Wenecja marzy mi się :-)) Ktoś był? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wenecja marzy mi się :-)) Ktoś był?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 54 ]

Temat: Wenecja marzy mi się :-)) Ktoś był?

Witam,j.w od zawsze chciałam zwiedzić Wenecję i tak się zastanawiam czy może na przyszłe wakacje nie udałoby mi się..
Może był tam ktoś z Was?jeśli tak jakie macie wrażenia,jak wyglądają ceny takiej podróży itd?

?-my only love
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wenecja marzy mi się :-)) Ktoś był?

Moja kuzynka była z narzeczonym i mimo pięknych zdjęć, nie ma jednak miłych wspomnień.
Głównym powodem ich niezadowolenia był straszny smród, czasem nie do wytrzymania. W sumie nie ma się co dziwić miasto na wodzie, bez kanalizacji, odprowadzania ścieków itd.
Szkoda, bo miejsce rzeczywiście bajeczne, szczególnie wieczorem. Zdjęcia mają na prawdę cudne.

A co do kosztu takiej podróży to zamknęli się w 3 tys. Ale byli tam 5 dni, w tej kwocie mieli zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie wstępy.

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia,
obywać się bez tego, co niezbędne
i znosić rzeczy nie do zniesienia.

3

A mi on nawet tak nie przeszkadzał. Tam jest tak pięknie , naprawdę mogłabym tam mieszkać. Te piękne uliczki, gondole , cudowne pamiątki - gdyby jeszcze pięknie pachniało to byłby to raj a nie miejsce na ziemi.

4

o mały włos  a odwiedziłabym Wenecję w te wakacje, już nawet jak wyruszyłam w podróz byłam pewna ze tam dotre, ale sprawy osobiste współtowarzyszy zakłóciły przebieg podróży, zamiast Wenecji był Budapeszt.
Obawiam się tylko tego, że mogę jak tak dalej pójdzie nie zdążyć odwiedzić ją przed zatopieniem... nie wiecie za ile może to być uniemożliwione ?

5

A ja byłam Wenecją naprawdę zawiedziona, choć mam duszę stricte romantyczną, słowo. Kiedy pierwszy raz w życiu tam jechałam (a było to w podróży poślubnej) oczekiwałam olśnienia, zawrotu głowy lub choćby lekkiego zaćmienia, ale... nic takiego się niestety nie zdarzyło. Stanęłam na Placu Św. Marka i tylko szepnęłam ,,i to już wszystko?". Wiem, jestem okropna, ale nie jestem w stanie panować nad odczuciami, nie spodobało mi się i tyle, widziałam wiele piękniejszych miejsc w świecie, a to jak dla mnie jest zwyczajnie przereklamowane. Owszem, klimat jest niezły, ale spodziewałam się o niebo większych fajerwerków. Tymczasem brud, odrapane budynki, nieprzyjemny zapach, słowem w takim otoczeniu nie umiałam doszukać się tego mojego romantyzmu. W tym roku tę wycieczkę powtórzyłam licząc, że może dojrzałam, bardziej docenię jej urok, ale...niestety. Zdecydowanie większe wrażenie robią na mnie jednak włoskie Alpy niż Wenecja. No przykro mi bardzo...

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

Olina Coś musi być w tym mieście,skoro turyści tak je odwiedzają.Co Ci się tam nie podobało tak konkretnie?kurcze wiecie co , myślałam,że to właśnie taki mały raj na Ziemi wink

?-my only love

7

Również byłam w Wenecji - jednak tylko jeden dzień w trakcie kolonii we Włoszech ( to już 8lat minęło heheh) i tak jak Olina mam mieszane uczucia. Także wyobrażałam sobie taki prawdziwy RAJ, a to co tam zastałam rajem z pewnością nie było wink
Rzeczywiście za ładnie to tam nie pachnie, ale da się jeszcze wytrzymać wink jednak jak ja tam byłam to były jeszcze jakieś remonty i sporo budynków było zasłoniętych rusztowaniami hmm a gondolierzy zabierali na swój "podkład" za takie ceny, że nikt się nie zdecydował.
Uliczki - owszem, śliczne...musieliśmy się trzymać razem, żeby się nie zgubić - takie były wąskie i kręte (oczywiście 2 osoby się zgubiły hehe).
Podczas tej kolonii zwiedziłam kilka miast we Włoszech i wcale nie Wenecja zrobiła na mnie największe wrażenie smile

Być jak płynąca rzeka...

