niedoczynność tarczycy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » niedoczynność tarczycy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: niedoczynność tarczycy?

Witam,
diabetolog skierował mnie na badania poziomu FT3 i FT4, okazało się, że poziom FT4 mam za niski (0,74) i zalecił stosowanie pół tabletki Euthyroxu 25 oraz zrobienie USG tarczycy i wizytę u endokrynologa. USG wyszło dobrze, endokrynolog stwierdził, że mam zwiększyć dawkę Euthyroxu do 50 i skierował mnie na ponowne badania, których wyniki zamieszczam poniżej (wszystkie miałam robione wcześniej, ale nie tego samego dnia, stwierdził, że musi mieć obraz hormonów z jednego badania, żeby stwierdzić, czy do leczenia należy włączyć jod):

P/c przeciw peroksydazie tarczycy (A-TPO)                      44,0 U/ml                                      < 60,0
TSH trzeciej generacji ultraczułe                                      1,796 ?IU/ml                                  0,550 ? 4,780
Wolna trijodotyronina (FT3)                                             2,50 pg/ml                                      2,30 ? 4,20
Wolna tyroksyna (FT4)                                                     0,74 ng/dl                                      0,89 ? 1,76

Z endokrynologiem będę mogła zobaczyć się za 2tyg, poprosiłam mamę, która pracuje w szpitalu, aby pokazała te wyniki innemu endokrynologowi, który stwierdził, że wyniki wskazują na to, że organizm sobie świetnie radzi z tym niedoborem hormonów i nie widzi potrzeby stosowania aż tak dużej dawki Euthyroxu a tym bardziej włączania do leczenia jodu.

Szczerze mówiąc nie wiem co mam w takim układzie zrobić, któremu lekarzowi wierzyć? Czuję się świetnie i nie zauważyłam u siebie żadnych objawów niedoczynności tarczycy i ciąża przebiega prawidłowo...

Amelia Isabella, ur SN 26 listopada 2010r, 4620g, 55cm <3 <3 <3
Anthony Matthew, ur SN 30 kwietnia 2015r, 3740g, 50cm <3 <3 <3
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez bella89 (2010-08-10 11:17:20)

Odp: niedoczynność tarczycy?

miss a ty jesteś dalej w Polsce?? bo z tego co tam pisałaś w ostatnich postach w watku "ciaza a wasze niepokoje, dolegliwosci" to wynikałoby ze juz powinnas byc w kanadzie. pytam bo myslalam ze juz tam chodzisz do lekarza.
bo ci nasi polscy lekarze to czasem są beznadziejni... oczywiscie jak korzystasz z ich uslug przez NFZ a nie prywatnie.

3

MissClaudia
ft3 nie jest podwyższone  a przy prawidłowym TSH i spadkowe fT4 wskazuje,że nie ma niedoboru jodu.Więc nie wiem po co ten jod?Co do Euthyroxu 25,jak wiadomo w ciąży występują zaburzenia w pracy tarczycy,więc też nie bardzo widzę potrzebę stosowania tego leku.Zgadzam się z lekarzem ze szpitala.

4

miss ja tez mialam wykryta niedoczynnosc przed ciaza, teraz moje wyniki sie poprawily i nie musze brac tabletek, zobaczymy jak po ciazy sie mi zrobi. Bardziej bym wiec  byla za opinia tego drugiego lekarza. Oczywiscie musisz kontrolowac poziom hormonow, ale czasami ciaza zmienia rozne wyniki:)

Julia Zofia ur. cc 7 stycznia 2011 r., godz. 00:21 ; 3650 g. 52 cm 

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."

5

bella wylatujemy w tą niedzielę także już nie zdążę umówić się tutaj na żadną konsultację. co w sumie zaczyna mnie cieszyć.

pierwszy lekarz przyjmuje w prywatnej sieci przychodni, w której do tej pory się leczyłam a drugi to lekarz z państwowego szpitala.

dzięki za odpowiedzi, które mnie trochę uspokoiły, sprawdzę poziom hormonów już na miejscu w Kanadzie i obym trafiła na dobrego lekarza...

Amelia Isabella, ur SN 26 listopada 2010r, 4620g, 55cm <3 <3 <3
Anthony Matthew, ur SN 30 kwietnia 2015r, 3740g, 50cm <3 <3 <3

6

miss o tak obyś trafiła w dobre ręce wink życzę Ci tego bardzo smile:*

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » niedoczynność tarczycy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021