Metody planowania płci dziecka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Metody planowania płci dziecka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Metody planowania płci dziecka

Hej, słyszałam ,że są istnieją naturalne metody planowania płci dziecka. Czy wiecie coś na ten temat ? Bo wiecie bardzo chciałabym mieć tym razem dziewczynkę, mam już dwóch chłopaczków i na prawdę strasznie mi teraz zależy, żeby było trochę urozmaicenia w naszej rodzince smile Oczywiście - najważniejsze żeby dziecko było zdrowe , to nie jest jakiś tam priorytet ale jakby dało radę, żeby było dziewczynką byłabym bardzo happy smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Metody planowania płci dziecka

Podobno sex na lewym boku sprzyja przyjściu na świat dziewczynki. Komórka jajowa pochodząca z lewego jajnika daje po zapłodnieniu dziewczynkę a z prawego chłopca.  Ale nie próbowałam smile Natomiast w Chinach jest taka tablica którą stosują przyszli rodzice i wskazują one na płeć dziecka w zależności od wieku matki i miesiąca jego poczęcia. Sami Chińczycy uważają, że metoda ta jest trafna w 99%. Jeśli chce ktoś mieć  chłopca, musi doprowadzić do poczęcia w innym miesiącu . Jeśli chcesz mieć dziewczynkę, starania o dziecko podejmować trzeba w miesiącu jeszcze innym.

http://img864.imageshack.us/img864/9024/kalendarzchiski.jpg

3

Odp: Metody planowania płci dziecka

No nie wiem czy to ma akurat takie znaczenie Gina smile Ja czytałam ,ze data owulacji ma duże znaczenie przy
planowaniu płci dziecka Jeżeli do współżycia dojdzie dzień lub dwa przed owulacją to  żeńskie plemniki mają większą szansę, a jeżeli stosunek płciowy odbędzie się w czasie lub tuż po owulacji to wygra męska brać smile

4

Odp: Metody planowania płci dziecka

No nie wiem. Ja czytałam , ze dieta ma tutaj największe znaczenie. Wapń i magnez zwiększają szansę na dziewczynkę. Czyli kobieta powinna jeść nabiał i czekoladę jeśli chce mieć córeczkę.  Jeżeli zaś chce mieć chłopca to zalecane są potas i sód czyli potrawy solone, mięso i owoce. Tę metodę należy rozpocząć nie wcześniej niż 6 miesięcy i nie później niż 6 tygodni od planowanego poczęcia. I tak jak napisałam dieta ?na dziewczynkę? powinna być bogata w wapń i magnez. Powinnaś jeść produkty mleczne, czekoladę, soję, orzechy, migdały, figi, fasolę, brokuły, ryby, gruboziarniste kasze, warzywa liściaste. Ale gdyby, któraś z Was miała ochotę na chłopca dieta ?na chłopca? powinna być bogata w sód i potas. Jedz dużo owoców cytrusowych, pestek słonecznika, pietruszki, pomidorów, ziemniaków i bananów.

5

Odp: Metody planowania płci dziecka

płec dziecka zalezy tuylko i wyłacznie od plemnika mezczyzny kobieta zawsze daje x chromosom zenski mezczyzna ma plemniki x z chromosemem zenskim(odzoedziczyl po mamie) i y po tacie  jesli doplynie plemnik x wtedy  chromosomy sa xx i to jest dziewczynka  jesli y to zarodek ma xy i jest chłopcem. Istnieje jakas teoria ze chyba plemniki z x szybciej pływaja i wtedy aby była dziewczynka nalezy kochac sie w  czasie owulacji a plemniki y dłuzej przezywaja w ciele kobiety i przed owulacja jest wieksza szansa na chlopca Męskie? plemniki (Y) są bardziej ruchliwe, lżejsze, ale mniej odporne, przez co krócej żyją; ?żeńskie? (X) są wolniejsze i cięższe, ale za to bardziej wytrzymałe Jeśli pragniecie dziewczynki, największe szanse na jej poczęcie daje stosunek na kilka dni (2-3) przed owulacją

6

Odp: Metody planowania płci dziecka

Uwolniona z jajnika komórka jajowa wędruje wzdłuż jajowodu i tam dochodzi do zapłodnienia. Spośród milionów plemników uwolnionych w czasie wytrysku cel osiągnie tylko jeden (reszta ginie po drodze lub obumiera po około 72 godzinach). Rozpoczyna się wyścig z czasem i walka o przetrwanie. Plemniki "męskie"- z chromosomem Y - są mniejsze i szybsze, ale krócej żyją. Plemniki "żeńskie" są wolniejsze, ale bardziej odporne na szkodliwe czynniki środowiska (kwaśny odczyn w pochwie, bariera śluzowa szyjki macicy itp.) i mogą przetrwać dłużej. Komórka jajowa żyje mniej więcej dobę. Jeżeli stosunek odbywa się na dzień lub dwa przed owulacją, jest większa szansa na to, że w drogach rodnych przetrwają plemniki "żeńskie". Jeśli do współżycia dochodzi w czasie owulacji lub tuż po niej, większą szansę w wyścigu do komórki jajowej mają plemniki męskie.

  Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

7

Odp: Metody planowania płci dziecka

słyszałam ze jest szansa na zaplanowanie płci, i jak tylko zaczniemy sie starać o drugie dziecko to zastosuje sie właśnie do tego typu wskazówek o których czytałam a które przytoczyła atina - bo bardzo chcę mieć drugą córeczkę smile
i powiedziałam sobie że będziemy próbowac do trzech razy, jak trzy razy urodzę synka to juz przystopujemy smile

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

8

Odp: Metody planowania płci dziecka

witam, dla mnie nie ma znaczenia czy to bedzie chlopiec czy dziewczynka byle bylo zdrowe. Kiedyś czytałam ,że część naukowców sądzi, że w planowaniu płci dziecka ma znaczenie także wiek rodziców i pozycja w trakcie stosunku. Z wiekiem wydzielina w drogach rodnych kobiety staje się bardziej kwaśna, co sprzyja poczęciu dziewczynki.

