Prayers for Bobby (2009) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Prayers for Bobby (2009)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Prayers for Bobby (2009)

http://1.fwcdn.pl/po/73/00/487300/7239672.3.jpg?l=1273112711000

Opis filmu:
Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji, popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem.

Reżyseria: Russell Mulcahy
Scenariusz: Katie Ford
Obsada: Sigourney Weaver, Carly Schroeder, Ryan Kelley, Henry Czerny, Austin Nichols, Scott Bailey i inni

Moja opinia:
Dziewczyny, dawno nie oglądałam czegoś takiego.. Po pierwsze historia oparta na faktach, po drugie tematyka-ilu ludzi wciąż cierpi na homofobię? Jak reagują rodzice homoseksualistów? Ile jeszcze łez musi popłynąć niż wszyscy zrozumieją ze trzeba kochać człowieka za to jakim jest, a nie za to jakiej jest orientacji? Ten film ma ogromne przesłanie, naprawdę. Obsesja na punkcie religii i jej starcie z rzeczywistością.. Rodzina, która nie potrafi kochać swojego dziecka kiedy ma na to czas... A potem żal, tęsknota i ból.. Ten film świetnie obrazuje to o czym wiele osób wciąż wstydzi się mówić.. Mimo iż coraz więcej homoseksualistów ujawnia się, dla ich rodzin jest to wciąż dramat i przekleństwo. Ta historia pokazuje że przede wszystkim, że to my sami wyznaczamy granice inności, jeśli nie potrafimy zaakceptować pewnych spraw i o nich rozmawiać, jak mamy z nimi swobodnie żyć.. Piękny film. Wspaniała rola Sigourney Weaver, która jak zawsze nie zawiodła. Świetne zobrazowanie homoseksualizmu i jego pojęcia w Biblii. Do tego wspaniały soundtrack..

Co tu więcej mówić-polecam. Każdy powinien obejrzeć ten film. Nigdy nie wiadomo z czyich ust usłyszymy "jestem gejem"-a jeśli tak się stanie, czy będziemy w stanie to w pełni zaakceptować?

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Prayers for Bobby (2009)

Film jest po prostu cudowny. Choć zadecydowanie lepszą kreację (tym razem kanwą do filmu, nie było już życie) Sigourney Weaver stworzyła w "Wymyślonych bohaterach". Bardzo podobna tematyka, bowiem syn bohaterki budowanej przez Weaver jest także homoseksualistą.

3

Obejrzałam ten film po namowach Noelle i nie żałuję smile
Gra Weaver genialna! Ta aktorka potrafi wcielić się w każdą postać i to z jakim zaangażowaniem!
Film mnie nie tylko wzruszył, on po prostu daje wiele do myślenia w kwestiach nie tylko duchowych, ale takich zwykłych - codziennych, rodzinnych.
Także polecam gorąco!

Być jak płynąca rzeka...

4

Bardzo dobry film. Już nie chodzi o grę aktorską (chociaż S.Weaver jak zawsze przekonująca) ale o tematykę. Warty obejrzenia na pewno przez kogoś, kto uwielbia kolor czarny i biały, a innych nie chce znać i rozumieć wink

5

Oglądałam i film jest świetny. Jakże smutna i niestety nadal aktualna tematyka. Cóż, może co niektórym otworzy oczy i serca.
Samą Sigourney Weaver uwielbiam, wygląda na to, że we wszystkim w czym by nie zagrała smile (ostatnio oglądałam ją w Political Animals).

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Prayers for Bobby (2009)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018