Ciekie włosy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Ciekie włosy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Ciekie włosy

odkąd pamiętam zawsze miałam bardzo cieńkie, mimo że gęste włosy, nie wiem czy coś da się na to poradzić, bo to takie piórka!!!znacie jakieś cudowne sposoby, eliksiry,żeby poprawić grubość włosów?zażywałam jakieś witaminy na włosy, ale to nie przyniosło jakiś widocznych efektów!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciekie włosy

Czytałam kiedyś w bardzo starej "Przyjaciółce", takiej z lat 90, że dobrze jest myć włosy w szarym mydle, nawet swego czasu testowałam na sobie, niestety trzeba je potem spłukiwac woda z octem, i nie pachną jakoś super,no ja długo nie wytrwałam myjąc je zbyt długo w ten sposób, ale wiem,że jest to skuteczne. Miksture się robi tak,że trze się zwykłęl szare mydło na tarce zalewa wodą i gotuje, powstaje papka, nalezy ją trzymać w słoiku. Nie zastyga, raczej ma taką papowatą konsystencję.

3

Najlepsze efekty aby zwiększyć objętość włosów osiągniesz wizytą w dobrym salonie gdzie zrobią Ci odpowiednią fryzurkę, a do zwiększenia objętości po za dobrze dobraną fryzurką, napewno pomogą kosmetyki zwiększające objętość włosów ja wam mogę polecić coś co sama używałam szampon i odzywka Silk Therapy Thickening Farouka i spray CHI Volume Booster, ważne jest też jak suszyć włosy, mój fryzjer pokazał mi sztuczki jak można zwiększyć objętość poprzez dobre kosmetyki i odpowiednie suszenie np suszenie włosów w przeciwną stronę niż mają być układane co podnosi je u nasady.

4

Myślę, że najlepiej, jeżeli zastosujesz jakiś kosmetyk, który poprawia
objętość fryzury, bo grubości włosa raczej nie da się zwiększyć (to jest sprawa genetyczna i "cudowne sposoby" tu nie pomogą).

5

Agata napisał/a:

Czytałam kiedyś w bardzo starej "Przyjaciółce", takiej z lat 90, że dobrze jest myć włosy w szarym mydle, nawet swego czasu testowałam na sobie, niestety trzeba je potem spłukiwac woda z octem, i nie pachną jakoś super,no ja długo nie wytrwałam myjąc je zbyt długo w ten sposób, ale wiem,że jest to skuteczne. Miksture się robi tak,że trze się zwykłęl szare mydło na tarce zalewa wodą i gotuje, powstaje papka, nalezy ją trzymać w słoiku. Nie zastyga, raczej ma taką papowatą konsystencję.

oooj ta mikstura jest straszna i tyle zachodu...podziwiam

6

Cieńkie włosy - odpowiednia pielegnacja, poczytaj jak prawidlowo myc, szuszyc wlosy + ampulki wzmacniajace dodatkowo nawilzajace wlos.
O prawidlowej pielegnacji mozesz m.in poczytac na mojej stronie

Fryzjerstwo to nasza pasja

7

Ale czy zabiegi kosmetyczne zmienią strukturę włosa skoro on jest z natury cieńki? Ja mam ten sam problem, włosy sa gęste, ale cieniutkie i lekkie,więc jak tylko lekki wiatr zawieje one wszystkie się unoszą. Niektóre kobiety maja takie ciężkie i piękne grube włosy!Czy to można w ogóle zmienić?Są jakieś konkretne kosmetyki, które mogą spowodowac,że włosy staną się grubsze? Co to są za ampułki, o których wspominasz?

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.
(G.B.Shaw)

8

Witam
Włosów cieńkich z natury nie mozna zmienic na stale, tj. nie bada grube i ciezkie.
Mozna zastosować zabieg trwałej ondulacji (podnoszącej włosy od nasady włosa).
Zwiekszyc objetosc mozna rowniez przez odpowiednie strzyzenie.
Mysle ze ampulki nie przyniosa Pani takiego efektu na jaki Pani liczy (tj. moga poprawic kondycje wlosa ale nie musza).
Prosze stosowac kosmtki przeznaczone do wlosow cienkich (kosmetyki te zwieksza optycznie objetosc)

9 Ostatnio edytowany przez Aprilla (2008-02-17 21:44:51)

Dziękuję Ci za wyjaśnienie. Ja troche boję się tych szmponów  na objętość,że włosy nei dość że cienkie to będą nadmiernie "fruwały". Jakoś mi się zawsze wydawało,że jak są gładkie to wydają się grubsze. Zastanawiam się nad tą ondulację-rozumiem, że chodzi o loki? A czy aby to nie jest zabójcze dla włosów? Taka dawka chemii chyba je może wysuszyć i zniszczyć?

W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta.
(G.B.Shaw)

10

Ta trwala ondulacja ma na celu uniesc wlos od nasady a nie skrecic, jest to bardzo delikatna trwala (styling) nie ma ona w sobie tyle chemii (jest bardziej delikatna niz zwykly plyn do trwalej ondulacji)
Ten zabieg nie jest wskazany przy wlosach rozjasninych (nie robi sie bo wlosy beda "gumiaste").

11

mania napisał/a:

odkąd pamiętam zawsze miałam bardzo cieńkie, mimo że gęste włosy, nie wiem czy coś da się na to poradzić, bo to takie piórka!!!znacie jakieś cudowne sposoby, eliksiry,żeby poprawić grubość włosów?zażywałam jakieś witaminy na włosy, ale to nie przyniosło jakiś widocznych efektów!

dobrym wyjściem do Ciebie byłoby zastosowanie odżywki i szmapony Volumizung lub Thickening aby nadać Twoim włoskom objetości, gęstości i grubości. Sama uzywam już takich profesjonalnych kosmetyków i wiem co nieco o nich. Pozdrawiam

12

ja kiedyś też miałem słabe włosy - używałem wyciągu z rzepy. są też jakieś  balsamy wzmacniające. ogólnie to pomaga

13

Też mam dużo ale cienkich włosów i cieszę się, że nie są takie ciężkie, przynajmniej nie mam problemu z ich układaniem, są bardzo podatne. Wiem, że dziewczyny o grubych, ciężkich włosach mają często problem z modelowaniem. Ja natomiast do modelowania włosów używam delikatnej pianki zwiększającej objętość, przyklapnięte i do tego cienkie włosy wyglądają brzydko.

14

Orzechy.
Tabletki skrzypowita ( bierz po dwie dziennie, do kupienia w aptece )
I niestety nic więcej...ponieważ gęstość - ilość włosów ( na to można coś poradzić ) a cienkie wlosy to struktura włosa, którą trudno zmienić. Też mam cienkie wlosy : (

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Ciekie włosy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018