Znaczenie snu! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Znaczenie snu!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Znaczenie snu!

Czesc,

W przeciagu zaledwie dwoch tygodni dwa razy snilo mi sie ze zostalam pogryziona przez szczury. Obudzilam sie z ogromnym placzen, dotykalam sie po calym ciele, wlosach, jakby to sie stalo naprawde. Jest ich zawsze bardzo duzo, nie sa duze. Na poczatku walcze z nimi, ale wchodza pod ubranie, i po jakims czasie juz nie daje rady, poddaje sie. Nie czuje fizycznego bolu, tylko obrzydzenie, przerazenie, ze mnie gryza, i ze umre w ten sposob.

Wczesniej bylam sama w tym snie, ostatnio mi sie snilo kilka osob z mojej rodziny. Patrzyli, nie chcieli mi pomoc, troche sie smiali.

Jak ja mam interpretowac takie sny, boje sie ze jak zasne to mi sie znowu przysni. Skad to sie bierze.

Dziekuje za pomoc.!

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Antoninaa (2010-07-25 06:04:03)

Odp: Znaczenie snu!

Sennik: Szczur zwiastuje zrujnowanie sił witalnych lub coś gorszego. Może oznaczać nasz wstyd do siebie do innych ludzi lub do całego życia. Uczucie to paraliżuje wszystkie działania. Niezbędne jest zlikwidowanie tego uczucia [szczura] i jego przyczyn. Szczur ostrzega przed fałszywym przyjacielem.

Widzieć biegającego szczura: jesteś przez kogoś namiętnie kochany
Złapać i zabić szczura: kłótnia z ukochaną osobą albo problemy w miłości
U starszych szczur: kłopoty z przyjaciółmi
Ujrzeć złapanego szczura: niewierny przyjaciel lub przyjaciółka?

Postaraj się o tym nie myśleć, szybciej zapomnisz. Zacznij coś czytać przed snem, pomaga wink

3

a jak mam zlikwidowac to uczucia (szczura)?

jest jedno przezycie w dziecinstwie: kiedys rodzice mnie zostawili sama w domu, mialam moze z 6 lat, byly swieta, choinka ubrana, mieszkalismy w starym budownictwie. Nagle pojawil sie szczur w domu, wskoczylam na stol i czekalam az wroca rodzice. Od tego czasu panicznie boje sie szczurow.

przez kilka dni nie moge przestac o tym myslec, boje sie zasnac, ale z drugiej strony po takim snie czuje jakbym zrzucila jakis ciezar emocjonalny z bark. Czuje sie jakbym sie uwolnila. Ale dlaczego wraca?

ostatnio przezywam problemy w zyciu osobistym, moze to sie z tym wiaze?

4

całkiem możliwe że ten szczur symbolizuje to z czym się musisz zmierzyć. odzwierciedlenie sytuacji.
wiele os. mówi że śni się na odwrót czyli: rodzina Ci pomoże i nie będziesz płakać.
jeszcze inni mówią że sen sprawdza się do 3 dni.
dlatego u Ciebie pojawia się szczur ponieważ jego od dzieciństwa nie znosisz. u innych może to być pająk, wąż.
tak jak Toska napisała- wywietrz pokój, wypij meliskę i zaśnij przy miłej muzyce. don't worry smile.

5

dziekuje wam, bardzo!

6

Witaj! Jest jeszcze jedna metoda by ten sen Cię nie nękał. Spróbuj go dośnić ,choć ciężkie może być ponowne wejście w tą najgorszą scenę, ale dokończ go według twojego scenariusza.Czyli poprostu wymyśl dla siebie najlepsze zakończenie (sama wiesz co Ci sprawi ulgę i poczucie zwycięztwa,możesz wyobrazić sobie siebie w zbroji lub unoszoną przez pięknego smoka,któy Cię ratuje z opresji) i zwizualizuj tą scenę kiedy będziesz już usypiać. Może warto zrelaksować się przed samym zaśnięciem delikatną muzyką. Natomiast warto przyjrzeć się swoim problemom osobistym i zobaczyć czy jesteś asertywna ( nie zostawiasz niedomówień,które bardzo są obciążające) czy nie poświęcasz i nie obciążasz zbytnio samej siebie biorąc zbyt dużo na barki.

