zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; ( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1 Ostatnio edytowany przez Joasia;p (2010-06-11 21:38:25)

Temat: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Mam dośc długi nos.. idąc ulicą zasłaniam go ręką,udaje,że drapie się po policzku,trzymam telefon przy twarzy, czy coś w tym stylu.. mam okropne kompelksy przez ten nos.. aż nie wiem co mam robic.. ; ((
czuje się inna od reszty dziewczyn,może to chore,ale czasami mam wrażenie,że przez ten nos nie pasuje do tego świata sad chce się przelamac.. i coś zrobic.mam dośc ukrywania się,zasłaniania ręką przed chłopakiem..
już nawet kilka osób to zauważyło i pytało dlaczego tak robie . w takich sytuacjach nie wiem co odpowiedziec.
najgorsze jest to,że chłopak z którym jestem jest bardzo przystojny..
chciałabym moc mu dorównac..
kręci się koło niego tyle dziewczyn,boję się , że keidyś zostawi mnie dla ładniejszej.
co robic ? ; [ jak pokonac kompleksy ? jak sobie radzic w takiej sytuacji ? ;(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Skoro wybrał akurat Ciebie, to pewnie stwierdził, że jesteś wyjątkowa i chce z Tobą być i wątpię, że jemu to przeszkadza..

3

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Popatrzeć na innych z dystansu i zobaczyć, że nie ma ludzi idealnych. Ty uważasz, że masz brzydki nos, komuś innemu nie podobają się usta, któraś ma cellulit itd. Może nie masz idealnego nosa, ale za to np. piękne oczy albo wyjątkowo przyjemną barwę głosu. Zacznij przywiązywać choć w połowie tak dużą uwagę do zalet jaką przywiązujesz do wad.
A jeśli facet cię zostawi tylko dlatego, że któraś jest jego zdaniem ładniejsza, to od początku był nic nie wart i szkoda się przejmować takim panem.
I przestań grzebać sobie przy buzi big_smile Nikt nie zauważy twoich niedoskonałości dopóki sama nie zaczniesz o nich ciągle mówić lub je wskazywać. A trzymanie rąk przy twarzy moim zdaniem jeszcze bardziej przyciąga do niej uwagę.

4

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Kochana, skasuj lepiej ten nr gg tutaj. Ktoś może uczyć go w niecnych celach. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć twój nosek to niech prosi o zdjęcie poprzez mail.

Jeśli twój chłopak jest z tobą to z pewnością akceptuje to jak wyglądasz.
Ja też mam długi nos, ehh po tacie. Przejmowałam się nim do czasów gimnazjum, zaś zupełnie to zlałam i akceptuje się taką jaką jestem. Na żadne operacje nigdy bym się nie odważyła.
Tobie również radzę, abyś uwierzyła w siebie i zaakceptowała to jaką Cię Pan Bóg stworzył wink
Na poczatku oducz się tego odruchu zasłaniania noska, w ten sposób jeszcze bardziej kierujesz wzrok innych właśnie na niego wink

5 Ostatnio edytowany przez ragazza (2010-06-11 22:04:34)

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Ja też mam długi nos. Teraz wcale się go nie wstydzę, może kiedyś, jak byłam młodsza i słyszałam docinki to był problem, ale teraz zaakceptowałam to i dobrze mi z nim.

Najgorsze jest pokazać ludziom, że to jest dla Ciebie problem, że się go wstydzisz, bo dopiero wtedy faktycznie zaczną zauważać Twój"feler". To, co robisz, czyli zasłanianie nosa, tylko przykuwa do niego uwage innych. Jeśli naprawdę źle się z nim czujesz, to zacznij nosić okulary, bo one optycznie skracają nos.

Ja ze swojego nosa zrobiłam swój znak firmowy i zawsze robie sobie z niego żarty w róznych sytuacjach. Kiedy ktoś robi mi gdzieś niespodziewanie zdjęcie, to zawsze krzycze żartobliwie, żeby tylko nie z profilu, bo wiadomo... Kiedy ludzie widzą, że nie masz z tym problemu, to wogóle nie zauważają, ze masz nos ciut dłuższy , niż nos posiadany przez statystycznego człowieka.

