Praca "Wakacyjna" - warto? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Praca "Wakacyjna" - warto?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: Praca "Wakacyjna" - warto?

Chciałabym wyjechać do pracy za granicę, albo Niemcy albo Anglia,zastanawiam się nad tym gdyż mam wiele obwa,mianowicie czy to w ogóle się "opłaca"? ,czy można się tam czuć bezpiecznie?, czy jest jakaś praca dla Ludzi w moim wieku?.. Jeśli są na Forum Panie które tak właśnie spędzają wakacje,proszę o odpowiedzi i relacje. Z góry dziękuję;)

Jestem innym człowiekiem.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca "Wakacyjna" - warto?

mój znajomy jedzie na miesiąc do Norwegii. jest 3 lata starszy od Ciebie. takich głównie się tam szuka,do konkretnej pracy.  Nie jest to praca na zasadzie, spiszmy papiery, nipy itd..
ale opłaca się. na pewno jeśli chcesz wyjechać, lepiej jechać z grupką ludzi. tak będzie bezpieczniej. i zeby nie było, ja Ci pracy na czarno nie proponuję big_smile

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

3

Wiem że Norwegia się opłaca i to jak ..rzeczą oczywistą jest że jeśli już to ta praca będzie na czarno,bo kto przy zdrowych zmysłach zatrudni Osobę na 2 miesiące i  przy tym pozałatwia te wszystkie formalności te papiery..:) Myślę żeby jechać z Koleżanką będę się czuła bezpieczniej,bo samemu to w życiu:O

4 Ostatnio edytowany przez Shanty (2011-06-19 12:55:41)

dwie to tak naprawdę już coś ale mało. ja bym wzięła ze dwóch chłopa smile
jeżeli tak ciemno ta sprawa wygląda, to masz okazję zarobić jak duża część ludzi tam zza granicy smile
jeżeli dobrze czujesz się z językiem, moze nawet naucz się kilku zwrotów po norwesku, czemu masz nie spróbować.
i uważaj na zdrowie, zerknij na wymagane szczepionki ewentualnie i miej zawsze RUM  przy sobie.
a powiedz, co bys tam miała robić? jaką pracę?

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

5 Ostatnio edytowany przez Horna (2011-06-19 13:47:41)

o Chłopaszkach jakichś też by się pomyślało:D
Jakbym się nauczyła coś tam dukać po norwesku,to praca gdzie jest kontakt z ludźmi np. kelnerka..
A jeśli nie no to najlepiej taka gdzie nie będę musiała się za dużo odzywać:D

6

No pewnie jedź! Warto spróbować, a może zostaniesz tam nawet na dłużej niż planowałaś, bo Ci się uda? Na początku jak się język zna jako tako, to wiadomo kelnerka, albo praca w knajpie na zmywaku itd, ale jak się poduczysz, możesz szukać już innej :-)
a dlaczego akurat Norwegia?:)

7

Ja planowałam Niemcy albo Anglię,bo tymi językami władam bardzo dobrze,można rzec.A Norwegię tak jakoś zaczęliśmy i jest Norwegia-moja Znajoma tam jedzie i mówi że się baardzo opłaca,a nie zna języka,to co dopiero jak ktoś cokolwiek umie;)

8

Viel Erfolg!  w takim razie smile

9

Pewnie, że się opłaca. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale też doświadczenie. Ja w wieku 19 lat pojechałam, co prawda tylko na trzy miesiące do Anglii, ale tego co tam przeżyłam, co widziałam, czego doświadczyłam w tak młodym wieku nic mi nie odbierze. Takie wyjazdy wzmacniają, wzrasta samoocena i wiesz, że możesz na sobie polegać. A jaka jest satysfakcja, gdy przywozisz zarobione przez siebie pieniądze na obczyźnie, wiedząc że zawdzięczasz to tylko sobie wink
Zdecydowanie polecam, ale odradzam zostawanie na stałe. Ja już zaczynałam się wkręcać, ale wróciłam do kraju, studiuję jest ok. Te doświadczenia teraz bardzo mi się przydają.
Powodzenia smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

10

A co jest złego w zostaniu na stałe? jeżeli ktoś ma tu ukończone szkoły (studia) i widzi, że tu nie ma żadnych perspektyw i tam mu się uda to dlaczego nie? Ja jestem jak najbardziej za! uciekać stąd jak najdalej.