8

Ja nigdy nie byłam w wenecji,ale też mi sie marzy podróż tam...z Ukochanym:-)

9

hej hej
a ja własnie mialam te przyjemnosc odwiedzenia wenecji smile w trakcie podrozy po Italii smile w zasadzie to byla objazdowka "Skarby Italii" z biurem funclub... i kochane moje, ze wspanialym facetem tam bylam! to najwazniejsze bylo cudnie, piekne pokoje, za oknami piekne widoki, wino, poludniowe slonce... echh, a ta kuchnia, kawa wloskie lody mmmm
polecam wszystkim Włochy!!! tongue) nie tylko Wenecje

10

Rozmarzyłam się:P

?-my only love

11

Byłam w Wenecji dwa razy. Pierwszym razem ponad rok temu. W kwietniu. Osobiście nie zawiodłam się - dokładnie tak jak wyobrazalam sobie i tak jak widziałam to w filmach czy telewizji. Spelniłam swoje marzenie. Jednak było mi mało i moim marzeniem było pojechanie tam ponownie. Dlaczego?
-Piękne widoczki
-Piękne sklepy ze szkłem, maskami i cudenkami
-Masa zrobionych przeze mnie fotek
...to po krótce...
I w tym roku będąc we Włoszech przez przypadek pojechałam znów do Wenecji. I ogromnie mi to dało radości. Znow masa zdjec, nowe odkrywanie zakamarków, kafejek i ciekawych widoków.
Polecam!
p.s.
Napewno bym tam nie chciała zyc, mieszkac. Powodem jest masakryczna zabudowa i brak przestrzeni (okna wychodza niemal zawsze na drugie okna, uliczki bywaja ciasne,ledwo sie mozna zmiescic, brud). Poza tym Ci turysci non stop.

12

Ja również polecam Wenecję :-) to naprawdę romantyczne miejsce... niezwykła architektura, kręte uliczki, wszędzie dojdzie się pieszo, ale warto chociaż raz skorzystać z gondoli :-)

13

Wenecję trzeba oglądać w nocy. W dzień bardzo traci - czołowe zabytki oblepione reklamami, liszaje wilgoci do połowy elewacji, brudno...

14

Nic romantycznego w Wenecji nie widzialam . Tylko smród i nic ciekawego. Drogo jest bardzo. Mi osobiście się nie podobało. W wenecji byłam tylko przejazdem w drodze do polski na święta ale za zadne skarby dłużej bym tam nie zoastała. Sa we włoszech piękniejsze miejsca

przygarnij kropka...

15

Dussia napisał/a:

Sa we włoszech piękniejsze miejsca

Owszem, są...Sycylia...Lipary...

16

Nigdy nie byłam w Wenecji ale z miłą chęcia bym się tam wybrała wink

17

Wenecja? Nic prostszego. Przecież to tak niedaleko od Polski. Wsiadasz w autko i jedziesz.
Ceny? Takie jak w całych Włoszech, czyli jak u nas tylko w euro. Czyli 4 razy drożej. Bo jak np. chleb u nas kosztuje 3 zł to tam 3 euro. Ale warto.
Smród? Ja nic nie czułam. Spędziłam tam cały dzień, tylko jeden, bo wpadłam tam będąc na wakacjach nad Adriatykiem, które notabene zorganizowaliśmy w ciągu jednego dnia, jadąc w ciemno, bez rezerwacji noclegów z małym dzieckiem (5 lat).
Pojechaliśmy do Lido di Jesolo, niedaleko Wenecji. Ale, że Adriatyk tam niefajny, bo piasek jakiś taki brązowy to po tygodniu (zwiedzając międzyczasie Wenecję) pojechaliśmy nad jezioro Garda w Dolomity, zahaczając po drodze o Weronę.
Ale warto zwiedzić Wenecję. Ma niepowtarzalny klimat. Włóczyć się cały dzień po uliczkach, mostach, mostkach, pływać kanałami, jeść w maleńkich restauracyjkach wciśniętych gdzieś między kamienice. Cudnie.

18

Czy ja wiem,czy tak niedaleko Polski .. wink

?-my only love

19

Jak masz okazje to na pewno warto pojechać i zobaczyć, ma swój klimat zwłaszcza nocą.