7

dziekuje, przeanalizuje to, ostatnio nie mam tego koszmaru, poniewaz jak mi sie wydaje podjelam pewne decyzje, ale boje sie, ze jak nie dotrzymam sobie samej danego slowa, to koszmary wroca

8

Strasznie ciekawi mnie jedna rzecz, często śni mi się że jestem w ciąży, albo rodzę, albo już mam dziecko i się nim opiekuję, nie rozumiem tego. Ten sen naprawdę często się powtarza i zaczyna mnie powoli martwić ten fakt.

9

Diana, wyluzuj big_smile Masz wokół siebie du.żo małych dzieci albo kobiet w ciąży? Ostatnio myślisz dość dużo o dzieciach?
W sennikach ciąża oznacza wiadomość (z tego co pamiętam, bo nie chce mi się sprawdzać:P)

10

No nie wiem, tutaj jest ciekawy opis tego sennik.opiseo.pl/

11

Z reguły sny oznaczają zupełne przeciwieństwo swojej postaci, ale zawsze można sprawdzić w senniku

12

Witam,

miałam ostatnio 2 bardzo dziwne sny, jakoś je zapamiętałam, mimo że zazwyczaj nie zwracam uwagi na to. Ten pierwszy jakby wiedziałam że to sen bo ktoś mi powiedział i wiedziałam że to przesłanie i że za chwilę się obudzę. Drugi obudził mnie w nocy w pełnej świadomości.

Parę dni temu śniło mi się że wracałam z psem do domu(mieszkam w bloku) i jak weszłam na klatkę, to zaczęli jakby wszystkich ewakuować.. pracownicy, był tam jakiś prokurator, wynosili ludzi na rękach, w samochodach, było widać  ogromny wysiłek na ich twarzach. Reszta ludzi jakby szła na skazanie, było ich mnóstwo, tak dużo że musiałam się przeciskać między nich, żeby iśc w stronę swojego mieszkania. Nagle starsza Pani wzięła mnie za rękę i powiedziala żebym szła z nimi. Zawachałam się, ale jakby mnie przekonała. Stanęłam w miejscu i nagle zobaczyłam mamę która podeszła do mnie i mówi " jako jedyna jesteś wybrana masz ogromne szczęście, jako jedyna masz 6 noclegów za darmo" nie wiedziałam o co chodzi, niby szczęście niby cułam się wyróżniona, natomiast towarzyszył temu jakiś strach. potem się obudziłam.

Drugi sen dzisiaj. Śniło mi się, że się pakowałam, chciałam uciec ale nie wiem przed czym, pakowałam wszystko chciałam zabrać akwarium z rybkami i ośmiornicą, bardzo dużo ubrań. Mama chciała mnie skontrolować czy wszystko wzięłam ale zezłościłam się na nią że chce mnie kontrolować. Uciekałam przed czymś, nie kimś tylko jakby złym losem, chciałam czegoś uniknąć. Chciałam iść z mamą na zakupy jeszcze a potem uciekać. obudziłam się a jak usnęłam przyśniły mi się piękne niebieskie dziecięce buciki, takie ładne, wyglądały na dziewczęce ale były niebieskie i pomyślałam że będą pasowały na mojego chrześniaka, a potem przez okno widziałam, jak zaczeły walić się ogromne pudła jakby z IKEI, i spadać na ziemię a że mój dom był bardzo blisko kazałam wszystkim uciekać i się chować. Jak spadło to wszystko na dach domu to posypał się tynk, było dużo kurzu ale dom się nie zawalił i był cały, nikomu się nic nie stało. Obudziłam się.

Pozdrawiam

13

Odkopałam temat, bo miałam dziś dziwny sen....

Śniło mi się, że zmarła moja Mama, która nie żyje od ponad roku.

Jej siostra, która mieszka dosyć daleko od nas wysłała kurierem ogromny wieniec z żółtymi kwiatami (na prawdziwy pogrzeb Mamy też wysłała bukiet kwiatów).
Musiałam ten wieniec przetransportować na miejsce, gdzie wszyscy czekali. Mimo, że był ogromny wcisnęłam go do koszyka na rower i razem z córką prowadziłyśmy ten rower przez osiedle, gdzie mieszkałyśmy spotykając po drodze znajomych.
Doszłyśmy na miejsce (pamiętam mojego tatę w czarnym płaszczu)...wyciągam ten wieniec, a on jest mały, pognieciony i bez tych kwiatów tylko sama zieleń. Wracałam tą samą  drogą i szukałam po drodze tych kwiatów. Znalazłam i znów szłam tam, gdzie byli wszyscy....
No i się obudziłam....

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Znaczenie snu!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018