11

Ja właśnie planuje sobie [na razie jeszcze chodzę do technikum 2 lata mi zostały;D] wyjeżdżać na wakacja,te 2 miesiące, później jak zacznę studia to też będę wyjeżdżała ,na wakacje, aby sobie coś zarobić. Gdy skończę studia i nie będę przez dłuższy okres miała pracy,to po prostu wyjadę na stałe, bo po co tu siedzieć bezczynnie? Tak sobie myślę że to by było najlepsze rozwiązanie , i dochodzą do tego względy finansowe oczywiście ,bo nie zarobię tuataj tego co tam:)

12 Ostatnio edytowany przez Małgorzatka (2011-06-21 18:51:59)

lejlawelejla napisał/a:

A co jest złego w zostaniu na stałe? jeżeli ktoś ma tu ukończone szkoły (studia) i widzi, że tu nie ma żadnych perspektyw i tam mu się uda to dlaczego nie? Ja jestem jak najbardziej za! uciekać stąd jak najdalej.

W takiej sytuacja jak napisałaś to raczej nie mam nic złego. Ja pisałam to z mojej perspektywy wówczas 19-letniej dziewczyny po ogólniaku, tylko z maturą w kieszeni. Z postu wywnioskowałam, że autorka jest w porównywalnym wieku. Gdybym wtedy została, mógłby być to błąd. Chociaż pewnie poszłabym do jakiejś szkoły, tylko z językiem mógłby być na początku problem.
Także zastanawiałam się nad wyjazdem po studiach do Niemiec. Z tym językiem nie mam większego problemu. Ale to dopiero po zdobyciu pewnych umiejętności, bo za granicą obecnie nie ma nic pewnego.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

13

Jechać smile można poznać wielu ludzi a przeżycie też fantastyczne. Poza tym poczujesz jak to jest żyć w innym kraju. Bardzo wartościowe przeżycie wink jedź

Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.
- Albert Einstein

14

Horna napisał/a:

Wiem że Norwegia się opłaca i to jak ..rzeczą oczywistą jest że jeśli już to ta praca będzie na czarno,bo kto przy zdrowych zmysłach zatrudni Osobę na 2 miesiące i  przy tym pozałatwia te wszystkie formalności te papiery..:) Myślę żeby jechać z Koleżanką będę się czuła bezpieczniej,bo samemu to w życiu:O

Nie polecam pracować w Norwegii na czarno. Wszystkie kary pieniężne są baaaardzo wysokie. A przecież i tak zarabia się sporo normalnie, bez oszustw. I nie zgadzam się, że nikt nie zatrudnia na 2 miesiące. A praca sezonowa ile trwa jak nie właśnie 2-3 miesiące? Akurat Norwegowie, czy Niemcy często zatrudniają Polaków do zbierania owoców. Ja z kolei wyjechałam w wieku 19 lat do Niemiec jako pomoc kuchenna na 2 miesiące. Sama. Nikt mnie nie zjadł i nie zgwałcił. I nie, nie na czarno, dostałam umowę o pracę i uczciwą zapłatę, z podziałem napiwków dla kuchni włącznie. A wracając do pracy w Norwegii: poza zbieraniem owoców na niewiele innego można liczyć, jeśli się nie ma doświadczenia np. jako kelnerka i się nie mówi po norwesku.

15

Przy wyjezdzie do Niemiec polecam przygotowac wszystkie potrzebne papiery.
Tzn. miec oryginaly i ich kopie, ale rowniez tlumaczenia np. swiadectw, aktu urodzenia itd.
I przgotowac duuuuzo cierpliwosci w zalatwianiu roznych formalnosci wink ( az sie zrymowalo tongue )
To przy wyjezdzie na dluzej, bo jesli chodzi o wakacyjna prace to firma na pewno powie ci
co potrzebujesz i jesli jest dobra to zalatwi wszystko za ciebie ( za te pieniedze jakie na tobie
zarobia powinni sie tego podjac)

16

Mój chłopak wyjechał za granicę i nie dostał całej wypłaty za swoją dwumiesięczną pracę. Co ma zrobić w tej sytuacji?

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Praca "Wakacyjna" - warto?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018