Staraj się nie myśleć o swoim nosie, bo im bardziej się na nim  spinasz, tym staje się caraz dłuższy w Twojej głowie. Pewnie traktujesz go jak największego wroga, który nie pozwala Ci normalnie żyć. Ale wystarczy tylko go polubić, bo jakie nudne byłoby życie, kiedy wszyscy wyglądaliby tak samo. Fajnie jest się wyrózniać, tylko trzeba to zaakceptować a potem docenić.

6 Ostatnio edytowany przez Kobietka48 (2010-06-12 09:00:32)

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Joasia;p
ZADNE POCIESZENIA TYPU "AKCEPTUJ SIEBIE" NIC NIE DADZĄ!!!!!!!!!!!!
Miałam ten sam problem co Ty. nigdy nie siadałam profilem do chłopca który mi sie podobał,ciagle go zasłaniałam i tak męczyłam sie od 14 roku zycia do 26 lat.
ZOPEROWAŁAM NOS I MAM SPOKÓJ!!!
Nie wiem ile masz lat,ale jak bedziesz miała takie mozliwości finansowe [odkładaj każdy grosz,weź kredyt jak wiesz ze spłacisz]
Szkoda sie tak męczyc do końca życia.

7

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

zaakceptuj sibie taką jaką jesteś smile wierzę,że ci się uda!

8

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Joasia;p napisał:

    mam duży nos ; (
    nie wiem co robic..
    wstydzę się siebie..
    wydaje mi się , ze jestem  okropna,zasłaniam się ręką,.staram sie nie siadac profilem do ludzi sad
    pomozcie.. ; ((

Nie wiem ile masz lat i co oznacza"mam duży nos"Czy czasem  nie jest,to tylko Twoje subiektywne odczucie.Aby ocenić należy zobaczyć.Jeśli jest tak jak piszesz zawsze można zrobić korektę nosa.Jeśli Jesteś pełnoletnia można porozmawiać z chirurgiem plastykiem lub jeśli nie Jesteś pełnoletnia,za zgodą rodziców.Można też za pomocą odpowiednich kosmetyków,fryzury,okularów niwelować takie felery.Albo akceptacja samej siebie.

9

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Joasiu, rozumiem, że chcesz uzyskać jak najwięcej odpowiedzi, ale na Forum nie można zakładać kilku wątków na ten sam temat, pamiętaj o tym, proszę.
Pozdrawiam
Moderatorka Yvette

10

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

"najgorsze jest to,że chłopak z którym jestem jest bardzo przystojny..
chciałabym moc mu dorównac."
Naprawdę chciałabyś, żeby twój facet był brzydszy od Ciebie?

Chciałam ci powiedzieć, że Cię rozumiem. Ja też mam za dużą kichawę, a nawet znacznie za dużą. I wiesz co? Jeszcze nikt mi z tego powodu nie dokuczał (a dokuczano mi z wielu powodów). Nos nie jest częścią twarzy, na którą ktokolwiek zwraca większą uwagę. Poza tym... Większość przyzwoitych ludzi WCALE nie zwraca uwagi na rysy twarzy.

I, proszę, nie rób operacji plastycznych. To dobre dla ludzi, którzy wyglądają naprawdę okropnie, na przykład zostali poparzeni. Dla ludzi, którzy po prostu nie mogą zaakceptować siebie, to wyrzucanie pieniędzy w błoto - jeśli twoja samoocena jest AŻ TAK niska, że nie możesz wytrzymać, to już psychoterapia taniej Cię wyniesie.

11

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Witaj Joasiu!