9

Odp: Metody planowania płci dziecka

Witam, jestem mamą trzech dziewczynek, ale ciągle mam nadzieję na chłopaka!!! Niedawno, przypadkiem wpadła mi do rąk gazeta dla młodych matek a w niej artykuł pt "Prawdy i mity o planowaniu rodziny", zacytuj wam kilka zdań:

1. Panom uprawiającym tzw. męskie zawody, częściej rodzą się dziewczynki! Wynika to z faktu, że plemniki X odpowiadające za poczęcie dziewczynki są bardziej wytrzymałe na różne środowiskowe czynniki, które uszkadzają plemniki Y. Należą do nich : wysoka temperatura, toksyczne związki chemiczne, skoki ciśnienia, promieniowanie jonizujace, a także przeciążenia grawitacyjne.

2.Dieta kobiety przed poczęciem wpływa na pleć dziecka! Badania wykazały, że dieta bogata w potas i sód sprzyja poczęciu chłopca, a w wapń i magnez - dziewczynki. Tak więc kobieta która chce mieć syna powinna jeść banany, pomidory, ziemniaki, czerwone mięso i suto solić potrawy! Natomiast jeśli marzy o córce, niech sięga po czekoladę, produkty mleczne, ryby, orzechy, ananasy, ryż, a unika soli. Takiego menu należy przestrzegać przez co najmniej 6-8 tygodni przed poczęciem.

3. Stosunek w dzień owulacji sprzyja poczęciu chłopca!. Na tym właśnie opiera się metoda planowania płci Shettlesa. Mniejsze plemniki Y są szybsze, dlatego mają większą szansę na dotarcie do jaja od mniej ruchliwych plemników X, gdy stosunek płciowy odbędzie się na  kilka do kilkunastu godzin przed owulacją lub w jej trakcie. Natomiast jeśli stosunek będzie miał miejsce na 2-3 dni przed terminem owulacji słabsze plemniki Y zginą, a trwalsze X poczekają w drogach rodnych kobiety na uwolnienie komórki jajowej i pocznie się dziewczynka. Pomocne mogą być testy owulacyjne.

4.Młodym rodzicom rzadziej rodzą się dziewczynki. dzieje się tak, bo warunki panujące w drogach rodnych młodych kobiet (min. odczyn śluzu) bardziej sprzyjają poczęciu syna. Poza tym młodzi ojcowie wytwarzają więcej plemników także tych odpowiedzialnych za poczęcie syna.

Według autorów tego artykułu takie stwierdzenia że :
1. Kawa wypita przed stosunkiem zwiększa szansę na chłopca,
2. orgazm u kobiety gwarantuje poczęcie syna,
3. Pozycja misjonarska w czasie sexu zwiększa prawdopodobieństwo poczęcia córki,
należy włożyc między bajki.

Mind is like a parachute... It works only when open...

10

Odp: Metody planowania płci dziecka

Jeżeli chodzi o badania, to tutja są fajne dane:
Powszechnie krążąca teoria z jaką możemy się spotkać dosłownie wszędzie, mówi o tym, że największe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki jest wtedy, gdy współżyjemy kilka dni przed owulacją. Wtedy to plemniki zawierające chromosom X (decydujące o płci żeńskiej), które są cięższe, mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych od plemników zawierających chromosom Y (decydujący o płci męskiej),i mają szansę dotrwać do momentu aż dojrzeje komórka jajowa.
Według tej teorii, aby począć chłopca należy poczekać ze współżyciem do owulacji ? wtedy to plemniki z chromosomem Y zdecydowanie szybciej poruszające się od tych z chromosomem X, będą pierwsze i dostaną się do jajeczka przed konkurencją. Tyle teorii. A jak to wygląda w praktyce?

Niemiecki producent komputera cyklu Baby-Comp (wysokiej klasy sprzętu medycznego precyzyjnie wyznaczającego dni płodne, niepłodne oraz owulację), zbadał empirycznie zależność między czasem współżycia a płcią urodzonego dziecka. Kobiety stosujące komputer cyklu
Baby-Comp z zamiarem zajścia w ciążę (komputer można stosować także jako antykoncepcję), informowały komputer cyklu o momencie współżycia, a następnie po okresie ciąży - o płci urodzonego dziecka. Wyniki zdecydowanie zaskoczą wszystkich zwolenników obiegowej teorii, którą opisywaliśmy wyżej. Okazało się bowiem, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna ? czyli wyniki tego badania były dokładnie odwrotnie, niż powszechnie przyjęta teoria o planowaniu płci dziecka. Na podstawie tego badania komputer cyklu Baby-Comp został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie 80%, czyli dość wysoko.

link usunięty

11

Odp: Metody planowania płci dziecka

hehe ja mam 3 synów... smile chciała bym córkę,ale się już raczej nie zdecyduje smile

Michal 14.01.2009.  Mateusz 11.04.2010.  Milosz 11.08.2011
09:25  4040g 61cm.21:05 3200g 53cm.  11:20 3700g 54cm

12

Odp: Metody planowania płci dziecka

a ja mam w planach dziewczynke ale może za jakieś 3-4 lata smile

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

13

Odp: Metody planowania płci dziecka

NO ZOBACZYMY JA MIAŁAM PRZYTULANKI W OWULACJE I DOPIRO 6 TYDZIEŃ smile

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Metody planowania płci dziecka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021