20

Byłam w Wenecji, niestety bardzo krótko, bo nie cały dzień. Mimo to zachwycił mnie klimat tego miasta, i chętnie bym tam wróciła. Plac św. Marka, wąskie uliczki i gondole - pięknie!

21

Słyszałam dużo opinii że cały czar pryska jak zaczyna się czuć ten smrodek big_smile

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

22

Wenecja? Nigdy więcej! Za dużo turystów, za wysokie ceny, smrodek kanałów.

23

Byłam tam parę lat temu i również mam wrażenie, że jest to trochę przereklamowane miasto. Zwiedzać tam za bardzo nie ma czego, a ten charakterystyczny zapach jest po prostu wszędzie, nawet na placu św. Marka, który moim zdaniem jest jedynym urokliwym miejscem, czuć ten fetor. Także raczej za szybko tam nie wrócę wink

24

Ja również byłam w Wenecji, ale w sumie nie zwiedziłam za dużo, bo byłam tylko przejazdem (do portu i na Korfu). W każdym bądż razie, raczej nie polecam jechać tam w lecie, bo jest zbyt gorąco i myślę, że śmierdzieć będzie jeszcze bardziej tongue Poza tym, jest bardzo dużo turystów, chyba najlepsza pora to tak na wiosne i jesień (proponuję kwiecień/maj, wrzesień/październik). smile

25

Całe pólnocne Włochy są warte odwiedzenia! Choć mnie także najbardziej zauroczyła Wenecja? jedyny klimat w swoim rodzaju. Byłam na objazdówce w zeszłym roku z biurem podróży Darrtell - oprócz Wenecji zwiedziłam jeszcze m.in. Padwę i Turyn. Przepiekne miejsca

26

Ja w Wenecji byłam jakieś 2 lata temu i w sumie miejsce klimatyczne, ale mocno przereklamowane. Trafiłam na czas, kiedy przez 2-3 dni padała mżawka i miasto sobie nie poradziło - było zalane, ulice, chodniki, wszystko pod wodą, z mieszkań i sklepów położonych przy rzece trzeba było wypompowywać wodę, tak samo plac św. Marka - pod wodą... Nie wyobrażam sobie tam mieszkać... Ale faktycznie, uroczych zakątków jest mnóstwo...

"Człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący." M. Bułhakow

27

Wenecji nie znam ale poznalam w tym roku Rzym. Cudo! Tylko nalezy zabrac bardzo dobre buty, bo lazenia co niemiara..no i ze 2 karty pamieciowe do aparatu:))

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

28

granti napisał/a:

Całe pólnocne Włochy są warte odwiedzenia! Choć mnie także najbardziej zauroczyła Wenecja? jedyny klimat w swoim rodzaju. Byłam na objazdówce w zeszłym roku z biurem podróży Darrtell - oprócz Wenecji zwiedziłam jeszcze m.in. Padwę i Turyn. Przepiekne miejsca

Wow tylko pozazdrościć. Ja marze o zobaczeniu Wenecji, tyle się o niej słyszy. Chyba podobnie jak ty zdecyduje się na wycieczkę objazdową.  Wydaje mi się to bardzo praktyczne, bo w czasie jednej wycieczki można zwiedzić kilka miast. Musze tylko znaleść jakąś wycuieczką tak żeby była tam również wenecja, bo to dla mnie podstaw. Zaraz sprawdze to biuro o którym pisałaś. jak masz jakieś jeszcze propozycje to daj znać.

29

Widze, że o Wenecji piszecie. Byłam ...pięknie i tak romantycznie. Moim zdanie naprawdę warto. Nie ma drugiego takiego miasta na świecie. Och aż się rozmarzyłam podczas tych wspomnień.
Moje zwiedzanie Wenecji połączone było z zwiedzaniem innch włoskich miast m.inn Werony czyli objazdówka z biurem Obis wtedy jeszcze. Myśle, że taki rodzaj wycieczki jest najbardziej korzystny, bo jeden dzień na zwiedzenie Wenecji całkowicie wystarczy, a po drodze można zobaczyć inne ciekawe miejsca. Masz już coś konkretnego na oku?

