Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Ciekawi mnie czy kąpiel od czasu do czasu w soli do kąpieli daje jakieś rezultaty. Mam wrażliwą skórę i jedynie moczę w soli czasem stopy. Czy sól może uczulać, podrażniać albo wysuszać skórę ciała?

Co daje taka kąpiel i jakie sole do kąpieli polecacie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Ja również tylko stopy ale to dlatego że raczej nie korzystam z kąpieli w wannie big_smile używam tych soli On line. Jest niedroga i jak dla mnie to na stopy w sam raz big_smile

3

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Moja mama taką miała o zapachu lnu bodajże. Ładnie pachniała pamiętam. smile

4

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Rewelacyjne są sole z Aromy.Trochę kosztują,ale jako kolsuntantka mam je taniej.Szczerze polecam!

5

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

A czy sole do kąpieli mają jakieś właściwości dobre dla skóry? Czy po ich stosowaniu zauważę jakieś różnice, poprawy?

6

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Oprócz tego, że ładnie pachną, to zawierają mikroelementy. Poza tym przygotowują skórę do przyjęcia kosmetyko (kremy lepiej się wchłaniają w skórę po kąpieli w takiej soli).

7

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

A czy sól do kąpieli może uczulić? Czy wręcz przeciwnie, pomaga zwalczać wypryski na skórze czy też inne zmiany?

8

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Cześć.
Ja od 1,5 miesiąca co jakiś czas dodaję do kąpieli sól z morza martwego. Nie jest to może sól, która pachnie, ale fantastycznie działa na moją skórę. Znikają drobne krosteczki, skóra jest gładsza i milsza w dotyku. Jej wadą natomiast jest to, że nie odczuwam podczas kąpieli takiego relaksu jak ze zmodyfikowanymi solami do kąpieli, które fajnie pachną (ale niestety nie poprawiają wyglądu skóry).
Odpowiadając na Twoje pytanie, myślę, że jakaś tam sól do kąpieli może Cię uczulić, ale lekarzem nie jestem, to dokładnie nie wiem. Myślę, że powinnaś spróbować smile.

9

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Sole generalnie mają działanie oczyszczające i odtruwające dla skóry. teraz jest dużo soli z różnymi dodatkami, które mają różne właściwości. Z tego co wiem to np. sól z glinką ma działanie antycellulitowe. Do kapieli można też używać koziego mleka w proszku, jak ktoś zainteresowany właściwościami to na tym blogu można sobie poczytać http://scandiacosmetics.pl/blog/?p=69

10

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?
CupraFR napisał/a:

A czy sól do kąpieli może uczulić? Czy wręcz przeciwnie, pomaga zwalczać wypryski na skórze czy też inne zmiany?

Tak jak najbardziej moga leczyc :-) sa takieelcznicze sole.... raczej nie te z drogeriii. takie bajery kupuje sie w aptekach i sklepach zielarskich. Skora cala powiezchnia pobiera dobre mineraly i pierwiastki z wody

Uczulic... mzoe nie ale wyuzyc i podraznic. Moja mama jest alergikiem - ma objawy AZS (drapie sie) wiec nie moze brac kompieli w solankach bo one pieka -

11

Odp: Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

A to ciekawe, bo moja córka ma AZS i właśnie lekarz jej polecił sól termalną - Zabłockiej do kąpieli. Co do samej soli to można robić sobie kąpiele kosmetyczne, stężenie około 2%, nie wiem jak to dokładnie obliczyć, ja po prostu wrzucam garść soli do wanny big_smile Temp. około 37 st i 30 min leżenia. Z wody przenikają do naszego ciała na zasadzie wymiany jonowej minerały i mikroelementy niezbędne naszemu organizmowi do życia. Opóźniamy w ten sposób procesy starzenia się skóry, regenerujemy. Takie kąpiele też przyspieszają gojenie się ran, rozstępów,  wyprysków czy cellulitu.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sole do kąpieli - używacie? Jakie zalety?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024