wiesz na temat współżycia.. A przede wszystkim nie ufasz partnerowi, bo krępują Cię tak poważne tematy jak antykoncepcja. Nie ufasz partnerowi- nie rozluźnisz się..

Zapewne będzie Cię bolało. Bo to boli.. Czy okazania bólu przy partnerze nie będziesz się wstydziła? Czy on nie odbierze Cie jako niedojrzałą do sexu dziecinę? gdy nagle z bólu będziesz stawiała NATURALNIE opory? ..
Czy on uprawiał już sex?

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » pierwszy BLISKI kontakt, mnóstwo pytań i wątpliwości...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021