30 Ostatnio edytowany przez smoczyca175 (2011-08-18 11:47:49)

Tak myśle o Rimini. Znalazłam fajną wycieczkę objazdową na Solegro.pl do tego miejsca. W planach jest zwiedzanie Rimini, Wenecji i Werony. Myślę że będzie fajnie. Tu jest moj skarb http://www.solegro.pl/wycieczki-objazdowe/rimini

31

Dla mnie Wenecja jest przereklamowana. Ale kazdy może miec swoje zdanie.

32

Byłam w Wenecji i bardzo mi się podobalo .Polecam .

33

Wenecja,ciekawe miasto,na pewno warto odwiedzić.Mnie podobnie jak Olinkę rozczarowała.Plac Świętego Marka- coś malutkiego i zatłoczonego.Canale Grande- smród nieziemski,to mostki jakiś tam westchnień czy miłości- takie "cusie" mają moi sąsiedzi w ogródku:).
Mnie bardziej kręciły wąskie uliczki,podwórza,pranie rozwieszone nad głowami przechodniów.
Najmilej wspominam restaurację Ebraico Kosher Gam Gam

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

34

Miasto piękne, choć lekko śmierdzi i jest zawsze pełne turystów. Włosi nie znają angielskiego, więc ciężko sie dogadać, ale za to w Wenecji spotkałam lodziarnię z lodami o smaku nutelli smile Tak dobrych nie ma nigdzie smile

35

phoebe napisał/a:

Miasto piękne, choć lekko śmierdzi i jest zawsze pełne turystów. Włosi nie znają angielskiego, więc ciężko sie dogadać, ale za to w Wenecji spotkałam lodziarnię z lodami o smaku nutelli smile Tak dobrych nie ma nigdzie smile

phoebe nie zgadzam sie z Tobą , że Włosi nie znają angielskiego, znają w większości wszyscy oprócz tego uczą się obowiązkowo francuzkiego.Masz racje Wenezia jest piękna i pełna turystów zwłaszcza w porze karnawału czyli od 13 do 21 tego miesiąca.Jednak w tym okresie teraz nie da sie popływac gondolą bo kanały zamarzły.

36

Wenecja to wyjątkowe miasto, bardzo kojarzy mi się z filmem na podstawie opowiadania Tomasza Mann pt. Śmierć w Wenecji, piękny film o tajemniczym mieście, gdzie może zdarzyć się wszystko. Bardzo chciałabym się tam wybrać, ale na razie planuje zgoła inną podróż. smile

37

Nam najbardziej kojarzy się z filmem "Turysta" smile Wenecja to nie tylko podróż marzeń - to miejsce, które trzeba obowiązkowo odwiedzić smile

38

Byłam...miasto jak miasto.
Śmierdzi łokrutnie gdy upały,uliczki jakich wiele we Włoszech...najciekawszy/najładniejszy Plac św. Marka smile
Uważam ,że są dużo ciekawsze miejsca jak Wenecja do zwiedzania.

39

Byłam już trochę czasu temu.
Naprawdę bajeczne miejsce.
Ale niestety moim zdaniem tylko na parę dni.
Po pewnym czasie nieprzyjemny zapach daje się we znaki.
Wrażenie jest niesamowite. Rano jak i wieczorem.
To miasto ma swój urok.

"Wiem, że mam więcej sex appealu na czubku mojego nosa, niż wiele kobiet ma w całym ciele. Nie widać tego od razu, ale tam jest."

40

Ludzie, jedziecie do Wenecji i spodziewacie się fajerwerków? Co za ignoranci . Może poczytajcie trochę o historii jak to miasto powstało i co się tam działo przez stulecia. Zresztą są tam wspaniałe muzea a w nich prawdziwe dzieła sztuki. Dziwne aby pachniało gdy miasto stoi wiele wieków na wodzie. Pierw poczytajcie http://co-warto-zwiedzic-wenecja.blogspot.com i jeśli nadal chcecie jechać to się Wam spodoba. Jeśli nie interesuję was za nic w świecie historia, odpuście sobie i jedzcie na ibize...

