Samotny wyjazd - Nowe Życie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Samotny wyjazd - Nowe Życie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Samotny wyjazd - Nowe Życie?

Witajcie. Mam na imię Adrianna i mam 23 lata.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad samotnym wyjazdem za granicę, im częściej o tym myślę tym bardziej się martwię. Chciałabym zmienić swoje życie, uciec od biedy, samotności tylko obawiam się, że mogę sobie nie poradzić. Wiem, że gdy nie spróbuje to się nie dowiem, jednak to trudne.

Siedząc w swoim rodzinnym mieście, bez pracy, bez faceta, bez przyjaciół, którzy maja już rodziny lub wyjechali daleko, czuje, że każdego dnia zapadam się coraz głębiej pod ziemie i nic nie mogę na to poradzić.

Wiem tez, że taki wyjazd to nie łatwa sprawa, często kosztowna, a póki co grosza przy duszy nie mam. Ta myśl również jest troszkę dobijająca. Sama już nie wiem co powinnam zrobić. Czy zostać tutaj z rodziną i nadal czekać na zbawienie (prace), czy może zaryzykować i znaleźć pracę za granicą i jakoś wyjechać.

A co jeśli sobie tam nie poradzę? Taka sama, z dala od rodziny, nikogo bliskiego. Jest ciężko...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samotny wyjazd - Nowe Życie?

Znasz jakis obcy język?

3

Znam angielski całkiem dobrze.

4

ada23pl napisał/a:

Znam angielski całkiem dobrze.

To już coś na początek:)
Myślę, że nie powinnas wyjeżdżać całkiem sama, w ciemno, bez wczesniejszego załatwienia jakiejs pracy na poczatek.

Idź do Twojego urzędu pracy - zobacz, czy maja jakieś propozycje pracy za granicą. Zwykle jest to dom opieki, dom starców...Jedziesz wtedy na pewniaka, póki co...Musisz najpierw zdac egzamin z jezyka...

5

A gdzie taki egzamin sie zdaje?

6

ada23pl napisał/a:

A gdzie taki egzamin sie zdaje?

Przez urząd pracy.

7

Witaj,
Są różne biura pośrednictwa pracy, które pomagają znaleźć pracę za granicą. Tylko wcześniej najlepiej sprawdzić czy to nie są jacyś oszuści. Mój kuzyn z takiego biura wyjechał. Musiała  pisać test z języka angielskiego (test pisał w tym biurze, które mu szukało pracy), czy zna podstawy  (uczył się ang. miesiąc i zdał). Najlepiej przygotować się ze znajomości słownictwa z takiej dziedziny, w której będziesz pracować.Oni znaleźli mu pracę, załatwili mieszkanie. Wyjazd na własną rękę bym Ci odradzała.

8

jeżeli znasz język to już jest całkiem dobrze. Ja mam za sobą taki wyjazd trzymiesięczny za granicę. Właśnie pojechałam tam nie w celu zarobienia, ale takiego "oczyszczenia". Chciałam zamknąć pewien rozdział w moim życiu. Bardzo mi to pomogło, bo tutaj w Polsce nieco się pogubiłam. Znajomi po maturze wyjechali, studia praca. Ja także studiowałam, pracowałam. Ale w międzyczasie trochę poplątałam sobie życie, zerwałam z chłopakiem, potem wplątałam się w dziwny układ damsko-męski. Studia zawaliłam, chociaż pracę miałam. Wyjechałam do taty, który już był za granicą. Widzisz ja miałam przynajmniej tą pewność, że będzie tam ktoś na kim mogę polegać. Taki wyjazd samotny w nieznane jest dużym ryzykiem. Niewiadomo co zastaniesz na miejscu. Tak jak dziewczyny radziły, spróbuj przez jakiś urząd pracy. Jeżeli chodzi o oderwanie się od problemów w Polsce, rozpoczęcie życia na nowo, to jest to świetna sprawa. Po powrocie czułam się jakbym przez te trzy miesiące była na jakiejś sesji z psychologiem, a nie w pracy. Rozpoczęłam wszystko na nowo i jest dobrze smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

9

Ja właśnie tak zrobiłam, rzuciłam wszystko i wyleciałam smile I śmiało mogę przyznać ,że nie żałuję. Poznałam masę ludzi , poznałam życie, wydoroślałam, a mało tego - poznałam miłość mego życia smile
Może i Tobie się poszczęści smile

Powodzenia !

10

Samotny wyjazd zawsze jest ryzykowny ale ma tez swoje zalety masz prawdziwą szansę żyć na nowo. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz..

11

Rzeczywiście - wygląda to ryzykownie, ale pamiętaj, że żyje się tylko raz. To tyle co miałam do powiedzenia.
Pozdrawiam

12

Hejka. Nie wiem czy jest to trafne forum, ale chciałam zapytać, czy zna ktoś Pana Wojciecha Miłoska? Proponuje on wyjazd na Wyspy Brytyjskie do pracy w fabrykach. Chcę podjąć oferowaną przez niego pracę, lecz nie znam jeszcze żadnych szczegółów, chciałam go najpierw sprawdzić. Niestety nigdzie w necie nie ma o nim żadnych opinii itp. Jeśli ktoś słyszał lub dzięki niemu znalazł pracę to proszę o jakieś info. Będę bardzo wdzięczna:)

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Samotny wyjazd - Nowe Życie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018