Masz bardzo niskie poczucie własnej wartości,może sądzisz że łatwo mi to mówić bo ja np.może nie mam dużego nosa ale nie możesz tak siebie oceniać.Powiem Ci tak moja ciocia ma bardzo garbaty i nie ładny nos ale mówiła mi że nigdy nie miała z  tego powodu kompleksów (ma bardzo przystojnego męża,jest bardzo pewna siebie) i ten jej nos nie ma żadnego znaczenia na jej życie.Poczucie wartości jest w sobie a nie w nosie wink

12

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

jezeli jak twierdzisz taki przystojny chłopak jest z TOba to nie powinnas sie przejmowac swoim nosem. POmysl, ze niektore dziewczyny maja gorzej np. maja pryszcze czy straszne blizny potrądziwkowe, a mysle, ze to jest gorsze.

13

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Kobiety mają w naturze wyolbrzymianie i imaginowanie wad. Sama nienawidzę swojego nosa, ale pomyśl - nadaje Ci charakter,  wyjątkowość... Zresztą założę się,że nikt nie powiedział Ci nigdy nic przykrego na jego temat(?).

cytuję : "już nawet kilka osób to zauważyło i pytało dlaczego tak robie" - dowód na to,że nikt nie wpadł na to, że powodem jest Twój (niby) duży nos. W taki sposób sama zwracasz na swój problem uwagę i prowokujesz krępujące sytuacje.

Poza tym Twój chłopak jest Z TOBĄ, na pewno nie przez przypadek czy z litości. On Cię akceptuje i kocha - Twojego nosa nie wykluczając hehe smile

14

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

JA TEZ MAM OGROMNE KOMPLEKSY PRZEZ SWOJ WYGLAD.MIALAM OD ZAWSZE I NADAL MAM,ALE DALAM SOBIE Z NIMI SPOKOJ.DO TEJ PORY MI POZOSTALO ZE CZASEM CHOWAM BUZIE WE WLOSACH.TYLKO ZAUWARZYLAM ZE  NIK MI NIE MOWI O MOICH NIEDOSKONALOSCIACH DOPOKI JA SAMA NANIE NIE WSKAZE SWOIM ZACHOWANIEM.POPROSTU WYLUZUJ.

15

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Skoro twój chłopak jest z Tobą to akceptuje Ciebie i twój nos wink zacznij traktować go jak coś co się wyróżnia i dodaje ci uroku a nie przeszkadza! musisz zaakceptować siebie taką jaką jesteś a inni też będą to akceptować.
czasami sami sobie wkręcamy kompleksy a tak naprawdę to nie ma problemu. głowa do góry ( nosek również) i do przodu !!! ; )

16

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Po prostu zapomnij o tym, zakrywając tylko prowokujesz do zwracania na niego uwagi. Nie rób tego. Wiem to nie łatwe i pewnie kiedyś, ktoś Ci coś powiedział o nosie. Jedno Ci powiem: ludzie zawsze będą gadać. Czy to masz dłuższy, krótszy nos, czy jesteś grubsza, chudsza. Niestety tak jest, ale nie pozwól żeby ktoś inny Ci wmówił co masz robić, kim jesteś, kim masz być. Głowa do góry, weź za rękę chłopaka i idź z nim dumnie przez miasto.

17

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

to jest ciekawe, jak czesto widzimy w sobie rozne niedoskonalosci, za duzy nos, niezgrabne nogi itp itd ... ale czy inni tak naprawde na to patrza? Czy my, dobierajac sobie przyjaciol, partnera, patrzymy na to, czy dana osoba ma zgrabny nos, czy moze bardziej na to, ze dobrze czujemy sie w jej towarzystwie, mamy wspolne zainteresowania, potrafimy sie razem smiac ... ?

18

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Przestan z tym noskiem! Moze to Cie krepuje ale niedoskonalosci mozesz nadrabiac czyms innym. Ale zakrywajac nosek reka tylko zwracasz na niego uwage.