41 Ostatnio edytowany przez mysterious_chocolate (2014-05-14 15:39:53)

Byłam w tym miejscu kilka razy i za każdym coś innego przykuwało moją uwagę, z każdej takiej wycieczki wynosiłam(dosłownie i w przenośni tongue )coś innego. Myślę, że jeśli znów udałoby mi się tam pojechać, z pewnością miałabym całą masę kolejnych rzeczy do obejrzenia. Piękne zabytki, architektura to coś wspaniałego. Uliczki owszem, ciasne ale ma to swój urok. Moim zdaniem to jedno z takich niepowtarzalnych miejsc, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Co do zapachu to nie zwróciłam uwagi albo już nie pamiętam, widocznie byłam zbyt zaabsorbowana pięknymi widokami by to zauważyć wink

42

Byłam za czasów studenckich. Z ówczesnych chłopcem pojechaliśmy na stopa, pływaliśmy na gapę wodnymi tramwajami i spaliśmy na plaży w Lido (wyspa obok, bo Wenecja nie ma plaży) skąd nas rano przegonili, bo to była płatna plaża wink
Dla zaintersowanych - podobno w Lido jest też dzika plaża (o ile jeszcze jest), ale tam nie dotarliśmy - nie chciało nam się.
Co do zapachu - przesadzacie. Nad polskimi rzekami potrafi gorzej pachnieć. No trochę śmierdziało może po odpływie, jak się te wszystkie glony i mieszkające na nich żyjątka pokazały.
Jeden niezapomniany widok - dwie dziewczyny urządziły sobie na murku na ulicy romantyczną kolację - miały świece, jedzenie, kocyk smile T

43 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2014-05-23 08:11:42)

Chciałam wkleić wenecką fotkę ale nie potrafię....

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

44

Co do zapachu i tłoku, to pewnie lepiej jechać poza głównymi miesiącami turystycznymi. Ja byłem w maju i nie śmierdziało, tłoczno też bardzo nie było.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

45

Byłam, miasto faktycznie pięknie, ale ten zapach trudny do zniesienia. I tłumy, tłumy ludzi co jednak nie każdemu odpowiada.

46

Miasto samo w sobie urokliwe i chciała bym tam wrócić..
Ale tłumy są przerażające dla mnie...

iść, ciągle iść, w stronę słońca...

47

Cudowne miejsce! Byłam tam kilka lat temu, ale tylko na 2 dni i zakochałam się! Mam zamiar wybrać się tam jeszcze raz, może w przyszłym roku się uda? Mam nadzieję smile Jeżeli ktoś ma możliwość tam pojechać to koniecznie trzeba skorzystać.

48

Jak dla mnie piękne miasto, ma swój urok tongue niektórzy narzekają, że smierdzi woda.. Ja akurat byłam we wrześniu, było ciepło, turystów też jakoś tak mniej i nic nie śmierdziało. Zakochana jestem w tym miejscu i jak będę mogła to na pewno się tam wybiore raz jeszcze.

49 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-07-10 15:30:13)

Wenecja była moim marzeniem od dzieciństwa , poznałam mojego męża i przez lata to było wspólne marzenia dwa lata temu byliśmy na wycieczce objazdowej do Włoch i zaczęliśmy od Wenecji i było super nasza przewodnik rodowita Wenecjanka mówiąca po polsku świetnie opowiadająca o życiu tam pokazała nam takie kamieniczki gdzie mało kto to pokazuje , opowieści o życiu codziennym , anegdoty świetna wiedza o zabytkach po prostu wszyscy się zakochali w Alessi i nikt już jej nie przebił polecam super klimaty.

Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum

50

Wenecja super opcja ale tylko na pare dni.  Szybko się nudzi i intensywny zapach uderza nas z każdej strony smile

51

niestety nie byłam ale bardzo bym chciała smile

52

Bylam ,ale na dluzszy pobyt bym sie nie zdecydowala .Piekniej bylo nad jeziorem Garda .Sa o wiele ciekawsze miejsca Asyz,Florencja,Capri ,Rzym .Jednak sadze ze jesli masz mozliwosc to powinnas zobaczyc na wlasne oczy aby wyrobic sobie wlasna opinie Zycze milej podrozy

53

Witam, mnie też się marzyła i marzyła i w tym roku jadę! Będę mieszkać kawałek od Wenecji, bliżej Rawenny, bo znalazłam tani hotel www.hotelewewloszech.pl i już się nie mogę doczekać tej wycieczki! Co najbardziej chcecie zwiedzić?

54

Z chęcią bym zwiedziła. W Polsce jedną Wenecję widziałam:) w podstawówce mieszkaliśmy tam podczas zielonej szkoły smile

Posty [ 54 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Wenecja marzy mi się :-)) Ktoś był?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018