19

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Ale z Ciebie Gluptas:) Dla Ciebie ten nos jest moze brzydki i nie pasuje do tego swiata, ale dla innych jest piekny, badz calkiem normalny. Popatrz na to z tej strony....ile dziewczyn ma gruby tylek, obwisle piersi i jak ida ulica widza Ciebie to nie zastanawiaja sie nad Twoim noskiem lecz mysla: Ale fajnie byloby miec taki tylek lub cycki. Tak samo z chlopakammi. Nie martw sie kochana bo zaloze sie ze strasznie przesadzasz!! 3maj sie bo nie ma sie czego wstydzic!!!:)

20

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Łoooo doskonale Cie rozumiem bo mam ten sam problem 'nosowy'.

21

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Mam nie mniejszy problem. Jak idę ulicą obok jakiegoś na przykład chłopaka, który mi się podoba od razu zakrywam swój garbaty nos. Przed lustrem próbuje sie tak ustawić zeby nie było widać garba, ale przecież ludzie z którymi rozmawiam widza mnie z każdej strony, bardzo bym chciała sobie zrobić operacje plastyczną ale mam 16 lat, więc mój nos JESZCZE ROŚNIE:(:(:(:( Nie umiem się z tym pogodzić, moje koleżanki mają bardzo ładne noski, mam tez te, które mają garba, nawet większego od mojego ale przeważnie nie są najładniejsze, a ja jeśli chodzi o twarz nie jestem najgorsza tylko ten nos....Byłabym o wiele odważniejsza w rozmowach z nowo zapoznanymi ludźmi, gdybym miała ładny nosek, albo chociaż zwykły prosty:(

22

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Witaj autorko.
               Niedawno koledze doradzaliśmy w sprawie jego nosa i kompleksu przez niego.   Właściwie to nie były porady tylko uświadomienie,że nie każdy jest idealny.Ty masz problem z nosem inna z biustem jeszcze jakiś facet np z jego przyrodzeniem które też jest ważne.   
Otóż nie uważam takich osób za inne.Napewno jesteś wartościowym człowiekiem i mimo że Ty masz problem ze swoim nosem to ktoś inny nie musi koniecznie na to zwracać uwagi....Może na 1 rzut oka kogoś ruszy ale myślę,że potem akceptuje Cię taka jaką jesteś smile Chłopak widocznie nie widzi nic nadzwyczajnego w Twoim wyglądzie czytaj (nosie).    Myślę,że jeśli przestaniesz tak się kryć będzie Ci lepiej-musisz zaakceptować to jaka jesteś i nie komplikować sobie życia przez to. Napewno inni Cię zaakceptują tylko daj im szansę może.    Ja osobiście mogę kogoś zdyskryminować jedynie że tak to powiem kogoś kto ma naganny charakter-jest chamski i o hu się czepia.     Ja mam garbka,mam mniejszy biust niż większość kobiet,jestem bardzo szczupła a chce być grubsza i co z tego. Taka już jestem i musiałam się pogodzić z tym a pisałam tu na forum o tym.DZIŚ UWAŻAM ŻE JESTEM OK smile i mam swoje atuty.

Także więcej wiary w siebie i optymizmu życzę wink

23

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Na pewno za bardzo się ty przejmujesz.

24

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Nasze niedoskononałości czynią nas szczególnymi...ja też mam smieszny nos, napoczątku chcialam go operować a teraz jestem z jego dumna, nikt takiego nie ma wink

Odp: zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (
Abra napisał/a:

Poczucie wartości jest w sobie a nie w nosie wink

Otoz to !
Joasia, nie miej w nosie poczucia wlasnej wartosci wink
Jeszcze jedna cenna rade tu dostalas :
skupiaj mysli na swoich zaletach nie na wadach.
Jesli bedziesz w tym konsekwentna nie zauwazysz nawet kiedy zaczniesz siebie akceptowac taka jaka jestes.
Kochaj siebie Joasiu. I badz dla siebie dobra.
Rozejrzyj sie wokolo a zauwazysz ze - tylko na plakatach sa idealne cyborgi wink

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » zasłaniam twarz ręką,wstydzę się siebie . co robic ? pomocy ! ; (

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024